Skoči na vsebino

Protikadilski zakon


Osama

Priporočene objave

Že nekaj časa se trudim dopovedati, da imamo v RS kup mnogo večjih težav od tobaka.

...točno tako, ampak o tem lahko razpravljamo v kaki drugi temi, ne v tej.

Protikadilski zakon JE ZAKON!!! :kva2:

Torej te dim sploh ne moti tok hudo, če je zgoraj omenjeni lokal že sedaj "tvoj priljubljen".

:devil:

...vmesno vprašanje :P , hehehe, moti me še bolj hudo, ampak ali sedaj sploh imam kakšno izbiro? DA, lahko ostanem doma. Čez nekaj mesecev pa... :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...točno tako, ampak o tem lahko razpravljamo v kaki drugi temi, ne v tej.

A ni ta tema Protikadilski zakon....argumenti za in proti?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Italijani imajo menda tudi ta hud protifkadilski zakon. In je včeraj radio izdahnil, da so v lanskem letu, ko je zakon proti kajenju prvo leto veljal, pokadili več čikov, kot leto pred tem.

Glede Italije, zgornji podatek nima nobene veze z z zakonom, kaj počnejo doma in zunaj je prav malo važno, važno je, da strankam in zaposlenim v lokalih oz. javnih prostorih itd., seveda ki ne kadijo, ni potrebno več inhalirati vso to dimno svinjarijo.

Pri vsem skupaj, pa je važno le to, da bom lahko sedaj v miru pojedel zaslužen obrok v gostilni, popil pijačo itd. brez da bi mi pod nos s sosednje mize puhal svoj smrad kadilec.

Če pa se bodo kadilci, pa četudi še več kot sedaj, zakajali doma med štirimi stenami pa mi je prav malo mar, dokler tega ne počnete na mojih pljučih.

Ali je tako težko razumeti, da se pravice kadilcev končajo tam kjer se začnejo pravice nekadilcev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede Italije, zgornji podatek nima nobene veze z z zakonom, kaj počnejo doma in zunaj je prav malo važno, važno je, da strankam in zaposlenim v lokalih oz. javnih prostorih itd., seveda ki ne kadijo, ni potrebno več inhalirati vso to dimno svinjarijo.

Pri vsem skupaj, pa je važno le to, da bom lahko sedaj v miru pojedel zaslužen obrok v gostilni, popil pijačo itd. brez da bi mi pod nos s sosednje mize puhal svoj smrad kadilec.

Če pa se bodo kadilci, pa četudi še več kot sedaj, zakajali doma med štirimi stenami pa mi je prav malo mar, dokler tega ne počnete na mojih pljučih.

Ali je tako težko razumeti, da se pravice kadilcev končajo tam kjer se začnejo pravice nekadilcev.

Saj, saj, naš Big Boss! Ampak razumi, da je sprejemanje takšnega zakona postranskega pomena, glede na vse ostale težave, ki pestijo našo lepo RS. In takšna sprememba bi morala iti v kompletu z alkoholom in drogami. Pa ne gre. Uživanje drog ni kaznivo. Prav tako ni kaznivo pijančevanje. Kajenje pa bo. V tem je "keč". Razumeš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jz nimam nč proti nekadilcem in proti temu, da se ne kadi povsod :grrr celo kot kadilki mi je to všeč, sam zakon treba za to? :hmm: na vlakih, avtobusih,šolah, vrtcih,bolnicah itd se že dolgo ne kadi in to brez zakona. :grim nisem še vidla, da bi kdo kadil tam kjer je to prepovedano.

a da res "brez zakona"?

hmm ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri vsem skupaj, pa je važno le to, da bom lahko sedaj v miru pojedel zaslužen obrok v gostilni, popil pijačo itd. brez da bi mi pod nos s sosednje mize puhal svoj smrad kadilec.

utopični hipohonderji bi lahko rekel ! upam da ti ob malo toplejšem vremenu na prijetni nekadilski terasi ob srebanju prijetne juhice ne bo ravno v tistem trenutku mimo pripeljal kaki eksponat iz TAM-a in ti malo okrog ušes in pljuč pustil naftne izpuhe za nameček pa rahlo sajast preliv na juhici , ki je drugače bolj masten, pa malo bolj zapečenemu krompirju to ziher ne bo škodovalo ! ja saj vem ! bo treba kak nov zakon na hitro sklepat ! mogoče je zraven vseh lukenj v verskem zakonu še kakšna ??!!

lep pozdrav iz nekadilske restavracije z bogato kalorično, mastno in karcinogeno hrano ! :fredy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj, saj, naš Big Boss! Ampak razumi, da je sprejemanje takšnega zakona postranskega pomena, glede na vse ostale težave, ki pestijo našo lepo RS. In takšna sprememba bi morala iti v kompletu z alkoholom in drogami. Pa ne gre. Uživanje drog ni kaznivo. Prav tako ni kaznivo pijančevanje. Kajenje pa bo. V tem je "keč". Razumeš?

Tebi več kot očitno marsikaj ni jasno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gremo nazaj na iglo. :grim

OK, spet :devil:

post-5241-1170246501.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede Italije, zgornji podatek nima nobene veze z z zakonom, kaj počnejo doma in zunaj je prav malo važno, važno je, da strankam in zaposlenim v lokalih oz. javnih prostorih itd., seveda ki ne kadijo, ni potrebno več inhalirati vso to dimno svinjarijo.

Pri vsem skupaj, pa je važno le to, da bom lahko sedaj v miru pojedel zaslužen obrok v gostilni, popil pijačo itd. brez da bi mi pod nos s sosednje mize puhal svoj smrad kadilec.

