Skoči na vsebino

Kawasaki Versys 650 in Versys 300 (2017)


batzajla
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

Priporočene objave

Tako, motor je doma in zdaj dela kot urca. :panic:


Težava je bila sledeča: dovod zraka se je povečal (zakaj točno je prišlo do tega ni znal z sigurnostjo povedat - sumi na vibracije. Pa na nekih cevkah od zraka je zamenjal objemke). Posledično je bilo izgorevanje nepopolno in so bile svečke po 6000km črne.  Filter zraka je bil čist, kot nov (itak...saj je nov - 6000km) Tako nekako, na kratko.;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Rey pravi:

Tako, motor je doma in zdaj dela kot urca. :panic:


Težava je bila sledeča: dovod zraka se je povečal (zakaj točno je prišlo do tega ni znal z sigurnostjo povedat - sumi na vibracije. Pa na nekih cevkah od zraka je zamenjal objemke). Posledično je bilo izgorevanje nepopolno in so bile svečke po 6000km črne.  Filter zraka je bil čist, kot nov (itak...saj je nov - 6000km) Tako nekako, na kratko.;)

In katere svečke so montirali?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

malo še remonta, ECU je prišel iz ZDA, na pošti čaka (5 dni so se heacali na carini, sicer je bil čez lužo 1,2,3,), malo sem že razkopal zadek, skupaj itak ne bom dobil :) 

 

WP_20171110_001.jpg

WP_20171110_002.jpg

WP_20171110_003.jpg

WP_20171110_004.jpg

WP_20171110_005.jpg

WP_20171110_007.jpg

WP_20171110_008.jpg

WP_20171110_009.jpg

WP_20171110_010.jpg

WP_20171110_011.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Rogerg pravi:

jutr se pel en krog in javi kaksna je razlika po menjavi ecu :D

na pošti je še :) pa izpuh še moram prej dat gor...mogoče pa naslednji vikend probam par km test, če bo suho

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 10/29/2017 at 3:58 PM, Snecer said:

nabavil :) 138 eur iz Danske free DHL

Harder acceleration.... Pa bos krotil zdej,  ko ze tko al tko noro sune? ;)

  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

pred 48 minutami, mato295 pravi:

Prodaj ta polizdelek, kupi motor, pa ti ne bo treba menjat pol motorja.

imaš kakšen konkreten predlog za nakup v tem segmentu? 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Snecer pravi:

 

imaš kakšen konkreten predlog za nakup v tem segmentu? 

 

A ni versys v svojem segmentu...malo ljudi kupi pol moped pol kr neki z brez konjev...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

šešir, ti to ne razumeš, to je hobi, malo posodobiš, izboljšaš pa še kaj se naučiš

motor pa je v redu, ni potrebe po menjavi, niti ne vidim ustrezne zamenjave, če bi bila nuja, verjetno bi spet versača vzel

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takole, jesensko-zimski remont je zaključen.

@maus vse sem znal sestavit, nič ni ostalo in celo vse deluje

ECU iz ZDA deluje s prve, ne da bi se peljal se mi zdi odzivnost plina boljša (+booster plug), verjetno se bo malo povečala poraba, za kakšen deci/dva na 100km, ampak to ni pro versaču, ki ima velik tank in solidno porabo, ni težava

montiral sem še nazaj original izpuh=cevi in nova tesnila, da je mir

spomladi po "otvoritvi" pa še gume menja pa menda bo

 

WP_20171113_010.jpg

WP_20171113_011.jpg

WP_20171113_012.jpg

WP_20171113_013.jpg

WP_20171113_014.jpg

WP_20171113_015.jpg

WP_20171113_016.jpg

WP_20171113_017.jpg

WP_20171113_019.jpg

WP_20171113_020.jpg

WP_20171113_021.jpg

WP_20171113_022.jpg

WP_20171113_024.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uf, to boš pa moral dat poskusit, da vidim ča kaj bolj sune. Bova menjala 1x, ti bom jaz Supeđukca dal ti pa men Versačija. Pa na jadranki po možnosti, saj pomlad je blizu. Še par zastojev na AC pa bo Marec :D

Pa še eno vprašanje, kaj naj bi ameriški ECU imel bolje od EU, oziroma originala?

