Skoči na vsebino

Ste slišali tole?


Killroy

Priporočene objave

hja no,korejska vojna se je zacela z napadom ljudske republike kitajske na korejo.SZ je potem samo malo pomagala z orozjem in "tehnicnimi nasveti".samo v vednost.

da USA niso ravno najbolj nepristrane je tudi jasno.valda bodo poskrbele za cimvec prednosti za lastno civilizacijo (kdo ne bi!) v merah neke civiliziranosti.

glede islama je pa takole: to je lahko zelo tolerantna in omikana vera,ce....ja ce je ne bi verski blaznezi in zanesenjaki zlorabljali za svoje cilje.neizobrazenost velike vecine muslimanov pa naredi svoje - lazje nasedejo razlicnim demagogom,kot pa izobrazeno ljudstvo,ki ima povrhu se dostop do vse mogocih vrst informacij (TV,radio,tisk,internet...).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede islama je pa takole: to je lahko zelo tolerantna in omikana vera,ce....ja ce je ne bi verski blaznezi in zanesenjaki zlorabljali za svoje cilje.neizobrazenost velike vecine muslimanov pa naredi svoje - lazje nasedejo razlicnim demagogom,kot pa izobrazeno ljudstvo,ki ima povrhu se dostop do vse mogocih vrst informacij (TV,radio,tisk,internet...).

Tudi jaz tako mislim.V zgodovini je bil islam mnogo strpejši od katerekoli krščanske vere.

Na žalost sedaj temu ni tako. Upajmo, da bodo verski blazneži počasi izgubljali svoj vpliv in se bodo tudi države z islamom posodobile v smislu, da se država loči od vere. 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za konec pa se to: ZDA so bile 11.septembra napadene. Umrlo je vec tisoc nedolznih ljudi. Ne samo Americanov. Predsednik Bush je povedal, da bodo ZDA posredovale v tujini, ce bodo cilji jasni in ce bo v igri njihov nacionalni interes. In ce Saddami, Gadafiji ipd. razvijajo orozje za mnozicno unicenje, in raznorazni verski voditelji v Iranu kricijo o potrebi unicenja "vodje velikega Satana" - beri "vodje zahodne civilizacije", potem naj se ne cudijo ce jih bodo enkrat dobili. Poleg tega pa je Bush povedal, da bodo ZDA vedno na razpolago Evropi in njenim drzavam in ljudem. Da je pa treba zlo uniciti je dejstvo. In najbolje je ce ga zatres v kali.

Poleg vsega pa se mi v dno duse upira to, da tukaj pljuvate po Americanih, kot da so krivi za vse, kar se na svetu zgodi in pri tem ne pokazete niti malo socustvovanja do vseh, ki so v ameriski vojski umrli zato, da imamo danes "demokracijo" in da nas morda jutri ne bo prizadela katastrofa, kot je ZDA 11. septembra lani.

1.) Zla se ne more uničiti,da se ga samo preložiti.A res mislš,da bojo eni ameri kr tko uničl vso zlobo na tem svetu,ne bo več krivic,revščine,vojne,lakote? Malo morgen.

2.)Men je žal za vse tiste ljudi,ki so umrli 11.septembra,sam zej mi pa ti neki povej:Kolikim ljudem je bilo žal,ko je eksplodirala jederska bomba na Hirošimi oz. Nagasakiju?Prepričan sem,da bi ZDA lahko vojno v Japonski lahko končala drugače,ampak so se raje odločili za hitro rešitev,pa čeprav je pri tem umrlo veliko ljudi,posledice pa so pri nekaterih vidne še danes.Dejstvo je,da če v vojni hladnokrvno pobiješ na milijone ljudi,je to opravičljivo,če pa v terorističnem napadu umre 3000 civilistov,pa je to dejanje nepredstavljivo,zverinsko in tako naprej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dejstvo je,da če v vojni hladnokrvno pobiješ na milijone ljudi,je to opravičljivo,če pa v terorističnem napadu umre 3000 civilistov,pa je to dejanje nepredstavljivo,zverinsko in tako naprej.

