Skoči na vsebino

Pletenice, ojačane cevi za zavore, zajle...


elbarto

Priporočene objave

Bil v Prit hidrauliki, pa žal nismo prišli skupaj,...... Nato v Domžalah za prednje opletene cevi z vsemi nastavki in podložkami 49e. POŠTENO

 

 

 Tel 041 631 702

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na svoji yamahi xt660x sem zmontiral Cobra opletene cevi spredaj in zadaj. razlika pri bremzanju v primerjavi z original je neverjetna. bi pa tukaj napisal da me je par stvari zmotilo pri proizvajalcu cobra. v paketu so mi poslali le 4 bakrene podlozke, potreboval bi jih 8 (4 spredaj, 4 zadaj), resil sem tako da sem s finim smergel papirjem poravnal 4 stare. pri zadnji cevi bi morali biti dve gumici na cevi za pritrditev na zadnjo nihajko, dobil sem samo eno. opazil sem pa tudi, da so pri vrtanju lukenj v banjo bolte pozabili odstranit tiste odrezke ki se drzijo na koncu lunkje in bi se vrjetno kasneje pri uporabi odlomil in plaval po olju, tudi to sem odpravil. sevedno sem mnenja da sem za 55€ dobil veliko, tudi ce je potrebno par stvari popravit ali improvizirat :D

Tesnila za zavorne cevi dobiš v Pritu. Jst jih na tvojem mestu nebi ponovno uporabljal, ko je zadeva enkrat stisnjena težko da bo še lepo tesnila. Tko da tastare mal spremljaj, če bo kej solzila zavorna tekočina čez.

Drugač se pa da bakrene za silo űsposobit˝ - segreješ jih zbrenarjem, da zažarijo in potopiš v vodo. Se mičkeno napihnejo in jih lahko spet uporabiš. čeprov to velja bol za tiste na čepu olja, bremze so le brezme...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tesnila za zavorne cevi dobiš v Pritu. Jst jih na tvojem mestu nebi ponovno uporabljal, ko je zadeva enkrat stisnjena težko da bo še lepo tesnila. Tko da tastare mal spremljaj, če bo kej solzila zavorna tekočina čez.

Drugač se pa da bakrene za silo űsposobit˝ - segreješ jih zbrenarjem, da zažarijo in potopiš v vodo. Se mičkeno napihnejo in jih lahko spet uporabiš. čeprov to velja bol za tiste na čepu olja, bremze so le brezme...

vem da ni dobr uporabljati stare, zato sem dal pa spredaj vse nove zadaj sem pa "recikliral" stare in ce se ne obnese bom pa zamenjal. hvala za tisti nasvet z brenerjem :)

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Če bo kdo slučajno rabil teflonske cevi ojačane s pletenico in zaščito iz pvc sem zastopnik za HEL Performance in sem pod znamko HEL Slovenia (facebook stran z istim imenom, slike in podobne stvari mojih izdelkov so redno objavljene).

HEL je pioner na tem področju kar se lahko vidi koliko dirkačev se pelje "na" njihovih ceveh, sploh British Super Bikes in pa  Isle of Man TT.

Cevi so pa lahko po naročilu ali pa po specifikacijah vešega motorja (oem, full race ali over the mudguard variante).

 

P.S.: več o hel ceveh po pogovoru z admini foruma, zaradi pogojev reklamiranja na tem forumu.

Popravljeno . Popravil koshir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

Pozna kdo koga ki dela po meri pletene zavorne cevi (plastificirane ) najraje v lj ? Jutri pokličem v prit? Še kaka druga firma?

UNITAD - Domžale, MAJ - Domžale, ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozna kdo koga ki dela po meri pletene zavorne cevi (plastificirane ) najraje v lj ? Jutri pokličem v prit? Še kaka druga firma?

HEL (en post višje) ni ok?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje pa je ta unitad ? Sem ga iskal kot blesav po domžalah pa nikakor ne najdem trgovine?

Unitad d.o.o.

Ljubljanska cesta 88

1230 Domžale

Slovenija

http://www.ebczavore.si/

041 643 068

031 766 238
 
M. A. J. Klub trgovina d.o.o.

Taborska cesta 6, 1230 Domžale

telefon: 041 631 702

 
Dvojna kava!
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Unitad d.o.o.

Ljubljanska cesta 88

1230 Domžale

Slovenija

http://www.ebczavore.si/

041 643 068

031 766 238
 
M. A. J. Klub trgovina d.o.o.

Taborska cesta 6, 1230 Domžale

telefon: 041 631 702

 
Dvojna kava!

