Skoči na vsebino

Ducati Monster ali Monster Ducati


A_je_to

Priporočene objave

Ali morda kdo ve, za kakšnega rabljenega monstra 796 ki se prodaja? Na avto-netu najdem samo nove :)

Če ne boš iskal samo v domačih logih - Poglej na moto.it oz. na suchen.mobile.de.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ne boš iskal samo v domačih logih - Poglej na moto.it oz. na suchen.mobile.de.

pa res, hvala, na mobile.de zagotovo pogledam, na moto.it pa raje ne, se tudi glede jezika ne bom veliko zmenil pa še glede na njihov ugled... :)

 

Pri Monstru je treba vedeti, da ni za tiste z višino nad 175cm.  Še najbolje sede tistim do 170cm. Drugače je pa luštkan motorček.

Kakšne so pa kaj dimenzije za monster 796? Torej 186cm je moja višina....mogoče bo treba spet gledat hypermotard

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa res, hvala, na mobile.de zagotovo pogledam, na moto.it pa raje ne, se tudi glede jezika ne bom veliko zmenil pa še glede na njihov ugled... :)

 

Kakšne so pa kaj dimenzije za monster 796? Torej 186cm je moja višina....mogoče bo treba spet gledat hypermotard

Pošiljam ti link do motori.hr, v temi monster 696 poišči komentar lastnika, ki v višino meri 186cm. Nima problemov :) Tudi Sam jih s svojimi 180cm nimam :)

http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,136751.200.html

Če te pot zanese v Ljubljano, si pojdi pogledat monstre oz. ostale modele k uvozniku. Po moje je to še najboljša varianta.

Kar zadeva morebitno nabavo motorja iz Italije, pokliči na moto fortuna, nova gorica.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa res, hvala, na mobile.de zagotovo pogledam, na moto.it pa raje ne, se tudi glede jezika ne bom veliko zmenil pa še glede na njihov ugled... :)

 

Kakšne so pa kaj dimenzije za monster 796? Torej 186cm je moja višina....mogoče bo treba spet gledat hypermotard

oprosti ma slabš kot je na našem avto netu ne more bit. itak pa gledaš motorje ob meji ne pa dol v napoliju kjer je isto ku če greš v albanijo.

pa še govora je o ducatiju, za katerega maš tam vsaj pooblaščene prodajalce pa serviserje. problem italjanskih motorjev je samo to, da na poti k nam od raznih preprodajalcev čudežno zgubijo kilometre. ampak to je bolj problem našega tako zelo poštenega naroda.

Popravljeno . Popravil cikadina
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

oprosti ma slabš kot je na našem avto netu ne more bit. itak pa gledaš motorje ob meji ne pa dol v napoliju kjer je isto ku če greš v albanijo.

pa še govora je o ducatiju, za katerega maš tam vsaj pooblaščene prodajalce pa serviserje. problem italjanskih motorjev je samo to, da na poti k nam od raznih preprodajalcev čudežno zgubijo kilometre. ampak to je bolj problem našega tako zelo poštenega naroda.

Ja možnost izbire je res boga, cene se mi zdijo pa kar solidne vsaj za model katere jaz gledam :)  /_MOTO/ad.asp?ID=7796508 ni monster vendar nima lastne teme pa bom kar tu objavil, cena me zanima, je to morda malo nizka cena? Bi moral bit na kaj posebno pozoren? moto.it/moto-usate/aprilia/dorsoduro-750/dorsoduro-750-factory-abs--2010-13/index.html?msg=5113783 ravno pri temu me malo kilometri skrbijo, verjetno bo nakup opravljen kar pri nas

Popravljeno . Popravil 46simon
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pošiljam ti link do motori.hr, v temi monster 696 poišči komentar lastnika, ki v višino meri 186cm. Nima problemov :) Tudi Sam jih s svojimi 180cm nimam :)

http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,136751.200.html

Če te pot zanese v Ljubljano, si pojdi pogledat monstre oz. ostale modele k uvozniku. Po moje je to še najboljša varianta.

Kar zadeva morebitno nabavo motorja iz Italije, pokliči na moto fortuna, nova gorica.