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, DAMI34 pravi:

Uf, to boš pa moral dat poskusit, da vidim ča kaj bolj sune. Bova menjala 1x, ti bom jaz Supeđukca dal ti pa men Versačija. Pa na jadranki po možnosti, saj pomlad je blizu. Še par zastojev na AC pa bo Marec :D

Pa še eno vprašanje, kaj naj bi ameriški ECU imel bolje od EU, oziroma originala?

 

Bova menjala sunjaće :) moral pa bi tudi probat enga versaća, ki je stock, da vidim kakšne so razlike po vseh mojih remontih, ker zdaj sem z njim sproti "rastel" in se navadiš :) 

zdaj bi šele videl razliko v vzmetenju in ostalem

ZDA/Kanada modeli versača do 2016 sploh nimajo Oxygen senzorja v izpuhu (lambda sonda) in tudi ne katalizatorja (vsaj na shemah ga ni, pri meni ga tudi ni več), posledično je v njihovem ECUju oxygen senzor po defaultu disejblan in kar je bolj pomembno, naložene pa so tudi druge mape zaradi tega, prilagojene tem razmeram

Skratka motor bolj pristno pelje in ne cuka v nizkih obratih, ni "zadušen".

Z O2 eliminatorijem ali alternativnim vžigom samo disejblam senzor, a mape bi ostale iste.

Prava stvar bi bila, da bi ga peljal k nekomu na dyno in nastavitev kot se šika :) verjetno so zlatarji, vem da se čarman s tem bavi, morda še kdo tukaj?

Če sem z zadnjim remontom (booster plug+usa ECU+dna filter) rešil "cukanje" v nizkih obratih, je zadeva dosegla vrh in bo še dolgo pri hiši :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

Uf, to boš pa moral dat poskusit, da vidim ča kaj bolj sune. Bova menjala 1x, ti bom jaz Supeđukca dal ti pa men Versačija. Pa na jadranki po možnosti, saj pomlad je blizu. Še par zastojev na AC pa bo Marec :D

 

DAMI34 sm prej prvež Snecerja na sedež, drugač ga bo snelo z KTMa. Nisem pa prepričan, da tvoj motor dovolj obvlada jadranko, da bi se sam peljal po njej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Gonca pravi:

DAMI34 sm prej prvež Snecerja na sedež, drugač ga bo snelo z KTMa. Nisem pa prepričan, da tvoj motor dovolj obvlada jadranko, da bi se sam peljal po njej.

če me iz GTRa ni snelo, pol me tudi s ktma ne bo, a ko se zamenja in motorja ne poznaš, itak voziš "spoznavno", da se malo privadiš, nič bat

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vaju bom snemu :P 

sam še sprednjo kamerco moram mal fiksirat :P 

pol se bomo pa spet družili po jadranki gor pa dol .. tko je blo fajn :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, Gonca pravi:

DAMI34 sm prej prvež Snecerja na sedež, drugač ga bo snelo z KTMa. Nisem pa prepričan, da tvoj motor dovolj obvlada jadranko, da bi se sam peljal po njej.

1. GT jo pozna na pamet :P

2. ravno tako se ga da 50km/h vozit kot versačeja

3. Sneciju dam vozit karkol, tok me pa ni strah

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, DAMI34 pravi:

1. GT jo pozna na pamet :P

2. ravno tako se ga da 50km/h vozit kot versačeja

3. Sneciju dam vozit karkol, tok me pa ni strah

ja, pa saj to ko se "testira", ni na čas :) drugače pa je verjetno res, da te jaz tudi s tvojim ktmom in ti na versaču, ne bi dohajal...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Snecer pravi:

ja, pa saj to ko se "testira", ni na čas :) drugače pa je verjetno res, da te jaz tudi s tvojim ktmom in ti na versaču, ne bi dohajal...

čez ovinek tako al tako ni razlike, pri pospeševanju in ravnini je pa ogromna, že ko si Zja vozil pa odprl mi je izginil spred oči.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!