Skoči na vsebino

Protikadilski zakon


Osama

Priporočene objave

kadilski in nekadilski lokali so...

vsaj v ljubljani.... v stari ljubljani. VSAJ trije...

ne vem pa kako imajo to pošlihtano v čudoviti jodlariji kjer je vse boljše kot na tej strani alp.

in ne..kadilci ne prižigamo cigaret v nekadilskih lokalih..vsaj v sloveniji ne.

ne vem pa kako imajo to pošlihtano v čudoviti jodlariji kjer je vse boljše kot na tej strani alp.

V čudoviti Jodlariji, med katero prištevam Avstrijo, Njemačku in Švajcarsko ... sem jim gladko malo jebe za kadilce in nekadilce ... nimajo posebnih zakonov, nimajo ločenih prostorov in se zaenkrat ne obremenjujejo s pasivnim in aktivnim kajenjem ...

V Louisu v Grazu grem po shopingu vedno še na koficu v za to namenjen kotiček v katerem veselo smradim zrak v trgovini ... do sedaj se še ni nihče pritoževal ...

Popravljeno . Popravil Vale
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravnokar sem pokadil svoj dnevni cigarilos in izluščilo se mi je nakaj misli, nekakšen rezime:

Prej sem Hočku odgovoril zakaj se bunim nad zakonom, če nisem tiste vrste kadilec.

Moj odgovor je bil slab.

V bistvu gre za tole: Hočko bi lahko vprašal, sakaj se bunim nad preganjanjem Židov, če nisem Žid? Če bi mu odgovoril, da zato, ker preganjanje židov enostavno ni etično, moj odgovor spet nebi bil najboljši. Zakaj pravzaprav ni etično? Kaj je etika? V čem je smisel etike?

Odgovoriti bi mu moral: nad preganjanjem Židov se bunim, da ne bodo jutri preganjali mene. Gre za anticipacijo. Etika je zgolj videnje preko lastnega nosu.

Če komu ni razumljivo, preidimo na jasnejše področje:

Na motosvetu smo najprej motoristi in potem vse ostalo (vidimo, da marsikaj). V časopisih se zadnje čase pojavljajo razni tarktati o nevarnostih motociklizma. Ta nevarnost - zanimivo - moti vse, razen nas motoristov. Tudi kajenje moti vse, razen kadilcev. Zato so izumili fenomen pasivnega kajenja, ki naj bi bilo isto ali še bolj nevarno od aktivnega. Če dobro premislimo, je to čista neumnost. Kakšna ura dnevnega močno razrdečenga tobačnega dima se pač ne more primerjati z celodnevnim vdihavanjem direkt iz cigarete. A javnost je to neumnost kupila - oblast pa ima sedaj izgovor, da histerično preganja kadilce.

Vsi poznamo situacijo na motorjih. Gre za šport, ki je izrazito nevaren tistemu, ki se ga gre in izrazito nenevaren (statistika) drugim udeležencem v prometu - za razliko od naprimer primera, ko posadimo dirkaškega imbecila za volan avta.

Oblast zelo napenja možgane, kako bi motoristom nadela nekakšne uzde. Situacija je zelo nevarna in ne dovoljuje nikakršne pasivnosti.

Z drugimi besedami - z kadilci smo v istem žaklju.

Ali povedano z besedami nobelovke, ki je preživela holokavst:

Ko so prišli po Žide, smo molčali - nismo bili Židi. Ko so prišli po pedre, smo molčali - nismo bili pedri. Ko so prišli po komuniste, smo molčali - nismo bili komunisti.

Ko so prišli po nas, NI BILO NIKOGAR VEČ, KI BI LAHKO KAJ REKEL!

Skej ko prej bomo priča histeričnemu preganjanju motoristov in takrat ne bo nikogar, ki bi kaj rekel.

V razmislek

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Evo, razmišljam...

...

... anticipacija... hua... a veste da obstajajo ljudje, ki nalašč ubijajo živali? pa ne naskrivaj, praktično javno!!! in to 8 ur na dan!!! ni za verjet, ane? in za povrh dobijo to celo plačano, si lahko mislite? sicer je res da mi te živali potem pojemo, ampak to ni bistveno - bistveno je, da lahko nekoč, morda že jutri, ti ljudje, tako navajeni ubijanja, začnejo pobijat nas!!! tule je nedvomno treba nekaj ukrenit!!!

...

