Skoči na vsebino

Težave in okvare z vašimi jeklenimi kočijami


SEOI-NAGE

Priporočene objave

Alo! Pa imamo mi na forumo enega specijalca, ko mopede puče z mikro flaškami nekih super duper čistil. Po slikah sodeč očisti še tisto, ko se bo šele umazalo in moped naredi lepši, kot nov. Kontaktiraj tega tipa pa, da vidimo, če res dela čudeže.

https://motosvet.com/tabla/profile/19308-nargoth/  evo izziv za tebe :naughty:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 40 minutami, The Lakl pravi:

Alo! Pa imamo mi na forumo enega specijalca, ko mopede puče z mikro flaškami nekih super duper čistil. Po slikah sodeč očisti še tisto, ko se bo šele umazalo in moped naredi lepši, kot nov. Kontaktiraj tega tipa pa, da vidimo, če res dela čudeže.

https://motosvet.com/tabla/profile/19308-nargoth/  evo izziv za tebe :naughty:

ja njega poznam, tudi to je opcija

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, DAMI34 pravi:

ne še, z nitrom se pa mal bojim.

jaz sem po 1,5 leta zribal mojga z gobico in grobo polir pasto..zdej se točno vidi kje je bil farban..:naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 minutes ago, thumper said:

jaz sem po 1,5 leta zribal mojga z gobico in grobo polir pasto..zdej se točno vidi kje je bil farban..:naughty:

:lol1::lol1::lol1::lol1::lol1::lol1::lol1::lol1::lol1::lol1::lol1:

kot moja žena ki si je z gobico za prat posodo naredila cel kup lepih "sončkov" po avtu (svojem na srečo)... moje srce nebi preživelo to na mojem avtu :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

smash - baje ti iščeš enga za obnovo avtomobilskih amortizerjev tam nekje med motorskimi temami...najprej napiši v gugla "obnova amortizerjev" in nato klikni tam , kjer piše zraven nova gorica.. vuga miran.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

pozdrav

tole temo bi so malce sposodil za nasvet..

kaj storiti, ce na (pooblascenem) servisu postavijo napacno diagnozo napake. po popravilu in placilu problem ni bil odpravljen, se vrnem nazaj na kar so mi odgovorili, da potem pa ni druge kot menjava kompletnega doticnega rez. dela - v vrednosti preko 1000€ !!

stvar mi ni dala mira, sem sel v drugo servisno delavnico, kjer se je serviser samo drzal za glavo, in mi problem odpravil prakticno zastonj.. v 15 minutah. problem je bil cisto banalne narave.  ko sem se vrnil nazaj na prvotni servis in predlagal za pobot vsaj prvotnega placila (cca. 100€), trmasto vztrajajo pri svojem, da oni postopajo po tovarniskih navodilih, ki ob taksnih simptomih pac predvidevajo menjavo  rez. dela, na kak nacin je meni drug serviser resil zadevo pa jih ne zanima, kljub temu da je napaka popolnoma odpravljena, mi se vedno trdijo da je njihova diagnoza bila pravilna, ker "je po priporocilu proizvajalca pac tako navedeno"  ocitno zgledam kot da denar pobiram na cesti.??

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žal je tako, da se s servisi načeloma ne splača bosti. Ker je napaka odpravljena, ti preostane le, da zamenjaš servis in postopaš po nasvetu v zgornjem postu.

Če nebi odpravil napake na drugem (verjetno nepooblaščenem servisu) bi lahko uveljavljal garancijo na servisno storitev, ki je zakonsko predpisana in je (najmanj) 6 mesecev. Servis je namreč dolžan odpraviti napako na napravi, če je to zaračunal.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj lahko za tiste ki smo bolj firbčne narave napišeš več o tej napaki na avtu? 

