Skoči na vsebino

Tomos APN 6 Alpino....


APN_6

Priporočene objave

Kdaj pa pride ta zbor? A moraš imeti original 6ko, da se lahko pripelješ tja dol. Kaj pa starost? Koliko mora biti stara? Sam imam 6ko letnik 86, registrirano, zamenjan auspuh in zobniki. Ali se lahko udeležim?

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moped naj bi bil original pa star več kot 25 let-da se parijaviš na prireditev (tekmovanje/vožnjo). Te pa 100% noben ne bo tepu če prideš pogledat :) . Jst bom pršu kr z Suzukijem hehe, tomosa nobenga pr hiši več...

Tukaj si lahko mal več prebereš http://starodobnik.net/topics/6024

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam če prideš...a si lahko vseeno ogledaš tovarno in greš turco? Ali je to rezervirano za Tomos only? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Kdaj pa pride ta zbor? A moraš imeti original 6ko, da se lahko pripelješ tja dol. Kaj pa starost? Koliko mora biti stara? Sam imam 6ko letnik 86, registrirano, zamenjan auspuh in zobniki. Ali se lahko udeležim?

Sam če prideš...a si lahko vseeno ogledaš tovarno ingrešturco? Ali je to rezervirano za Tomos only? :)

sej 86 je tam nekje ... pa ko boš videl une koprske štirke...pol jih gre 100 na uro ... tako da auspuh pa zobniki niso noben problem...če se pripelješ dol z mopedom po cesti te pomoje ne bo noben zunaj pustil... furca je samo za tomose ... ostalo pa greš lahko tudi zraven...

če pa misliš it na furo je pa dobro da pošlješ prijavnico , da dobiš zajtrk ,prigrizke in pijačo po poti ter kosilo...

Popravljeno . Popravil thumper
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

zdravo

mene zanima kater dellorto bi bil primeren za apn:40l bat,5 brzina,15 sprednji zobnik,mf cobra ?

lp

15 prednji zobnik ???' a se mal hecaš, ane..jst mam 14 prednjega pa se mi po ravnem samo 3-tja zavrti ..četrta in peta pa ne..je pares da je poraba na dolgo pot dobra...pa navaden original bing imam... za ilustracijo ti povem : pot od viča do kopra ..za 123 km porabljeno 2h15min... za 420 km porabljeno 11,7l mešanice...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mam en vlki problem na apn 6: moped mi je začel cukat in pokat na izpuh,zato sem zamenjal platine ter kondenzator. Moped je šal naslednjih par dni vredi,nakar se je problem ponovil. Spet sem kupo nov kondenzator ter platine,nastavo platine na0.40mm,...ampak moped samo cuka ,tak da se je nemogoče peljat,.med platinami iskri kot noro,zamenjal sem že 3kondenzatorje,pa je še vedno isto.ma kdo kako idejo? Štrom je 12v50w,lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mam en vlki problem na apn 6: moped mi je začel cukat in pokat na izpuh,zato sem zamenjal platine ter kondenzator. Moped je šal naslednjih par dni vredi,nakar se je problem ponovil. Spet sem kupo nov kondenzator ter platine,nastavo platine na0.40mm,...ampak moped samo cuka ,tak da se je nemogoče peljat,.med platinami iskri kot noro,zamenjal sem že 3kondenzatorje,pa je še vedno isto.ma kdo kako idejo? Štrom je 12v50w,lp

men je enkat tko delal.. k mi je kajlo pr magnetu znucal in se je magnet za malenkost zasuku. tko da iskra je še zmer sekala.. sm ob ne pravem času.. in pol je trokeru pa cuku pa sekal iz lipnika... :grim uglavnem iskro more dat malenkost predn pride bat u zgornjo mrtvo točko.. drgač ne bo delalu ankul. To je moja izkušnja, loh je pa tud kej druzga narobe... LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

men je enkat tko delal.. k mi je kajlo pr magnetu znucal in se je magnet za malenkost zasuku. tko da iskra je še zmer sekala.. sm ob ne pravem času.. in pol je trokeru pa cuku pa sekal iz lipnika... :grim uglavnem iskro more dat malenkost predn pride bat u zgornjo mrtvo točko.. drgač ne bo delalu ankul. To je moja izkušnja, loh je pa tud kej druzga narobe... LP

Sem pogledal tudi to,vendar ga ni zasukalo,kajla je vredu,probo sem tudi z drugim magnetom,pa je še vedno isto sranje. Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Torej, zgoraj omenjeni motor mi ne vžge, na mestu je stal prib. 1 leto.... zdej sm ga spucu (fergazr, pa magnet dol sneu pa tm pr elektronki spucu umazanijo).. batne obročke sm zamenu...

