Skoči na vsebino

Neck Protector + Neck brace


Noise

Priporočene objave

@Res je. No, 'drago' je obratno sorazmerno s tem koliko ceniš svojo betico, pardon, vrat.@

Seveda je drago in to svinjsko drago. Če zadeva - nek artikel služi za lastno varnost, zato še ni potrebno spremeniti mentalitete da je produkt poceni. Vendar bi bila oprema ravnotoliko varna če bi stala le 100 evrov.

Popravljeno . Popravil Ni3ous
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Itak. Sa jje samo malo večji kos plastike in nekaj tiste pene, ki se sicer uporablja za tesnjenje špranj pri oknih, a ne ...

Mislim, jao.

Slovenčke najprej cena zasekira... Ampak, meli pa bi ;-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne predstavljam si, kako je pri tej zadevi z giblivostjo glave.. V prometu, sploh če voziš po gužvi v kakšni prometni konici, je bistveno, da lahko nemoteno spremljaš promet povsod okoli sebe. Meni se zdi, da zna ta zadeva kar ovirat in bit mogoče v končni vazi še nevarnejša kot če jo ne bi imel, saj lahko zaradi omejene vidljivosti še kaj spregledaš..

Seveda je to samo moje razmišljanje, mogoče ni tako, mogoče se da vseeno čisto normalno obračat in vrtet glavo. Ampak deluje mi malo utesnjujoče, bo treba ekrat nekje probat..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne predstavljam si, kako je pri tej zadevi z giblivostjo glave.. V prometu, sploh če voziš po gužvi v kakšni prometni konici, je bistveno, da lahko nemoteno spremljaš promet povsod okoli sebe. Meni se zdi, da zna ta zadeva kar ovirat in bit mogoče v končni vazi še nevarnejša kot če jo ne bi imel, saj lahko zaradi omejene vidljivosti še kaj spregledaš..

zakaj se meni zdi da je to za oof-road namenjeno in razne leteč padce ki se tam dogajajo, ne pa toliko za promet? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidim tudi jaz sedaj to ja, sem spisal objavo samo na podlagi te teme, brez da bi prebral članek na motosvetovi strani. Za offroad je pa zagotovo koristna zdeva :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če jaz zadevo prav razumem, gre za branding verzijo Leatt-Brace.

Tukaj najdete teste. (video/animacije)

Zgleda da je zadeva uporabna tudi za super sport motorje, vsaj po galeriji sodeč.

Ker zadeva ni vpeta na čelado, naj ne bi oviralo pri premikanju glave.

Popravljeno . Popravil EvilPower
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če jaz zadevo prav razumem, gre za branding verzijo Leatt-Brace.

Tukaj najdete teste. (video/animacije)

Zgleda da je zadeva uporabna tudi za super sport motorje, vsaj po galeriji sodeč.

Ker zadeva ni vpeta na čelado, naj ne bi oviralo pri premikanju glave.

Merhar in Stanovnik sta rekla, da je na začetku malo čudno, potem pa kot del tebe.. . saj tudi ko daš prvič oklep gor misliš da boš popizdil, pol pa je v bistvu tako kot koža...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem gledal po TV posnetke iz dirke do Dakarja, sem videl, da imajo motoristi to okoli vratu.

Opazil pa sem tudi, da imajo na levi strani prsi, na kombinezonu, od rame navzdol napeljano vrvico v plastični cevki.

Izgleda, kot kakšna "zasilna zavora" za padalce.

Laični občutek sem imel, da je zadeva povezana s tem ovratnikom in,

da če vidiš, da padaš, potegneš in se ovratnik napihne?

Je kaj na tem, ali zgolj velika domišljija?

Na tole sem mislil:

post-37-1170781368_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem gledal po TV posnetke iz dirke do Dakarja, sem videl, da imajo motoristi to okoli vratu.

Opazil pa sem tudi, da imajo na levi strani prsi, na kombinezonu, od rame navzdol napeljano vrvico v plastični cevki.

Izgleda, kot kakšna "zasilna zavora" za padalce.

Laični občutek sem imel, da je zadeva povezana s tem ovratnikom in,

da če vidiš, da padaš, potegneš in se ovratnik napihne?

Je kaj na tem, ali zgolj velika domišljija?

