Skoči na vsebino

Težave in okvare z vašimi jeklenimi kočijami


SEOI-NAGE

Priporočene objave

ha ha s takim tempom pridem morda jaz še pred septembrom v Celje bom najhitrejši :lol1:

Ja daj stari aku filat in potem brobaj s starim akujem, če na novem fila samo na 6V je "fuč" morda ne še ravno fuč ampak globoko izpraznjen. Če imaš račun ga morda lahko reklamiraš, ko bo ta "novi " aku zunaj ga priklopi preko kablov na avto za ene 15min in potem daj na polnilec, morda ga s tem oživiš, če ne ga poskusi reklamirat.

Ampak kot sem rekel če ti prazne akumulatorje ali je slab stik in slabo polni, lahko tudi okvara na alternatorju, ali pa je nekje slab kontakt ali kakšen radio ki počasi sesa elektriko  iz akumulatorja in ga posesa čez noč ali v parih dneh.

Imam 4 fiate, najstarejši ima 40+let, najmlajši bo imel naslednje leto 10let, tako da sem že marsikaj probal, če pa ni blo na fiatu so me pa sorodniki ali prijatelji angažirali za renoje, pežoje in tudi eno astro h sm enkrat šraufau in zgražal ko sem videl plastične stabilizatorje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Buschi pravi:

Zafukovčanka...kerga avtoelektričarja si pa klicala?

Avto Uri . 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uri je lih z dopusta prišel.

Kaj pa Siter u Šiptarpetru?

041684298, Robi, avtoelektrika

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Buschi pravi:

Uri je lih z dopusta prišel.

Kaj pa Siter u Šiptarpetru?

041684298, Robi, avtoelektrika

Nea poznam. Kje u Šempetri pa ma delavnico? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....a nimaš desca, da bi se on s tem ukvarjal?

...al ti hlače doma nosiš?   :huh:

 

 :P

  • Všeč mi je 1
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brez znanja o avto elektriki in orodja (osnova je inštrument) boš težko kaj "popravila". Sicer redka možnost je, okvara novega akumulatorja. V nasprotnem primeru bo potrebno najti, kje in kaj akumulator obremenjuje med mirovanjem. 

Ko ste jo vžgali ali je gorela rdeča lučka akumulatorja? v tem primeru je "odšel" alternator.  Koliko km pa imaš prevožnih? Pri tem letniku ti svetujem, da menjaš preventivni alternator, da ne boš obstala na cesti. Na naši tigrici se je to zgodilo in potem te mehanik lahko z originalom dobro udari po žepu. Svetujem ti, da probaš dobiti obnovljen alternator je dosti cenejši.

Glede avto akumulatorjev; dela le z cca 1/3 kapacitete da pa od sebe velik zagonski tok. Če se pošteno sprazni je dostikrat uničen, pa tudi če je nov.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Zivnorc pravi:

....a nimaš desca, da bi se on s tem ukvarjal?

...al ti hlače doma nosiš?   :huh:

 

 :P

Mam, saj šraufanje je on opravil. Samo za nasvet pa on ne bo vprašal pa ,pa  če ga dam na natezalnico. To je vedno v moji domeni. Svoj avtek sama vozim na servise in popravila še njegovega velikokrat. Se vse sama zmenim. Nisem čist nesposobna za take stvari.

 

Ne, doma sem brez hlač. 😛😛🤣🤣

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Zivnorc pravi:

 

...al ti hlače doma nosiš?   :huh:

 

 

Kokr kle otresa... Pomoje dec tud pisnt ne upa .. pomoje mu bo še lula zrastla 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Kaldu pravi:

Brez znanja o avto elektriki in orodja (osnova je inštrument) boš težko kaj "popravila". Sicer redka možnost je, okvara novega akumulatorja. V nasprotnem primeru bo potrebno najti, kje in kaj akumulator obremenjuje med mirovanjem. 

Ko ste jo vžgali ali je gorela rdeča lučka akumulatorja? v tem primeru je "odšel" alternator.  Koliko km pa imaš prevožnih? Pri tem letniku ti svetujem, da menjaš preventivni alternator, da ne boš obstala na cesti. Na naši tigrici se je to zgodilo in potem te mehanik lahko z originalom dobro udari po žepu. Svetujem ti, da probaš dobiti obnovljen alternator je dosti cenejši.

