Skoči na vsebino

Priporočene objave

Jaz sem obisk prestavil na jutri. Kaže malo boljše vreme. Vremenska napovec se pa itak stalno spreminja in ne moreš 100% vedet kaj bo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem obisk prestavil na jutri. Kaže malo boljše vreme. Vremenska napovec se pa itak stalno spreminja in ne moreš 100% vedet kaj bo.

Jaz sem gledal in bo najbolje v četrtek. :OK:

@Banjo: a to greš za en dan ali planiraš dva (2) dni?

To iz MBja se da v enem dnevu odpeljat, saj je 650 i kusur kilometrov.

Imaš sporočilo, a nisi videl?

Popravljeno . Popravil BREITNER
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem gledal in bo najbolje v četrtek. :OK:

Jaz spremljam že nekaj časa in se stalo spreminja. Spremljam pa na bergfex. Trenutno mi kaže najboljše vreme za jutri.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me, vsi ki ste kdaj šli iz štajerskega konca na GG, po kateri trasi ste šli!?! In če je vzamemo za mesto odhoda Maribor, ali se da narediti oring turo MB - GG - MB v enem dnevu ali pa je boljše bolj na easy in to opraviti v dveh dneh, s prenočitvijo nekje tam v širši okolici GG?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me, vsi ki ste kdaj šli iz štajerskega konca na GG, po kateri trasi ste šli!?! In če je vzamemo za mesto odhoda Maribor, ali se da narediti oring turo MB - GG - MB v enem dnevu ali pa je boljše bolj na easy in to opraviti v dveh dneh, s prenočitvijo nekje tam v širši okolici GG?

Jaz osebno še na GGju nisem bil ... okoliške hribe ... itd sem z kolegom vse prevozil in mi je ostal še GG.

Jaz če bi se odločal bi GG obiskal v enem dnevu, saj je iz MBja do GGja cca. 307km. Da se, saj sem dnevno že delal tudi po 800km.

Jaz bi šel nekaj po AC in sicer:

MB - Dravograd - Lavamünd - Griffen (kjer bi zavil na avtocesto) do -- Spittal an der Drau - Winklern, kjer bi iz ceste 106 zavil na cesto 107 na GG.

Vračal bi se po isti smeri, saj bistvo je osvojit GG. Bi pa bil čas prečkat zadevo in potem na AC in lepo nazaj do Lavamünda in po dravski dolini nazaj domov do , tam kjer sem doma.

Popravljeno . Popravil BREITNER
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me, vsi ki ste kdaj šli iz štajerskega konca na GG, po kateri trasi ste šli!?! In če je vzamemo za mesto odhoda Maribor, ali se da narediti oring turo MB - GG - MB v enem dnevu ali pa je boljše bolj na easy in to opraviti v dveh dneh, s prenočitvijo nekje tam v širši okolici GG?

GG iz Maribora v enem dnevu ni problem. Tole planiram v naslednjih dneh (za enkrat kaže vreme v torek): Maribor-Dravograd-Völkermarkt-Brückl-St.Veit-Feldkirchen-Osojsko jezero (ali pa morda Bad Kleinkircheim)-Spittal-Obervellach-Heiligenblut-GG (prevozim ga v obe smeri)-Lienz-Hermagor-Rožna dolina-Ferlach-Dravograd-Maribor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Banjo, lahko se zmenima, pa grema skupaj gor na GG. Dobima se v MB.

Jaz imam v torek dopust, v sredo pa je tako državni praznik.

Nekje v mislih sem imel bolj dva dni, če bi šlo vse po sreči bi šel še pogledat na Orlovo gnezdo, tik preko avstrijske meje v Nemčijo.

Čas je, vse pa je/bo odvisno od vremena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Banjo, lahko se zmenima, pa grema skupaj gor na GG. Dobima se v MB.

Jaz imam v torek dopust, v sredo pa je tako državni praznik.

Nekje v mislih sem imel bolj dva dni, če bi šlo vse po sreči bi šel še pogledat na Orlovo gnezdo, tik preko avstrijske meje v Nemčijo.

Čas je, vse pa je/bo odvisno od vremena.

Pravkar sem spet pogledal napoved in trenutno za torek ne kaže najboljše (tudi za jutri so že dopoldne napovedane nevihte). Se bom verjetno odločil zadnji trenutek, saj sem do konca meseca na dopustu in lahko izber dan, ki bo res lep. Če bo v torek GG odpadel, ga verjetno mahnem v Bosno na čevape.

Lahko ostaneva na vezi preko PM.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obstaja opcija, da grem v torek na Berchtesgaden (Nemcija) na Orlovo gnezdo ter nato ob povratku nazaj se na GG. Start v torek zjutraj, v sredo zvecer nazaj na Ptuj.

To je plan v primeru, da bo lepse vreme na GG v sredo. Jutri proti veceru bo dokoncno jasno kam se bo slo najprej, ali Berchtesgaden (Nemcija) ali Grossglockner (Avstrija). Vsekakor pa je primarni cilj GG.