Hvala hvala :) Si bom pogledal :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja možnost izbire je res boga, cene se mi zdijo pa kar solidne vsaj za model katere jaz gledam :)  /_MOTO/ad.asp?ID=7796508 ni monster vendar nima lastne teme pa bom kar tu objavil, cena me zanima, je to morda malo nizka cena? Bi moral bit na kaj posebno pozoren? moto.it/moto-usate/aprilia/dorsoduro-750/dorsoduro-750-factory-abs--2010-13/index.html?msg=5113783 ravno pri temu me malo kilometri skrbijo, verjetno bo nakup opravljen kar pri nas

motor more imet mislim da 6000km da ni potrebno pri uvozu plačat poleg dmv-ja še ddv. drgač pa glede kilometrov je tam to bolj verjetno kot pri nas. folk si res kupi moped in ne vem kaj z njim, oz. je zgrešen nakup itd. že sam izpit za motor je neprimerno lažje narest kot pri nas recimo in je kofirejserstvo bolj poularno kot pri nas. pač folk ma motor in se vsako tolko zapelje.

Popravljeno . Popravil cikadina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

motor more imet mislim da 6000km da ni potrebno pri uvozu plačat poleg dmv-ja še ddv. drgač pa glede kilometrov je tam to bolj verjetno kot pri nas. folk si res kupi moped in ne vem kaj z njim, oz. je zgrešen nakup itd. že sam izpit za motor je neprimerno lažje narest kot pri nas recimo in je kofirejserstvo bolj poularno kot pri nas. pač folk ma motor in se vsako tolko zapelje.

 aha hvala, se bom pozanimal pri sorodniku, ki dela na carini, pa bom potem videl kako stvari stojijo :) moram še sam pri sebi malo razmislit če želim neko bolj živahno zadevo ali pa nekaj malo bolj primernega za daljše ture :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aha hvala, se bom pozanimal pri sorodniku, ki dela na carini, pa bom potem videl kako stvari stojijo :) moram še sam pri sebi malo razmislit če želim neko bolj živahno zadevo ali pa nekaj malo bolj primernega za daljše ture :)

Pred nakupom ti priporočam, da nardiš kakšen giro. Ne vem, kako je s testnimi motorji pri nas, čez mejo to ni problem.

Če si Ducatija že vozil, potem itak VEŠ :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa res, hvala, na mobile.de zagotovo pogledam, na moto.it pa raje ne, se tudi glede jezika ne bom veliko zmenil pa še glede na njihov ugled... :)

 

Kakšne so pa kaj dimenzije za monster 796? Torej 186cm je moja višina....mogoče bo treba spet gledat hypermotard

 

Pri 186cm bi na Monstru imel pri dolgočasni vožnji naravnost problem s koleni, oz. bi te najbrž začela boleti, ker bi imel preveč pokrčene noge. Jaz imam cca 182 cm in mi ravno lepo sede. Vsekakor se usedi na motor in boš videl če ti paše, ali pa ti je malenkost premajhen. Ampak po mojem mnenju ti bo malce majhen.

 

P.S. govorim za 796 model

Popravljeno . Popravil Gregc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dej si rajš pogledat tukaj kako naj bi sedel na mopedu glede na tvoje dimenzije http://cycle-ergo.com/ (pa izmeri si korak-inseam, da bo zadeva malo bolj točna), ker nismo vsi po standardu in pri isti višini ima en 80cm nog, ta drug pa isto pr 170cm. predvsem pa se moreš ti dobro počutit gor. pokrčene noge pa imajo vsi na ss mopedih, pa kot vidiš se folk kr vozi, nobenemu še niso noge odpadle :D

Popravljeno . Popravil cikadina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri Monstru je treba vedeti, da ni za tiste z višino nad 175cm.  Še najbolje sede tistim do 170cm. Drugače je pa luštkan motorček.