Mnja, ti si sicer lahko pameten, ampak ce bi se ti moral izkrcat na japonsko in hkrati imel tako orozje, bi tudi ti o tem razmislil, verjemi.

Drugace pa, kljub ogromnim civilnim zrtvam je imela rec v veliki meri strasilni ucinek, zalegel je pa neprimerno bolj kot ce bi bi blazno brodovje pripeljali jim pred Tokio. In Japonci so trmasta bitja, kdo ve koliko casa bi vztrajali. (ja, vem da je tocno to ameriska razlicica argumentacije, ampak meni se zdi verjetna).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je,da bi se moral odločiti,samo men je bolj všeč računica,da umrejo moji VOJAKI (in med njimi magari tudi jaz)in njihovi VOJAKI ,ne pa samo njihovi CIVILISTI,ker je to samo hladnokrvn umor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je,da bi se moral odločiti,samo men je bolj všeč računica,da umrejo moji VOJAKI (in med njimi magari tudi jaz)in njihovi VOJAKI ,ne pa samo njihovi CIVILISTI,ker je to samo hladnokrvn umor.

To imas prav, pozabljas pa, da tu ni dilema med vojaki:civilisti, pac pa "nasi" in "njihovi". In tudi ameriskim civilistom je bila ta racunica cisto ok, ker je razlika med civilistom in vojakom samo ena knjizica ...

Kar mislim reci je, da je bilo to prav gotovo veliki vecini ameriskih civilistov ljubse, primer je pa cisto tak, da bi bila enaka dilema z enako resitvijo tudi drugod. Sicer pa, bombardiranja Berlina in ostalih nemskih mest niso bila cisto nic bolj humana, pa so bila s "klasicnimi" sredstvi oz. navadnimi bombami, se vec, ce se prav spomnim, sem prebral, da je bilo v pozaru, ki ga je povzrocilo (uradno ...) bombardiranje vojaskih ciljev v Tokiu, vec zrtev kot v Nagasakiju ... no, lahko da se motim, prav dosti pa ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To imas prav, pozabljas pa, da tu ni dilema med vojaki:civilisti, pac pa "nasi" in "njihovi". In tudi ameriskim civilistom je bila ta racunica cisto ok, ker je razlika med civilistom in vojakom samo ena knjizica ...

Pol pa res ne vem,zakaj se pizdijo zarad tega,da jim je umrl 3000 ljudi(civilistov),oni so pa isto naredl Japonski,samo v večjem številu žrtev(res sicer,da je bla vojna,sam to ni noben opravičil)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma dej no killroy......japonci so bili pa jagnjeta,al kaj?! koreja,madzurija,indokitajski polotok,filipini ....a tam pa mislis da so ljudje naredili masovni samomor?! in v prisilno delo jih je gnala mati tereza?! to nastevanje lahko nadaljujemo v nedogled,kdo je koga kdaj kje za kaj potegnil/zagrabil/trescil/porinil itd itd itd....

nekako zelo selektivno ti to gledas na zgodovino in dogodke na svetu.

zakaj se na primer ne pizdis nad stalinom? 30 milijonov ubitih LASTNEGA LJUDSTVA pa ni omembe vredno? pol pot jih je tudi nekaj milijonov lastnih ljudi "pospravil".ne pozabi führerja med ´33 in ´45.da o ostalih "malih ribah" ne govorimo....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nekako zelo selektivno ti to gledas na zgodovino in dogodke na svetu.

zakaj se na primer ne pizdis nad stalinom? 30 milijonov ubitih LASTNEGA LJUDSTVA pa ni omembe vredno? pol pot jih je tudi nekaj milijonov lastnih ljudi "pospravil".ne pozabi führerja med ´33 in ´45.da o ostalih "malih ribah" ne govorimo....

Japonci niso bli nedolžne ovčice,Stalin je bil itak en kurc brez pameti,kr se pa Hitlerja tiče,mi pa ti raj ne govor,ker mi je kr neki sorodnikov pomoril v njegovih taboriščih,zato jest dobr vem,kakšna žival je bil.Ja žival,ker si izraza "človek" ne zasluži,prekleta pizda pofukana arijska.Zato mi tud švabi dons niso prov posebej všeč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ker je razlika med civilistom in vojakom samo ena knjizica ...

