Skoči na vsebino

Priporočene objave

jutri bo lep dan za obisk grosglocknerja in v nedeljo še gerlos.

lahko se nama kdo pridruži.

dr.looney :alien1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no pa sva ga osvojila ...spet :whistle: . vreme je bilo krasno, nič ni zeblo. srečala en kup starodobnih traktorjev, nikjer nobenega svizca. ....gerlos bo pa počakal do sobote... :whistle:

se je nabralo okroglih 700 km.

dr.looney :alien1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no pa sva ga osvojila ...spet whistle.gif . vreme je bilo krasno, nič ni zeblo. srečala en kup starodobnih traktorjev, nikjer nobenega svizca. ....gerlos bo pa počakal do sobote... whistle.gif

se je nabralo okroglih 700 km.

dr.looney trance_03_alien.gif

midva z mojo bi šla pa jutr na grossglockner pa nekje prespala in nedeljo kako lepo turo in nazaj,

ima kdo kak lep predlog ?

lp,matjaz

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

midva z mojo bi šla pa jutr na grossglockner pa nekje prespala in nedeljo kako lepo turo in nazaj,

ima kdo kak lep predlog ?

lp,matjaz

Maš tolk Gasthausov v tistem koncu da kjer koli se ti ne bo dalo več vozit boš lahko prespal.. poglej na zemljevidu približno polovico poti in potem tam najdi prenočišče..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi tokrat je vreme zdržalo.Dvo dnevno druženje z Klekom in okolico. gg-270909-009.jpg

Popravljeno . Popravil jakATV
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Bo treba še malo počakat, zdaj bolj drsi gor, pa še za cesto se čist točen ne ve kje poteka, ali pač, cestnine ne bo potrebno plačat so rampe dvignjene, :yea1:

post-4394-12686029644_thumb.jpg

post-4394-126860297468_thumb.jpg

post-4394-12686029839_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Ve kdo kakšno je kaj stanje na GG. Kdaj se bo dalo zadevo prevozit?

PS: se mi že lušta :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tukaj lahko spremljaš trenutne razmere: (prognose, livecams)

http://www.grossglockner.at/

PS: mene pa zanima nekaj drugega: da se nabavit neka "Tour4" karta - ampak kot razumem, velja samo en dan.

Motorräder:

TOUR4-Ticket: Vorzugs-Tourenticket beinhaltet je ein Tagesticket Großglockner, Gerlos- und Nockalmstraße und berechtigt zum Bezug einer preisreduzierten Karte um 4,-- € für die Villacher Alpenstraße. Erhältlich zum Preis von 23,-- € an den Kassenstellen der einzelnen Straßen und im Vorverkauf zum Preis von 20,-- € bei den ÖAMTC-, ARBÖ- und ADAC-Geschäftsstellen.

LP

Pa še ena od lanskega junija:

post-1569-127295444502_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tukaj lahko spremljaš trenutne razmere: (prognose, livecams)

http://www.grossglockner.at/

PS: mene pa zanima nekaj drugega: da se nabavit neka "Tour4" karta - ampak kot razumem, velja samo en dan.

Motorräder:

TOUR4-Ticket: Vorzugs-Tourenticket beinhaltet je ein Tagesticket Großglockner, Gerlos- und Nockalmstraße und berechtigt zum Bezug einer preisreduzierten Karte um 4,-- € für die Villacher Alpenstraße. Erhältlich zum Preis von 23,-- € an den Kassenstellen der einzelnen Straßen und im Vorverkauf zum Preis von 20,-- € bei den ÖAMTC-, ARBÖ- und ADAC-Geschäftsstellen.