... Nemci so začeli dve zadnji svetovni vojni - a bi bilo treba čimprej vse pobit da ne bodo še tretje??? :slap:

...

... kako je mogoče, da je v SLO na veliki večini ozemlja prepovedana vožnja z motorjem??? samo po cestah se lahko vozimo, pa morda še po kakšnem hribčku ali gozdu in konec!!! zakaj se ne smemo voziti po triglavski severni steni?!?!?!?! ali po Bohinjskem jezeru??? in čez Komarčo??? GROZNO!!! nedvomno bo treba nekaj ukrenit!!! meni so kratene pravice do vožnje!!!

... itd itd

koliko bluziviljenja!!! logiko se da vedno prikrojiti natančno tako, da ustreza našemu argumentu! kar je v primeru kajenja seveda nujno, saj je problem zelo enostaven (definiral že Horjo), pa ga nekateri nočete videti: nobena pravica ni večja od druge in ne sme ogrožati pravice drugih - kar v tem primeru pomeni pravico nekadilcev do čistega zraka in nezasmrajene obleke v javnih prostorih.

nekateri kadilci tule pa se obnašate kot da gre za prepoved kajenja nasploh - kot da bi bila zagrožena smrtna kazen če te kjerkoli dobijo s čikom!!! še dobro, da je večina kadilcev (vsaj mojih prijateljev in znancev) veliko bolj razumevajoča od vas :huh:

itaq bi se lahko razburjali le mi, ki si želimo čist zrak in nezasmrajeno obleko, saj - kot sem že napisal - v naši banana republiki kljub (pre)obilici zakonov ne izvajamo praktično nobenega; tudi po morebitnem sprejetnju tega zakona se IMHO ne bo nič spremenilo... :cry:

PS pred leti mi je znanec (nekadilec) zaupal, da on nikoli nima težav s kadilci: ko ga kdo vpraša, če lahko kadi, ga on vpraša nazaj ali lahko prdi... sicer nisem čisto razumel kako, a težav menda ni imel, nikoli...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravnokar sem pokadil svoj dnevni cigarilos in izluščilo se mi je nakaj misli, nekakšen rezime:

Prej sem Hočku odgovoril zakaj se bunim nad zakonom, če nisem tiste vrste kadilec.

Moj odgovor je bil slab.

V bistvu gre za tole: Hočko bi lahko vprašal, sakaj se bunim nad preganjanjem Židov, če nisem Žid? Če bi mu odgovoril, da zato, ker preganjanje židov enostavno ni etično, moj odgovor spet nebi bil najboljši. Zakaj pravzaprav ni etično? Kaj je etika? V čem je smisel etike?

Odgovoriti bi mu moral: nad preganjanjem Židov se bunim, da ne bodo jutri preganjali mene. Gre za anticipacijo. Etika je zgolj videnje preko lastnega nosu.

Če komu ni razumljivo, preidimo na jasnejše področje:

Na motosvetu smo najprej motoristi in potem vse ostalo (vidimo, da marsikaj). V časopisih se zadnje čase pojavljajo razni tarktati o nevarnostih motociklizma. Ta nevarnost - zanimivo - moti vse, razen nas motoristov. Tudi kajenje moti vse, razen kadilcev. Zato so izumili fenomen pasivnega kajenja, ki naj bi bilo isto ali še bolj nevarno od aktivnega. Če dobro premislimo, je to čista neumnost. Kakšna ura dnevnega močno razrdečenga tobačnega dima se pač ne more primerjati z celodnevnim vdihavanjem direkt iz cigarete. A javnost je to neumnost kupila - oblast pa ima sedaj izgovor, da histerično preganja kadilce.

Vsi poznamo situacijo na motorjih. Gre za šport, ki je izrazito nevaren tistemu, ki se ga gre in izrazito nenevaren (statistika) drugim udeležencem v prometu - za razliko od naprimer primera, ko posadimo dirkaškega imbecila za volan avta.

Oblast zelo napenja možgane, kako bi motoristom nadela nekakšne uzde. Situacija je zelo nevarna in ne dovoljuje nikakršne pasivnosti.

Z drugimi besedami - z kadilci smo v istem žaklju.

Ali povedano z besedami nobelovke, ki je preživela holokavst:

Ko so prišli po Žide, smo molčali - nismo bili Židi. Ko so prišli po pedre, smo molčali - nismo bili pedri. Ko so prišli po komuniste, smo molčali - nismo bili komunisti.

