Skoči na vsebino

Priporočene objave

Kolikor sem pogledal, so to vse lepe rute.

Me zanima, kako je kaj z izogibanjem avtocest proti GG?

Ne zaradi denarja, ampak, ker se mi ne ljubi vozit po AC.

To zame ni potovanje z ogledi, ampak le vožnja po asfaltu...

Rad imam stranske ceste s kakšnimi razglednimi točkami in zanimivo pokrajino, ne pa šponanja po AC.

Glede na opise v temi mora bit pot zanimiva.

Hvala za rute!

lp

Pot, ki sem jo opisal ne vodi po nobeni AC :nono: , razen pri nas od LJ do odcepa proti Tržiču. Pa še tu se jim lahko izogneš :yes: .

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
  • 3 tedne pozneje...

Pozdravljeni! Mene pa zanima kdaj se splača zapeljati na grossglockner oz kateri mesec a je to bolš konc poletja al kako. Verjetno je tudi dober da si dost zgodi zjutri gor ker sem slišal da se popoldne rado oblači. Kdor ima že iskušnje s tem bi ga prosil za kak nasvet.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni! Mene pa zanima kdaj se splača zapeljati na grossglockner oz kateri mesec a je to bolš konc poletja al kako. Verjetno je tudi dober da si dost zgodi zjutri gor ker sem slišal da se popoldne rado oblači. Kdor ima že iskušnje s tem bi ga prosil za kak nasvet.

LP

mi gremo 13.8 in 14.8. takrat ni bojazni, da bi bilo še veliko oz. sploh kaj snega. na oblake pa ne moremo vplivat saj so lahko tudi zjutraj. če se nam boš pridružil me kontaktiraj...:yes::grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mi gremo 13.8 in 14.8. takrat ni bojazni, da bi bilo še veliko oz. sploh kaj snega. na oblake pa ne moremo vplivat saj so lahko tudi zjutraj. če se nam boš pridružil me kontaktiraj...:yes::grim

Tko kot je X11 napisal. Odličen mesec, da se gužvaš, kajti ghužva je v avgustu neznosna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni! Mene pa zanima kdaj se splača zapeljati na grossglockner oz kateri mesec a je to bolš konc poletja al kako. Verjetno je tudi dober da si dost zgodi zjutri gor ker sem slišal da se popoldne rado oblači. Kdor ima že iskušnje s tem bi ga prosil za kak nasvet.

LP

Bil sem že nekajkrat gor in to vedno začetek septembra. In ker sem štartal iz Ljubljane niti nisem bil zgodaj zjutraj gor. Lahko maš čudovito vreme cel dan, lahko pa se tudi pooblači.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje boste pa prespali lukabogo? Ja jz tud spravlam eno tako skupino do 5 motoristov oz. nas je že kr v štartu takoj 5. Se pravi Avgusta čez vikende je gužva gor :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi prosil za kakšno mnenje glede obiska ta vikend, 4. ali 5. junij (sobota ali nedelja)? Kaj menite?

Popravljeno . Popravil pubi1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala, tam bo zgleda še grše kot kaže napoved za slovenijo ;)

Drugače sem pa našel(umetnost ;)) link do vremena na njihovem sajtu, ki pa je za 2 dni:

http://www.grossglockner.at/en/aktuelles/wetter/wetter.htm

Bolj sem mislil na ta letni čas, če je ok, al je še prehitro glede nizkih temperatur?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo, v soboto sem se peljal. zanimiva izkusnja v tem vremenu. slovenskih motoristov nisem srecal, mi je pa trobil en slo kombi. skratka, res zanimivo tole nihanje vremena v visokogorju. grem pa sigurno se enkrat, ko bo soncno, da si ogledam se v dolino...

Popravljeno . Popravil pubi1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala, tam bo zgleda še grše kot kaže napoved za slovenijo ;)

Drugače sem pa našel(umetnost ;)) link do vremena na njihovem sajtu, ki pa je za 2 dni:

http://www.grossgloc...tter/wetter.htm

Bolj sem mislil na ta letni čas, če je ok, al je še prehitro glede nizkih temperatur?

Temperature pa ja niso več nizke :). V dolini se greješ, tako da ti paše malo višje na hladno it. V Švici prejšnji teden me ni zeblo, pa na Stelviu tudi ne, tako da akcija...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mi gremo 13.8 in 14.8. takrat ni bojazni, da bi bilo še veliko oz. sploh kaj snega. na oblake pa ne moremo vplivat saj so lahko tudi zjutraj. če se nam boš pridružil me kontaktiraj...:yes::grim

..pridem...

