Skoči na vsebino

Priporočene objave

S kolegi planiramo obisk GG v toku naslednjega tedna. Dan še ni določen, edino mogoče počakamo če se bo vreme boljša da bo kaj od izleta. Ima kdo kakšen nasvet glede česarkoli, lahko se nam tudi pridruži. Šli bi pa za dva dni.

LP

Mislim, da je Aleševa varijanta zlo dobra, ker glede na vreme.....

Bi se pridružil sredi tedna (imam čas) pa sem gledal vreme in v sredo kaže na poslabšanje...... :unsure:

Pa kdaj drugič !

LP David :photo:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

JAz štartam jutri ob 8.00 iz Maribora,zgleda,da bo lepo vreme.

Popravljeno . Popravil johan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aaaaaaaaaaaaa, vsaka čast!!! :worship:

Letos naju bo Grossglockner z Godyjem :wub: še videl, prmejduš! :yes:

Pa če grem z berglami na motor! :evilgrin: :angry: :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Niceeeee .. j bi tud v kombinaciji še s kakšnim prelazom :yea1:

@ Mutika hit pocajtat, vmes mal antioksidantskega dopinga pa Ca-C tablete, FT, pol boš pa že nova :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz grem pa v petek gor, pol pa produžim še za 2 dni v Dolomite. Tak, zdaj se pa požrite od faušije! :D

Čuj da neboš mel fcano vreme :whistle: slabo kaže za vikend tam okoli :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po iskanju dveh primernih dni v juliju, sam v ponedeljek in torek izkoristil prva dopustniška dneva za obisk Großglocknerja.

1. dan: Maribor-Dravograd-Hermagor-prelaz Gailberg-Lienz-Heiligenblut-GG-Mittersill-Kitzbuehel-prelaz Griessen-Sallfelden-Bruck (kampiranje v kampu Sport-Camp Wofergut) - 509 km

2.dan: Bruck-GG-Nockalm-Klipitztoerl-Golica-Radelj-Maribor - 484 km

Po toliko pričakovani vožnji čez GG sem bil prvi dan precej razočaran. Kljub dnevu med tednom, je bila na cesti izredna gneča, tako da je vožnja večji del potekala v koloni (v obe smeri). Seveda to ni tisto, kar si na takšni cesti želi (povprečen) motorist. Tudi popoldanska vožnja po cestah v dolini (Kitzbuehel) je več ali manj potekala v zelo gostem prometu. Prenočevanje v skoraj polnem kampu v Brucku je bilo po moji oceni zelo drago (21 eur), kamp sicer zelo urejen in z obilo dodatne ponudbe (bazen, jezero, športna igišča,..).

Že zvečer sem se odločil, da v primeru lepega vremena naslednji dan, ponovim vožnji preko GG (hranite karte, saj je ponovna vožnja le 4 eur). Jutro je bilo krasno in ob 8:00 sem že zapustil kamp v smeri GG. Ta je bilo tisto, kar sem pričakoval :worship: - popolnoma prazna cesta in vožja je bil res pravi užitek :yea1: .

Na poti domov še skok čez Nockalm, ki je prav tako bolj ali manj samevala (le peščica motoristov), zato pa tudi tu vožnja polna užitkov :worship: :yea1: .

Ob poti sem zavil še v Huettenberg, kjer je muzej Heinricha Harrerja - mož, ki je napisal knjigo Sedem let v Tibetu (po knjigi je posnet tudi istimenski film z Bradom Pittom - film se niti slučajno ne more primerjati s knjigo). Tokrat ni bilo časa, zato sem naredil le par fotk, ogled muzeja bo sledil kdaj drugič.

Še vožnja čez Klipiztoerl (cesta iz zahodne strani je v izredno slabem stanju, razen zadnji kilometer, kjer je poplnoma nov asfalt. Spust na vzhodno stran je bistveno boljši, a je bilo kar nekaj zavojev posejanih s peskom :ninja: - predvsem tisti, ki jih normalno prevoziš z višjo hitrostjo), obvezno Golico (tudi ta je bolj samevala), Radelj in po dravski dolini domov.

Na koncu skoraj 1.000 km uživanja v lepi vožnji (majhno razočaranje iz prvega dne je že pozabljeno), brez vsakršnih situacij (to velja za vožnjo v Avstriji), ki se redno dogajajo na naših cestah.