že lani sem imel problem z vžigom, če sm ga hotu užgt, sm ga mogu rint, na noge nikakor ni vžgov...

ima pa tut kr slabo kompresijo (npr. magnet lohka na roke brez problemov vrtim)..

Prosim za pomoč!!!

hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej, zgoraj omenjeni motor mi ne vžge, na mestu je stal prib. 1 leto.... zdej sm ga spucu (fergazr, pa magnet dol sneu pa tm pr elektronki spucu umazanijo).. batne obročke sm zamenu...

že lani sem imel problem z vžigom, če sm ga hotu užgt, sm ga mogu rint, na noge nikakor ni vžgov...

ima pa tut kr slabo kompresijo (npr. magnet lohka na roke brez problemov vrtim)..

Prosim za pomoč!!!

hvala

ja pol še pa naprej rivaj! :evilgrin:

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja pol še pa naprej rivaj! :evilgrin:

Ti mi greš tako na kurac kot že dolgo nihče tukaj. Kaj si kurac pameten? Imaš tisto garjavo TZRko in misliš, da si boga za jajca prijel. Mater ti...

Sicer pa...kateri letnik imaš APN 6? Svečko si probal kakšna je? Je mokra? Da iskro?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali da iskro ? Če jo da, ti je kdo nastavil razmak med platinam in nastavil vžig. Mogoče imaš zanič kondenzator, možnosti je ogromno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nevem točno ker letnik, a stara je prib. 15 let. to jo zdej mal stricu serviseram k on nima glih velik cajta...

svečka je mokra in da iskro... sm tut predužig pa užig naštimu... pa nevem kaj bi še blo lahko narobe...

sej če ga rinem, pol se tko sliš kot da hoče zagnt, pa pol mal užiga iz auspuha.... sam užgt pa nikakor noče...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če si sam neki šaru po elektriki.. pol vretn konc z mopedom po moje :D Čeprou je sam tomosou moped.. ampk more bit vse tipi topi naštelan drgač ne bo delu pa če se vserejš. Loh je kondenzator (prmen je blo to 2x vzrok) , če maš slabo kompresijo boš mogu pa še bt menat an...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če si sam neki šaru po elektriki.. pol vretn konc z mopedom po moje :D Čeprou je sam tomosou moped.. ampk more bit vse tipi topi naštelan drgač ne bo delu pa če se vserejš. Loh je kondenzator (prmen je blo to 2x vzrok) , če maš slabo kompresijo boš mogu pa še bt menat an...

po elektronki nism glih šaru, sm samo tist, k je bla mrva zravn naukol,spucu... da bi pa kej dol uzemu pa to... to nism...

kompresija je res slaba ja... sam dvomm da bi bil to vzrok da noče užgt?.. .ali pač?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali da iskro ? Če jo da, ti je kdo nastavil razmak med platinam in nastavil vžig. Mogoče imaš zanič kondenzator, možnosti je ogromno.

Vžig je nastavlen, pa predužig....

kko bi pa lahko ugotovu kaj od elektronke je zanč (če je)?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je vse tipi-topi in vseeno ne vžge je kriva elektronika. A tvoj model ima na levi strani okvirja tako škatlico in notri elektronika? Ali nimaš nič?

Popravljeno . Popravil znj
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je vse tipi-topi in vseeno ne vžge je kriva elektronika. A tvoj model ima na levi strani okvirja tako škatlico in notri elektronika? Ali nimaš nič?

nima nič

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zrak si zaprl ko si probal vžgati?

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zrak si zaprl ko si probal vžgati?

amm...mislš da je problem, k še nism dihtunge zamenu od mašine... tm če udpreš na sredini... k je mal obtolčen.. .pa tut pol mejčkn olje vn teče.... mislš da je to krivo da ne užge?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

amm...mislš da je problem, k še nism dihtunge zamenu od mašine... tm če udpreš na sredini... k je mal obtolčen.. .pa tut pol mejčkn olje vn teče.... mislš da je to krivo da ne užge?

oz. tuki je slika.. sm obkrožu kje prib. olje vn teče:

p020610154201.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!