Skoči na vsebino

Hujšanje


gattolina

Priporočene objave

1 minute ago, HyperJack said:

nikoli na suho, vedno na olivnem olju...pikica...ko je pečen, pa še lepo zvrhana žlica olivnega olja in groba sol. Lahko dodaš puter. Hranila imam v malci, tako da ostalih hranil ne rabim....vsaj mislim.

Kot hranila sem mela v mislih pač makrote - žlica olivnega je vseeno ene 100kcal pa ene 13g maščobe, če se ne motim... A imaš to tudi upoštevano v malici? Ker se v nasprotnem primeru lahko zelo hitro zakalkuliraš pri vnosu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, lucif3rka pravi:

Kot hranila sem mela v mislih pač makrote - žlica olivnega je vseeno ene 100kcal pa ene 13g maščobe, če se ne motim... A imaš to tudi upoštevano v malici? Ker se v nasprotnem primeru lahko zelo hitro zakalkuliraš pri vnosu...

Jedilnik je okvirni, ga dnevno prilagajam, glede na to, da sem povečal maščobe prejšnji teden, je zadeva še bolj kot ne samo na testiranju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, lucif3rka pravi:

Kot hranila sem mela v mislih pač makrote - žlica olivnega je vseeno ene 100kcal pa ene 13g maščobe, če se ne motim... A imaš to tudi upoštevano v malici? Ker se v nasprotnem primeru lahko zelo hitro zakalkuliraš pri vnosu...

to sem tud jst mislu, ko sem bral njegov jedilnik. pri kakšnem obroku, riba zalita z olivcem in solata z olivcem je skor največ kalorij prav olivc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj vas podpiram pri vaših odločitvah in ne vzet izjavo kot napad, ampak s čim se eni vse ukvarjate!
Preračunavate obroke, pazite to in ono .... življenje pa gre mimo vas.  Pa ne mi rečt, da zato bolj kvalitetno živite kot drugi ....  
 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, lucif3rka pravi:

Dve najljubši stvari si mi vzel :mad: Sori, ampak si res ne predstavljam življenja brez mleka, ajd jogurti še nekak mogoče... Kaj bi bil torej primeren zajtrk? Pogoj mi je, da si ga lahko vzamem v pisarno, zjutraj mi pač ni variante da si pečem jajca al pa kaj podobnega in potem na hitro zmečem vase.. Oreščke pa sprobam :)  Na koliko g dnevno potem predlagaš omejiti OH za čas hujšanja?

Jaz ti nisem vzel nič ,dal sem ti nasvet :winkiss:  Zvečer namoči 30g ovsenih v vodo ,dodaj 35g wey , vitamini , antioksidant , omega 3 , CLA . Zjutraj premešaj in stresi vsebino v posodico in v službo .

Zajterk se je ,  ko se vstane in ne čez 2h v službi . Namreč ko vstaneš je telo porabilo za regeneracijo in pravilen počitek vse kar si vnesla , zbudiš se prazna in telo takoj zakurbla varnostni sistem in začne energijo trošit iz mišič .....glikogen , kar je napaka !

Za izgubljanje maščobe je tops vstat pred službo , pojest 10g Bcaa , zeleni čaj in gas za 35 min na kolo , orbitrek ali kaj podobnega , po končanem kardiu pa zajterk kot sem ga napisal , s tem zaženeš telo ,dvigneš temperaturo itd ....

Veš , ta vprašanja so za trenerje nehvaležna  koliko tega in onega , če boš prebrala temo sem tudi omenil koliko rabi odrasel človek beljakovin, maščob ,hidratov itd , da se ne ponavljam  potem pa se poslušaš (svoje  telo ) vsak teden meritev kg na tešče isti dan isto uro in obsege roke , noge , trebuha  in potem se finišira s popravki v jedilniku ......v treeh mesecih , kot imam sam programe se jedilnik velikokrat popravlja , ker je vsak človek drugače dojemljiv oz . ima drugačen metabolizem , vlakna (hitra , počasna ) ........

