Skoči na vsebino

Kawasaki Versys 650 in Versys 300 (2017)


batzajla
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

Priporočene objave

Verjetno v motogp ne mažejo, da. Za normalno cestno rabo se menimo.

Citiraj
Is copper grease ok for brakes?
 
 
You can put copper grease on the back of the pads. It just stops dust getting between the pad and the piston which makes them squeal. It has no effect on braking efficiency.

no, tebi bolj verjamem... :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..tudi v normalni cestni rabi se diski in ploščice močno segrejejo.... sploh, če se rad voziš recimo po Dolomitih, kjer precej zaviraš iz serpentine v serpentino, kjer se stvari nimajo časa pohladiti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Zivnorc pravi:

..tudi v normalni cestni rabi se diski in ploščice močno segrejejo.... sploh, če se rad voziš recimo po Dolomitih, kjer precej zaviraš iz serpentine v serpentino, kjer se stvari nimajo časa pohladiti.

Sem bil kar nekaj v Dolomitih pa ni tako hudo, če se normalno pelješ :) gas bremza vožnja pa pomeni obrabo vseh materialov, tudi telesa.

Pustimo zdaj to, pasta je proti neprijetnim zvokom in prahu, veliko jih maže, drugi spet ne, ker pri odprtem izpuhu bremz ne čuješ :)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 30. 9. 2024 ob 10:36, franc pravi:

Sicer "Hofer-jev" navorni ključ ni drag, samo ga boš "zjahal" , če boš odtegoval z njim.

lp

Zjahal, nič hitreje kot pri "kontroliranem" zatiskanju vijakov.

Tule je lepo razložen princip "moment ključa".

Pomembno je le, da je v času, ko se ključ (ročka) ne uporablja, gumb za nastavitev momenta popolnoma odvit. Tako, da je vzmet razbremenjena.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, MiNa pravi:

Zjahal, nič hitreje kot pri "kontroliranem" zatiskanju vijakov.

Tule je lepo razložen princip "moment ključa".

Pomembno je le, da je v času, ko se ključ (ročka) ne uporablja, gumb za nastavitev momenta popolnoma odvit. Tako, da je vzmet razbremenjena.

 

... verjetno je mišljeno samo to, da ne uničiš ključa pri odvijanju, ker po navadi je kaka stvar zategnjena u božjo mater, al pa zarustana...in da se ne najde kak pacient, da bo šel s celo svojo maso od 90 kil skakat po ključu, ko je nazadnje pred 17-imi leti na Yugotu menjal gume...

... če delaš "na roke" ne boš uničil tega ključa.

Se mi je pa pri Hofer ključu odvil tisti vijak za "umerjanje skale", tako da sem moral na novo umeriti - nastaviti ključ....in potem zalepil s "tašwoh" Loctitom...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Končan jesenski remont, samo še fini setup nastavim :) 

Sprednje pake, odzračenje, ročka prime po občutku malo prej.

Na koncu še malo purola na krivine in vileda-hofer gobica.

IMG_20241002_102233.jpg.b96183e19a95df72143775b39833f699.jpgIMG_20241002_104040.jpg.605b3efcc7ddbbb67fbc27f8749b3080.jpgIMG_20241002_123831.jpg.6e163810520d128707cf9c321f0f5a4d.jpgIMG_20241002_124100.jpg.e1f30750f5c85dd19d59b379d964cf02.jpgIMG_20241002_124306.jpg.22cd21969eab32e5f3e77c95c067af31.jpgIMG_20241002_132042.jpg.d162f840b8b12df31a4b03ec4c556e39.jpgIMG_20241002_132050.jpg.f2d05f06c8d4cabe43b346cc3c4cf696.jpgIMG_20241002_133702.jpg.086de98250a726b9c49db6abba5a797a.jpgIMG_20241002_134045.jpg.afdbd9665101792428db1433b0ba3034.jpgIMG_20241002_134633.jpg.76400cd873458abafb22934ade183865.jpg

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, Zivnorc pravi:

... verjetno je mišljeno samo to, da ne uničiš ključa pri odvijanju, ker po navadi je kaka stvar zategnjena u božjo mater, al pa zarustana...in da se ne najde kak pacient, da bo šel s celo svojo maso od 90 kil skakat po ključu, ko je nazadnje pred 17-imi leti na Yugotu menjal gume...