Na tole sem mislil:

predvidevam da je to cevka z pijačo, sja veš, oni nimajo časa ustavit v kafiču in v miru nekaj spit. kurc pa taka moto tura :lol1:

ups istočasni post :blush:

Popravljeno . Popravil PERVY
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:topic:

Ups :blush:

Hvala.

Popoln laik pač, pa si malo po svoje mislim, kaj bi lahko bilo. :fredy:

Preveč risank si gledal, ko si bil majhen. In zdaj imaš bujno domišljijo. :photo:

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no nekaj takšnega za zaščito vratu so si zmislili tudi pri dainese-ju. več o tem pa TUKAJ

me zanima, katera zaščita se bo v praksi bolje obnesla

Tom... tole ...

http://www.motosvet.com/izpis.php?cid=2739

in

http://www.motosvet.com/izpis.php?cid=2853

je cestna varianta... gre za touring jakno... lepo integrirano v jakno. Sem jo imel na sebi in je krasna, prvih nekaj sekund te malo "omejuje", potem pa no prob.

ktm+bmw je pa čisto dislocirana in bolj "hardcore"... impact testinga pa še nisem zasledil.. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tom... tole ...

http://www.motosvet.com/izpis.php?cid=2739

in

http://www.motosvet.com/izpis.php?cid=2853

je cestna varianta... gre za touring jakno... lepo integrirano v jakno. Sem jo imel na sebi in je krasna, prvih nekaj sekund te malo "omejuje", potem pa no prob.

e to ja, pa se mi je zdelo, da sem to prvič videl ravno v motosvetovih novicah. če bo cena takšna kot je predvideno, se mi zdi da bo zelo poceni in vredno nakupa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobra zadeva, sam zdaj pa na račun varnosti postavljajo ubijalsko ceno 499 eur, po moje bi morale biti takšne stvari veliko cenejše, da bi si jo lahko privoščil vsak, pri tem bi pa privarčevali še pri zdravstvu saj bi bila zaradi takšnih zaščitnih sredstev tudi SOČA manj obiskana. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

e to ja, pa se mi je zdelo, da sem to prvič videl ravno v motosvetovih novicah. če bo cena takšna kot je predvideno, se mi zdi da bo zelo poceni in vredno nakupa.

Jakna bo okrog 600-700€ z vgrajeno zadevo.

Dobra zadeva, sam zdaj pa na račun varnosti postavljajo ubijalsko ceno 499 eur, po moje bi morale biti takšne stvari veliko cenejše, da bi si jo lahko privoščil vsak, pri tem bi pa privarčevali še pri zdravstvu saj bi bila zaradi takšnih zaščitnih sredstev tudi SOČA manj obiskana. :)

499€ si LAHKO privošči vsak. Vprašanje je samo ali mu to dovolj pomeni ali ne. Prosim, da nehamo debatirati o ceni, ker je preveč subjektivna (preberi prejšnji dve strani tele teme!).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakaj se meni zdi da je to za oof-road namenjeno in razne leteč padce ki se tam dogajajo, ne pa toliko za promet? :hmm:

Tole je za klasičen off-road (hard enduro)brez veze, ker so hitrosti relativno nizke. Za rally je pa nuja in tudi za na cesto bi jo nosil, če bi jo imel...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče že kdo sprobu to zadevo. Sem vidu v Padovi pa zgleda kr obetavno in mislim da tut ovirat ne bi smel velik.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tom... tole ...

http://www.motosvet.com/izpis.php?cid=2739

in

http://www.motosvet.com/izpis.php?cid=2853

je cestna varianta... gre za touring jakno... lepo integrirano v jakno. Sem jo imel na sebi in je krasna, prvih nekaj sekund te malo "omejuje", potem pa no prob.

ktm+bmw je pa čisto dislocirana in bolj "hardcore"... impact testinga pa še nisem zasledil.. :D

A pa tole se da uporabljati tudi na cestaku z usnjeno jakno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A pa tole se da uporabljati tudi na cestaku z usnjeno jakno?

Kolikor mi je znano, je to trenutno v prodaji samo Z jakno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadeva je zaenkrat vgrajena v njihovo top touring jakno in cena je, jasno skupaj z jakno, če se ne motim, okrog 500-600€. Nazadnje ko sem govoril z njihovo PR-ovko samostojnega produkta še niso ponujali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!