Skoči na vsebino

Kawasaki Versys 650 in Versys 300 (2017)


batzajla
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

Priporočene objave

pred 12 urami, Kmet2 pravi:

Na tem motorju je od Kawasakija sam napis Kawasaki:)

Če piše gor Ninđa gre avtomatsko 10 km bolj hitro, pa 5 kojnu ma več. Zato sm naročil nalepke ninđa. Če boš pridn ti bom eno dal, pa boš vidu razliko. :ras:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, DinDiin pravi:

Js mam 0-30 olje v avtu in interval na 30.000km :) Ni tezav.....

Ni težav ? Včasih so avti delali 500.000+ km brez problema, sedaj imaš avte ki po 70.000 km imaš za menjat 3/4 motorja.

pred eno uro, motozajebant pravi:

Nisem stručko, povedal bom kar mi je rekel moj mehanik.... in sicer, da takšno olje, ki ga ti daš ven pri 5k km lahko komot še nadaljnih 5 uporabljaš.... Ampak vsakemu svoje.... jaz se zapeljem do mehanika, mu pustim motor in rečem na zamenja tisto kar mora....

Seved da lahko uporabljaš, lahko ga imaš tudi dookler ga ne zmanjka še nadaljnih 30.000km :D  Vsak ki razum mehaniko pa bo vedel da olje se tudi iztroši z časom in kilometri sploh visokovrteči agregati so na kakovost olja zelo delikatni.

Osebno raje menjam prej ker tistih 50€ kolikor me stane olje in filter olja se ne pozna nič, mogoče dve pijače manj na vikiju.

Sicer je to debata za drugo temo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, jany pravi:

Ni težav ? Včasih so avti delali 500.000+ km brez problema, sedaj imaš avte ki po 70.000 km imaš za menjat 3/4 motorja.

Seved da lahko uporabljaš, lahko ga imaš tudi dookler ga ne zmanjka še nadaljnih 30.000km :D  Vsak ki razum mehaniko pa bo vedel da olje se tudi iztroši z časom in kilometri sploh visokovrteči agregati so na kakovost olja zelo delikatni.

Osebno raje menjam prej ker tistih 50€ kolikor me stane olje in filter olja se ne pozna nič, mogoče dve pijače manj na vikiju.

Sicer je to debata za drugo temo.

lahko ga imaš tudi 100k km če ne žre... :) 

po besedah mehanika, je olje dandanes tako dobro narejeno, da ni potrebe pri teh km menjat..... če laže on mene, lažem jaz vas... :) Res pa je, da nisem komepetenten za te zadeve, sam povem tisto kar je bilo meni povedano :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, jany pravi:

Osebno raje menjam prej ker tistih 50€ kolikor me stane olje in filter olja se ne pozna nič, mogoče dve pijače manj na vikiju.

 

A ti po 2 deci Jacka, pr vikiju naročaš..:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, motozajebant pravi:

lahko ga imaš tudi 100k km če ne žre... :) 

po besedah mehanika, je olje dandanes tako dobro narejeno, da ni potrebe pri teh km menjat..... če laže on mene, lažem jaz vas... :) Res pa je, da nisem komepetenten za te zadeve, sam povem tisto kar je bilo meni povedano :) 

Potem pa kupi kvalitetno olje in v njem celo življenje delaj cvrto hrano :) Isto se dogaja z motorji v avtu/motorju ;) 

pred 1 minuto, VS800 pravi:

A ti po 2 deci Jacka, pr vikiju naročaš..:D

Sej če spiješ 2 kave pa sok pa je še kašen prjatu si hitro na 50€ :D 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, VS800 pravi:

A ti po 2 deci Jacka, pr vikiju naročaš..:D

vsi majo mau več zravn za vsak slučaj, če mene srečajo ... in to bi ti tut morau upoštevat :mad:

:ninja: 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, jany pravi:

Potem pa kupi kvalitetno olje in v njem celo življenje delaj cvrto hrano :) Isto se dogaja z motorji v avtu/motorju ;) 

Sej če spiješ 2 kave pa sok pa je še kašen prjatu si hitro na 50€ :D 

ok, zdaj pa laično vprašanje.... zakaj veš, da je 5k km meja za menjavo olja? Zakaj nebi recimo bila 1k km? Kje to piše?

 

ne provociram, vprašam... :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, motozajebant pravi:

ok, zdaj pa laično vprašanje.... zakaj veš, da je 5k km meja za menjavo olja? Zakaj nebi recimo bila 1k km? Kje to piše?