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, HyperJack pravi:

Jedilnik je okvirni, ga dnevno prilagajam, glede na to, da sem povečal maščobe prejšnji teden, je zadeva še bolj kot ne samo na testiranju.

jst uporabljam http://www.myfitnesspal.com/food/diary za kalkulacijo. vsaj na začetku moraš vse upisovat in precej tehtat drugače lahko zelo fališ.

pa kokt ti je će kmet reku, keto ni najboljša rešitev za pridobivanje MM. Jaz sem prej dve leti delal bolj na maso, zdej pa pucam maščobo

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Frenk 67 pravi:

jst uporabljam http://www.myfitnesspal.com/food/diary za kalkulacijo. vsaj na začetku moraš vse upisovat in precej tehtat drugače lahko zelo fališ.

pa kokt ti je će kmet reku, keto ni najboljša rešitev za pridobivanje MM. Jaz sem prej dve leti delal bolj na maso, zdej pa pucam maščobo

Jebemtiš ampak Grom je prejšnji teden na seminarju lepo povedal, da se LCHF s prilagoditvijo lahko koristit tudi pri pridobivanju MM.

kakšen je bil tvoj jedilnik za MM?

Se pravi čisti keto pa sedaj za zbijanje maščobe in ohranjanje MM?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, lucif3rka pravi:

Dej mi nekaj povej... Recimo večerja, ko maš napisan losos - ga spečeš "na suho" in poješ brez česarkoli zraven? Ker tudi recimo pač skleda solate ima nekaj hranil, pa je nekaj olja recimo ipd... Zakaj se to redko upošteva v takšnih jedilnikih?

Solate , nasploh pa vso zeleno zelenjavo lahko poješ kar veliko , žlica olivnega olja in jabolčni kis  , sam jej, poleg vsakeka obroka, če ti paše  ,samo potem malce zmanjšaš oh  pa ne veliko .....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, HyperJack pravi:

Jebemtiš ampak Grom je prejšnji teden na seminarju lepo povedal, da se LCHF s prilagoditvijo lahko koristit tudi pri pridobivanju MM.

kakšen je bil tvoj jedilnik za MM?

Se pravi čisti keto pa sedaj za zbijanje maščobe in ohranjanje MM?

Grom vedno pravi lahko, ni pa optimalno. Torej za dobivanje MM ti sigurno ne bo predlagal keto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, DL650 said:

Saj vas podpiram pri vaših odločitvah in ne vzet izjavo kot napad, ampak s čim se eni vse ukvarjate!
Preračunavate obroke, pazite to in ono .... življenje pa gre mimo vas.  Pa ne mi rečt, da zato bolj kvalitetno živite kot drugi ....  

Hja.. Sej na dolgi rok vse to, vsaj zame, ni vzdržno. Ampak dokler se pa ne navadiš in dobiš malo občutka, kaj ješ in koliko, si je pa fajn malo pisat. Sicer pa.. Če se maščoba in nezdrave navade nalagajo 15 let, jih drugač, kot s konkretno preučenim pristopom pač ne gre rešit v roku par mesecev/let, kakor si večina zaželi.

4 minutes ago, Frenk 67 said:

jst uporabljam http://www.myfitnesspal.com/food/diary za kalkulacijo. vsaj na začetku moraš vse upisovat in precej tehtat drugače lahko zelo fališ.

Tudi jaz, sploh je pa praktična funkcija iskanja živila prek skeniranja črtne kode s telefonom :)

5 minutes ago, Kmet2 said:

Jaz ti nisem vzel nič ,dal sem ti nasvet :winkiss:  Zvečer namoči 30g ovsenih v vodo ,dodaj 35g wey , vitamini , antioksidant , omega 3 , CLA . Zjutraj premešaj in stresi vsebino v posodico in v službo .

Zajterk se je ,  ko se vstane in ne čez 2h v službi . Namreč ko vstaneš je telo porabilo za regeneracijo in pravilen počitek vse kar si vnesla , zbudiš se prazna in telo takoj zakurbla varnostni sistem in začne energijo trošit iz mišič .....glikogen , kar je napaka !

Za izgubljanje maščobe je tops vstat pred službo , pojest 10g Bcaa , zeleni čaj in gas za 35 min na kolo , orbitrek ali kaj podobnega , po končanem kardiu pa zajterk kot sem ga napisal , s tem zaženeš telo ,dvigneš temperaturo itd ....

Veš , ta vprašanja so za trenerje nehvaležna  koliko tega in onega , če boš prebrala temo sem tudi omenil koliko rabi odrasel človek beljakovin, maščob ,hidratov itd , da se ne ponavljam  potem pa se poslušaš (svoje  telo ) vsak teden meritev kg na tešče isti dan isto uro in obsege roke , noge , trebuha  in potem se finišira s popravki v jedilniku ......v treeh mesecih , kot imam sam programe se jedilnik velikokrat popravlja , ker je vsak človek drugače dojemljiv oz . ima drugačen metabolizem , vlakna (hitra , počasna ) ........