Drugače pa sem jaz reskiral vozit avto na nepooblaščen servis, ker pač vem da so pri lokalnem pooblașčenem prodajalcu nesposobni, pa ima avto manj kot 5 let in 120 000km, to so meje garancije proizvajalca. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, Laudis pravi:

pozdrav

tole temo bi so malce sposodil za nasvet..

kaj storiti, ce na (pooblascenem) servisu postavijo napacno diagnozo napake. po popravilu in placilu problem ni bil odpravljen, se vrnem nazaj na kar so mi odgovorili, da potem pa ni druge kot menjava kompletnega doticnega rez. dela - v vrednosti preko 1000€ !!

stvar mi ni dala mira, sem sel v drugo servisno delavnico, kjer se je serviser samo drzal za glavo, in mi problem odpravil prakticno zastonj.. v 15 minutah. problem je bil cisto banalne narave.  ko sem se vrnil nazaj na prvotni servis in predlagal za pobot vsaj prvotnega placila (cca. 100€), trmasto vztrajajo pri svojem, da oni postopajo po tovarniskih navodilih, ki ob taksnih simptomih pac predvidevajo menjavo  rez. dela, na kak nacin je meni drug serviser resil zadevo pa jih ne zanima, kljub temu da je napaka popolnoma odpravljena, mi se vedno trdijo da je njihova diagnoza bila pravilna, ker "je po priporocilu proizvajalca pac tako navedeno"  ocitno zgledam kot da denar pobiram na cesti.??

LP

Za te stvari je zadolžena tržna inšpekcija. 

Sedaj pa tvoj primer. Za vrnitev denarja prvega servisa potrebuješ dva računa in sicer račun s prvega servisa in račun z drugega servisa, s katerim boš na prvem servisu dokazoval popravilo vozila brez nekih enormnih stroškov oziroma, da niso odpravili napako, vendar so storitev zaračunali in pokasirali. 

In ne pozabi na prvi stavek; ponucaj jih. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Borut, po izkušnjah, tržna inšpekcija tu ne bo mogla narediti nič.

Lahko preveri sam postopek sprejema na servis in obračun ( če je vse skladno z zakoni in predpisi). Kaj je bilo narejeno in kako pa bo treba dokazati s tožbo.

Ker bi tožba  potekala po principu beseda proti besedi ( oz. celo lahko je res, da s strani proizvajalca je postopek odprave pogojen z zamenjavo rezervnega dela) bo to drag in brezupen boj.

 Pa tudi sodnega izvedenca, ki stvari bolj obvladal kot pooblaščeni serviser je težko najti. 

Res najboljše, da se objavi kateri pooblaščeni servis je to, da se mu pač naredi negativna reklama. To je lahko edino zadovoljstvo ob izgubljenem denarju.

 

P.S: sam imam s podjetji, ki imajo pooblaščene servise za vozila le slabe izkušnje, in to za kar nekaj strani pritožb. Ampak kaj, ko garancijska popravila lahko odpravljajo le oni.

 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Kaldu pravi:

Borut, po izkušnjah, tržna inšpekcija tu ne bo mogla narediti nič.

Lahko preveri sam postopek sprejema na servis in obračun ( če je vse skladno z zakoni in predpisi). Kaj je bilo narejeno in kako pa bo treba dokazati s tožbo.

Ker bi tožba  potekala po principu beseda proti besedi ( oz. celo lahko je res, da s strani proizvajalca je postopek odprave pogojen z zamenjavo rezervnega dela) bo to drag in brezupen boj.

 Pa tudi sodnega izvedenca, ki stvari bolj obvladal kot pooblaščeni serviser je težko najti. 

Res najboljše, da se objavi kateri pooblaščeni servis je to, da se mu pač naredi negativna reklama. To je lahko edino zadovoljstvo ob izgubljenem denarju.

 

P.S: sam imam s podjetji, ki imajo pooblaščene servise za vozila le slabe izkušnje, in to za kar nekaj strani pritožb. Ampak kaj, ko garancijska popravila lahko odpravljajo le oni.