LP

Pa še ena od lanskega junija:

Da se kupiti 3 karte za 23.- evrov: GG, Nockalm in Gerlos, s tem kompletom imaš pa potem karto s popustom na beljaški alpski cesti (kot piše, za 4 evre jo dobiš). Karte veljajo do 31. 10., ko ceste zaprejo. Če ne kupiš kompleta, daš sicer za GG manj, ampak potem plačaš tako Nockalm kot Gerlos. Karto za GG pa si prišparaš in z njo potem do konca leta za drugi (ali vsak naslednji) obisk uveljavljaš popust, pozabil pa sem, koliko sem lani drugič plačal za GG. Vem, da je bilo malo v primerjavi s polno ceno. Če misliš obiskati vse tri ceste, se splača vzeti ta komplet.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 evrov, ko greš drugič s karto... V istem letu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fazer03 dobra ideja.

V kratkem imam namen prevozit te štiri prelaze.

http://maps.google.com/maps/ms?hl=sl&ie=UTF8&msa=0&msid=111685770512531645465.000485efe0e054df79140&z=8

Tisti ki ste se tu že vozili bi prosil za nasvet kako izpeljat turo (kje in kako naj pot poteka) in kje se splača prespat. Štart bi pa bil iz Kranja.

PS: predloge lahko pošljete tudi na PM.

Lp, Gregor

Popravljeno . Popravil gregor46
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fazer03 dobra ideja.

V kratkem imam namen prevozit te štiri prelaze.

http://maps.google.com/maps/ms?hl=sl&ie=UTF8&msa=0&msid=111685770512531645465.000485efe0e054df79140&z=8

Tisti ki ste se tu že vozili bi prosil za nasvet kako izpeljat turo (kje in kako naj pot poteka) in kje se splača prespat. Štart bi pa bil iz Kranja.

PS: predloge lahko pošljete tudi na PM.

Lp, Gregor

Če boš šel za 2 dni je spanje najboljše nekje pod GrosGlocknerjem. Recimo od ZellAmSee do samega severnega vznožja GGja je polno B&B_jev.

Jazi bi šel v prvem dnevu preko Nockalma (TuracherHoche niti ni tako zanimiv) in Malta (sicer še tukaj nisem bil ampak pravijo, da je znaimivo) in stempiral tako, da bi proti večeru oziroma pozno popoldne prišel do ZellAmSee. Tam najdeš sobo in če je še čas greš do Krimmleskih Slapov ter potegneš še do mitnice na Gerlos. Tam obrneš, ker za mitnico ni prav nič zanimivega in se vrneš na spanje.

Naslednji dan pa GG z vsemi točkami in potem počasi nazaj. Če pa si hiter še mogoče FelberTauren potegneš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede Nockalma v google maps nimaš prave trase, imaš glavno pot preko Turracher Hohe.

Nockalmstrasse pa je iz kraja Reichenau - Innerkrems, kjer seveda našteješ evre :)

Moj predlog je Nockalmstrasse-Malta (tu se pri jezu konča, zato nazaj)-Veliki Klek-Gerlos in nazaj, okoli 750km+.

Spiš pa npr. v Kaprunu (na drugi strani grossglocknerja), maš gasthausov precej po ugodnih cenah.

Za dvodnevni izlet je kar pestro, če imaš raje bolj na easy...

ruta.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če boš šel za 2 dni je spanje najboljše nekje pod GrosGlocknerjem. Recimo od ZellAmSee do samega severnega vznožja GGja je polno B&B_jev.

Jazi bi šel v prvem dnevu preko Nockalma (TuracherHoche niti ni tako zanimiv) in Malta (sicer še tukaj nisem bil ampak pravijo, da je znaimivo) in stempiral tako, da bi proti večeru oziroma pozno popoldne prišel do ZellAmSee. Tam najdeš sobo in če je še čas greš do Krimmleskih Slapov ter potegneš še do mitnice na Gerlos. Tam obrneš, ker za mitnico ni prav nič zanimivega in se vrneš na spanje.

Naslednji dan pa GG z vsemi točkami in potem počasi nazaj. Če pa si hiter še mogoče FelberTauren potegneš.

