Skoči na vsebino

Grossglockner???


spidy

Priporočene objave

Greš še enkrat. Drugi obisk te stane samo 10 eur (moraš pa imet staro karto).

tudi to sem sedaj prebral čeprav bil prepričan da ne grem več gor zdj pa vidim da sem sam zaje.. bom pa izkoristil to ugodnost.

upam da ne v tako gužvo kot to soboto.

z kolesom pa sigurno ne ni variante

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O, ja... tudi s kolesom se bo treba odpraviti gor. Seveda je pa treba računati cel dan, ker je kaj videti. Pa še na vsakem metru se lahko ustaviš in gledaš svizce...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Z kolegi se v naslednjem tednu odpravljamo na en dvodnevni izlet v Avstrijo. Kot prva zamisel je bil seveda Grossglockner, vendar zaradi slabega vremena in vse bolj nizkih temperatur iščemo kaj drugega za pogledat. Torej kam iti oz. kaj pogledati v Avstriji v dveh dneh, kakšni nasveti ? Vem da dva dni ni veliko, ampak žal imamo samo toliko časa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z kolegi se v naslednjem tednu odpravljamo na en dvodnevni izlet v Avstrijo. Kot prva zamisel je bil seveda Grossglockner, vendar zaradi slabega vremena in vse bolj nizkih temperatur iščemo kaj drugega za pogledat. Torej kam iti oz. kaj pogledati v Avstriji v dveh dneh, kakšni nasveti ? Vem da dva dni ni veliko, ampak žal imamo samo toliko časa.

Jaz bi šel v Avstrijo, samo in zgolj če je lepo, kajti vedno imaš nekaj prelazov predn prideš tja in večina lepih zadev je višje, kar pomeni v slabem vremenu zapravljen dan, pa kup denarja.

Zanimivosti: Maltatal, še najbližji. https://www.google.si/maps/place/Malta-Hochalm-Stra%C3%9Fe,+9854,+Avstrija/@47.080625,13.344709,3a,75y,90t/data=!3m5!1e2!3m3!1s78887316!2e1!3e10!4m2!3m1!1s0x4770cc61fa641833:0x62a795e6e1292f82?hl=sl

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V naslednjem tednu napovedujejo da bo sreda in četrtek (17.9 in 18.9) dokaj lepa, brez padavin v Sloveniji kot v Avstriji, tako da računamo nekako na tista dva dni da bi šli. Hvala za predlog, tale Maltatal zgleda prečudovito. Bomo šli definitivno pogledat :) Še kakšen predlog kje prespati tam okoli, za relativno poceni ? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko grem sam za dva dni, vedno gledam, da je zvečer še kaj za pogledat. predlagam, da prenočiš v kakšnem mestu, ki ga še nisi videl. Ker sem sam z Gorenjske, je bila ena taka fura do Graza in nazaj. Super vožnja in še mesto v katerem sem bil prvič. Ne vem od kod si ti.

g.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bo lepo vreme greš preko Italije na GG, se spustiš dol, greš pogledat slap Krimml, prespiš v Kaprunu in preko Obertaurenstrasse skočiš še na Maltatal :D Lani odpeljal 1000kmju.

objava 1088 (Dami) http://www.motosvet.com/tabla/topic/37519-vtisi-z-dnevnih-vo%C5%BEenj-2013/page-73?hl=%20vtisi%20%202013

objava 1064 (Belastrela) http://www.motosvet.com/tabla/topic/37519-vtisi-z-dnevnih-vo%C5%BEenj-2013/page-71?hl=%20vtisi%20%202013

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi sam sem tako mislil, glede na to pa da ne potujemo veliko po Avstriji, lahko prespimo v skoraj kateremkoli mestu, razen par izjem (Klagenfurt,Villach,..itd.). 

Za prespat bomo verjetno našli sproti, kakšno poceni varijanto, sedaj me samo še zanima je še kakšna znamenitost okoli Maltatala vredna omemba, ko smo ravno na tistem koncu ? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bo lepo vreme greš preko Italije na GG, se spustiš dol, greš pogledat slap Krimml, prespiš v Kaprunu in preko Obertaurenstrasse skočiš še na Maltatal :D Lani odpeljal 1000kmju.

