Skoči na vsebino

Priporočene objave

Jas pa še nisem bil, se pa "odpravljam" v soboto. Vreme bo baje super. Za vse, ki ste bili gor se lahko tukaj poiščete http://grossglockner.panomax.at/.

Tale link je pa super zadeva ... :OK:

Sem se najdu za celo leto nazaj....13.9.2011 malo po 12h sem bil gor....

Letos pa v ponedeljek....če bo vse po planu....vreme naj bi bilo sončkasto :kva2:...kot ga bo tud alen1 imel v soboto !!!

Lp

Popravljeno . Popravil ForU2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj opravljena vsakoletna tura na GG:

Maribor-Dravograd-Völkermarkt-Brückl-St.Veit-Feldkirchen-Osojsko jezero-Spittal-Obervellach-Winklern-Heiligenblut-Grossglockner (prevožen v obe smeri)-Lienz-prelaz Gailberg-Kötschach-Mauthen-Arnoldstein-Rožna dolina-Lavamünd-Maribor.

Vremenska napoved za včeraj je bila zelo dobra, a do Beljaka nič ni kazalo na to: oblačno, megleno (ponekod rahlo rosenje iz megle) in precej hladno (okoli 15 stopinj). V Beljaku pa se je nebo odprlo in ves čas popolnoma jasno in niti ne prevroče. Jasno, na GG tako in tako ni bilo vroče (17 stopinj), pa še rahel veter je pihal ves čas.

Na GG pa seveda klasika: vse vrste vozil (kolesarji, traktorji, osebni avtomobili, avtodomi, avtobusi,.. .) in pa seveda ogromno motoristov. Kolikor sem uspel videti registracij med vožnjo in na pakirišču na Franz Joseph Höhe, jih je bila skoraj polovica iz Italije (jasno, imajo počitnice). Ne glede na to, je bila vožnja v obe smeri pravi užitek, saj na cesti sploh ni bilo čutiti te gneče in je vožnja potekala v glavnem tekoče (tudi avtomobilistim so me presenetili, saj se jih je večina umikala ob rob ceste ali pa so upočasnili vožnjo, da je bilo prehitevanje neproblematično).

Na poti tja in nazaj naletel na štiri radarske kontrole (na srečo so vse imele opravka z drugimi prehitrimi vozniki), zato se je resnično dobro voziti po omejitvah.

Za primerjavo ledenika sem prilepil dve sliki: prva je bila posneta 2008 (isto v avgustu), druga pa včeraj. Presodite sami.

post-17732-0-63141200-1345289263_thumb.jpg

post-17732-0-10547200-1345289306_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Super zadeva ta tazadnji link. Sem samega sebe našel na Edelweisspitze za včerajšnji datum - 15.avgust ob 14.20h :OK:

Tvoj motor sem našel, ti pa si pri ograji slikan odzadaj .... imam prav?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj opravljena vsakoletna tura na GG:

Maribor-Dravograd-Völkermarkt-Brückl-St.Veit-Feldkirchen-Osojsko jezero-Spittal-Obervellach-Winklern-Heiligenblut-Grossglockner (prevožen v obe smeri)-Lienz-prelaz Gailberg-Kötschach-Mauthen-Arnoldstein-Rožna dolina-Lavamünd-Maribor.

Vremenska napoved za včeraj je bila zelo dobra, a do Beljaka nič ni kazalo na to: oblačno, megleno (ponekod rahlo rosenje iz megle) in precej hladno (okoli 15 stopinj). V Beljaku pa se je nebo odprlo in ves čas popolnoma jasno in niti ne prevroče. Jasno, na GG tako in tako ni bilo vroče (17 stopinj), pa še rahel veter je pihal ves čas.

Na GG pa seveda klasika: vse vrste vozil (kolesarji, traktorji, osebni avtomobili, avtodomi, avtobusi,.. .) in pa seveda ogromno motoristov. Kolikor sem uspel videti registracij med vožnjo in na pakirišču na Franz Joseph Höhe, jih je bila skoraj polovica iz Italije (jasno, imajo počitnice). Ne glede na to, je bila vožnja v obe smeri pravi užitek, saj na cesti sploh ni bilo čutiti te gneče in je vožnja potekala v glavnem tekoče (tudi avtomobilistim so me presenetili, saj se jih je večina umikala ob rob ceste ali pa so upočasnili vožnjo, da je bilo prehitevanje neproblematično).

Na poti tja in nazaj naletel na štiri radarske kontrole (na srečo so vse imele opravka z drugimi prehitrimi vozniki), zato se je resnično dobro voziti po omejitvah.