Prehitel si me, zelo podobno razmišljava :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 dan lepega vremena rabiš za Maltatal (gor in dol po isti poti iz Gmunda) in ko prideš dol, zaviješ levo za smer Katschberg in po nekaj km-jih desno na Nockalm strasse (tu imaš narobe smer, saj si si napravil pot na Turacher); Za GG in Gerlos pa 2 dni lepega vremena: prvi dan na izi čez GG in na severni strani lepo prenočiš (Fusch: Post hotel, Kaprun: Alpen rose ali še bolj na zahod v okolico Mittersila, drugi dan pa potem čez Gerlos (lahko gor in dol ali pa desni krog v dolino Zillertal http://www.zillertal.at/ čez Kitzbuhel in naprej skozi Felbertauern tuunel (8,00 € ) v Lienz).

http://www.felbertauernstrasse.at/frameset.asp

http://www.gerlosstrasse.at/

LP

(Kaprun - GG - 2009 in Fusch - GG - 2006)

post-1569-127321642985_thumb.jpg

post-1569-127321663559_thumb.jpg

post-1569-127321673619_thumb.jpg

post-1569-127321693395_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo bolj zgodaj vstaneš, pa zjutraj najprej na Nockalm, potem pa skozi Bischofshofen na Gerlos (tudi na drugi strani mitnice, proti dolini, je zelo lepo) in potem nazaj grede čez GG domov. Jaz sem tako lani naredil, pa ni bilo težav... No, ogled Malte sem še dolžan.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Včeraj GG, vreme sončno, okrog 20 stopinj, Slovencev za vzorec, večina itak do Rid pa nazaj......

Popravljeno . Popravil fecko
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bili na GG pred 14 dnevi. Spekli smo turo iz Salzburške smeri preko gg. Odlična cesta je med Bischofshofnom in Saafeldnom, ponavadi prazna, ker ne ve velik ljudi zanjo ampak vredna greha. GG je bil tak kot vedno-poln presežnikov, ledenik pa se tako hitro manjša grozno.... V glavnem sem hotla povedat, da imate če greste na GG po 7. uri zvečer cenejšo karto. Mislim, da je 12 namesto 18€. Sončni zahod na GG je čudovit.

Poleg tega je pod GG nekakšno gostišče (imena se točn ne spomnem se pa začne na Schweiger...),kjer lahko spiš za 18€ z zajtrkom. Se pa nahaja kakih 15 km južno od Heiligenbluta, torej je na južni strani GG.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce bi sel kdo na GroßGlockner v cetrtek ali petek(22, 23.7), naj me kontaktira na pm.

Odhod bi bil ob 8ih iz Omw-ja Lesce ali Kranjske Gore. Stil voznje nekje med MS in LS.

Lep pozdrav!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja boljša polovica ter moja malenkost (seveda na smem pozabiti na ljubico z imenom VFR) smo odpeljali dvodnevno turco v okolici in na Großglocknerju!

1. dan: Zasavje - Kranjska Gora - Podkoren - Ebene Reichenau - Nockalmstraße(8€) - Heiligenblut - Großglockner(18€) - Mittersill - Paßthurn - Aurach bei Kitzbühel! v Aurachu sva se razpakirala, najedla nato pa zvečer še v Kitzbuhel na pivo in nazaj na spanje

2. dan: Aurach - Paßthurn - Mittersill - ogled Gerlos Alpenstraße(4€) in nazaj skozi Felbeltauerntunnel(8€) - Lienz - Plockenpaß - Naßfeld - Tarvisio - Predel - Vršič - Zasavje

Vsega skupaj nekaj malega čez 1000 km. odlično, fino, super, fajn!

toplo priporočam!

Edino o slavnih svizcih z GG ne duha ne sluha!očitno so že zavili letno normo čokolade in odšli na dopust :D

lp

Popravljeno . Popravil jln
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!