Skoči na vsebino

Priporočene objave

Ja, cilj je Garmisch-Partenkirchen tako da je GG zgolj "uz put". Si ga pa zelo želim prevozit (glej titulo :whistle: ). Namen sem imela poklicat infos-telefon v petek zjutraj z Jesenic... in še spremljat napoved. Verjetno so padavine bolj popoldan, ali je to le napačna domneva hribov nevajenega? :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tukajle so bolj "optimistične" napovedi - konkretno za vikend ni neke panike.

http://www.ilmeteo.it/meteo-europa/Gro%DFglocknerhochalpenstra%DFe

Moje mnenje: GG je "škoda" (sploh ob taki ceni cestnine) samo prefurat in ga odklukat. Je za pol dneva razgledov, ogledov in lahko še martinčkanja oziroma ohlajanja v tem času. Za mene tudi Mallnitz ni neka huda opcija (tunel, avtovlak ... ) . Raje si izberem smer do Lienza in potem ali desno čez hrib in skozi tunel v Mittersill ali pa naravnost mimo krimmlskih slapov in čez (Gerlospass) in potem desno po dolini Zillertal. Še en namig: lansko leto avgusta smo spali v Seefeldu - je nad 1000 m višine in zato v teh pasjih dnevih bolj človeški.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, upam, da bo italjanska bolj držala... vseeno bom poklicala gor z Jesenic, da lahko prilagodim traso. Načeloma mi ni take panike zadeve izpustit, ker imam za tisti dan za prevozit 523 km in vse naslednje dni same prelaze... in bom šla na GG magari enkrat posebej iz LJ. Ampak za probat je.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prejšnji vikend so bile podobne napovedi, pa na cesti čez Grossglockner ni bilo niti oblaka. Kadar so pogoji za nastanek termičnih neviht in se odpravljaš v hribe moraš računati na možnost dežja in s seboj vzeti dežno opremo, saj te dež lahko dobi na poti, ampak hitro tudi poneha. Ceste na poti do tam so uporabniku zelo prijazne z malo prometa, zato je enodnevni izlet povsem nenaporen.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Pozdravljeni.

V četrtek nameravam it gor pa me zanima, kako je kaj z vremenom. Imate kakšne izkušnje? Ne vem na katero napoved naj se zanesem. Spremljam vremenske napovedi ampak se iz dneva v dan spreminjajo. Nočem, da pridem gor in je sama megla oz. dež.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst spremljam wetterzentrale.de in pa bergfex. s tema dvema napovedima ne moreš falit, še nikoli nista bile popolnoma mimo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, tkole sm se tudi js najahala. Napoved za "Grossglockner" na wetter.at velja za vrh Grossglocknerja in ne za del, kjer teče cesta. V iskalnik na wetter.at napiši "Grossglockner strasse" in napoved bo precej drugačna (verjetno bolj obetavna), ker je cesta na veliko nižji nadmorski višini. Če si kdaj tam smučal, poznaš situacijo.

Saj bi ti prilimala link pa jim trenutno stran ne dela.

Srečno pot!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi sam načrtujem pot na Grossglockner v četrtek ali petek, pa malo gledam napovedi. Na Wetter.at mi kaže kar bol sneg. V petek 1 stopinja in brez snega sicer.

Če ima slučajno kdo še kako stran, kjer se da relativno "točno" videti vreme za avstrijo, se bi tudi priporočal, oziroma za vsakršno informacijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole je veliko bolj realna slika. Namreč, cesta se vije skozi smučišče Heiligenblut/Grossglockner. Če bi bila vremenska prognoza avgusta takšna, kakor jo limate, to ne bi bil "Motorradhimmel". Na vrhu pričakujte okoli 5 - 10 stopinj manj, sicer pa takole (vikend):

http://www.wetter.at/wetter/sport-freizeit/ski-wetter/oesterreich/kaernten/ski-heiligenblut/prognose/wochenende

Popravljeno . Popravil BelaStrela
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole je veliko bolj realna slika. Namreč, cesta se vije skozi smučišče Heiligenblut/Grossglockner. Če bi bila vremenska prognoza avgusta takšna, kakor jo limate, to ne bi bil "Motorradhimmel". Na vrhu pričakujte okoli 5 - 10 stopinj manj, sicer pa takole (vikend):

http://www.wetter.at...nose/wochenende

Se mi je zdelo, da je tista napoved bolj za višje predele. Bom malo še prečekiral da vidim kateri dan bi bil boljši ali četrtek ali petek

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz enostavno spremljam satelitske slike (gibanje oblakov) http://www.pro-vreme.net/index.php?id=40 pa mal pogledam web kamere

http://bildersammlung.ch/fusch-webcam-live-wetter-webcam-fusch-live-cam-grossglockner-oesterreich-webcams/webcam.php

....pa kakšne "wetter" strani, pol se pa pač odločim. Po mojih izkušnjah je september boljši....kdor hodi v hribe, ve zakaj....

Lani šel sredi septembra....cel dan "šajba" ! Po napovedih bi bil pa petek po moje boljša izbira.... :whistle:

Kdor bo šel......srečno, pa veliko sončka! :OK:

Lanski obisk GG-ja....

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz enostavno spremljam satelitske slike (gibanje oblakov) http://www.pro-vreme...index.php?id=40 pa mal pogledam web kamere

http://bildersammlun...cams/webcam.php

....pa kakšne "wetter" strani, pol se pa pač odločim. Po mojih izkušnjah je september boljši....kdor hodi v hribe, ve zakaj....

Lani šel sredi septembra....cel dan "šajba" ! Po napovedih bi bil pa petek po moje boljša izbira.... :whistle:

Kdor bo šel......srečno, pa veliko sončka! :OK:

Lanski obisk GG-ja....