Za primerjavo ledenika sem prilepil dve sliki: prva je bila posneta 2008 (isto v avgustu), druga pa včeraj. Presodite sami.

Ful kul, Banjo! :OK:

Če se ne motim, vidim to, kar si najbrž želel povedat ... ledenik je malo bolj "skraužlan", a ne?

Mogoče je letos tudi sneg hitreje skopnel, kot "davnega" leta 2008, ko je bilo v maju gor še ful snega. Od takrat nisem bila več tam. :blush:

post-16688-0-56230600-1345293979_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tvoj motor sem našel, ti pa si pri ograji slikan odzadaj .... imam prav?

Hej BREITNER, za 10minut sem se uštel, Jaz in motor sma vidna na sliki za Grossglockner Hochalpenstrasse - Edelweisspitze za 15.avgust 2012 ob 14.30h, motor je spodaj pri ograji (malenkost levo od kolesarja v zeleni majci), čelno parkiran. Jaz sem pa v oranžnem brezrokavniku preko ceste (bočno na posnetku), pri klopcah, fehtam eno motoristko da me fotka z mojim fotoaparatom. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem bil gor. Vreme je blo super. Videl sem kar nekaj slovenskih tablic.

post-16620-0-42886500-1345385216_thumb.jpg post-16620-0-26392400-1345385255_thumb.jpg

post-16620-0-42626300-1345385281_thumb.jpg post-16620-0-30123800-1345385310_thumb.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

22€

Mi smo šli 15.8. gor. Smo se pa ustavili pred rampo, ker nas je bilo v skupini 23 motorjev in se šli v na blagajno pogajat o skupinskem popustu. Teta na blagajni nam ga je takoj odobrila v vrednosti 3€. Se pa da dobiti tudi karte v predprodaji tu: http://www.oeamtc.at/?id=2500,1104155,, privarčuješ še nekaj €.

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala vsem za informacije.

šel bom na grobglockner pa študiram kje je fajn nazaj it da se ne vračam po isti poti? pa da so ovinki tut ovinkasti:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trije štartamo jutri ob 9.00 iz Velenja... vračamo se v torek ... pot, ki sem jo pa že lani prevozil je pa sledeča:

https://lh6.googleus...WU/s640/pot.jpg

Več o njej in nekaj utrinkov pa: https://picasaweb.go...Grosglockner11#

in: https://sites.google...nerjezapussy-je

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala vsem za informacije.

šel bom na grobglockner pa študiram kje je fajn nazaj it da se ne vračam po isti poti? pa da so ovinki tut ovinkasti:)

Mi smo šli po tej trasi: https://maps.google....,9,10,11,12&z=9 Do Celovca boš znal priti :whistle::P , potem pa, kot je opisano.

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa to ni res.....kolk je v 10-ih letih ledenik manjši.........

Drgač pa......sovražim GG v avgustu......se ti zmeša od teh špagetarjev.......junij....ok......pogojno začetek julija.......pa mal sreče z vremenom.....to je pravi čas!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drgač pa......sovražim GG v avgustu...

Ejga, ampak sploh ni bilo tako hudo.

dscn0453.jpg

Razen zvečer :grim :grim

dscn0482.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lp.

V petek (če bo lepo vreme) se mamo s kolegi namen odpravt na GG. Ker pa bo začetek te poti okol tretje ure, takoj po službi. Razmišljamo da bi naredili večino poti v petek. Nekje pod GG, prespali in se v soboto zjutraj odpeljali gor... Ima mogoče kdo kakšen kontakt, kakšnga pocen prenočišča z zajtrkom? Kakšne so pa kej cene prenočišč na GG? No ja, mal bi rabu splošnih informacij, glede na to, da gremo prvič gor ;). LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V petek (če bo lepo vreme) se mamo s kolegi namen odpravt na GG...

Upam da boste imeli ok vreme.. S kolegom sva bila včeraj, iz Dravograda do GG sva rabila 5 ur, s postanki za tankanje, kavo in malico. Izogibala sva se avtocest. Že ob cesti od Špitala proti GG so napisi za prenočišče z zajtrkom za 22€.