Ko so prišli po nas, NI BILO NIKOGAR VEČ, KI BI LAHKO KAJ REKEL!

Skej ko prej bomo priča histeričnemu preganjanju motoristov in takrat ne bo nikogar, ki bi kaj rekel.

V razmislek

Če se prav spomnim, Žide ne preganjajo že več kot 60 let. Zato bi o tem lahko govoril v pretekliku. V sedanjiku mene bolj moti Izraelska zasedba (okupacija) tujih ozemelj.

Mogoče bi bilo za primerjavo bolje vzet preganjanje tatov, pedofilov, … . Tudi njihovo početje moti vse, razen njih samih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...komej čakam, da zakon začne veljat! :OK:

Sva že 2. :OK: :OK:

Kdor hoče kadit nej to dela tam kjer ne bo ogrožal drugih. Kdo so kadilci, da odločajo o mojem zdravju :? Zakaj se moram jaz njim umikat (pa naj bo to kjerkoli), naj se oni meni! Saj so oni tisti, ki delajo škodo sebi in okolici.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eh da nebo še keremu od veselja in ponosa prišlo :zzz:

bomo pa kadilci svoje fešte meli pred lokali notri bojo pa trije sedeli ža šankom :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bo še drugo leto tako sranje od vremena, bodo uvedli obvezno kurjenje. manj kadilcev iz tega sledijo podnebne spremembe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest bi povsod prepovedal kadit. Tudi zunaj v mestih kjer se sprehajajo ljudje.

Upam da bo prisel zakon, ki bo prepovedal kajenje v/na javnih prostorih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest bi povsod prepovedal kadit. Tudi zunaj v mestih kjer se sprehajajo ljudje.

Upam da bo prisel zakon, ki bo prepovedal kajenje v/na javnih prostorih.

Jaz bi prepovedal odmetavanje ogorkov vsepovsod in sploh nabil drastične kazni za smetenje okolice, za pasje dreke itd. Pasji dreki začuda nikogar ne motijo, pa nimaš kam stopid, da ga ne nagaziš ali pač tvoj malček.

Ampak trenutno pač vlada protikadilska histerija. Čreda doživlja protikadilski orgazem.

Z kajenjem drugih nimam nič. 1 ura v zakajenem lokalu meni ne škoduje - 8 ur v duhamorni službi, me spravi na rob depresije.

Sicer pa vidim natančno to, kar sem na začetku napisal. Prikrajšani ljudje z velikim veseljem prikrajšujejo druge, pa če je treba tudi za kajenje.

Kakorkoli se zdi Suzukiju primerjava z Židi bedasta - verjemite mi, da ko dobijo prikrajševalci moč, znajo prikrajšati druge še za marsikaj.

Že videno v zgodovini, že videno v filmu Das experiment.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V preteklosti smo se na to temo že repenčili (da se je kar kadilo). Moje mnenje je bilo tedaj naslednje:

Zadeva je skrajno preprosta.

1.) Kajenje je v bistvu ena zelo nagravžna, smrdljiva in škodljiva razvada (kadilci, ne udrihat po meni, ker tudi sam rauham)

2.) Načeloma imamo javne prostore, kjer je kajenje dovoljeno in prostore, kjer je prepovedano.

3.) Nekadilec, ki trpi v prostoru za kadilce, ima vso pravico, da se odstrani.

4.) Kadilec, ki kadi v prostoru za nekadilce, je brezobziren prasec in mora računati s tem, da bo odstranjen.

5.) Če je v prostoru, kjer režim ni natančno določen, en sam nekadilec, ki ga dim moti in to jasno pove, je dolžnost vseh kadilcev, da to upoštevajo in ga ne posiljujejo z dimom.

PEPE

Še vedno je enako.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest bi povsod prepovedal kadit. Tudi zunaj v mestih kjer se sprehajajo ljudje.

Upam da bo prisel zakon, ki bo prepovedal kajenje v/na javnih prostorih.

Tvojemu mnenju se pridružujem, namreč vedno se vprašam zakaj moram vedno vdihavati ta smrad v javnem prostoru in ko pridem domov ves smrdim po dimu in ni šanse ,da bi zatajil kje sem bil . :beer2:

pa še kavica ampak BREZ cigarete :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BTW: a ti kadiš ? ... se ne spomnim, da bi te videl s smotko v roki :hmm: .)

Seveda ne, ker poskušam biti uvideven .)

