Skoči na vsebino

Pletenice, ojačane cevi za zavore, zajle...


elbarto

Priporočene objave

Škoda. A se še kdo drug ukvarja z izdelavo zavornih cevi? Bom čez zimo montiral superbike pa bi rabil nekoga, ki dela zavorne cevi po meri.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Škoda. A se še kdo drug ukvarja z izdelavo zavornih cevi? Bom čez zimo montiral superbike pa bi rabil nekoga, ki dela zavorne cevi po meri.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pokliči 041 789 711 Jaka ima zelo ugodne cene

U hvala! Iz kje pa je oz. če veš naslov podjetja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Škoda. A se še kdo drug ukvarja z izdelavo zavornih cevi? Bom čez zimo montiral superbike pa bi rabil nekoga, ki dela zavorne cevi po meri.

Vprašaj po telefonu v Nm firma Hidex Ljubljanska cesta mogoče še nimajo "posebnih" cen za motorje. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašaj po telefonu v Nm firma Hidex Ljubljanska cesta mogoče še nimajo "posebnih" cen za motorje. :whistle:

v Hidex-u jih ne bojo naredili......namreč za izvedbo teh cevi potrebuješ tudi "certificiran" material, pa seveda moraš tudi izdati atest......te stvari lahko urediš v Ljubljani v hidravlika PRIT.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

U hvala! Iz kje pa je oz. če veš naslov podjetja?

če pokličeš na tel.št. dobiš vse podatke saj ni tako težko a ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašaj po telefonu v Nm firma Hidex Ljubljanska cesta mogoče še nimajo "posebnih" cen za motorje. :whistle:

misliš :whistle: brat je dal delat cev za skuterja, za zadnjo zavoro (dolga 1,5m recimo) pa ga je koštala 60€ :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...
  • 1 mesec pozneje...

Motor je letnik 2004, 30k km prevoženih, priporočena menjava zavornih cevi je na 4 leta. Koliko je to priporočilo treba jemat 'resno' oz. ali bi bilo smiselno menjati zavorne cevi? :hmm: Gre za Yamaho fz6.

Seveda, če bi jih zamenjal bi posegal po jeklenih. B)

Popravljeno . Popravil dive
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motor je letnik 2004, 30k km prevoženih

Olje :grim cevi pa nesmiselno,razen,če imaš preveč denarja :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Olje :grim cevi pa nesmiselno,razen,če imaš preveč denarja :naughty:

Ja, olje bom sigurno menjal, v dvomih sem zaradi cevi....zakaj nesmiselno, oz. zakaj je potem priporočena menjava na 4 leta? Čisto tako me zanima...na uradnem servisu jih menjajo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, olje bom sigurno menjal, v dvomih sem zaradi cevi....zakaj nesmiselno, oz. zakaj je potem priporočena menjava na 4 leta? Čisto tako me zanima...na uradnem servisu jih menjajo?

Zaradi uplivov okolice, obrabe,...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, olje bom sigurno menjal, v dvomih sem zaradi cevi....zakaj nesmiselno, oz. zakaj je potem priporočena menjava na 4 leta? Čisto tako me zanima...na uradnem servisu jih menjajo?

Ne jih ne menjajo!To je po mojem mišljenju zgolj,da se sami zagotovijo :whistle:

Recimo čelade bi se naj tudi menjalo po mislim 4letih,potem gume enako in še velik je tega!

Sem se pa glede čelad osebno menil z enim od vodilnih pri AGV in je na koncu sam rekel!Dobra čelada je vedno dobra!Ko bo udarec premočan pa bo pri vsaki malo koristi!Dejansko pa v slabi čeladi ne moreš uživat na motorju!Pomemben je občutek v vožnji!

Kolega ima cbr 1100xx l.97 in ima preko 110k km pa ima prve!Pa na original servisu delane vse servise(Italija :whistle: )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ijao sesir. si pa "majster". napisi se zraven, da za morebitne negativne posledice ne prevzemas odgovornosti.

@ dive:

osebno bi menjal stare cevi z novimi ze zaradi veliko boljsega obcutka na zavori. tudi strosek ni velik (ca. € 120.- +/-).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ijao sesir. si pa "majster". napisi se zraven, da za morebitne negativne posledice ne prevzemas odgovornosti.

@ dive:

osebno bi menjal stare cevi z novimi ze zaradi veliko boljsega obcutka na zavori. tudi strosek ni velik (ca. € 120.- +/-).