Pol pa res ne vem,zakaj se pizdijo zarad tega,da jim je umrl 3000 ljudi(civilistov)

Narobe si me razumel - smisel ni bil "vojak ali civilist, knjizca gor al dol", pac pa tko ... ce si civilist, te kaj lahko poklicejo "fant, pridi, gremo mi invazijo delat". In takim se je bomba zagotovo zdela znatno bolj smiselna ...

Sploh se jim je to moralo zdeti, ker so konec koncev oni bili napadeni, in ceprav niso oni cutili napadov kot recimo anglezi nemske, in obratno, so vseeno domov prihajale krste ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

* arijska.Zato mi tud švabi dons niso prov posebej všeč.

Pa zakaj potem Nemci - sej je bil menda itak vsaj napol Zid :lol: :lol: :lol: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne bom se kej preveč poglabljala v debato .ampak čisto na začetku je killroy napisal oziroma prepisal nekaj dejstev, o katerih je bila dokumentarna oddaja na tv slo. v tej dokumentarni oddaji je bilo bilo pokazani zelo veliko svinajarij ki jih je počela cia predvsem v južni ameriki.zakaj so to počeli zaradi denarja in še enkrat denarja.jest nimam nič proti ameriškemu ljudstvu proti njihovi politiki pa kar veliko. ameriko žene samo denar in interesi povezani z ustvarjanjem dobička. in ker ima amerika najrazvitejšo vojaško industrijo, ki je pa je zelo pomembna za samo ameriško gospodarstvo je seveda logično da bo ameriška politika podpirala spore med državami in v državah samih ( en lep primer je izrael). saj imajo pol oni biznis a ne. in po mojem mnenju je ameriški politiki prav malo mar za civilne žrtve. meni je zelo hudo ker je umrlo toliko nedolžnih ljudi v napadu na WTC, ampak dejstvo je kar seješ to žanješ.

no mal sem vam naložla pa brez zamere to je moje skromno mnenje....

dr.looney :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakaj se potem nebeden ne obesi na KGB in GRU in njune derivate v bivsem varsavskem paktu? zakaj nobeden na mossad? ali na interni oddelek kitajske vojse? zakaj ne na francoski SDECE ali britanski SIS? se blizje je bila OZNA (al kaj ze)- ste to ze pozabili?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ice zato, ker zna povprečen slovenski državljan razmišljati samo toliko, kot mu servirajo v Delu, Dnevniku ali pa Večeru... Si morda opazil, kako se je kar na enkrat spremenil odnos medijev po volitvah v Ameriki, ko je na oblast prišel Bush mlajši? Clinton kot človek, Bush pa največja pizda in klovn ki ne zna štet do pet... Sam je pa štos samo v tem, da Bush verjetno ne bo nikoli pristal na slikanje z modrookim božanstvom...

Pa še to: Verjetno po 2. svetovni vojni naših staršev v času največjega pomankanja niso s paketi iz letal hranili američani, ampak kaki rusi, avganistanci, kitajci, kubanci, egipčani, libijci...

Najprej malo razmislite kake neumnosti prodajate in kdo vam jih je položil v usta!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam je pa štos samo v tem, da Bush verjetno ne bo nikoli pristal na slikanje z modrookim božanstvom...

No, a bi pristal na slikanje s Calimerom ali ne ne vem, verjetno ne hehe. Ampak se ono srecanje, ki pa je bilo (takrat s Clintonom) je bilo informacijsko precej filtrirano. Saj tole so malenkosti, delujejo pa po tem principu skoraj vsi mediji pri nas. Recimo, o dogajanju v casu obiska so vsi pisali/govorili tako podrobno, da ga po mojem ni bilo cloveka, ki bi ga to zanimalo, zanimivo pa je, da niso niti pisnili o tem, da je predsednikova zena si sla ogledat Brezje, to je bil motec element v limonadi :D

In pri prevajanju Clintonovega govora prevajalcu nikakor ni sel z jezika prevod "God bless you". Saj - da ne bo pomote, niti slucajno nisem nek cerkveni fanatik, dalec od tega, mi gre pa na jetra tak nacin porocanja. Ce so to malenkosti, pa ni malenkost vcepljen nacin razmisljanja da je za vse zivo kriv nekdo, ki po definiciji nima moznosti da bi sploh kaj resnega naredil (opozicija gresni kozel za vse :? )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, ker poante zgornjega posta verjetno kdo ne bo zastopil dodatek ...

