Skoči na vsebino

Pletenice, ojačane cevi za zavore, zajle...


elbarto

Priporočene objave

:OK: Jst sm kr pr nas v SLO zadevo nabavil. Cena konektorja 2.000SIT in tekoči cm cevi pa 35 SIT. Izmeril, poklical, naročil. Stvar so mi skupaj spravli in poslali po povzetju. Vse ostalo sam zmontiral in zdejle čakam na sončko.

Ceneje nism nikjer dobu. Pa se cev lahk v prozorni gumi dobiš, da ne poskoduje delov motorja.

:OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem preveril pri Eurotonu, ki uvaža tudi Lucas, pa se po katalogu ne vidi kakšen sistem je.

Lucas ma sistem, da konektorje natakneš na cev in potem z vijakom zatesniš, da se dobiti tudi da imaš konektorje zaprešane, kaj je boljše, kaj bolj sigurno?

LP, MK

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem prebiral vaše komentarje sem takoj ugotovil,da se bolj splača kupiti stahlflex cevi,ker jih verjetno ne bom več menjal in še ceneje sem jih dobil+življenska doba daljša !

Lp DGM

No ja na življenjsko dobo bi človek gledal če boš imel motor 10let ali več. Še nisem slišal da bi kdo zaradi dotrajanosti menjal zavorne cevi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Še nisem slišal da bi kdo zaradi dotrajanosti menjal zavorne cevi.

Za to sta vsaj 2 razlagi:

- cevi vsi menjajo po navodilih proizvajalca :D

- komur zavore odpovejo zaradi dotrajanih cevi,najbrž ne more več govoriti :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ja na življenjsko dobo bi človek gledal če boš imel motor 10let ali več. Še nisem slišal da bi kdo zaradi dotrajanosti menjal zavorne cevi.

V prvem stavku imaš prav ,motor mislim obdržat for life time,ker je odlično ohranjen in prejšnji lastnik je delal z njim tako kot se šika ,predvsem mislim na servis.Kar se pa tiče drugega stavka ti je pa že skoraj vse odgovoril Moto 32,pa vendar mi žilica ne da miru in tole pa še od mene:kaj pa ti storiš ko so pri tvojem motorju cevi napokane ali dotrajane ??ali ga mogoče odpelješ na odpad :eek: ,povej kam bom ga šel :kva2: :lol1: iskat ??Mislim da ni druge alternative kot je zamenjava z drugimi,mar ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem preveril pri Eurotonu, ki uvaža tudi Lucas, pa se po katalogu ne vidi kakšen sistem je.

Lucas ma sistem, da konektorje natakneš na cev in potem z vijakom zatesniš, da se dobiti tudi da imaš konektorje zaprešane, kaj je boljše, kaj bolj sigurno?

LP, MK

Ker iz navade preverim vsako stvar in mnenje o tisti stvari za katero moram plačati,sem se seveda vprašal ravno tako kot ti ,kaj je boljše ? Pri Lucas ti daj garancijo TUV in ABE samo na komplet ,ki ima zaprešane konektorje,na tiste ki pa niso pa samo na kvaliteto cevi in konektorjev ne pa tudi na spoj ali prešanje teh stvari! Pri mojstrih,ki se ukvarjajo s hidravličnimi cevmi sem dobil nedvoumen nasvet ,da če že kupim stahlflex cevi naj jih kupim take ,ki so zaprešane !!! Za Lucas sem se odločil tudi zato ,ker je Euroton ponudil zame razumljivo ceno! :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Slisal sem da te cevi nekdo iz domzal izdeluje. Mogoce kdo kaj v o tem oz ma tel ali naslov.

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

No ja na moji endurci se od zime naprej uporabljajo pletene cevi...super pohvalno!!!priporočam vsakomur :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Misty, kake si pa potem dal? Al imaš še vedno serijske? Jaz sem razmišljal o onih v Louisu, Lucasovih. So te dosti OK?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem razmišljal o onih v Louisu, Lucasovih. So te dosti OK?

yep. :grim ze 30k+ km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Misty, kake si pa potem dal? Al imaš še vedno serijske? Jaz sem razmišljal o onih v Louisu, Lucasovih. So te dosti OK?

nimam več honde :D

Po tem ko so mi pritove spustile sem vozil na originalnih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

Menjal bom balanco iz clip-ons na "navadno". Pri tem bo treba zajle zamenjat, ker bodo obstoječe prekratke.

Ima kdo kake izkušnje z izdelavo zajl poljubnih dolzin?

Kako naredit one "čepke"/"sodčke" na koncu zajle?

Kje kupi gole zajle in obod na metre?

menjat bo mogu zajle za gas, sklopko in čok.

lp,

Pero

Popravljeno . Popravil PeterK
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

Menjal bom balanco iz clip-ons na "navadno". Pri tem bo treba zajle zamenjat, ker bodo obstoječe prekratke.

Ima kdo kake izkušnje z izdelavo zajl poljubnih dolzin?

Kako naredit one "čepke"/"sodčke" na koncu zajle?

Kje kupi gole zajle in obod na metre?

menjat bo mogu zajle za gas, sklopko in čok.

lp,

Pero

Nisem siguren za točen naslov, ampak v Fužinah je ena firma, kjer so meni hitro in ugodno naredili pletenice ko sem jih rabil.

Malo poglej po internetu boš sigurno našel. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

VPC

Men so zajlo za gas pa števc naredil, k jih nikjer drugje ni blo za dobit. Kvalitetno in poceni!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

No ja na življenjsko dobo bi človek gledal če boš imel motor 10let ali več. Še nisem slišal da bi kdo zaradi dotrajanosti menjal zavorne cevi.

Malo pozno pa vseeno, pri moji yamahi po navodilu proizvajalca je potrebno menjat cevi najkasneje vsakih 5 let - odvisno od kilometrine, piše v owners manual !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je tu kdo, ki je kupil cevi pri prit doo? Kašno so iskušnje?

Na drugem motorju imam že iste, samo malo skrajšane, cevi od prita, pa 20kkm+ brez problema, ves čas isto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz sem namontiral take ki so sešraufane, pa je super. :) Zavore sedaj delajo 100%.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem kupil cevi pri pritu. Po delih, da sem lahko doma točno na mero odrezal. Zaenkrat drži ( 200km ).

ps.: ko boste kupoval cevi, ne pozabit tudi podložk kupit :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Zdravo.

Čimhitreje bi potreboval naslov mojstra iz Brezovice, ki se ukvarja z izdelavo zajl...

zajla za sklopko se mi je strgala, pa sem slišal da tam nekje izdeluje nove.

Če bi imel kdo telefonsko, ali pa naslov, bi bil zelo hvaležen.... :worship: :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!