Ce ima kdo zeljo iti zraven, cetudi samo del poti, vljudno vabljen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Katera stran je najbolj zanesljiva, kar se vremena tiče za GG? Wetter.at ?

Katere strani uporabljate ponavadi?

Popravljeno . Popravil BREITNER
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz osebno še na GGju nisem bil ... okoliške hribe ... itd sem z kolegom vse prevozil in mi je ostal še GG.

Jaz če bi se odločal bi GG obiskal v enem dnevu, saj je iz MBja do GGja cca. 307km. Da se, saj sem dnevno že delal tudi po 800km.

Jaz bi šel nekaj po AC in sicer:

MB - Dravograd - Lavamünd - Griffen (kjer bi zavil na avtocesto) do -- Spittal an der Drau - Winklern, kjer bi iz ceste 106 zavil na cesto 107 na GG.

Vračal bi se po isti smeri, saj bistvo je osvojit GG. Bi pa bil čas prečkat zadevo in potem na AC in lepo nazaj do Lavamünda in po dravski dolini nazaj domov do , tam kjer sem doma.

Probaj AccuWeather.com

Res ni problem v enem dnevu.

Moje mnenje je pač, da je večji gušt dva dni, ker je tam okoli polno lepih cest. Je pa na GG super lepo, čeprav takrat, ko sva šla midva, je bil maj mesec (še polno snega), na žalost pa na vrhu precejšnja megla, pa nobenega svizca ... :closedeyes: :D .

post-16688-0-11695800-1344783885_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo!

Nekako se na AccuWeather sploh nisem spomnil, Mutika, hvala za namig imaš kafe v dobrem ... gledal sem na Wetter.at in piše, da bi naj rahlo snežilo, ampak verjetno na vrhu 3700m in ne na 2500m.

Tako, da mislim, da bojazni za slabo vreme ni, je pa res, da je na teh višinah nepredvidljivo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi mene zanima, katera stran najbolj točno predvidi vrene na GG, saj gremo tudi mi gor v petek... vsaka stran drugače pove. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest pičim jutr brez kakih hudih planov...

Dežno opremo v kuf, nasmešek pod čelado mami zadi pa gasa :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prejšnji konec tedna smo potovali proti Grossglocknerju. Šli smo preko Korenskega sedla v Beljak, kjer smo se ustavili še v Luisu in potem naprej mimo Špital-a na Dravi – Lienz-a. Da nebi dvakrat potovali po isti cesti in ker smo na Grossglockner želeli priti iz drugega konca, smo zato šli proti kraju Matrei in Osttirol in naprej preko nacionalnega parka (cena za predor je 10 €/ motor) (Meni je bila ta cesta in pokrajina ob njej lepa. Ob cesti je bilo kar nekaj slapov) Nadaljevali smo v Uttendorf – Fusch. Tukaj smo prespali v hotelu, kjer je lastnik motorist in se zelo rad pogovarja. Rad svetuje glede zanimivih cest in ne govori na pamet, ker jih je tudi sam že veliko prevozil. Za 27 € smo dobili sobo za eno osebo z zajtrkom. Sicer sobe niso 5 zvezdic so pa ok. Glavno je, da se lahko stuširaš in dobro odpočiješ. Tudi 2 uri pospravljanja okoli hiše nebi škodilo :), ampak bili smo zelo zadovoljni s spanjem in hrano… Internetni naslov je: www.brunhilde-laschalt.at Če kdo potrebuje, mu lahko pošljem tudi GPS koordinate.

Drugi dan, po obilnem zajtrku, smo se pa odpeljali proti Edelweissspitze in naprej do ledenika pod Grossglockner. Nato mimo Heiligenblut proti Hermagor-ju, vendar smo prej zavili proti prelazu in smučišču Nassfeld, nato v Pontebo in preko Trbiža v Kranjsko goro in domov.

Čeprav je bilo po poti neprestano na meji dežja, samo se samo enkrat, za 5 min, pred njim skrili na eni bencinski črpalki. Oblačnost na Grossglocknerju, ki je zakrivala samo vrh, nam pa tudi ni vzela veselja in užitka nad lepim izletom.

Popravljeno . Popravil Rogi1975
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbolj točna napoved vremena se mi je zdela tale: http://www.bergfex.si/skiheiligenblut/wetter/