Ni hec v tem a koga zanima a je sel kdo na Brezje in kaj "God bless you" pomeni, vprasanje je "a je to nakljucje". In ko si razcistis, da zelo verjetno ni, se lahko naprej vprasas cesa ti se ne povedo. To je potem zacetek da ne razmisljas tako kot je trenutno zaukazano pisati raznim kolumnistom in kvazinovinarjem.

Pa saj - se spomnite 1984, popravljanje zgodovine, kajne? :wink: :P :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čutim akutno pomanjkanje vsaj približno pametnih tem. Kako nesmiselno se je prerekati, ali so večje mone Američani ali Rusi, Slovenci ali Nemci. Kar se mene tiče, je pohlep, požrešnost po vsem tistem, česar v svojem življenju ne bodo mogli niti porabiti niti odnesti s seboj, največji problem. Tu se razlikujejo ljudje od ljudi, ne glede na narodnost. In kdo prednjači pri požrešnosti? Morda mi bo kdo oporekal: veleindustrijalci, politiki, mafijci. Vsa čast redkim izjemam, gotovo da so, vendar v taki manjšini, da sem se zavestno odločil, da se ne bom zanimal za politiko in podobne biznise, tudi cerkev kot institucijo, katerekoli veroizpovedi.

Call me stupid, saj ne bo prvič in ne zadnjič, PEPE

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ice zadnji stavek ni namenjen tebi!

A nam pa je ?

Veš kaj STARIFAKER pa ICE, imata prav, ampak mi pa tudi.

Vsi tisti na katere bi morali pizdit so pokojni vključno z našo bivšo OZNA vse DOZNA.

Amerikanci pa še vedno drek mešajo po celem svetu in izključno tako kot njim paše pa nič drugače.

PEPE je najbolj pameten. Izklopil se je od tega, ker smo premajhne ribice, da bi karkoli lahko preobrnili.

Med vsemi sranji lahko izbiraš sam tistrega, k misliš da manj smrdi.

A ni boljš tista tvoja pa nije +++++ sapun pa da se troši.

:wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v bistvu se mi ne da,samo bom vseeno......ozna je pokojna,ljudje ki so jo tvorili so politiki in ministri; KGB-ja ni vec,bivsi direktor je danasnji premier; takih primerov je prevec (afganistan,izrael,egipt,kitajska itd.).

pa komu to mar......amerika je veliki satan,so rekli in tega se drzimo.

smrt fasizmu,svoboda narodu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v bistvu se mi ne da,samo bom vseeno......ozna je pokojna,ljudje ki so jo tvorili so politiki in ministri; KGB-ja ni vec,bivsi direktor je danasnji premier; takih primerov je prevec (afganistan,izrael,egipt,kitajska itd.).

pa komu to mar......amerika je veliki satan,so rekli in tega se drzimo.

smrt fasizmu,svoboda narodu.

Ja ICE sedaj si se pa že lotil teorije udbomafije. Še idejni oče te teorije je umolknil, toliko neslanosti je natrosil (arhitekt Ravnikar).

Po tvoje je torej rešitev čiparijo v glavi menjat. Ker se pa to ne da, poslati ljudi na prevzgojo, kjer bodo osnove novega reda zakužili s tem, da jih bodo izhlapeli, pa upajmo da ne skozi kakšne dimnike. To smo enkrat že skozi dajali.

ICE nič osebnega - tudi tvoji pogledi so mi všeč.

P.S.

Te bo Kekec, ker mu pozdrav prisvajaš.

Sicer pa zakaj ne : S.F.S.N :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ran,ne glavoper in sprememba programa,temvec zamenjava ljudi.ker ce samo preimenujes govno v drek se vedno ostane nek smrljiv konglomerat prebavnih ostankov,pa tudi ce ga odisavis.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!