Zato moram še omeniti dogodek, ki se je pripetil tik pred domom. Z drugim motoristom (SG registracija) sva pred elektrarno Fala dohitela belega passata (MB....), ki ni vozil pretirno hitro (okoli 80 km/h). Zaradi nepreglednega ovinka sva vozila za njim in ko sva se pripravljala, da ga prehitiva, je ta brez pravega razloga (beri: namerno) zavrl :headbang: :headbang: :headbang: . Ne morem verjet, da obstajajo takšni idioti, saj je po tem ponovno pospešil in vozil s hitrosjo, ki je daleč presegala omejitve (skozi Falo z več kot 100 km/h, omejitev 70 km/h). Še dobro, da sva bila oba z SG motoristom toliko prisebna, da sva preprečila najhujše, drugače bi verjetno ponovno v časopisu čitali o motoristih z neplilagojeno hitrostjo,...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Banjo,kdaj je naslednja vožnja le 4 eur?Imam še karto od 30.07.2008,ali jo lahko vnovčim?Gor nameravamo v soboto in v nedeljo čez Dolomite domov,vendar vremenska napoved ni obetajoča.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Banjo,kdaj je naslednja vožnja le 4 eur?Imam še karto od 30.07.2008,ali jo lahko vnovčim?Gor nameravamo v soboto in v nedeljo čez Dolomite domov,vendar vremenska napoved ni obetajoča.

:grim Če greš drugič v isti sezoni :010 , tako da kar gor, samo ne ta vikend :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Banjo,kdaj je naslednja vožnja le 4 eur?Imam še karto od 30.07.2008,ali jo lahko vnovčim?Gor nameravamo v soboto in v nedeljo čez Dolomite domov,vendar vremenska napoved ni obetajoča.

Karto je možno ponovno vnovčiti v istem koledarskem letu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:eek: Kaj pa je blo :unsure:

Zlomljen gleženj. S Kwakom sva se malo po mokrih ovinkih drsala ... nič resnega, na srečo. Le že 5 tednov ždim v gipsu in upam na lepo jesen!

:OK:

Potem pa na Grossglockner! Je treba karto od letos še enkrat izkoristit!

Niceeeee .. j bi tud v kombinaciji še s kakšnim prelazom :yea1:

@ Mutika hit pocajtat, vmes mal antioksidantskega dopinga pa Ca-C tablete, FT, pol boš pa že nova :grim

Razumem! Delam na tem. :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, pa je padla dans se tale destinacija...V prvem poskusu je blo mal nesrece z vremenom, zato sva s sodelavcem sla na drugo stran do Kapruna in se spet vrnila na Grossglockner...Pokazal se je skor v celoti... Super je blo... :010 :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gre kdo iz Štajerskega konca ta vikend (ned/pon) gor? Me vleče..... :naughty:

:D Jaz.

Ampak le v primeru, če imaš na motorju kakšna držala za bergle? :whistle: Na mojem jih žal ni.

Ti pa želim fajn vreme, dobro družbo in Grossglockner v najlepši podobi. Pa da bi svizce videl!

:winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak le v primeru, če imaš na motorju kakšna držala za bergle? :whistle: Na mojem jih žal ni.

er6 je fajn moped in tudi to zmore :D primer si lahko ogledaš pri nas na Obali :worship:

malo provociram..raje se čim prej pozdravi!! :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

er6 je fajn moped in tudi to zmore :D primer si lahko ogledaš pri nas na Obali :worship:

malo provociram..raje se čim prej pozdravi!! :blush:

:worship: :worship: :worship:

Se zelo strinjam, Bolhica!

Hvala, bom.

Da mi bo spet odprta pot na Grossglockner, ki je eden mojih ljubših vzponov. Takšen ... na easy.

"Avtocesta", ampak super.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:D Jaz.

Ampak le v primeru, če imaš na motorju kakšna držala za bergle? :whistle: Na mojem jih žal ni.

Ti pa želim fajn vreme, dobro družbo in Grossglockner v najlepši podobi. Pa da bi svizce videl!

:winkiss:

uf, na mojem mopeku ti ne bi bilo ravno udobno....

Pa vrži že stan te bergle in se prisveti kaj v Bajstrico :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje, ki je posredno vezano na tematiko: pot na Veliki Klek me skoraj vedno pelje mimo Hermagorja in potem naprej čez Gailbergsattel do Oberdrauburga. Pred nekaj leti pa sem ob povratku kotistil cesto, ki pelje iz dravske doline v Hermagor in sicer Greifenburg - prelaz Kreuzberg - Hermagor. Takrat je bila ta povezovalna cesta v precej slabem stanju in me sedaj zanima, če je komu znano (da se je peljal v tej smeri), če so jo mogoče preplastili ali vsaj popravili?

Hvala za info.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar sem se vrnil - vreme super, na vrhu mi je bilo celo vroče, nobene gužve, skratka lepih 850km-jev.... :worship:

post-129-1219834794_thumb.jpgpost-129-1219834832_thumb.jpgpost-20-1064641576.jpg

post-129-1219834859_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!