Sigurno,da NE prevzemam odgovornosti!Verjetno je tudi nihče ne!Glede na to kje pa kao živiš,pa sploh veš že kako z odgovornostjo že serviserjev pri vas!Oz. kako se zmuznejo teh odgovornosti...

Si že kupil kdaj rabljen motor?Si jih menjal?Si kdaj prodal tolk star motor in opozoril kupca,da jih je kao potrebno menjat?

In v končni vazi sploh veš za koga,ki jih menja na štiri leta?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sigurno,da NE prevzemam odgovornosti!Verjetno je tudi nihče ne!

poudarek na verjetno; najbrz.

osebno stojim za tem kar govorim/napisem.

Glede na to kje pa kao živiš,pa sploh veš že kako z odgovornostjo že serviserjev pri vas!Oz. kako se zmuznejo teh odgovornosti...

yep. zelo dobro. in zelo dobro tudi vem kako jih lahko "privijem". :)

Si že kupil kdaj rabljen motor?

da.

Si jih menjal?

da.

Si kdaj prodal tolk star motor in opozoril kupca,da jih je kao potrebno menjat?

da.

In v končni vazi sploh veš za koga,ki jih menja na štiri leta?

ne. ker serijske zamenjam takoj za opletene, ko kupim drugi motor. potem je vec let mir (5-8, odvisno)

vecina znancev dela enako. iz cistega samoohranilnega nagona.

se kaksno vprasanje ? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam tud pletene cevi pa neke drastične razlike o samem občutku nisem zaznal. Pride pa stvar verjetno do izraza na dirkališču. Za prednji set novih cevi sem dal 48€.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam tud pletene cevi pa neke drastične razlike o samem občutku nisem zaznal. Pride pa stvar verjetno do izraza na dirkališču. Za prednji set novih cevi sem dal 48€.

ce nisi obcutil razlike je malo cudno; verjetno so ali originalne bile tako dobre (opletene ze ?), nisi bil pozoren, ali si naredil kaj narobe. domnevam, vem ne.

normalno se brez tezav obcuti tocno definirana tocka kdaj zacnejo zavore "prijemati" in tudi doziranje je veliko boljse, enostavnejse.

pri samem ucinku ni velike razlike, najbrz celo nobene. gre se samo za doziranje in obcutek za to.

niso pa opletene zavore za ciste zacetnike zaradi zacetniske grobomotoricne dispozicije desne roke in prstov (po domace: zacetnik se v krizi ustrasi, stisne max in cev nic ne popusti -> vecja verjetnost za boing).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam tud pletene cevi pa neke drastične razlike o samem občutku nisem zaznal. Pride pa stvar verjetno do izraza na dirkališču. Za prednji set novih cevi sem dal 48€.

Če ni skrivnost, me zanima, kje si jih dobil za ta denar. Kolikor sem gledal, se cene gibljejo okrog 100€.

Verjetno jih ne bom menjal, tega motorja tudi ne bom vozil (upam) več kot 2 leti, tako da sem se odločil da bodo ostale origialne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ni skrivnost, me zanima, kje si jih dobil za ta denar. Kolikor sem gledal, se cene gibljejo okrog 100€.

Verjetno jih ne bom menjal, tega motorja tudi ne bom vozil (upam) več kot 2 leti, tako da sem se odločil da bodo ostale origialne.

Trenutno jih dobiš na angleškem E-bayu za cca 62 EUR s poštnino vred. Tukaj je link za CBR 600 RR

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewIt...em=290306330274

So jih pa prodajali tudi za 50 EUR s poštnino, ampak je prodajalec čudežno izginil... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ni skrivnost, me zanima, kje si jih dobil za ta denar. Kolikor sem gledal, se cene gibljejo okrog 100€.

Verjetno jih ne bom menjal, tega motorja tudi ne bom vozil (upam) več kot 2 leti, tako da sem se odločil da bodo ostale origialne.

imaš PM.

LP ROk

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
Trenutno jih dobiš na angleškem E-bayu za cca 62 EUR s poštnino vred. Tukaj je link za CBR 600 RR

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewIt...em=290306330274

So jih pa prodajali tudi za 50 EUR s poštnino, ampak je prodajalec čudežno izginil... :hmm:

Pa je ok to, ali je bolje vzeti od kakšne "priznane" firme?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa je ok to, ali je bolje vzeti od kakšne "priznane" firme?

Tile prodajajo cevi od Hel Performance.

http://www.h-e-l.co.uk/

Po mojem so te cevi OK. Na Grobniku so špilale OK in Upam, da bo tako tudi ostalo. :worship:

Lahko pa izbiraš barvo cevi in barvo zaključkov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!