 

ne provociram, vprašam... :) 

Nisem reku da je meja 5k km. Jaz preventivno menjavam na 5k km ker sem picajzlast za takšne stvari. Servisna meja 10.000 je čisto ok.Noben mi pa ne bo trdil da bo pa olje isto kakovostno po 30.000km to povprečen človek naredi v 2-3 letih če govorimo za avto z motorjem 30.000km naredi povprečnež v 5ih letih. V tem času olje prežveči že veliko vlage in kisline.

Popravljeno . Popravil jany
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oceniš. 
V user manualu za rsv mille lepo piše, če se motor uporablja za dirkanje je interval na cca 3k km, drugače pa na 6-7k km. 

Pač prvič, drugič ko zamenjaš olje po npr 5k km vidiš kakšen je(črn, rjav..) in nato sklepaš ali  bi moral olje zamenjati prej ali pa bo še za kakšen kilometer.

je pa težava ker z vsakim kilometrom ima olje v sebi manj viskoznosti in več železnih delčkov, ki jih pridobi s podmazovanjem. 

lačino razloženo.. :)

pa zopet samo MOJE mnenje, dokler je motor NOV, podpiram menjanje olja na 10k km, ko jih pa ima enkrat 70,80k mu pa bolj pogosta menjava nič ne škodi :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, motozajebant pravi:

ok, zdaj pa laično vprašanje.... zakaj veš, da je 5k km meja za menjavo olja? Zakaj nebi recimo bila 1k km? Kje to piše?

 

ne provociram, vprašam... :) 

ti maš na fejzerki na 10 kkm ... navodila .. js mam na 6kkm ... navodila ...

za pomfri se na vsako cvrtje zamenja olje ... kapišiš :jezik: 

kwak ruls :OK:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda olje ni isto po 30k km,ni pa tolk zanic,da nebi opravljalo naloge....

Moj lepo prede in letim proti 250k km. :)

Zajebant,valda mehanik to govori,on zvi od tebe,pa prej k bo kej riknl,prej bo zasluzil :)  Mehankarji so najbl nevarni takrat,ko dobijo tvoje zaupanje,pol te loh gladko scat pelje....

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Snecer pravi:

tip motorja tu1jp (hfx)

in kaj je čudnega?

Aha, torej verjetno 106/saxo. Pejd enkrat pogledat kako olje pride po 30k ven iz motorja, pa ti bo jasno...sej tud v versysu bi ga lahko imel 20k not, kaj to pomeni za motor, pa je drugo vprašanje.

Ps: avto let. 2002, 130k km in štelanje ventilov imajo glih tolk skupnega k kača in kandelabr... od sredine 90tih naprej (nekateri pa že desetletje prej), v avto industriji poznajo "hidravlične dročnike", ki se jih pri motorjih ne uporablja zato, ker le-ti efektivno delujejo samo do nekje 7500obr.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, DinDiin pravi:

Seveda olje ni isto po 30k km,ni pa tolk zanic,da nebi opravljalo naloge....

Moj lepo prede in letim proti 250k km. :)

Zajebant,valda mehanik to govori,on zvi od tebe,pa prej k bo kej riknl,prej bo zasluzil :)  Mehankarji so najbl nevarni takrat,ko dobijo tvoje zaupanje,pol te loh gladko scat pelje....

ima tudi primere, ko mu iz preventive po 1k km menjavajo olje... pač, 1x na leto ga je treba zamenjat, po njihovih prepirčanjih :) 

lahko rečem, da me do sedaj še ni napel in je bil vedno fer in korekten...

pred 13 minutami, jany pravi:

Nisem reku da je meja 5k km. Jaz preventivno menjavam na 5k km ker sem picajzlast za takšne stvari. Servisna meja 10.000 je čisto ok.Noben mi pa ne bo trdil da bo pa olje isto kakovostno po 30.000km to povprečen človek naredi v 2-3 letih če govorimo za avto z motorjem 30.000km naredi povprečnež v 5ih letih. V tem času olje prežveči že veliko vlage in kisline.

a si kej zasledil da sem jaz 30k km napisal? :) 

 

Maus, vidim da ti kuhinja ne leži glih najbolj, za pomfri se ne zamenja vsakič olja ;) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, DinDiin pravi:

Seveda olje ni isto po 30k km,ni pa tolk zanic,da nebi opravljalo naloge....