Od 11 h do 13 h je bila napovedana delna zjasnitev. Takrat smo se pripeljali pod Grossglockner in res je takrat posijalo sonce in dokler smo bili gor je bila vidljivost ok. Od časa do časa je tudi posijalo sonce med oblaki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eto, javljam se izpod Eagle's nest-a (Orlovo gnezdo oz. Adler's nest po nemsko), v mestu Berchtesgaden na nemsko-avstrijski meji. Jutri zjutraj ogled te Hitlerjeve rezidence, nato pa gasa spet proti jugu in obisk Grossglocknerja. Ne vem se tocno po kateri strani, a cilj je priti do vrha, dokler pac cesta pelje. Povratek na Ptuj v vecernih urah. Tudi Avstrijci imajo drzavni praznik 15.avgusta, tako da bo manj tvornega prometa in pa vec osebnih vozil in motorjev na cesti. Morda se vidimo s kom tam zgoraj. Jaz vozim modro CBF 600, zadnji kovcek ter crna tanktorba, srebrna celada in crna jakna ter hlace, solo na motorju.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz katerega mesta je najbolje štartat gor? ker grem prvič bom vzel sabo navigacijo pa da imam vsaj en pameten naslov...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eto, javljam se izpod Eagle's nest-a (Orlovo gnezdo oz. Adler's nest po nemsko), v mestu Berchtesgaden na nemsko-avstrijski meji. Jutri zjutraj ogled te Hitlerjeve rezidence, nato pa gasa spet proti jugu in obisk Grossglocknerja. Ne vem se tocno po kateri strani, a cilj je priti do vrha, dokler pac cesta pelje. Povratek na Ptuj v vecernih urah. Tudi Avstrijci imajo drzavni praznik 15.avgusta, tako da bo manj tvornega prometa in pa vec osebnih vozil in motorjev na cesti. Morda se vidimo s kom tam zgoraj. Jaz vozim modro CBF 600, zadnji kovcek ter crna tanktorba, srebrna celada in crna jakna ter hlace, solo na motorju.

Lp

Ja tebi se pomoje splača iti iz druge strani gor, iz kraja Fusch imaš dobre 100 km in najprej na Edelweissspitze.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz katerega mesta je najbolje štartat gor? ker grem prvič bom vzel sabo navigacijo pa da imam vsaj en pameten naslov...

Ja če boš šel iz južne strani gor vtipkaj v navigacijo kraj Heiligenblut, če boš šel pa iz severne strani pa Fusch

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bili včeraj gor. Lepo vreme, toplo sončno, je pa bila gužva za pop... Sicer pa nam ni žal, da smo šli gor. Za skeptike ali se pride tja in nazaj v enem dnevu; štartali smo zjutraj ob 7.00.iz Novega mesta dva motorja s sopotnicami po AC do Jesenic, Kranjska Gora (koordinate 46.488406,13.789215), Korensko sedlo, Hermagor ( koordinate 46.624788,13.371971), Greifenburg (koordinate 46.750491,13.180182), Pred Leinz-em desno (koordinate 46.82614,12.830658) za Grossglockner (v rondoju desno koordinate 47.116927,12.82377 ali v rondoju levo koordinate 47.074433,12.752252). Na vrhu smo se zadržali cca 2 uri in se po isti poti vrnili domov. Prispeli točno ob 19,00. Imeli smo kar nekaj vmesnih postankov, naredili pa smo 675 km zmerne vožnje. Priporočam po vožnjo po omejitvah, vsaj v naseljih, zaradi kar nekaj policijskih kontrol.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz sem bil včeraj gor. Ne sam, v skupini je bilo 23 motorjev, cel konvoj, hehe. Iz Lj smo šli preko Celovca, Feldkichna, Turracha, Obertauerna, Radstadta do Fuchs, kjer smo tankali in nato na GG. Proti domu pa smo šli do Lienza in nato mimo Weissensee-ja do Šmohorja. Od tam pa po dolini Drave do Struge in preko Ljubelja domov. 610 km se je nabralo.

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Super zadeva ta tazadnji link. Sem samega sebe našel na Edelweisspitze za včerajšnji datum - 15.avgust ob 14.20h :OK:

Sam sem krenil na pot iz Ptuja v torek zjutraj ob 10h. Takoj pri prečkanju meje pri Dravogradu sem doživel predrtje zadnje gume, zadevo sem nato s pomočjo injekcije in malega kompresorčka na 12V saniral v eni uri. Nikoli si nisem mislil da take male stvari lahko odločajo o nadaljnji poti tako drastično. Da ne bi imel tega, bi moral iskati avtovleko.

Pot sem nato nadaljeval po AC mimo Celovca, Beljaka proti Salzburgu, kjer sem nekje okrog 17h prečkal avstrijsko-nemško mejo in prišel v mesto Berchtesgaden z namenom da obiščem Eagles nest oz. Orlovo gnezdo. Žal sem bil prepozen za zadnjo dnevno vožnjo gor na cesto (zadnji bus odpelje ob 16h), zato sem si poiskal prenočišče v bližnji vasi in šel na kratko vožnjo v Salzburg in nazaj.

Naslednje jutro on 8.30h že gor na Orlovem gnezdu, čudovita panorama. Malo sem se naužil gorskega zraka itd... Zapustil Nemčijo in spet v Avstriji proti Zell am See in Grossglockner-ju. Štartal na severni vstopni točki in odpeljal celo pot gor na Edelweisspitze (2571m nadmorske višine) in pot dol na jug. Povratek nazaj čez Spittal, Beljak, Celovec, Dravograd in Ptuj.

Skupaj opravil točno 1001 km. Vreme vseskozi sončno. ceste fajne, res užitek je bilo peljati gor na Grossglockner in nazaj dol.

Vsem ki še niste bili gor, toplo priporočam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!