 

 

To sploh ne drži, da tržna inšpekcija ne more nič narediti. Naredi v primeru izdanih računov. V nasprotnem primeru je stranka sama kriva za na črno opravljeno storitev. 

Ne pišem na pamet, ampak dobim podatke iz prve roke. 

Tudi mene so hoteli razni servisi nategniti in zaračunati storitev in del, čeprav so iz tovarne dobili informacijo, kaj je narobe in, kako se odpravi. Pošten in strokoven serviser je vreden svojega denarja. 

Popravljeno . Popravil Borutt
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Borut, to kar sem napisal je ob predvidevanju, da je pooblaščeni servis izdal račun za opravljeno storitev. Dvomim, da se to ni zgodilo.

Glede zakonodaje in delovanja tržnih inšpektorjev imam (žal) veliko izkušenj in znanj, mnogo več kot z delovanjem policije.

Tržna inšpekcije ne more in tudi ne ugotavlja, ali je bila storitev opravljena skladno z izdanim računom.   Žal tržni inšpektorji nimajo teh znanj. Zato so sodni izvedenci. To pa pomeni civilno tožbo.

Edino, če bi pritožbo in zahtevo za vračilo denarja podal preden je bila napaka odpravljena s strani drugega serviserja. Za več nasvetov bi moral poznati vsebino računa pooblaščenega servisa.

 Ladius@ mnenje glede  servisa lahko podaš, razen seveda če je ne-objava mnenja pogajalski argument. Srečno.

 

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Borutt pravi:

 

Sedaj pa tvoj primer. Za vrnitev denarja prvega servisa potrebuješ dva računa in sicer račun s prvega servisa in račun z drugega servisa, s katerim boš na prvem servisu dokazoval popravilo vozila brez nekih enormnih stroškov oziroma, da niso odpravili napako, vendar so storitev zaračunali in pokasirali. 

I

ravno tu sem potisnjen v kot..namrec vzrok tezave je bila tako enostaven in banalen, da mi na drugem (res je ja- nepooblascenem) servisu niso izstavili racuna, ker mi je stvar porihtal dobesedno brezplacno...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, Laudis pravi:

ravno tu sem potisnjen v kot..namrec vzrok tezave je bila tako enostaven in banalen, da mi na drugem (res je ja- nepooblascenem) servisu niso izstavili racuna, ker mi je stvar porihtal dobesedno brezplacno...

Potem se obriši pod nosom. Tržna inšpekcija lahko ukrepa samo v primeru izdanega računa. 

Je pa varianta, da dobiš račun z drugega servisa. Boš pač plačal storitev. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, Kaldu pravi:

 

Borut, to kar sem napisal je ob predvidevanju, da je pooblaščeni servis izdal račun za opravljeno storitev. Dvomim, da se to ni zgodilo.

Glede zakonodaje in delovanja tržnih inšpektorjev imam (žal) veliko izkušenj in znanj, mnogo več kot z delovanjem policije.

Tržna inšpekcije ne more in tudi ne ugotavlja, ali je bila storitev opravljena skladno z izdanim računom.   Žal tržni inšpektorji nimajo teh znanj. Zato so sodni izvedenci. To pa pomeni civilno tožbo.

Edino, če bi pritožbo in zahtevo za vračilo denarja podal preden je bila napaka odpravljena s strani drugega serviserja. Za več nasvetov bi moral poznati vsebino računa pooblaščenega servisa.

 Ladius@ mnenje glede  servisa lahko podaš, razen seveda če je ne-objava mnenja pogajalski argument. Srečno.

 

 

 

 

Saj vse razumem in vem, da se zadeve ustavijo, kjer se ne bi smele. 