Če greste za 2 dni toplo priporočam da se vračate nazaj po drugi strani v smeri Kapruna. Sam sem bil precej razočaran nad tako opevano "Hochalpenstraße".. plačaš 22€, pelješ 10 min, potem pa se 30 min čudiš, kako so te lahko tako nategnili.. Če pa je poleg tega slabo vreme, pa mislim da ni vredno.. Jaz sem pričakoval ovinke v stilu Jezersko - Železna kaplja, ampak to ni to. Boljše volje sem bil, ko sva se vračala mimo Baškega jezera (Faakersee) kjer je potekal Europen Bike Week.. Toliko motorjev na kupu še nisem videl :)

LP !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upam da boste imeli ok vreme.. S kolegom sva bila včeraj, iz Dravograda do GG sva rabila 5 ur, s postanki za tankanje, kavo in malico. Izogibala sva se avtocest. Že ob cesti od Špitala proti GG so napisi za prenočišče z zajtrkom za 22€.

Če greste za 2 dni toplo priporočam da se vračate nazaj po drugi strani v smeri Kapruna. Sam sem bil precej razočaran nad tako opevano "Hochalpenstraße".. plačaš 22€, pelješ 10 min, potem pa se 30 min čudiš, kako so te lahko tako nategnili.. Če pa je poleg tega slabo vreme, pa mislim da ni vredno.. Jaz sem pričakoval ovinke v stilu Jezersko - Železna kaplja, ampak to ni to. Boljše volje sem bil, ko sva se vračala mimo Baškega jezera (Faakersee) kjer je potekal Europen Bike Week.. Toliko motorjev na kupu še nisem videl :)

LP !

Ta glavne lepote sploh nisi videl. Drugič v rondoju namesto proti Heligenblutu greš naravnost za Salzburg - Kaprun. Se pelješ tja 20 kilometrov in nazaj, pa si vse videl.

Tudi jaz sem prvič naredil to napako. Prečudovita alpska cesta. No ja, boš pa še enkrat šel tja, pa bo.

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem pričakoval ovinke v stilu Jezersko - Železna kaplja, ampak to ni to.

Pa si ti prepričan, da si bil na GG-ju? Si se mogoče peljal samo do Franzjosef hohe?... ker Jezersko - Železna kapla je pravi dolgcajt v primerjavi s tem... Ko boš šel naslednjič, "počakaj na cesti" vsaj do enih sedmih zvečer in si pol daj duška ene dvakrat v obe smeri (torej med obema vhodoma (cestninskima postajama)...

Sicer pa preveri, če si tole vse res prevozil: https://sites.google.com/site/mkpackenstein/news/grossglocknerjezapussy-jedrugic

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upam da boste imeli ok vreme.. S kolegom sva bila včeraj, iz Dravograda do GG sva rabila 5 ur, s postanki za tankanje, kavo in malico. Izogibala sva se avtocest. Že ob cesti od Špitala proti GG so napisi za prenočišče z zajtrkom za 22€.

Če greste za 2 dni toplo priporočam da se vračate nazaj po drugi strani v smeri Kapruna. Sam sem bil precej razočaran nad tako opevano "Hochalpenstraße".. plačaš 22€, pelješ 10 min, potem pa se 30 min čudiš, kako so te lahko tako nategnili.. Če pa je poleg tega slabo vreme, pa mislim da ni vredno.. Jaz sem pričakoval ovinke v stilu Jezersko - Železna kaplja, ampak to ni to. Boljše volje sem bil, ko sva se vračala mimo Baškega jezera (Faakersee) kjer je potekal Europen Bike Week.. Toliko motorjev na kupu še nisem videl :)

LP !

mi smo bli v soboto, en dan- 600km. super izkušnja, je za videt. če greš od rampe do rampe je krepko čez 10 min, itak pa v teh dneh čez dan ne moreš glih dirkat, je preveč gužva-zvečer pa res morda. pa mislim, da je asfalt kr precej spolzek, vsaj v nižjih predelih. cesta od villacha, mimo špitala, še posebej pa od špitala do heiligenbluta je bomba, lepi dolgi pregledni ovinki, super... a kdo ve, kk je če greš izven rampe, pa potem nazaj? sem razmišljal, ko smo šli nazaj, da bi se ustavili v heligenblutu pa prodali vstopnice....drugo leto grem res čez kaprun nazaj...

Popravljeno . Popravil siks
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od rampe do rampe je precej več kot 10 minut. Če preveriš na mojem posnetku je iz rampe na S strani do vrha dobrih 10 minut hitre vožnje (ni neke gužve) in iz južne strani od križišča pa do vrha pa 12 minut... od rampe do rampe če ni gužve in pelješ res hitro, bi blo gotovo 25 minut, kak "lokalni Rossi" bi pa morda še kakih 5 minut noter spravu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!