Skoči na vsebino

Tomos APN 6 Alpino....


Priporočene objave

zivijo ce mogoce kdo ve

zdej sem menjal platine,ampak sevedno ni iskre,apmak zruka te pa res ZELO močno.

kaj bi lahko to bilo,je morada kapica ki gre na svečko ekr ubistvu nimam tistega ta gumjastega je samo ta kovinsko iz kabla na svečko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še kakšen predloh glede izpuha?

 

Izpuh od E90 ali SLC-ja. Če je opcija s premičnim kontrakonusom. Se da lepo navor lovit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Jas imam APN 6S z 42l batom in 5to prestavo zdaj me pa zanima kateri uplinjač bi lahko dal gor/mogoče bi si tudi menjal cilinder...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

če se ti je motor pregrel je najverjetneje da je  zaribal. Če se še se ga da kurblat in če dela potem pa je vredu 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ni nujno da zariba. Lahko le izgublja moč ko se segreje.

odšravfaj cilinder in poglej če se v valju (kjer teče bat) mogoče vidi kakšna vijoličasta črta- pregret material.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja takoj se zagrej in postane cilinder zelo vroč in tudi za svečko nesmeš prijet ker je vroča in to se segreje ze pri enih 500m in kar naenkrat ima čedalje man moči.-vetranca je cela,vžig sm štelu na usenačine in obraču svečka je bosna super 75, ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

potem pa imaš nekaj narobe nastavljeno.. je bil cilinder morda brušen? (premala toleranca?)

ja cilinder je brušen na 40 in bat je 40 l

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se je to dogajalo tudi pred brušenjem?

če se ni potem je to problem.. Cilinder je treba pohonat na pravo mero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja tudi prej se je ze malo pregreval ja ta cilinder je brušen in honan, to pomeni da bi moglo biti malo vec kot 40..ali mogoče veš pri štelanju elektrike ko je bat 2mm pred ZML morajo titi platine odprte na širini 0.35-0.45 ali morajo biti zaprte in se začeti odpirati to mi se ni jasno.. 

hvala da odgovore lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Platine se morajo začeti odpirati 1,5 mm pred zgornjo mrtvo točko.
Pregrevanje cilindra je običajno posledica premajhne dize ali prevelikega predvžiga (ali oboje) .
lp
Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Platine se morajo začeti odpirati 1,5 mm pred zgornjo mrtvo točko.

Pregrevanje cilindra je običajno posledica premajhne dize ali prevelikega predvžiga (ali oboje) .

lp

Franc

ok..trenutno imam vgrajeno elektriko na zunanjo tuljavo ki je brez platin in  mi med delovanjem poka iz ispuha to se štela tudi isto kot pri platinah da obračaš elektriko an?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pozdravljeni, prosim če mi lahko kdo pomaga, imam apn 6, gor je laser sport auspuh... Problem je da minimuma sploh ne drži, je pa tisti vijak skoraj do konca zavit... pol pa ko dam gas pa potrebuje nekaj časa da pride v obrate, kot da ga zalije, potem v obratih pa deluje normalno... diza je 60... mi lahko kdo pove kaj bi moral narediti da, je mogoče slaba kompresija?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lp
mene zanima ali ima kdo za prodat zadno luc skupaj z zarnicami pa ceno se napiste prosim!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!