Sem pa govoril z nekom, ki to delo opravlja. Če mi tržni inšpektor laže, potem tudi jaz to laž širim naprej. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, Borutt pravi:

 

Je pa varianta, da dobiš račun z drugega servisa. Boš pač plačal storitev. 

res je, to bi slo komot.

ampak na pooblascencu, mi veselo pod nos molijo navodila generalnega uvoznika, kako postopati ob dolocenih simptomih. ceprav je vzrok istih simptomov bila na koncu ena cisto tretja stvar... sklicujejo pa se na delovni nalog, ki sem ga  podpisal in s tem kao pristal na poseg (ki pa se na koncu ni izkazal za resitev tezave - oz je bil a tezava resena zgolj nekaj dni)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Laudis pravi:

res je, to bi slo komot.

ampak na pooblascencu, mi veselo pod nos molijo navodila generalnega uvoznika, kako postopati ob dolocenih simptomih. ceprav je vzrok istih simptomov bila na koncu ena cisto tretja stvar... sklicujejo pa se na delovni nalog, ki sem ga  podpisal in s tem kao pristal na poseg (ki pa se na koncu ni izkazal za resitev tezave - oz je bil a tezava resena zgolj nekaj dni)

Pridobi račun in vse skupaj nesi na ustrezen naslov. Meni je bilo rečeno, da v primeru računa lahko ukrepajo ali vsaj nekaj naredijo oziroma ti svetujejo. Brez računa raje igrajo tetris. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, Kaldu pravi:

 Pa tudi sodnega izvedenca, ki stvari bolj obvladal kot pooblaščeni serviser je težko najti. 

je nekaj prav dobrih.. 

ford - skoraj nov še v haranciji predelan na plin .. čez nekaj časa zaropota mašina .. sodni izvedenec ugotovil , da se je okrušila keramika s svečlke.. in tudi ugotovil , da so tovarniška navodil jasna - ob predelavi na plin je potrebno zamenjati bosch z ngk..kar pa na servisu niso naredili.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

vse se beleži povsod... stevc , rač. , airbagi... itd .. ce ti ga kao ukradejo tocno vejo kdaj je bil nazadnje uzgan s kerim kljucem itd . ... ce bi hotu vse skrit je nemogoce... ce hocejo najdejo vse, sam se jim ne da verjetno za vsak ' drek' jebat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Just now, Rogerg said:

vse se beleži povsod... stevc , rač. , airbagi... itd .. ce ti ga kao ukradejo tocno vejo kdaj je bil nazadnje uzgan s kerim kljucem itd . ... ce bi hotu vse skrit je nemogoce... ce hocejo najdejo vse, sam se jim ne da verjetno za vsak ' drek' jebat

 

Just now, Rogerg said:

vse se beleži povsod... stevc , rač. , airbagi... itd .. ce ti ga kao ukradejo tocno vejo kdaj je bil nazadnje uzgan s kerim kljucem itd .

saj ravno zaradi tega bi ga pobral ven

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, spasku pravi:

saj ravno zaradi tega bi ga pobral ven

Tisti članek je napisan malo tako tako. Načeloma ima vsaj sodoben avto zabeleženih precej parametrov delovanja v ECU in povezanih enotah. Če to pobereš ven, lahko sam še hodiš. Sam do teh podatkov se ponavadi težko pride in potrebuješ specializirano opremo da jih prebereš. Ko je servis na moji Mazdi 6 gruntal kaj ne paše turbini so izpise (verjetno šifrirane) iz ECU-ja pošiljali v Avstrijo (vsaj tako mi je bilo rečeno).

V kolikor bi pa avto imel tovarniško vgrajen snemalnik, kot ga omenjajo v onem kao članku, bi ti pa zavarovalnica v primeru nesreče lepo rekla da odj*bi kolker si dolg in širok in vso škodo poravnaj sam. Al pa bi bila zadeva zvezana tako, da brez nje avto ne deluje ali pa deluje v 'varnem načinu'. Daleč so dnevi ko si lahko vse kr sam malo šravfal sem pa tja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!