Če pa se bodo kadilci, pa četudi še več kot sedaj, zakajali doma med štirimi stenami pa mi je prav malo mar, dokler tega ne počnete na mojih pljučih.

Ali je tako težko razumeti, da se pravice kadilcev končajo tam kjer se začnejo pravice nekadilcev.

:worship:

utopični hipohonderji bi lahko rekel ! upam da ti ob malo toplejšem vremenu na prijetni nekadilski terasi ob srebanju prijetne juhice ne bo ravno v tistem trenutku mimo pripeljal kaki eksponat iz TAM-a in ti malo okrog ušes in pljuč pustil naftne izpuhe za nameček pa rahlo sajast preliv na juhici , ki je drugače bolj masten, pa malo bolj zapečenemu krompirju to ziher ne bo škodovalo ! ja saj vem ! bo treba kak nov zakon na hitro sklepat ! mogoče je zraven vseh lukenj v verskem zakonu še kakšna ??!!

lep pozdrav iz nekadilske restavracije z bogato kalorično, mastno in karcinogeno hrano ! :fredy:

Se grem stavit, da si kadilec... :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa ti Gattolina razumeš, da je pač potrebno nekje začet?

Ja. Potrebno je nekje začeti. Vendar se težave in problemi zmeraj rešujejo od zgoraj navzdol. Na propadajoči hiši najprej hidroizloraš temelje. Mi pa s tem zakonom menjavamo opeko na dimniku. Štekaš?

Popravljeno . Popravil gattolina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

preventiva je ponavad bolj uspešna kot kurativa :grim mogoče bi bilo bolj pametno začeti z ukrepi pri otrocih. Dostopnost cigaret ni problem, so jim dosegljive povsod, okoli šol kadijo edino še oni, pa jih nihče ne bo preganjal niti kaznoval.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vprašat se je treba zakaj človek kadi?

a zato da se pokaže da je odrastu? se rav da ne ,potem je vseen če kadi v prostoru ki bi naj naredili da greš ven iz gostilne kadit sam tam pa ne bo zanimivo ker ga pač ne bojo vidli ,ja šment

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

[quote name='soncy' date='30 Jan 2007 @ 21:35' post='879109'

moti me pa sovražn odnos nekadilcev proti kadilcem, miselnost, da so nekadilci boljši ljudje in da se bo le brez cigaretnega dima kakovostno in zdravo živelo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnji čas,da pride ta zakon v veljavo. Namreč vedno,ko pridem domov z gostilne vsa oblačila smrdijo po dimu. Zakaj bi morali nekadilci ca 75% prebivalstva to ignoriranje prenašat nobenemu ni zabranjeno kaditi na svežem zraku in naj samo sebe zastruplja. :OK:

Ps: ena slika je za nekadilce,druga za kadilce.

post-9445-1170274844_thumb.jpg

post-9445-1170274881.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

preventiva je ponavad bolj uspešna kot kurativa :grim mogoče bi bilo bolj pametno začeti z ukrepi pri otrocih. Dostopnost cigaret ni problem, so jim dosegljive povsod, okoli šol kadijo edino še oni, pa jih nihče ne bo preganjal niti kaznoval.

ne boš verjela, tudi na to področe je predlog zakona posegel..... .)

vanga, če je tako, se lahko tudi ubiješ... to je tako tvoja stvar, kot je tvoja stvar, ali se boš skrival ali ne. NI se ti treba skrivati, ker kajenje ne bo splošno prepovedano. Samo na določenih koncih. Če pa je tvoj edini "konec" lokal, potem pa se boš moral res očitno skrivati.......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne boš verjela, tudi na to področe je predlog zakona posegel..... .)

vanga, če je tako, se lahko tudi ubiješ... to je tako tvoja stvar, kot je tvoja stvar, ali se boš skrival ali ne. NI se ti treba skrivati, ker kajenje ne bo splošno prepovedano. Samo na določenih koncih. Če pa je tvoj edini "konec" lokal, potem pa se boš moral res očitno skrivati.......

:P mogoče sem malo preveč sarkastično napisal, he he.

Saj tak hudo pa spet nebo,upam :hmm: :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

-Župniki pedofili

-Pedri se poročajo

-Jaz pa naj se skrivam, če bom hotel kadit?

Pa ne se hecat,no! :lol1:

Grobo, ampak resnično. Očitno ljudje v gostilni raje smrdijo po hrani, kot po cigaretih. Res "jebački" vonj. Po moje bo gospodična "dol padla", ko bi jo objel mladec "naparfumiran" z gostilniškim smradom po kuhinji. A bomo tudi kuhinje v gostilnah ukinili?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja Gattolina... ko se mi v torek dobimo v Lipi imam raje, da po kaki pizzi dišim, kot pa po cigaretnem dimu. In hvala bogu v naši družbi jih kadi samo ene par (večina jih ne kadi), pa še tisti so zelo obzirni do nas nekadilcev in se njihovega dima praktično ne voha.

ne boš verjel,kako prijeten občutek je, ko prideš domov in ne smrdiš po čikih........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

-Župniki pedofili

-Pedri se poročajo

-Jaz pa naj se skrivam, če bom hotel kadit?

Pa ne se hecat,no! :lol1:

zanimivo s kom se eni primerjajo

:hmm:

le kaj bi Freud rekel na to

siher je nekje odgovor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

IPB Slika

Uuuu, dimljeni tofu :lol:

Grobo, ampak resnično. Očitno ljudje v gostilni raje smrdijo po hrani, kot po cigaretih. Res "jebački" vonj. Po moje bo gospodična "dol padla", ko bi jo objel mladec "naparfumiran" z gostilniškim smradom po kuhinji. A bomo tudi kuhinje v gostilnah ukinili?

Če bi se iz kuhinje valil strupen smrad, komot ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!