Skoči na vsebino

Pletenice, ojačane cevi za zavore, zajle...


elbarto

Priporočene objave

Oj

Komplet: Brake hose kit HONDA CB900F, 3 line kit, Venhill to je verjetno samo za sprednjo zavoro? (80€)

Piše nekak takole, bi se pa raje 100% prepričal, če bom vzel preko ebaya:

"This sale is for a O.E.M replacement 3 line front brakeline kit. A performance and visual upgrade from the original ones.

One race line running from the master cylinder to the splitter, then one race line to each front brake caliper. supplied with all new banjo bolts, copper washers and fitting instructions."

Potrebujem še: Brake line hose kit for Honda CB900F F2(tale oznaka F2 mi pa ni najbl usec, ker ne vem kaj pomen) HORNET. REAR (28€)

Na ti dve prvi vprašanji sem si verjetno že sam odgovoril :rolleyes:

Ali je bolje 3 line (crossover) ali 2 line (race), ter kaj se lažje zmontira?

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oj

Komplet: Brake hose kit HONDA CB900F, 3 line kit, Venhill to je verjetno samo za sprednjo zavoro? (80€)

Piše nekak takole, bi se pa raje 100% prepričal, če bom vzel preko ebaya:

"This sale is for a O.E.M replacement 3 line front brakeline kit. A performance and visual upgrade from the original ones.

One race line running from the master cylinder to the splitter, then one race line to each front brake caliper. supplied with all new banjo bolts, copper washers and fitting instructions."

Potrebujem še: Brake line hose kit for Honda CB900F F2(tale oznaka F2 mi pa ni najbl usec, ker ne vem kaj pomen) HORNET. REAR (28€)

Na ti dve prvi vprašanji sem si verjetno že sam odgovoril :rolleyes:

Ali je bolje 3 line (crossover) ali 2 line (race), ter kaj se lažje zmontira?

Hvala

Ja, ta kit je samo za prednje zavore, originalna verzija čez blatnik. V principu je oboje enako, kaj je lažje zmontirat, ti pa žal ne znam povedat, ker imam na obeh motorjih race verzijo(na R6 je že original taka verzija, pa še lepše mi zgleda :blush: )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še neki mi razloži prosim:

Razlika med Chrom in Stainles Steel izvedbo?

Kaj je bolš, prednosti, oz. kaj priporočate, pa recimo da nimas denarja da bi ga kr tko stran metu :)

Sm dobil ponudbo iz tiste slo strani za Venhill in je:

Chrom izvedba

(spredaj) 68,61 €

(zadaj) 36,41 €

Stainles Steel izvedba

(spredaj) 98,23 €

(zadaj) 53,13 €

To je vse z DDV. Poštnina je 5€.

Če se preračuna iz uradne strani s poštnino in carino, je kar uredu cena tudi pri nas.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še neki mi razloži prosim:

Razlika med Chrom in Stainles Steel izvedbo?

Kaj je bolš, prednosti, oz. kaj priporočate, pa recimo da nimas denarja da bi ga kr tko stran metu :)

Verjetno je razlika samo v priključkih, pri čemer so eni iz nerjavečega jekla (stainless steel), drugi pa iz bolj 'navadnega' materiala in kromirani...

Pri HEL-u pravijo, da je prava izbira 'staniless steel' ali 'titanium', saj priključki iz aluminija ali navadnjega jekla korodirajo...

Sm dobil ponudbo iz tiste slo strani za Venhill in je:

Chrom izvedba

(spredaj) 68,61 €

(zadaj) 36,41 €

Stainles Steel izvedba

(spredaj) 98,23 €

(zadaj) 53,13 €

To je vse z DDV. Poštnina je 5€.

Če se preračuna iz uradne strani s poštnino in carino, je kar uredu cena tudi pri nas.

A ni Venhill iz Velike Britanije? Potem ni carine in (dodatnega) DDV...

Mimogrede - HEL-ov prednji komplet s priključki iz nerjavečega jekla za CBR900 se dobi za cca. 75€ s poštnino...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za odgovore

A so že komu od vas kromirane kej oksidirale?

A ni nekje pisal da so plastificirane?

Oksidirajo potemtakem samo konektorji?

