Skoči na vsebino

Kaj vas je danes spravilo v slabo voljo ?


Priporočene objave

Fotografija osebe Samo Jeras.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

23 hours ago, Spasku said:

ravnokar sem pribil drona u zid hiše in to že v drugo nič me ni izučilo da grem na travnik trenirat elise so šle v qu..:angryrant2:

Kako je pa sedaj z dovolilnicami za uporabo drona?  Se ze placujejo ali so se free?

lp

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 7. 4. 2019 ob 12:52, Spasku pravi:

ravnokar sem pribil drona u zid hiše in to že v drugo nič me ni izučilo :angryrant2:

bogataš.. da si za vsak pribitek drona prvoščiš drugo hišo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Tex pravi:

Tolelelelleel.. 

Financiranje fuc.... Slovenskih železnic, vozimo pa po makadamu.. 

:SS :angryrant2: :headbang: :twak:

:dry: :cry: ?

IMG_20190409_193156.jpg

še vedno lah furaš fičota :ras: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 minutes ago, Arzen said:

še vedno lah furaš fičota :ras: 

Čestitam. Si točno zadel moj point.. In kaj, ko bom fičota registriral bo pa ves prispevek za uporabo vozila šel za nov asfalt na zje***nih odsekih? 

Popravljeno . Popravil Tex
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Tex pravi:

Tolelelelleel.. 

Financiranje fuc.... Slovenskih železnic, vozimo pa po makadamu.. 

:SS :angryrant2: :headbang: :twak:

:dry: :cry: ?

IMG_20190409_193156.jpg

sam res..za 20km višjo končno hitrost plačaš 130e več cestnine? :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

59 minutes ago, thumper said:

sam res..za 20km višjo končno hitrost plačaš 130e več cestnine? :naughty:

Ni to cestnina, ne razumeš. To je dajatev za uporabo vozila. Z svojim dnarjem kupiš avto, pol pa nekomu vsako leto plačuješ, da ga lahko voziš. Ja, saj, čist logično. Valda. Normalno. Vse jasno.. :?

Ma tolaži me to, da mi je včeraj še od mopeda poteklo in dobim jutri še en tak papir.. :OK:

Popravljeno . Popravil Tex
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meh, vec kot placas cestnine, vec imas od voznje. ;)

...vec na kilometer, ne vec na evro. :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Tex pravi:

Čestitam. Si točno zadel moj point.. In kaj, ko bom fičota registriral bo pa ves prispevek za uporabo vozila šel za nov asfalt na zje***nih odsekih? 

Jah V6 ladja je dost težja od fičkta. Valda bol uničuješ cesto kot mi fičkarji. Plačaj pa ne jamrat :ras:

 

p.s.: Zok je cis prav povedu ;)

Popravljeno . Popravil Arzen
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Arzen said:

Jah V6 ladja je dost težja od fičkta. Valda bol uničuješ cesto kot mi fičkarji. Plačaj pa ne jamrat :ras:

 

p.s.: Zok je cis prav povedu ;)

Bo treba manj regrata nabirat.. :jezik:

Če še enkrat prebereš, nisem pizdil zaradi zneska ampak zato, ker ta znesek, ki ga plačam, ne gre za obnovo cest. 

Ps: teža vozila nima veze z zneskom plačila.

Edit: Sicer pa je že mimo .. nisem bil dolgo slabe volje .. :pos: :D

Popravljeno . Popravil Tex
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Tex 

V izračunu so vključeni naslednji postopki: tehnični pregled vozila (če je potreben), letna dajatev za uporabo cest, ter upravni postopek registracije.

Vir: AMZS

Ne boš verjel, tvoj denar, vsaj večinski del,  gre vseeno za obnovo cest. Ampak je pot do tja dooolga, in del tega denarja gre itak drugam. Denar gre v proračun, ob sprejetju proračuna na ministrstvo za infrastrukturo, ta ga potem dodeli DRSI (Direkcija RS za infrastrukturo) in ta ga deli na ceste in ajznpon.

Mislim, da je vsota, ki zagotavlja redno in normalno (samo) obnovo cest (AC in lokalne izvzete) nekje okol 150 M€ letno. Kje so potem še nove ceste....