Vsega tega se zavedam, in hvala za vse nasvete. Sem tudi to temo (in še marsikatero drugo stvar) prebrala, ampak kakor si sam rekel, trenutno še iščem neko pravo razmerje vsega skupaj. Upam da bo zdej, ko bodo do službe 3km namesto 35km, kaj več časa za prvi obrok pa še kaj zjutraj :) Mamo pa ženske malo drugačen problem pri jutranji vadbi - ti se pač stuširaš, obrišeš, in greš naprej po opravkih, mene pa čaka ene pol ure da spravim lase in obraz v stanje, primerno pisarni :blush: Omenjene dodatke že zdej prakticiram, ampak jih mam porazdeljene po dnevu - kolikor vem, naj bi bila vsaj ura med CLA in omego? 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, HyperJack pravi:

Jaz nimam druge opcije kot nekako skombinirat oboje? Zakaj je jedilnik brca v temo?

p.s. no jaz pa jem samo lešnike, čist zaradi tega, ker dobim domače in so dobri za popizdit.

Za  pridobivanje MM bi ti potreboval vsaj 3000 kalorij ........to kar , vnašaš zdaj , je premalo za gradnjo mišic , je pa dovolj ,da lepo shujšaš , dobiš tonus in obliko ,kar da lažen občutek ,da si pridobil mišice , v resnici pa jo boš vsaj 10% izgubil pri toku definicije ......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, Frenk 67 pravi:

to sem tud jst mislu, ko sem bral njegov jedilnik. pri kakšnem obroku, riba zalita z olivcem in solata z olivcem je skor največ kalorij prav olivc

To sploh ni problem ,samo potem mora šaltat na LCH prehrano ali celo ketonsko , OH morajo proč pri prevelikem vnosu maščob .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, HyperJack pravi:

Jebemtiš ampak Grom je prejšnji teden na seminarju lepo povedal, da se LCHF s prilagoditvijo lahko koristit tudi pri pridobivanju MM.

kakšen je bil tvoj jedilnik za MM?

Se pravi čisti keto pa sedaj za zbijanje maščobe in ohranjanje MM?

Vprašaj ga kaj pomenijo prilagoditve .......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Kmet2 pravi:

To sploh ni problem ,samo potem mora šaltat na LCH prehrano ali celo ketonsko , OH morajo proč pri prevelikem vnosu maščob .

mislil sem na to, da je olivca ali drugo maščobo pri obroku izpustil iz kalkulacije, ne da je to problem

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Kmet2 pravi:

To sploh ni problem ,samo potem mora šaltat na LCH prehrano ali celo ketonsko , OH morajo proč pri prevelikem vnosu maščob .

Sej se ubistvu zdej pogovarjamo o LCHF

pred 4 minutami, Kmet2 pravi:

Za  pridobivanje MM bi ti potreboval vsaj 3000 kalorij ........to kar , vnašaš zdaj , je premalo za gradnjo mišic , je pa dovolj ,da lepo shujšaš , dobiš tonus in obliko ,kar da lažen občutek ,da si pridobil mišice , v resnici pa jo boš vsaj 10% izgubil pri toku definicije ......

3k kalorij, bi lahko dobil le z vnašanjem hidratov v jedilnik? Sam če vnašam hidrate, pol morm maščobe spraut na nulo...

Jaz sem si tale LCHF malo drugače predstavljal in kot sedaj dobivam občutek tole moje razmišljanje ni preveč ok.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, lucif3rka pravi:

Hja.. Sej na dolgi rok vse to, vsaj zame, ni vzdržno. Ampak dokler se pa ne navadiš in dobiš malo občutka, kaj ješ in koliko, si je pa fajn malo pisat. Sicer pa.. Če se maščoba in nezdrave navade nalagajo 15 let, jih drugač, kot s konkretno preučenim pristopom pač ne gre rešit v roku par mesecev/let, kakor si večina zaželi.

 

Se popolnoma strinjam in škoda a ne, da ljudje nismo že prej bili poučeni o teh zadevah ... kot si sama omenila tam nekje 15 - 20 let nazaj, potem danes ne bi bila potreba po ekstremnih prijemih in preračunavanju vnosa hrane. Dejstvo je, da v zdajšnjih časih je človek premalo v gibanju zaradi vse te "proklete" elektronike, prezaposelnosti .... in potem se ljudje poslužujejo hitre prehrane ali pa premalo dnevnih obrokov, ki so pa takrat ko so, predimenzjonirani.

