Skoči na vsebino

Tomos APN 6 Alpino....


APN_6

Priporočene objave

najprej bom probal svečko zamenjati,ali je težko,ker razdreti ga znam,da pridem do tuljave,da bi samo zamenjal kabel ki gre na svečko, ali ga je težko? kako ga daš v tuljavo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Počasi!

Na magnetu se ti je odvila matica?

Če se je odvila se je zelo verjetno "obrnil" magnet (vstrajnik) , torej je vžig premaknjen (verjetno kar precej, ker bi drugače vžgal) .

Magnet je potrebno sneti in pregledati koliko je škode. Zatič in utor sta sicer namenjena le pravilni namestitvi magneta ampak je (če sta poškodovana) brez njiju to zelo težko, ker se magnet zelo rad premakne.

Za snemanje magneta rabiš posebno orodje.

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne ni vseeno. Na magnetu je utor na gredi pa zatič (kajla) in to se mora ujemati . Če je magnet obrnilo, je utor deformiran in to je problem, ker se ti magnet premika ko ga hočeš pritegniti. Da se, da namestiš magnet in ga potolčeš z gumijastim kladivom, da se "vsede" in ga nato priviješ (ampak za to rabiš ali veliko sreče ali znanja) . lp Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne ni vseeno. Na magnetu je utor na gredi pa zatič (kajla) in to se mora ujemati . Če je magnet obrnilo, je utor deformiran in to je problem, ker se ti magnet premika ko ga hočeš pritegniti. Da se, da namestiš magnet in ga potolčeš z gumijastim kladivom, da se "vsede" in ga nato priviješ (ampak za to rabiš ali veliko sreče ali znanja) . lp Franc

 

 

 

.... Tjaz, sreča je na strani pogumnih ....  :P

 

... ne boj se magneta ....  :?

 

.. sam gas !!!!! :kva2: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

haha sedaj sem  že bolj samozavasten :D

 

 

 

.... verjem mi, da boš z vsakim magnetom, k ga boš uniču, bolj samozavesten ....    :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Magneti so relativno poceni, če pa bo zraven "zružilo" še tuljave in plato, pa po možnosti še glavno gred bo pa veselica.

lp

Franc

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, poglej v "luknjo" (tam kjer pride na magnet) , utor mora biti raven, vse kar je levo/desno ni dobro, pa preveri zatič (kajlo) na osi (da ni slučajno padla ven) .

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kondenzator samo izbiješ ven, lažje gre "nazaj" , če ne boš nežen, rabiš novega (kondenzator je poceni) , pazi ker so različnih dimenzij in izvedbe (navoj/lotanje) .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja a če mu recem navadnega za apn6 brez navojaa bo vedu in še kako naj naredim da bo stala žica ki gre iz tuljave na kondenzator gor stala ker se mi je stragal??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja zacini/ zalotaj ne :)

 

kondenzator pa bolš da s sabo neseš al pa si usaj premer izmeri... mel sem 1 e90, 2 bt-ja in 1 4ko, čis usaka je imela drugačen kondenzator (na bt ni bila original elektrika).. tko da ja.. za zihr ga nesi s sabo u trgovino :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zivjo zdej mi da iskro samo jo da samo dokler je pohojen kurbl-dokler pride kurbl do konca dol. ko pa je kurbl dol na koncu pa. iskre ni vec,magnet se a seevedno vrti kaj bi lahko bilo???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prepočasi se vrti (čisto normalno) .

Vžge ali ne?

Imaš platine? (če so kdaj jih začne odpirati? )

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vzge mi ne sem pa zdaj zamenjal kondrnzator z novim sedaj pa spet ni iskre :( drugace pa platine mam in jih zacne odpirat. pred vrhp

om je mozno da ni iskre ker nimam utorja na gredi in je obrnjen magnet?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zivijo franc iz kje pa si? in ce si v moji okolici (skofja loka) bi enkrat lahko prisel in pogledal Zadevo? tudi placam, to ni problem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zelo možno da imam kako viška :)

sporočim pa ti lahko komaj v petek, ko pridem domov...

Hvala vseeno sem že kupil novo sem mel lih podrt moped in je blo potrebno na hitro okrepat  :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!