... če delaš "na roke" ne boš uničil tega ključa.

Se mi je pa pri Hofer ključu odvil tisti vijak za "umerjanje skale", tako da sem moral na novo umeriti - nastaviti ključ....in potem zalepil s "tašwoh" Loctitom...

Kam si dal moment ključ umerit, če ni skrivnost? imam enega,ki ni bil ze nekaj časa pa bi ga dal umerit,da sem pomirjen,da je kot mora biti..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 49 minutami, Hytech pravi:

Kam si dal moment ključ umerit, če ni skrivnost? imam enega,ki ni bil ze nekaj časa pa bi ga dal umerit,da sem pomirjen,da je kot mora biti..

... vpneš štirirobi nastavek navornega ključa v primež.

Vzameš ribiško tehtnico ( imam eno na vzmet, drugo digitalno, ki kažeta točno (preverjeno s kalibriranimi utežmi)).

Izmeriš ročico navornega ključa od sredine nastavka za ključe, do konca ročaja ključa (ene 2cm manj...kjer je utor od matice..oz, kjer je začetek matice, da sem lahko zahakljal kavelj od tehtnice).

Izračunaš, koliko kg moraš potegniti glede na izmerjeno ročico (sem nastavljal pri 10kgm)

 

...paziti moraš, da s tehtnico vlečeš pravokotno glede na ročico navornega ključa. ... nastaviš... priviješ tisto matico... preskusiš parkrak, če je to-to.....

...in to je to.

... na enak način lahko seveda tudi samo preskusiš, če ti navorni ključ kaže točno.

... lahko pa tudi natakneš 1m dolgo cev na ročaj navornega ključa, pa ti ni treba pretvarjati...oz računati...in imaš takoj kgm ... seveda pa mora biti od sredine nastavka za ključe do mesta vpetja vagice točno 1m.... z žico narediš zanko na cevi...ali kakorkoli se znajdeš drugače...

 

Popravljeno . Popravil Zivnorc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Zivnorc pravi:

... vpneš štirirobi nastavek navornega ključa v primež.

Vzameš ribiško tehtnico ( imam eno na vzmet, drugo digitalno, ki kažeta točno (preverjeno s kalibriranimi utežmi)).

Izmeriš ročico navornega ključa od sredine nastavka za ključe, do konca ročaja ključa (ene 2cm manj...kjer je utor od matice..oz, kjer je začetek matice, da sem lahko zahakljal kavelj od tehtnice).

Izračunaš, koliko kg moraš potegniti glede na izmerjeno ročico (sem nastavljal pri 10kgm)

 

...paziti moraš, da s tehtnico vlečeš pravokotno glede na ročico navornega ključa. ... nastaviš... priviješ tisto matico... preskusiš parkrak, če je to-to.....

...in to je to.

... na enak način lahko seveda tudi samo preskusiš, če ti navorni ključ kaže točno.

... lahko pa tudi natakneš 1m dolgo cev na ročaj navornega ključa, pa ti ni treba pretvarjati...oz računati...in imaš takoj kgm ... seveda pa mora biti od sredine nastavka za ključe do mesta vpetja vagice točno 1m.... z žico narediš zanko na cevi...ali kakorkoli se znajdeš drugače...

 

kako pa si raz... moment ključ? da moraš umerjat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Snečer pravi:

kako pa si raz... moment ključ? da moraš umerjat

... odvila se je tista matica na koncu, s katero se prednastavi vzmet... pa sem raje preveril in nastavil, da sem bil siguren, če se ni kaj premaknilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   2 članov

    • hribuc
    • T 120



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!