 

Ja ja naslov znam poiskat sam ko pridem tja se zgubim jaz in gps :D  sem se malo sprehajal sam ni šans da dobim :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja ja naslov znam poiskat sam ko pridem tja se zgubim jaz in gps :D  sem se malo sprehajal sam ni šans da dobim :D

 

Telefona za trgovino poklicat nimaš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eh kje mam tel sam za igrice :D  drugače bi pa poklical sam nisem mel shranjene telefonske in nisem vedel kako je ime firmi da bi pogledal na net :D 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eh kje mam tel sam za igrice :D  drugače bi pa poklical sam nisem mel shranjene telefonske in nisem vedel kako je ime firmi da bi pogledal na net :D

 

Ne se sekirat - baje za Ducati zadostuje žična potega, :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ducati ma pletene zavorne cevi že v osnovni opremi ;) rabim za drug motor 

Oba Unitad in Maj sta bolj leteča, zato je bolje, da prej pokličeš (mimogrede prej vprašaj še za ceno cevi/meter in priključkov)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem že vprašal maj ima priključke ki se vijačijo na cev unitad jih pa stisne na cev. Jaz rabim te ki se stisnejo  cena je pri obeh enaka mislim da okrog 15€ na meter cevi + priključki 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem že vprašal maj ima priključke ki se vijačijo na cev unitad jih pa stisne na cev. Jaz rabim te ki se stisnejo  cena je pri obeh enaka mislim da okrog 15€ na meter cevi + priključki 

 

Predno spreša (Unitad) priključke je potrebno vedeti pod kakšnim kotom so glede na zavorna cilindra, ker pri kratki cevi (velja predvsem za zadnjo zavoro) se cev ne upogiba pravilno oz. je ni moč kasneje upogibati. To, da so priključki ravni, ukrivljeni npr. pod 5, 15, 30, .... stopinjami, levi (desni), navzgor (navzdol), pa verjetno tako sam veš.

 

p.s.

Če bom še parkrat naložil bom prišel do dvestote objave v 11. letih - vau.

Popravljeno . Popravil ankh
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja ja vem vse te stvari zato bi se pa zmenil da mi jih sam na eni strani stisne potem jaz nesem domov in nastavim tako kot je traba in šele nato mi bi jih stisnil na drugo strani 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem kupil material pri MAJ-u in sam zmontiral tako kot mi paše. Imajo pa cevi in nastavke po sistemu vijačenja. Te cevi so potem fiksne.

Pri HEL pa je bojda možna rotacija tudi po  montaži. HEL sistem si ogledaš na netu, al pa pokličeš v Radovljico. Prijazen fant ti vse razloži, prav tako kot možakar od MAJ-a.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem kupil material pri MAJ-u in sam zmontiral tako kot mi paše. Imajo pa cevi in nastavke po sistemu vijačenja. Te cevi so potem fiksne.

Pri HEL pa je bojda možna rotacija tudi po  montaži. HEL sistem si ogledaš na netu, al pa pokličeš v Radovljico. Prijazen fant ti vse razloži, prav tako kot možakar od MAJ-a.

Sem že kontaktiral oba način vijačenja mi ni všeč. HEL mi je pa žal precej predrag ;)  Sem se pa slišal s tem UNITAD in ma dost normalno ceno morem pa zdej med tednom dobiti to štacuno v domžalah :D da vidim kako stvar zgeda 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede tega, koliko je kaj drago, je takole. Karkoli gledaš vedno stane. Kot sem napisal, sem sam sestavil cevi, pa po moje nisem nič prišparal.  

Hel ni tako drag kot se zdi. Po moje se je potrebno samo izogibati posrednikov. 

MAJ imaš direkt iz delavnice na motor, prav tako HEL. 

Ko se enkrat odločiš je pač to to. Ko boš našel trgovino, ki jo iščeš, pa napiši kaj o izkušnjah. Bomo šli pa drugič tja če vse štima.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede tega, koliko je kaj drago, je takole. Karkoli gledaš vedno stane. Kot sem napisal, sem sam sestavil cevi, pa po moje nisem nič prišparal.  

Hel ni tako drag kot se zdi. Po moje se je potrebno samo izogibati posrednikov. 

MAJ imaš direkt iz delavnice na motor, prav tako HEL. 

Ko se enkrat odločiš je pač to to. Ko boš našel trgovino, ki jo iščeš, pa napiši kaj o izkušnjah. Bomo šli pa drugič tja če vse štima.

 

Hel cevi me pridejo 140-150€ kar se mi zdi absolutno preveč glede na to koliko stane cev in priključki  unitad ima pa meter cevi okrog 15€ priključki so okrog 5€če sem si prav zapomnil tako da me pride okrog 70-80€ poročam naslednji teden 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!