[media=]

Lp

Sedaj sem se tudi sam odločil za petek, glede na napovedi bi znalo biti brez dežja in delno jasno. Poročam kako se bo izlet razpletel in prilimam kakšno sliko (upajmo :D)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://www.ilmeteo.i...rhochalpenstra�

Če se ne spremeni napoved do petka, jaz v tako napovedano vreme ne bi rinil. So tako zasolili "vstopnino" da je škoda denarja za nič razgledov in da zraven še rosi, se pojajo megle in mogoče še dež s snegom. Saj hribi bodo čez mesec ali dva še vedno tam ...

Popravljeno . Popravil Fazer03
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včasih grem letno tudi 2x na GG in še nisem naletel na slabo vreme. Recept, ki ga uporabim (sreča, da mi tudi služba to omogoča) je sledeči. Ko v alpe in naše kraje zaide fronta, ko par dni dežuje in ko po taki fronti začne pihati severni veter, na primorskem burja je to prvi dober znak.Severni veter bo prvi dan močan, drugi dan pojenja, tretji ga skoraj ni in takrat je čas za skok na GG. V 5-ih ali 6-ih letih od kar uporabljam ta recept me na GG in okolici še ni dobilo slabo vreme.

Tole je rezultat lanskega recepta na dan 25.09. Obstajajo pa tudi slike za par let nazaj.

dsc03184.jpgdsc03175.jpg

V teh dneh pa je ozračje precej pregreto in v popoldanskih časih bo po vsej verjetnosti vsaj v visokogorju megleno, oz. oblačno.Večja je temparaturna razlika med 500 in 1500 m/nm večja je možnost razvoja oblakov, nevihtnik oblakov (kumulusov itd..) in npr. današnja razlika je bila 10 stopinj, kar je že veliko.Pri ohlajenem ozračju po fronti so te razlike precej manjše, torej tudi majša možnost razvoja oblakov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta vikend imam namen obiskati GG. Plan je sledeči: v petek iz Ptuja do nekje tromeje (tam prespati), nato pa v soboto zgodaj zjutraj štart preko Karavank proti GG in cel dan vožnja gor. Spanje iz sobote na nedeljo nekje v širši okolici GG. V nedeljo povratek na Ptuj.

Gledal sem vrememensko napoved in kaže kar ugodno, razen sobote, ko naj bi bilo tak tak, nekje oblačno.

Kaj menite vi, se splača ta vikend skočiti gor?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta vikend imam namen obiskati GG. Plan je sledeči: v petek iz Ptuja do nekje tromeje (tam prespati), nato pa v soboto zgodaj zjutraj štart preko Karavank proti GG in cel dan vožnja gor. Spanje iz sobote na nedeljo nekje v širši okolici GG. V nedeljo povratek na Ptuj.

Gledal sem vrememensko napoved in kaže kar ugodno, razen sobote, ko naj bi bilo tak tak, nekje oblačno.

Kaj menite vi, se splača ta vikend skočiti gor?

Sam sem na tej povezavi: http://bildersammlung.ch/fusch-webcam-live-wetter-webcam-fusch-live-cam-grossglockner-oesterreich-webcams/webcam.php spremljal kakšno je kaj vreme te dni in sem si premislil za petek, ko sem imel namen. Bom prestavil bol v september. Če pa greš pa srečno pot pa čim več jasnega vremena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi smo bili včeraj, vreme je bilo super, sonce. Drugače pa za nazaj proti Villachu naleteli na radar, tako da pazite.

Pa srečno na cesti!

Lp!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je bilo sonce na vrhu ? Ker na kamerah ne zgleda tak.. Jaz mam namen it jutri, pa res ne bi dal 22 € za gledanje megle..

Ustavili so vas policaji, al je bila kanta ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi smo bili včeraj, vreme je bilo super, sonce. Drugače pa za nazaj proti Villachu naleteli na radar, tako da pazite.

Pa srečno na cesti!

Lp!

Hmmmm....si bil ti res na GG....? :wacko:

Če pogledaš tole web-kamero (nastaviš na 8.8.)......ne najdem sonca.... :)

http://bildersammlung.ch/grossglockner-webcam-live-wetter-webcam-grossglockner-live-cam-franz-josefs-hoehe-oesterreich/webcam.php

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi smo bili včeraj, vreme je bilo super, sonce. Drugače pa za nazaj proti Villachu naleteli na radar, tako da pazite.

Pa srečno na cesti!

Lp!

Potem smo se pa včeraj videli, če ste bili trije, dva z ribniškim grbom in en z ljubljanskim. Tudi mi smo hoteli na GG, samo je kolega in njegova družba odpovedala, zato smo šli samo do Nockalma in potem v Louisa v Beljaku. Radarjev pa nismo videli, razen nekaj stacionarnih.

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zaradi drugih opravkov se mi je prestavila fura na GG iz tega vikenda na torek in sredo.

V torek bom štartal zjutraj s Ptuja in nato v sredo popoldne nazaj.

Če ima kdo željo se lahko pridruži, da skupaj prevozimo te gorske ceste.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi gremo v sredo gor. Lj, Celovec, Turrach, Obertauern, Radstadt, Zell am See, GG in čez Špital proti domu.

Lp Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz imam namen obiskati GG v ponedeljek. Trenutno je napoved bolj tako-tako. Počakam še do nedelje, da vidim, če se bo kaj spremenilo, drugače pa v torek (trenutno kaže za ta dan boljše). Če ne bo ne eno ne drugo, pa ga mahnem nekam na jug (po jadranski na lignje ali pa v Bosno na čevape).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!