Moj lepo prede in letim proti 250k km. :)

Ja, valda da ni zanič, drugače bi motor že riknil. Vendar ni pa tudi tako dobro da bi bilo škoda tistih nekaj € za menjavo na 20k. Po 15k olje začne konkretno zgubljat lastnosti in zato sam priporočam menjavo na 15-20k. Prej je škoda olja, kasnej pa motorja. Pri naših mopedih menjavam na 10k, pri bolj teranih 7,5k. To je to.

Tudi kamjoni so imeli "longlife" olja, servise na 50-60k, vendar vedno po cca 30-40k začne olje zmanjkavat. Tako,da. Mislim da je tale "longlife" bolj tržna niša kot kej druzga...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, Ferrarist pravi:

Aha, torej verjetno 106/saxo. Pejd enkrat pogledat kako olje pride po 30k ven iz motorja, pa ti bo jasno...sej tud v versysu bi ga lahko imel 20k not, kaj to pomeni za motor, pa je drugo vprašanje.

Ps: avto let. 2002, 130k km in štelanje ventilov imajo glih tolk skupnega k kača in kandelabr... od sredine 90tih naprej (nekateri pa že desetletje prej), v avto industriji poznajo "hidravlične dročnike", ki se jih pri motorjih ne uporablja zato, ker le-ti efektivno delujejo samo do nekje 7500obr.

c3 1.1sx

sem videl olje, bolj temno je kot novo, za kake late pofarbat je še čisto ok

mam pa še avto letnik 78., tam tudi nič ne nastavljam, olje pa sem menjal konec 2013, bo že čas počasi, ker sem 2000km prevozil :) tam mam zdaj drug "problem", moram v kardanu menjat olje pa malo pogledat.

 

pred 36 minutami, maus pravi:

ti maš na fejzerki na 10 kkm ... navodila .. js mam na 6kkm ... navodila ...

za pomfri se na vsako cvrtje zamenja olje ... kapišiš :jezik: 

kwak ruls :OK:

 

pomfri daš v pečico, ventilacijka 180 stopinj, 22 minut...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, Snecer pravi:

 

pomfri daš v pečico, ventilacijka 180 stopinj, 22 minut...

sj odojka lahko tut pečeš v pečici .. ampak na ražnju je 100 x boljši ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Snecer pravi:

pomfrit iz pečice mi je boljši kot tisti iz friteze

za odojka pa mi je vseeno, ne konzumiram tega

 

sj nism zate govoru .. zase sem ... za ostale mi je vseeno, četudi so vegi ...  eni majo radi mlado čebulo zravn eni pa ne .. za une, ki ne mi je vseeno ... pa tudi za une, ki jo imajo radi ... mi je vseeno ... edin važn je, kaj meni paše ... štekaš... to je isto k z motorji .. mi je popolnoma vseeno kaj je vam ušeč ... men je važn, kar je men ušeč in samo moje mnenje upoštevam :jezik: 

a ni fajn, če si pameten za druge :jezik: 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo kaj se zgodi v avtu če ne menjaš olja 134.000 km oziroma 84.000 milj...  To je samo 4,5 krat več kot je predpisano "longlife" olje (30.000km)

 

jsjwjuvl7wmz7v3wywcv.jpg

Popravljeno . Popravil jany
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Snecer pravi:

Jaz sem tudi zase govoril, ne za tvojo izbiro južnjaške kulinarike :)

 

spet misliš, da imaš prav, pa nimaš .. kaj čš .. zgubu si :jezik: ..prvi sem rekel, da sem zase govoril :ras: 

z nazivom južnjaške kulinarike ... se pa spoznaš, da pečene svinjine ne jejo nikjer na svetu razen na južni polobli (al kaj si že mislil z nazivom južnjaške... Južna Amerika al si hotel kakšno nacionalistično, rasno ali kakšno drugačno opazko povedat ??? ... če si hotel ... jo povej bolj direkt ).. muslimani jo ne jejo zaradi vere, do česar imajo seveda vso pravico ... pa ti je ne konzumiraš ... prav... 

 

od kmeta versys je najboljš .. :ras: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sj mlade čebule tut ne jejo nikjer drugje na svetu k na Balkanu, kajne :lol1:

js pa tvoje štose razumem :jezik:  ... angleški humor mi je res smešen ;)

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, maus pravi:

sj mlade čebule tut ne jejo nikjer drugje na svetu k na Balkanu, kajne :lol1:

js pa tvoje štose razumem :jezik:  ... angleški humor mi je res smešen ;)

 

Kaj vejo oni kaj je dobra hrana :D

 

Pa še ceneje kot liter olja je...

 

http://1nadan.si/Image/Show?iid=2013_4_26_12_34_840.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!