P.S.
Hehehe, ko človek prebira @Kmeta2, dobi občutek, da je kemik po poklicu! :P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, DL650 pravi:

P.S.
Hehehe, ko človek prebira @Kmeta2, dobi občutek, da je kemik po poklicu! :P

ni, dolgi staž ima, preizkusil je marsikaj na sebi in tudi na drugih, s tem si je pridobil znanje, njegovi nasveti zato imajo težo, je pa problem vsakega osebka, če se bo lahko nasvetov držal, če se, je lahko uspešno, če ne, je zguba časa:D

Popravljeno . Popravil builder
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, builder pravi:

ni, dolgi staž ima, preizkusil je marsikaj na sebi in tudi na drugih, s tem si je pridobil znanje, njegovi nasveti zato imajo težo, je pa problem vsakega osebka, če se bo lahko nasvetov držal, če se, je lahko uspešno, če ne, je zguba časa:D

Vem, da ni. To je bilo zgolj v hecu napisano in mišljeno kot kompliment, ravno zaradi tega, ker se na stvari spozna, kar se vidi v teh postih.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, HyperJack pravi:

Jaz nimam druge opcije kot nekako skombinirat oboje? Zakaj je jedilnik brca v temo?

p.s. no jaz pa jem samo lešnike, čist zaradi tega, ker dobim domače in so dobri za popizdit.

Če si mislil, da boš skombiniral pridobivanje mase in zbijanje maščobe je to bolj ali manj mission imposible. Za pridobivanje MM moraš  vnest več kalorij kot jih porabiš, za zbijanje maščobe pa moraš vnesti manj kalorij kot jih porabiš. Če znaš to skombinirat si CAR. :worship:

Popravljeno . Popravil Frenk 67
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Saj vas podpiram pri vaših odločitvah in ne vzet izjavo kot napad, ampak s čim se eni vse ukvarjate!
Preračunavate obroke, pazite to in ono .... življenje pa gre mimo vas.  Pa ne mi rečt, da zato bolj kvalitetno živite kot drugi ....  
 

o kvaliteti neb vedu, ampak matematika jim pa gre dobro, clo zlo dobro, vse to računanje, pa človk že mora nekaj znat. A obstaja kaka oplikacija na founu za vse to, mogoče bi jo lahko jaz izzumil in bil bogat.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Jebemtiš ampak Grom je prejšnji teden na seminarju lepo povedal, da se LCHF s prilagoditvijo lahko koristit tudi pri pridobivanju MM.

kakšen je bil tvoj jedilnik za MM?

Se pravi čisti keto pa sedaj za zbijanje maščobe in ohranjanje MM?

fizično delo za MM pa bo :P

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, lucif3rka pravi:

V teoriji vse jasno, ampak v praksi mi pa nikakor ne gre že 20:40:40, se kar 40:30:30 držim pri okoli 1200. Brez OH zjutraj sm pa itak totalen zombi. Dol gre pa že zdej čist ok, sicer počasi, ampak na pravih mestih in pravi način :) Pa hvala za nasvet ;) 

Ženske ne bi smele hujšat, ker prvo u joške shujšate ... Pol pa pij kavo :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, lucif3rka pravi:

V teoriji vse jasno, ampak v praksi mi pa nikakor ne gre že 20:40:40, se kar 40:30:30 držim pri okoli 1200. Brez OH zjutraj sm pa itak totalen zombi. Dol gre pa že zdej čist ok, sicer počasi, ampak na pravih mestih in pravi način :) Pa hvala za nasvet ;) 

Ženske ne bi smele hujšat, ker prvo u joške shujšate ... Pol pa pij kavo :P

 

pred 6 urami, jskrablin pravi:

A še kr hujšate? Jaz sem že shujšal :jezik:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, HyperJack pravi:

Sej se ubistvu zdej pogovarjamo o LCHF

3k kalorij, bi lahko dobil le z vnašanjem hidratov v jedilnik? Sam če vnašam hidrate, pol morm maščobe spraut na nulo...

Jaz sem si tale LCHF malo drugače predstavljal in kot sedaj dobivam občutek tole moje razmišljanje ni preveč ok.

Niti slučajno maščob na nulo :twak:kdo ti je to reku .....maščobe so ključne pri telesu , samo zmanjšaš vnos . Če hočeš gradit MM pač lchf ni najbolj primerna in mislim da Grom misli z rahlo prilagoditvijo prav dodajanje OH ......

 

Popravljeno . Popravil Kmet2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!