Glede avto akumulatorjev; dela le z cca 1/3 kapacitete da pa od sebe velik zagonski tok. Če se pošteno sprazni je dostikrat uničen, pa tudi če je nov.

 

Vem, da ga sama ne bom popravila. Vprašam pa menda lahko, a ne. 

Avto je letnik 2004 prevoženih pa je 183 000 km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, bajkr88 pravi:

Kokr kle otresa... Pomoje dec tud pisnt ne upa .. pomoje mu bo še lula zrastla 

Če se ti tiho doma , ne misli , da je vsepovsod tako. Ne rabiš žalit mojega. Mogoče je pa tebi kaj med nogami odpadlo.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 26 minutami, dr.looney pravi:

Mam, saj šraufanje je on opravil. Samo za nasvet pa on ne bo vprašal pa ,pa  če ga dam na natezalnico. To je vedno v moji domeni. Svoj avtek sama vozim na servise in popravila še njegovega velikokrat. Se vse sama zmenim. Nisem čist nesposobna za take stvari.

 

Ne, doma sem brez hlač. 😛😛🤣🤣

 

... emm...   :rolleyes:

... če rabiš še kak nasvet, med tem ko on šravfa, alora, pridemo tudi na dom..... sploh če se nisi zlagala glede zadnjega stavka...   :P 

 

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, Zivnorc pravi:

... emm...   :rolleyes:

... če rabiš še kak nasvet, med tem ko on šravfa, alora, pridemo tudi na dom..... sploh če se nisi zlagala glede zadnjega stavka...   :P 

 

Opozorilo, za posledice ne odgovarjam.:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred Privošnikom.

Tam ko lahka iz glavne ceste za Bunker zaviješ.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... če nimaš multimetra (voltmetra) se lahko znajdeš in malo improviziraš po ala Mc'Gyver sistemu:

... vzameš dve žici... natakneš na + in - (nima veze kera barva gre kam) na akumulator .....in žici pritakneš na jezik... eno z leve strani jezika, drugo pa na desno...  :D 

In kako veš, da je akumulator dober?

...tko, če bo tvoj dec ful vesel, ko boš dva dni tiho....      :P 

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 32 minutami, Zivnorc pravi:

... če nimaš multimetra (voltmetra) se lahko znajdeš in malo improviziraš po ala Mc'Gyver sistemu:

... vzameš dve žici... natakneš na + in - (nima veze kera barva gre kam) na akumulator .....in žici pritakneš na jezik... eno z leve strani jezika, drugo pa na desno...  :D 

In kako veš, da je akumulator dober?

...tko, če bo tvoj dec ful vesel, ko boš dva dni tiho....      :P 

.... prid pa sprobi.... tut tvoji bi pasala tišina....  😜

  • Haha 2
  • Šokiran 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Buschi pravi:

Si klicala Robija?

Kaj pravi?

Nisem. Ga bom kar na avto uri peljala.

Tak al tak ga mora avtovleka prit iskat. 

Hvala za številko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za stvar, ki se ji reče štrik še nisi slišala...pa s tem ne mislim unga, k si ga svojemu okol vratu dala...

  • Haha 2
  • Šokiran 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, Buschi pravi:

Za stvar, ki se ji reče štrik še nisi slišala...pa s tem ne mislim unga, k si ga svojemu okol vratu dala...

 Ni priporočljivo kar tak šlepat avto. Sej mam asistenco. Bodo prišli in naložili. 

Lohk pa vzamem štrik pa tebe zvežem.

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Zivnorc pravi:

... če nimaš multimetra (voltmetra) se lahko znajdeš in malo improviziraš po ala Mc'Gyver sistemu:

... vzameš dve žici... natakneš na + in - (nima veze kera barva gre kam) na akumulator .....in žici pritakneš na jezik... eno z leve strani jezika, drugo pa na desno...  :D 

In kako veš, da je akumulator dober?

...tko, če bo tvoj dec ful vesel, ko boš dva dni tiho....      :P 

sem ji sicer hotu napisal, da naj preveri, če je dec kleme priključil in zategnil, pa mi je tvoja ideja bolj všeč :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, dr.looney pravi:

Lohk pa vzamem štrik pa tebe zvežem.

Uuuu...in kaj bi mi delala...

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!