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

33 minutes ago, Tedybear said:

@Tex 

V izračunu so vključeni naslednji postopki: tehnični pregled vozila (če je potreben), letna dajatev za uporabo cest, ter upravni postopek registracije.

Vir: AMZS

Ne boš verjel, tvoj denar, vsaj večinski del,  gre vseeno za obnovo cest. Ampak je pot do tja dooolga, in del tega denarja gre itak drugam. Denar gre v proračun, ob sprejetju proračuna na ministrstvo za infrastrukturo, ta ga potem dodeli DRSI (Direkcija RS za infrastrukturo) in ta ga deli na ceste in ajznpon.

Mislim, da je vsota, ki zagotavlja redno in normalno (samo) obnovo cest (AC in lokalne izvzete) nekje okol 150 M€ letno. Kje so potem še nove ceste....

 

V bistvu so to preimenovali v "LETNA DAJATEV ZA UPORABO VOZIL V CESTNEM PROMETU". Je pa bilo nekoč za uporabo cest. Le zakaj so tako priročno to preimenovali? Lol, tvoj link na AMZS pa napačno navaja .. heh, loleki ... verjetno bi bilo potrebno na novo zaposliti nekaj dodatnih pravnikov/spletnih razvijalceh/direktorjev IT oddelkov, da bi to na spletni strani popravili.

Ne vem kam sedaj gre, je pa bla pred leti cela štala po medijih, da je šel ves denar za slovenske železnice. Če/ko bo čas, bom malo pobrskal ..

Quote

Odziv Ministrstva za infrastrukturo in prostor

Uvodoma je potrebno poudariti, da je v Republiki Sloveniji pred uveljavitvijo ZLDUVCP veljala ureditev za plačilo letnega povračila za uporabo cest in sedanja ureditev letne dajatve za uporabo vozil v cestnem prometu predstavlja v osnovi davek in ne direktno nadomestilo za škodo, ki jo vozila povzročajo tudi cestni infrastrukturi.

Po naših opažanjih se namreč v javnosti za letno povračilo še vedno pogosto uporablja neustrezen naziv ali napačno razumevanje »za uporabo cest«. Pri tem gre za nepravilno opredelitev in terminološko zmedo med uporabniki, saj se dajatev s pravilnim imenom »za uporabo cest« oziroma cestnina plačuje za uporabo avtocest. Takšna opredelitev pa ni le napačna, temveč se z njo ustvarja tudi vtis, da gre le za drugo obliko cestnine in s tem za podvajanje plačila uporabe določenih cest, kar pa Evropska Skupnost z Direktivo 99/62/ES izrecno prepoveduje. S spremembo naziva dajatve v »letna dajatev na uporabo motornih vozil« naj bi bilo takšno nazivanje odpravljeno in pomen dajatve pravilno razumljen tudi v širši javnosti.

V kontekstu različnega osnovnega razumevanja ali tolmačenja lahko razumemo tudi podani predlog, da bi se letna dajatev za uporabo cest obračunavala po teži vozila. Če pogledamo podani predlog po sami vsebini »obračun po teži vozila« tudi z vidika letne dajatve za uporabo vozila pridemo nekako do določenih zaključkov. Pri določitvi sedanje višine letne dajatve se kot merilo upošteva tudi emisije onesnaževal zraka in ustreznost vozila glede na prometno varnostne zahteve in ne samo »tehnične karakteristike« vozila. To pa so tudi dejavniki, ki vplivajo na uporabo vozila v prometu glede na njegov vpliv na okolje in na prometno varnost, nimajo pa učinka na samo prometno infrastrukturo.

 

Popravljeno . Popravil Tex
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Tex pravi:

Bo treba manj regrata nabirat.. :jezik:

Če še enkrat prebereš, nisem pizdil zaradi zneska ampak zato, ker ta znesek, ki ga plačam, ne gre za obnovo cest. 

Ps: teža vozila nima veze z zneskom plačila.