Kje boste pa prespali lukabogo? Ja jz tud spravlam eno tako skupino do 5 motoristov oz. nas je že kr v štartu takoj 5. Se pravi Avgusta čez vikende je gužva gor :(

Gneča je ,čez poletje,konstanta...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Temperature pa ja niso več nizke :). V dolini se greješ, tako da ti paše malo višje na hladno it. V Švici prejšnji teden me ni zeblo, pa na Stelviu tudi ne, tako da akcija...

hehe, si očitno spregledal moj naslednji post ;)

post-19991-0-45922500-1307478414_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nasledni vikend (25-26.6), se štirje odpravlamo napast veliki klek, če bo dopuščal ta "aprilski "vreme. zanima me če kkšn priporoča kje naj gremo in kaj si še splača ogledati tam okli, tud če ma kdo slučajno plan poti kjer se je sam vozil, bom zelo vesel. zanima me tudi kje je najbolje prespat, kje na internetu spremljete vreme za tisti konec avstrije??

gremo prvič in tud prvič organiziram tako pot, tako da bi bil vsakih informacij zelo vesel!

lp martin

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi se peljemo po tej trasi: Lj- Tžič - Celovec - Felkirchen - Patergassen - Turrach - Preditz - Tamsweg - Obertauern - Radstadt - Fusch an der Glocknerstraße - Winklern - Berg im Drautal - Hermagor - Korensko sedlo in naprej po dolini Save proti domu. Ne vem zakaj mi ne prikaže karte :evilgrin: :headbang:

Podatki in vreme: http://www.grossglockner.at/en/ Se pa da karte kupit pod cestninsko postajo na severni strani GG v kraju Fusch v turističnem biroju. Bile naj bi cenejše kot na cestnini. Karto pa obdrži, če boš slučajno šel letos še enkrat gor te bo stala samo 6€. Furo naredimo v enem dnevu, tako, da ti za prenočišča ne morem povedati nič.

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi mi imamo plan naslednji vikend obiskati grossglockner in orlovo gnezdo. V planu imamo 2 dnevni izlet, pa bi prenočili nekje v bližini orlovega gnezda. Zanima me kje v tej okolici so kakšna prenočišča?

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi mi imamo plan naslednji vikend obiskati grossglockner in orlovo gnezdo. V planu imamo 2 dnevni izlet, pa bi prenočili nekje v bližini orlovega gnezda. Zanima me kje v tej okolici so kakšna prenočišča?

Lp

[/quote

Auerwirt ali nekaj podobnega - zelo blizu,hrana poceni ,lani 20 eur po osebi z zajtrkom. Tel:004986522052

Lp Dare

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi mi imamo plan naslednji vikend obiskati grossglockner in orlovo gnezdo. V planu imamo 2 dnevni izlet, pa bi prenočili nekje v bližini orlovega gnezda. Zanima me kje v tej okolici so kakšna prenočišča?

Lp

po kateri trasi pa boste šli? če slučajno ni skrivnost :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kakšno obvezno opremo zahtevajo v austriji za motor?

Popravljeno . Popravil dobravec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nasledni vikend (25-26.6), se štirje odpravlamo napast veliki klek, če bo dopuščal ta "aprilski "vreme. zanima me če kkšn priporoča kje naj gremo in kaj si še splača ogledati tam okli, tud če ma kdo slučajno plan poti kjer se je sam vozil, bom zelo vesel. zanima me tudi kje je najbolje prespat, kje na internetu spremljete vreme za tisti konec avstrije??

gremo prvič in tud prvič organiziram tako pot, tako da bi bil vsakih informacij zelo vesel!

lp martin

Pozdravljen!

Midva z mojo sva lani poleti "osvojila" Veliki Klek, šla sva za dva dni, kot so nama skoraj vsi svetovali, če hočeš zraven še kaj videt, če ne se samo voziš. Trasa je pa potekala tako: Bovec, Predel, Pontebba, Nassfeldpass, Kotschah-Mauthen, Oberdrauburg, Iselsberg, Heiligenblut, Veliki Klek, Fusch, Zell am See, Mittersill, skozi Felbertauern tunel, Lienz, Oberdrauburg, , Greifenburg, Kreuzberg, Hermagor, Arnoldstein, Korensko Sedlo in domov. Ta trasa je zelo lepa, vmes imaš nekaj lepih prelazov. Prvi dan sva šla na Klek, si ogledala ledenik, Edelweisspitze-najvišja točka, čudovit razgled naokoli, potem pa v vas Fusch, tam sva najela sobo z zajtrkom in garažo za motor za 29 eur in prespala. Naslednji dan pa naprej na Mittersill in skozi dolg tunel proti domu. Z vremenom sva pa tudi imela izredno srečo, saj je bilo oba dni brez oblačka. Kar je za Klek redko. Za prespati ni problema, saj oddajajo sobe skoraj na vsakem koraku, v tej vasi Fusch tik pod Klekom pa je ob cesti tudi kamp. Priporočam vsaj dvodnevni izlet, če ne še kaj več.

No, toliko zaenkrat, pazite na radarje, pa srečno pot!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pot sem sedaj sestavil malo po spominu, ker sem se vožnji iz grossg. proti Slovenj Gradec prepustil navigaciji, brez avtocest. Peljala me je po super cesti, vendar še sedaj nisem 100% kjer vse sem se vozil. Na linku spodaj je pot, po kateri predvidevam, da sem se peljal.

google map

V kraju Sankt Nikolai se ne morem spomnit, ampak meje navigacija peljala čez še en prelaz, kjer je bila cesta super kakor tudi okolica - narava. Mogoče kdo ve kateri prelaz bi lahko to bil?

Popravljeno . Popravil pubi1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!