 

Dami poglej v njegov opis (če drži) , se vozi z Viragotom 250 in zraven še napiše da se po Avstriji ne vozi prav pogosto ... ti pa ga dražiš z GG-jem, pa Krimlskimi splapovi .... ne rečem da se ne da, ampak Virago 250 ??? Sam veš, da je 500km na dan brez AC kar huda in ne vidiš razen ceste skoraj nič.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dami poglej v njegov opis (če drži) , se vozi z Viragotom 250 in zraven še napiše da se po Avstriji ne vozi prav pogosto ... ti pa ga dražiš z GG-jem, pa Krimlskimi splapovi .... ne rečem da se ne da, ampak Virago 250 ??? Sam veš, da je 500km na dan brez AC kar huda in ne vidiš razen ceste skoraj nič.

Se strinjam, ampak z 250 ccm se da vozit 90km/h,..recimo, če samo Krimml spusti, pridobi 3 ure. Se pravi v 2 dneh je čisto možno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najlepša hvala vsem za nasvete, nekaj jih bom sigurno uporabil in vključil v pot. Sedaj se čaka samo še vreme. Na pot sem bom odpravil z viragotom, tako da ravno 1000km na dan ne mislim delati. Računal sem nekje 400-450 km/dan maksimalno, da zvečer še nisi tako zelo zmatran in "se ti da" sprehodit še malo po mestu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najlepša hvala vsem za nasvete, nekaj jih bom sigurno uporabil in vključil v pot. Sedaj se čaka samo še vreme. Na pot sem bom odpravil z viragotom, tako da ravno 1000km na dan ne mislim delati. Računal sem nekje 400-450 km/dan maksimalno, da zvečer še nisi tako zelo zmatran in "se ti da" sprehodit še malo po mestu.

celotna ruta v dveh dneh je bila 1000km. se pravi 500/dan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je, v dveh dneh je tale tura čist izvedljiva 

 

Tkole na hiter narejena pot. Google prav okol 360km/dan kar je super :)

 

avstrija.jpg

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najlepša hvala vsem za nasvete, nekaj jih bom sigurno uporabil in vključil v pot. Sedaj se čaka samo še vreme. Na pot sem bom odpravil z viragotom, tako da ravno 1000km na dan ne mislim delati. Računal sem nekje 400-450 km/dan maksimalno, da zvečer še nisi tako zelo zmatran in "se ti da" sprehodit še malo po mestu.

 

Ja, sej na vreme že vsi čakamo pol leta  ;) Kot ti je že, mislim da Dami34, napisal....bolje iti na jug. Ampak, kot pravijo že celo leto....drug teden bo pa bolje!  :grim

Vsekakor pa srečno in uživajte!  :OK:

 

http://www.defereggental.com/en/deftalen-summer-motorbike/

http://alpregio.outdooractive.com/ar-kaernten/de/alpregio.jsp#tab=ToursTab

 

Takole pa zgleda trenutno GG...

http://edelweissspitze.panomax.at/

 

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
  • 5 mesecev pozneje...
  • 3 mesecev pozneje...

ajde 360km/dan.... ampak 500 in več? a je sploh cajt za kofe?

Hm... danes 588 kilometrov. Zakaj pa ne bi šlo - SG-Beljak-Hermagor-Greifenburg-Linz-Edelweisspitze in nazaj. Pa je bil kofetek in okrepčilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A se da Gloßglocner prepeljat v leder kombinezonu? Imam namen iti ampak je letos vreme kar hladno ( konec julija)..

Hvala, lp.

jaz sem bil avgusta in je bilo prijetnih 18C, sicer pa če mal zazebe fukneš dežkota čez pa si rešen do 10C

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@morfin... verjetno se šališ... To, če se da konec JULIJA prepeljati Grossglockner v leder kombinezonu, da je hladno....? Hladno? S čim pa bi.... menda ne v trenirki.... V soboto sem bil gor in je na Hochtoru bilo 5 stopinj. Leder in multifunkcijsko perilo (iz Lidla), pa nisem čutil hladnega, kaj šele mraza. Celo moja, ki jo rado zebe, ni nič tarnala, da bi bil mraz. Aja, na vrhu sem srečal Čehe, ena je imela minico oblečeno.... Ampak, to so Čehi, ti celo na Mangart rinejo v opankih....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!