Skoči na vsebino

Grossglockner???


spidy

Priporočene objave

Greifenburg - prelaz Kreuzberg - Hermagor, a res nobeden ne ve kaj je s to cesto. Ali je že asfaltirana ?

Bil tam konec junija in glede na takratno stanje, močno dvomim, da so z deli že zaključili (tudi če delejo bistveno hitreje, kot pri nas). Delajo popolnoma novo cesto (ponekod tudi po novi trasi) od vrha do doline v smeri proti Hermagorju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bil tam konec junija in glede na takratno stanje, močno dvomim, da so z deli že zaključili (tudi če delejo bistveno hitreje, kot pri nas). Delajo popolnoma novo cesto (ponekod tudi po novi trasi) od vrha do doline v smeri proti Hermagorju.

Hvala,očitno ta trasa odpade. Katera varianta je najboljša? Mislim predvsem na ceste.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:kva1: :eek: Big, a si ti to letos avgusta pošklocal? :worship: l

Jap!...23in24 bili gori ,nato smo šli dalje za tirolsko :photo:

post-6275-1220561428_thumb.jpg

Spali pa smo na/pri Edelweisspitzu/Edelweisshutten v planinski koči

post-6275-1220561727_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala,očitno ta trasa odpade. Katera varianta je najboljša? Mislim predvsem na ceste.

Mimo Hermagorja v Kotschach,desno za Oberdrauburg in smer Lienz.5 km pred Lienzem pa desno,tabla Moltall-Iselsberg in na vrh.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala,očitno ta trasa odpade. Katera varianta je najboljša? Mislim predvsem na ceste.

Klasika: Kr. gora - Beljak - Hermagor Dellach - Kotschach Mauthen - Oberdrauburg ....

In še ena: Kr. gora - Trbiž - Tolmezzo - Paluzza - prelaz Plöckenpass (Passo di M. Croce Carnico) - Kotschach Mauthen - Oberdrauburg ....

Lep izlet!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Klasika: Kr. gora - Beljak - Hermagor Dellach - Kotschach Mauthen - Oberdrauburg ....

In še ena: Kr. gora - Trbiž - Tolmezzo - Paluzza - prelaz Plöckenpass (Passo di M. Croce Carnico) - Kotschach Mauthen - Oberdrauburg ....

Lep izlet!

Hvala vsem, ta varianta čez Tolmezzo bo verjetno ta prava, sicer sem jo že enkrat prevozil, ampak v dežju, tako, da sem imel dost dela sam s sabo in se ceste in pokrajine bolj švoh spomnim, čeprav ima tudi vožnja v dežju svoj čar...

Popravljeno . Popravil MARE 65
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja od množice svizcev je ostal samo še eden, ali pa so drugi spali. Danes bilo gor super, še bolj noro pa na povratku, mimo Faaker see, če ni tam cca. 500.000 motoristov nočem nič. Nooooro.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Tudi mi smo bili minuli vikend na Velikem Kleku. Bil sem prvič, tko da z moje strani same pohvale :worship: . Odlična pokrajina super ceste pa še vreme je bilo lepo, razen vrha se ni dobro videlo.

No pa tudi svizce smo videli ko so se sončkali na bregu.

Uglavnem bilo je super 670 km .

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
  • 4 tedne pozneje...
Greifenburg - prelaz Kreuzberg - Hermagor, a res nobeden ne ve kaj je s to cesto. Ali je že asfaltirana ?

Če gre še kdo na GG letos... :whistle:

Omenjena cesta je asfaltirana (čeprav se mi zdi, kot da manjka še fini sloj), črt še ni bilo narisanih, urejajo bankine in okolico,torej ne na polno vozit skozi ovinke, da kak kopač za ovinkom ne preseneti.

Lepi ovinki, žal sem bil z avtom in naloženo prikolico, tako da oprijema nisem testiral. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če gre še kdo na GG letos... :whistle:

Omenjena cesta je asfaltirana (čeprav se mi zdi, kot da manjka še fini sloj), črt še ni bilo narisanih, urejajo bankine in okolico,torej ne na polno vozit skozi ovinke, da kak kopač za ovinkom ne preseneti.

Lepi ovinki, žal sem bil z avtom in naloženo prikolico, tako da oprijema nisem testiral. :D

:worship:

Odlično!!!!

Ta cesta bo svetovna za voizt po njej.

Že McAdam je bil prav luštkan ... :whistle: :naughty: !

Sem včeraj poslušala telefonsko poročilo mojega dobrega frenda, ki se je sicer po službeni dolžnosti, a vsekakor z motorjem, pred nekaj dnevi podil po švicarskih, avstrijskih in nemških visokoležečih cestah.

In ni mogel prehvalit bajnega pogleda na Grossglockner, cesta totalno kopna, okoli sneg in božansko doživetje! Uffffff, ... komaj čakam komaj čakam!

:worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa ravno sem skoraj pozabil... A ste mi morali spet narediti skomine? :naughty: :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če gre še kdo na GG letos... :whistle:

Omenjena cesta je asfaltirana (čeprav se mi zdi, kot da manjka še fini sloj), črt še ni bilo narisanih, urejajo bankine in okolico,torej ne na polno vozit skozi ovinke, da kak kopač za ovinkom ne preseneti.

Lepi ovinki, žal sem bil z avtom in naloženo prikolico, tako da oprijema nisem testiral. :D

Hvala za informacijo, se pravi drugo leto po novi špuri, bo spet zanimivo. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

druga polovica julija ali prva polovica avgusta greva z drago na Grossglockner, z enim motorjem.

morda gre se en par vsak s svojim motorjem...

je se morda kdo zainteresiran?

kaksni nasveti, predlogi?

ze vso zimo gledam uradno spletno stran, pa sem videl da imajo 5 razlicnih tour od 300 do 600km.

na kateri trasi je najvec ovinkov, kje lahko vidim svizce,...?

ima kdo ze preverjeno kaksno routo?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

druga polovica julija ali prva polovica avgusta greva z drago na Grossglockner, z enim motorjem.

morda gre se en par vsak s svojim motorjem...

je se morda kdo zainteresiran?

kaksni nasveti, predlogi?

ze vso zimo gledam uradno spletno stran, pa sem videl da imajo 5 razlicnih tour od 300 do 600km.

na kateri trasi je najvec ovinkov, kje lahko vidim svizce,...?

ima kdo ze preverjeno kaksno routo?

lp

:topic:

Če nisi prelen preberi temo oz. jo vsaj prelistaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S kolegi gremo ponavadi iz LJ čez Tržič v Celovec, Feldkirchen in pred Bad Kleinkirchheim-om zavijemo desno na Turracer Hohe. Nato se spustimo do Predlitz-a, zavijemo levo in se držimo smeri proti Radstadt-u (čez Obertauern). Tam zavijemo levo proti St. Johann im Pongau, nato do Zell am See in zopet levo na Grossglockner. Za svizce gledat se moraš odpeljati na Franz Josefs Hohe. Za nazaj proti domu imaš pa na voljo več poti. Ena je čez Spittal in Villach, druga pa čez Lienz, Weisensse na Hermagor proti Villach-u. Tebi bi najbr ustrezala pot čez Dravograd proti Celovcu. Aja, gremo pa večinoma sredi avgusta.

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rookie81-z ženo sva bila lansko leto na GROSSGLOCKNERJU,vendar samo za en dan, kar je tudi dovolj za ogled ,za letos načrtujeva 2-3 dni--1400km od radkersburga----celovec--bad kleinkirchen--millstatt--heilligenblut--zell am see--kitzbuhel--garmisch--oberstdorf--oetz--timmelsjoch--sterzing--brunico--lienz--radkersburg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:topic:

Če nisi prelen preberi temo oz. jo vsaj prelistaj.

nisem prelen oz postanem vcasih ko posamezne teme preberem, skoraj vse odgovore, cetudi je to na 60 straneh.

pri grossglocknerju pa mi je zmanjkalo energije in sem samo prvi 5 strani pregledal od trenutno 45 :(

jo bom skusal prelistati in ujeti bistvene stvari

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

A je v tem času že smiselno it na GG - recimo petek-sobota-nedelja?

Ne da se mi brati ecle teme, zato prosim kakega znalca, da mi da en krajši (eno-dvodnevni) in en daljši (dvo-trodnevni) predlog.

Ja, vem, lenoba ... Tak sem ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je v tem času že smiselno it na GG - recimo petek-sobota-nedelja?

Ne da se mi brati ecle teme, zato prosim kakega znalca, da mi da en krajši (eno-dvodnevni) in en daljši (dvo-trodnevni) predlog.

Ja, vem, lenoba ... Tak sem ;)

Pa kaj je z vami ljudje :eek: Drugi post nad tvojim preberi :whistle:

Aja, na GG je varneje proti koncu maja-začetek junija. Sedaj ko se ozračje ogreva, se še prožijo posamezni plazovi(klože)

Popravljeno . Popravil CAPI
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je v tem času že smiselno it na GG - recimo petek-sobota-nedelja?

Ne da se mi brati ecle teme, zato prosim kakega znalca, da mi da en krajši (eno-dvodnevni) in en daljši (dvo-trodnevni) predlog.

Ja, vem, lenoba ... Tak sem ;)

Tule piše:

http://www.grossglockner.at/en/

78% očiščenega snega, kar pomeni, da še za praznike skoraj ziher ne bo odprto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dobeih 10 dni nazaj sem vozil po delu grossglocknerske ceste :P

pri žičnici panoramabahn al kako se ji reče so ble tud rolbe parkirane in cesta do tam je bila prevozna. naprej pa ji je manjkal še en del, ki bo pa pomoje navrsti ko se zapre smučišče in prenehajo nevarnosti plazov :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!