Ja vidm, da je uk :) ni carine, zakon.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

oksidacijo moraš pri železu oz. jeklu razumeti kot rjavenje :)plastificirane so samo cevi, konektorji so goli, zato daj še zraven tistih par € pa vzami rostfrej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne vem kje si gledal takšne cene. sam sem naročil za prednje cevi direktno pri venhilu v UK in plačal 37funtov. Sam sem vzel varianto, ki je kot original se pravi cez strehico ne race. Prilega se vse v nulo, brez kakršnih koli modifikacij...

sem pa kupil tole: zx10r venhil.. poštnina cca 5 funtov, robo dobil v 3 dneh...

Popravljeno . Popravil aselak
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne vem kje si gledal takšne cene. sam sem naročil za prednje cevi direktno pri venhilu v UK in plačal 37funtov. Sam sem vzel varianto, ki je kot original se pravi cez strehico ne race. Prilega se vse v nulo, brez kakršnih koli modifikacij...

sem pa kupil tole: zx10r venhil.. poštnina cca 5 funtov, robo dobil v 3 dneh...

A DDV (oz. VAT) ti niso obračunali? Zanimivo...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne vem kje si gledal takšne cene. sam sem naročil za prednje cevi direktno pri venhilu v UK in plačal 37funtov. Sam sem vzel varianto, ki je kot original se pravi cez strehico ne race. Prilega se vse v nulo, brez kakršnih koli modifikacij...

sem pa kupil tole: zx10r venhil.. poštnina cca 5 funtov, robo dobil v 3 dneh...

Ja, tisto ponudbo sem dobil preko slovenske firme, ki si doda bogato maržo okol 25% :rolleyes:

Drugače pa je za moj motor enaka cena kot za tvojga. Chrome si vzel, ker je cenej? :)

http://www.venhill.co.uk/Motorbike_Brake_and_Clutch_Lines_and_Cables/HONDA/900/CB/CB_900_F_HORNET_2002-07

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobil odgovor od venhill-a:

We can do delivery for £5. but if it gets lost we cannot replace it as it will not be insured.

Also the post is very slow here now due to the bad weather.

There is VAT to be added.

Ni ravno tako kot pravi aselak, lahko pa da ma dec veze (njegov komplet bi mene prišel £48.47 s poštnino, za katero ne jamčijo da pride :))

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobil odgovor od venhill-a:

We can do delivery for £5. but if it gets lost we cannot replace it as it will not be insured.

Also the post is very slow here now due to the bad weather.

There is VAT to be added.

Ni ravno tako kot pravi aselak, lahko pa da ma dec veze (njegov komplet bi mene prišel £48.47 s poštnino, za katero ne jamčijo da pride :)

vse je tako kot pravim...tudi meni so ponudili dve opciji glede pošiljke prva je bila 23funtov ter druga 5....roba je prišla v 3 delovnih dneh brez kakršnih koli težav...nevem kakšno jamstvo ti potrebuješ povem ti iz svojih izkušenj da s pošiljko ni bilo nikoli težav...vedno ko poslujem z uk sta 2 možnosti glede pošiljk vedno vzamem cenejšo in vedno dobim robo...odloči se pa sam...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A DDV (oz. VAT) ti niso obračunali? Zanimivo...

D.

ja to je bilo tudi meni čudno VAT mi niso obračunali...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa da ne bo še kdo sumil v moje poslovanje...dodajam copy paste ko smo se menili glede poštnine...

Good afternoon,

Delivery cost to Slovenia via Courier UK mail £24.00 1kg- 30kg

Airmail post un-recorded from £4.50

Two prices show the different methods of delivery.

Courier or mail.

The mail system is not recorded so we can not track the parcel. Not a safe way to send items

Regards

Caroline

Vat mi je ob nraočilu pisalo, da ga moram plačat, ko pa sem dejasnko izvršil plačilo vat ni bil obračunan...kot pravim sam se plačal cca 42 funtov za cevi in posštnino...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vat mi je ob nraočilu pisalo, da ga moram plačat, ko pa sem dejasnko izvršil plačilo vat ni bil obračunan...kot pravim sam se plačal cca 42 funtov za cevi in posštnino...

A si ti plačal preko njihovega WorldPay?