Edit: Sicer pa je že mimo .. nisem bil dolgo slabe volje .. :pos: :D

Vidiš, pa mi je le ratal da nis dobre volje. Zdaj pa napiš v temo kdo te je spravil v dobro voljo? da sem te jaz spravil v dobro voljo :ras:

 

marsikje je cesta popravljena, sam kdo ti je kriv, ce se premalo vozis. Men vsaj regrat ostane :ras:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Arzen pravi:

Vidiš, pa mi je le ratal da nis dobre volje. Zdaj pa napiš v temo kdo te je spravil v dobro voljo? da sem te jaz spravil v dobro voljo :ras:

 

:eek:

..... tex - a je baje tole  :pos: spravlo u dobro voljo ..... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 minutes ago, Arzen said:

Vidiš, pa mi je le ratal da nis dobre volje. Zdaj pa napiš v temo kdo te je spravil v dobro voljo? da sem te jaz spravil v dobro voljo :ras:

 

marsikje je cesta popravljena, sam kdo ti je kriv, ce se premalo vozis. Men vsaj regrat ostane :ras:

Vidiš, če bi to še vedno bilo nadomestilo za uporabo cest, bi ti lahko zahteval vračilo. Nadomestilo za uporabo obcestnih površin je verjetno cenejše .. :jezik:

Just now, dr.looney said:

:eek:

..... tex - a je baje tole  :pos: spravlo u dobro voljo ..... 

Je še mlad, pa ne razume .. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Tex pravi:

V bistvu so to preimenovali v "LETNA DAJATEV ZA UPORABO VOZIL V CESTNEM PROMETU". Je pa bilo nekoč za uporabo cest. Le zakaj so tako priročno to preimenovali? Lol, tvoj link na AMZS pa napačno navaja .. heh, loleki ... verjetno bi bilo potrebno na novo zaposliti nekaj dodatnih pravnikov/spletnih razvijalceh/direktorjev IT oddelkov, da bi to na spletni strani popravili.

Ne vem kam sedaj gre, je pa bla pred leti cela štala po medijih, da je šel ves denar za slovenske železnice. Če/ko bo čas, bom malo pobrskal ..

 

Da ne boš preveč iskal. Upam, da te ne bo sedaj matralo, kaj je javna prometna infrastruktura. 

Prihodki od letne dajatve in dajatve za odjavljeno vozilo so prihodek proračuna Republike Slovenije, kot namenska sredstva za izvedbo investicij in vzdrževanje javne prometne infrastrukture v Republiki Sloveniji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 minutes ago, Borutt said:

Da ne boš preveč iskal. Upam, da te ne bo sedaj matralo, kaj je javna prometna infrastruktura. 

Prihodki od letne dajatve in dajatve za odjavljeno vozilo so prihodek proračuna Republike Slovenije, kot namenska sredstva za izvedbo investicij in vzdrževanje javne prometne infrastrukture v Republiki Sloveniji.

Matra matra, pa še kako.

Ok, torej za ceste, železnice, letališče in pristanišča? Sedaj me pa konrektno zanima, kolko sredstev je šlo kam. Na tak način, kot se je pred leti razvedlo, da je šlo za SŽ ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Tex pravi:

, da je šlo za SŽ ..

šlo bo za drugi tir ;) 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Tex pravi:

Vidiš, če bi to še vedno bilo nadomestilo za uporabo cest, bi ti lahko zahteval vračilo. Nadomestilo za uporabo obcestnih površin je verjetno cenejše .. :jezik:

Je še mlad, pa ne razume .. ;)

Bodi srečen da sem ti cesto spucal :ras:

 

ma vi tastari komplicirate, mladi vse razumemo samo nočemo priznat d ste pametnejši ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 ..... :angryrant2::angryrant2::angryrant2:...... mater preklet voznik kombija..... ce se naum jest ene železne štange dala v avto .... pa zacela take voznike mlatit ..... pa četudi me zaprejo. ..... :angryrant2::angryrant2:..... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, dr.looney pravi:

 ..... :angryrant2::angryrant2::angryrant2:...... mater preklet voznik kombija..... ce se naum jest ene železne štange dala v avto .... pa zacela take voznike mlatit ..... pa četudi me zaprejo. ..... :angryrant2::angryrant2:..... 

Sej vjezbas ze, ane:twak:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

26 minutes ago, dr.looney said:

 ..... :angryrant2::angryrant2::angryrant2:...... mater preklet voznik kombija..... ce se naum jest ene železne štange dala v avto .... pa zacela take voznike mlatit ..... pa četudi me zaprejo. ..... :angryrant2::angryrant2:..... 

as bla z Damijem na kafi? :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!