:nono:  jest s svojimi 186 cm prav uživam na njemu, resda da pa sem ga zadi dvignu za 4 cm in pa dnevno ne naredim več kot 300km... zato pa sem tud leder kupu, da bom lohk s koleni še kej migal po ovinkih ne sam stiskal jih ob kesel :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

:nono:  jest s svojimi 186 cm prav uživam na njemu, resda da pa sem ga zadi dvignu za 4 cm in pa dnevno ne naredim več kot 300km... zato pa sem tud leder kupu, da bom lohk s koleni še kej migal po ovinkih ne sam stiskal jih ob kesel :ninja:

jst mam 183cm pa tud nimam nobenih problemov z vožnjo z monstrom prej mel 750 zdej pa S4 monstra vozim že 12let..... mimgrede prodajam monstra s4 če koga zanima.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če pozna kdo koga, ki dela kvalitetne izdelke za zaščito motorja, vilic ... se priporočam za kontakt.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

Pozdravljeni,

 

odločam se za nakup drugega motorja, kjer je v prvi vrsti optični "lušt" na Monsterju S4 oz. modelih 750cc oz. 900cc. Z Ducatijevimi agregati ter ostalo tehniko (razen teorije) nimam v eksploataciji skoraj nobene izkušnje, me pa mika nakup nekje okoli letnika '99 - '00, v osnovi z uplinjačema. Uporaba motocikla bi bila bolj lokalne narave, seveda pa ni težava v večini na motociklu postoriti v lastni režiji.

 

Ker je teh modelov in posledično izbire okoli moje lokacije kar nekaj, bi prosil za kratek povzetek vaših cenjenih izkušenj, na kaj moram biti pazljiv:

 

 

1. Agregat: Tesnost, jermen, poraba olja oz. indikacija koksnih ostankov izgorelega olja na izpuhu?

 

2. Okvir?

 

3. Pogonski sklop, ... (veriga)

 

4. Vzmetenje?

 

5. Elektrika?

 

Ti motocikli v moji okolici so po večini drugi ali tretji motocikli v flotah posameznih lastnikov ter imajo glede na omenjen letnik med 20.000 in 40.000 prevoženih km, kar je lahko ob normalni eksploataciji O.K. Pri meni bi motocikel naredil letno največ 2000 km (kot 2. motocikel).

 

Nekaj odgovorov sem v tej temi že našel, vendar je še kar nekaj odprtih vprašanj; načeloma manjša popravila in nega niso težava oz. so v veselje, nebi si pa rad nakopal nad glavo nekaj kar bo večinoma v razstavljenem stanju in skoraj nič na cesti..

 

 

Zahvaljujem se za eventuelne opombe,

 

 

Marko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Priporočam ti, da pokličeš kakšnega od serviserjev, ki servisirajo Ducatije. Tam boš dobil vse informacije, ki bi te utegnile zanimati za določen model oz. letnik. Eden takšnih je Urbančič Boštjan (UBS), Tomačevo, ali pa Simon (Skaručna). Imaš namen bike pripeljati iz Italije etc... ali ga boš iskat v domačih logih?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za napotek. Iskal ga bom v "domačih" logih. Živim namreč v DE, pa tukaj v okolici ni prav veliko Ducati delavnic (tudi "prostih").. V bistvu je meni najbližja 100km stran v Stuttgartu.

 

Sem že "prežulil" kar nekaj spletne ter lokalne forumske literature, vendar je izkušenj bolj malo..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Super zate, ker je v Nemčiji Ducati nekaj več kot "eksotika". V mislih imam trgovce, servis in navsezadnje tudi ponudbo rabljenih motociklov.

Vso srečo pri nakupu in uživaj v novi pridobitvi :OK: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo.

Mi lahko kdo priporoči serviserja za ducatije na področju Pomurja?

Imam problem, ker mi ne deluje en valj. Pri enem valju je svecka cista, pri drugem pa črna. Takoj ko sem jo zamenjal z novo, je takoj postala črna. Preveril sem tudi iskro in je ok. Zdi se, da tam ko je svecka cista, naj valj nebi delal.

Je imel že kdo podoben primer? Gre za monsterja 750ie.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Super zate, ker je v Nemčiji Ducati nekaj več kot "eksotika". V mislih imam trgovce, servis in navsezadnje tudi ponudbo rabljenih motociklov.

Vso srečo pri nakupu in uživaj v novi pridobitvi :OK: .

 

Hvala; nekaj bom že našel.. Sicer kaj velike izbire ni (600 ccm-jev je kot listja in trave), ciljam na 900..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!