Jest bi povsod prepovedal kadit. Tudi zunaj v mestih kjer se sprehajajo ljudje.

Upam da bo prisel zakon, ki bo prepovedal kajenje v/na javnih prostorih.

Jaz pa na prehodih za pešce. Predvsem na DUNAJSKI, CELOVŠKI, ŠMARTINKI in TRŽAŠKI :grim

V preteklosti smo se na to temo že repenčili (da se je kar kadilo). Moje mnenje je bilo tedaj naslednje:

Še vedno je enako.

In se popolnoma strinjam.

MORAM vedno vdihavati ta smrad v javnem prostoru

Kje to misliš :? Na banki, na zavarovalnici, pri svojem odvetniku, mogoče v zdravstvenem domu :? Aja v baru :slap: , aja v bar pa itaq MORAŠ hodit :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

poleg tega pa zaradi cigaret ne trpijo samo pljuča ampak tudi žile, srce in posledično celo telo ...

Enako od prekomernega pitja, lenobe, odojka.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer ne kadim (cigaret :) ), ampak v barih et co. Pa mora biti malo zakajeno. Drugače je preveč sterilno. Aja pa dosti bab mora bit not, jasno. B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja pa dosti bab mora bit not, jasno. B)

pa fajn je, da znajo fajn vlečti :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa fajn je, da znajo fajn vlečti :yes:

Sam,da se ne vžge,ker kjer je ogenj je tudi dim! :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In še nekaj: lokal v katerem nihče ne bo kadil, bo sterilen, vdušje pa mrtvo. Tako mnenje o lokalih sem imel še, ko sem bil strasten nasprotnik tobaka.

Nisem prebral vsega, sem prebral pa prvi post... pa sem se spomnil na lanskoletni obisk italijanske diskoteke, ko je seveda že veljala prepoved kajenja v prostorih. Noro... nobenega mrtvila... zabava na vrhuncu... super skratka... pa še smrdel nisem po cigaretih... kaj hočeš še lepšega? :OK: Torej ni nujno, da je zaradi normalnega zraku mrtvilo v lokalih in zabaviščih. Samo toliko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V preteklosti smo se na to temo že repenčili (da se je kar kadilo). Moje mnenje je bilo tedaj naslednje:

Še vedno je enako.

Zadeva je skrajno preprosta.

1.) Kajenje je v bistvu ena zelo nagravžna, smrdljiva in škodljiva razvada (kadilci, ne udrihat po meni, ker tudi sam rauham)

2.) Načeloma imamo javne prostore, kjer je kajenje dovoljeno in prostore, kjer je prepovedano.

3.) Nekadilec, ki trpi v prostoru za kadilce, ima vso pravico, da se odstrani.

4.) Kadilec, ki kadi v prostoru za nekadilce, je brezobziren prasec in mora računati s tem, da bo odstranjen.

5.) Če je v prostoru, kjer režim ni natančno določen, en sam nekadilec, ki ga dim moti in to jasno pove, je dolžnost vseh kadilcev, da to upoštevajo in ga ne posiljujejo z dimom.

PEPE

PEPE, zadel žebljico na glavico :worship: :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem prebral vsega, sem prebral pa prvi post... pa sem se spomnil na lanskoletni obisk italijanske diskoteke, ko je seveda že veljala prepoved kajenja v prostorih. Noro... nobenega mrtvila... zabava na vrhuncu... super skratka... pa še smrdel nisem po cigaretih... kaj hočeš še lepšega? :OK: Torej ni nujno, da je zaradi normalnega zraku mrtvilo v lokalih in zabaviščih. Samo toliko.

Gregs tu je govora o SLO tank prostorih in SLO kadilcih. Naši se ne bi znali brez cigaret zabavat. Vsaj nekateri.

Pisanje o tem, da bi bili bifeji & co. brez kajenja prazni, je malo labavo. Večina jih hodi tja zaradi družbe in fejst kelnarc in ne čika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jz sm za, da prepovejo kajenje! :OK:

jz sem za, da nam prepovedo vse užitke :grim

bomo lahko samo delal :yea2: in to ves dan, do 70 leta :SS pol pa zdravi umrl :whistle:

naj se vidi, da živimo v demokraciji :lol1:

in naši poslanci :wacko: si pa zaslužjo še mal več :grim težko garajo :yea2: težke zakone sprejemajo :grim

prav čakam kater neumn zakon bo zdaj na vrsti :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!