Meni je ponudila tudi PayPal.

"If you can order on the website l can give you a discount code, BUT you will have to pay

with Worldpay on the site.

Očitno se bl splača prek WorldPay-a, pa če praviš da še VAT mogoče ne upoštevajo, sploh fajn :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja to je bilo tudi meni čudno VAT mi niso obračunali...

nič ni čudno, so pač obračunali kot izvoz blaga

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nič ni čudno, so pač obračunali kot izvoz blaga

Za kaj takega moraš podati veljavno številko DDV zavezanca (prodajalec to lahko seveda preveri v registu EU zavezancev za DDV). Verjetno je prišlo do napake.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A si ti plačal preko njihovega WorldPay?

Meni je ponudila tudi PayPal.

"If you can order on the website l can give you a discount code, BUT you will have to pay

with Worldpay on the site.

Očitno se bl splača prek WorldPay-a, pa če praviš da še VAT mogoče ne upoštevajo, sploh fajn :)

plačal sem tako da sem jim denar nakazal na trr...

Popravljeno . Popravil aselak
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Živjo,

pri venhillu bom naročil cevi za moj motor, pa nevem a nej uzamem race al crossover varijanto.

Zakaj nej bi bla race bolša, je za to varjanto treba kej spreminjat gor na ročki? Al dobiš zravn en daljši šrauf pa obe cevi gor prtegneš na isti način kot je bla prej ena?

Hvala za odgovore...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo,

pri venhillu bom naročil cevi za moj motor, pa nevem a nej uzamem race al crossover varijanto.

Zakaj nej bi bla race bolša, je za to varjanto treba kej spreminjat gor na ročki? Al dobiš zravn en daljši šrauf pa obe cevi gor prtegneš na isti način kot je bla prej ena?

Hvala za odgovore...

pomoje boš dobil pri ročki daljši šravf na katerega boš dal eno cev za levo celjust in eno cev za desno. Tudi sam sem kolebal med race in navadno in sem potem vzel navadno, da ni bilo problemov. Težava je ta ker moras levo cev nekako speljat do celjusti eni imajo zato lepo prostor spet drugi ne...Sicer pa, če kaj poznaš fiziko ti bo hitro jasno, da razlike med navadno in race ni...ker sila...mah neda se mi razlagat :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Morda malo smešno vprašanje vendar bom vseeno vprašal. Kaj je sploh fora ojačanih zavornih cevi? Je to morda samo estetsko ali dejansko kaj pripomorejo pri kvaliteti zaviranja?...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Morda malo smešno vprašanje vendar bom vseeno vprašal. Kaj je sploh fora ojačanih zavornih cevi? Je to morda samo estetsko ali dejansko kaj pripomorejo pri kvaliteti zaviranja?...

Dejansko pripomorejo...

'Navadne' zavorne cevi sicer niso samo navadna guma, ampak so prav tako ojačane z nekimi vlakni. Kljub temu se ob pritisku nekoliko raztezajo, kar posledično pomeni nekaj manj pritiska na zavorne ploščice in nekoliko 'gumijast' občutek na zavorni ročki. S starostjo se to slabša.

Zavorne cevi z jeklenim opletom se naj ne bi raztezale (oz. bistveno manj kot 'navadne'), poleg tega naj bi bile tudi trajnejše...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Morda malo smešno vprašanje vendar bom vseeno vprašal. Kaj je sploh fora ojačanih zavornih cevi? Je to morda samo estetsko ali dejansko kaj pripomorejo pri kvaliteti zaviranja?...

Ko sem lani menjal 13 let stare gumi zavorne cevi z opletenimi na TDM nisem čutil nobene razlike. Tudi ko sem menjal opletene cevi na CBR-ki ni bilo takšne razlike, kot sem pričakoval.

Pri starejših zavornih sistemih je v ospredju varnost (gumi cevi naj bi se menjale na 4 leta), pri dirkaški rabi pa uporabnost (kar pa je zelo težko realno dokazati).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

oprosti, vendar s tako izjavo se lahko (po)dvomi o tvojem obcutku na zavori.

ce nic drugega bi vsaj moral obcutiti bolj definirano tocko kdaj zavore zacnejo prijemati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!