Skoči na vsebino

Prijateljstvo med motoristi in skuteristi - SKRAJNO NERESNO in za štos


-baSe-

Priporočene objave

Jaz imam pač tako: motoriste pozdravljam, skuteristom ODZDRAVLJAM, samo zadnje čase nekako manj, zaradi zgoraj napisanega,- večina jih sploh ne ve čemu dvignjena roka. Se pa pri kakšnem maksiskuterju tudi kdaj zmotim. .)

Je pa res, da skuter bi rad bil motor, pa ne gre...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz skuteristov ne jemljem, kot manjvredne. Če me na cesti pozdravi, tudi odzdravim... no, vsaj večini. Samo tisti pritegnjeni mulci na friziranih moprlih, ki letijo po 80,90,- tisti mečejo slabo luč na skuteriste. Ne vem, kako si predstavljajo, da se bodo ustavili, če bo sila. Vsi nekaj frizirajo, pozabijo pa na zavore. Skuter je narejen za 50/uro, in temu so primerne zavore in okvir. Če hočeš peljati hitreje- kupite motor. Bo boljše. Posledično tudi ceneje. Razmislite. :hmm: Mogoče bo komu kapnilo... :slap:

Skuteristov ne pozdravljam, jim pa odzdravljam, če me slučajno kateri pozdravi. To se zgodi zelo zelo redko, da bi me kateri skuterist pozdravil, čeprav imam tudi sam skuter (250ccm). Pozdravljam pa motoriste in maksi skuteriste. Moja razlaga, zakaj je v večini primerov tako je verjetno napačno (ali pa tudi pravilno) tolmačenje motoristov, da je skuter zgolj nuja pred opravljanjem izpita za avtomobil in vozniki niso "z dušo pri stvari". Po mojih izkušnjah je večinoma to res (recimo v 8 od 10 primerov), saj je večina mojih skuterskih kolegov prešaltala na avto, ni pa res, da je vsem bil skuter nuja zgolj za premagovanje razdalje od točke A do točke B. Z njimi smo dirkali, se vozili kar tako, se družili in zbirali (čeprav sem naraje vozil solo).

O deviacijah skuteristov smo že enkrat govorili v Anubisovi temi, kjer sem se precej na široko razpisal, zato dodatno klamfanje ni potrebno. Kakorkoli, odgovoril bi rad na tvoj post, pa ne misliti, da te napadam, samo razširil bi ti rad obzorje, v katerega verjetno sam nisi nikoli pogledal. Biti skuterist je težko. Težko zaradi tega, ker si na dnu motociklistične lestvice (kot sem že dejal, skuter je evolucija Vespe, ki je bila mišljena za gospodične v krilih, ki so hitele po dnevnih opravkih in ne kot prevozno sredstvo namenjeno užitku), ker te nobeden resno ne jemlje, imaš poceni moped in njegova končna hitrost je omejena na 50km/h. Govorim seveda o 50ccm skuterjih. Večji so postali cestne križarke ali "sofa rollerji". 95% mulcev odstrani blokade, nič kaj dosti manj, skuterje sfrizira. V čem je poanta? Pelji se 50km/h po cesti in mi povej, kaj je bolj adrenalinsko, to ali vožnja skozi ovinke pri 120km/h. Dokler ne probaš, sodiš napačno (jaz sem probal oboje). Avtomobilisti te prehitevajo tako, kot da bi želeli zapirati svoje retrovizorje ob tvoje komolce, pospeški na križiščih so zanič, zato te vsi ostali prometni udeleženci stiskajo ob robnike, da o prehitevanju 20 tonskih tovornjakov, ko se moraš prav umakniti na bankino, sploh ne govorim. Teh nekaj kilometrov, ko sem imel zablokiran skuter, je bilo prav duhamornih, saj sem se s polnim gasom na 9000 obratih vozil naravnost po polžje, medtem ko je mašina obupno trpela (jermenice se ne morejo raztegniti do konca, motor pa kljub temu dosega maksimalne obrate). Tudi za sam agregat to ni najboljše, saj je non-stop v polnem teku in nemnogo ljudem je skuter zaradi tega zaribal. Večinoma so skuterji zablokirani v vseh EU državah, razen v Franciji, kjer blokad ne poznajo. Ko skuter pride iz traku, je to moped, ne pa nekaj na pol zablokirana samokolnica, ki je nevarna tako za samega voznika, kot obremenjujoča za promet, saj se avtomobili za teboj ustavljajo in čakajo na ugoden trenutek za prehitevanje (ki pa je spet lahko nevarno). Torej, zakaj lahko popolnoma identični skuterji v Franiciji letijo 90km/h, medtem, ko jih drugod restriktirajo na 45km/h? Nikoli nisem slišal, da bi bilo zaradi tega več nesreč pri njih kot drugod po EU. Blokade so se torej zgodile v glavi enega nespametnega politika, ki nikoli ni sedel na mopedu. Ampak na takšne nekompetentne izjave (in njihovo uzakonjenje) smo že navajeni.

Skuter ni moped, kar ti zmotno misliš. Od tu tudi cenovna razlika. Eni pridejo 800 EUR, drugi pa 2.500 in več. Ni vse zgolj šminka, ampak cenovno razliko zapolni oprema. Bobne nadomestijo diski (čeprav so zadaj nepotrebni), navaden pecikl okvir nadomesti močan cevast U okvir (ki prenaša ogromne obremenitve) in če ti kaj pove podatek, da je pri 50km/h, zavorna pot skuterja med 4 in 5 metrov? Celo motorji se ustavljajo po več kot 5-ih metrih. Sam sem znal skuter ustaviti na prednje kolo. Kombinacija lahke teže in dobrih zavor ti omogočajo skoraj motoristične manevre. Ker sem imel 70ccm GUS kit in nekaj dodatne opreme je skuter dosegal realnih 110km/h (po števcu pa preko 120km/h) pa nikoli ne bi mogel reči, da me je kdaj v ovinkih pri takih hitrostih zvijalo. Sicer pa poglej dirkalne Zipe. Zavore so serijske, okvir tudi, letijo pa 160km/h in se lahko na dirkališčih, kot je Grobnik mirno kosajo s 600 in več kubičnimi motorji. Še en dokaz je Gilera Runner 180 oziroma 200ccm, ki ima skoraj identičen okvir 50ccm. Edina razlika je v sprednji zavori, ki je za razliko od 50ccm dvobatna. Dodaten primer je Gilera DNA, ki ima celo delta-box, čeprav ima 50ccm.

Kar se tiče motorja, imaš prav. Vendar si pozabil, da pri 14-ih letih težko dobiš motor, če ga pa že, je ravnotako dvotakten in potrebuje vzdrževanje, ki je včasih celo dražje od skuterskega. Pri 16-ih si lahko privoščiš 125ccm, vendar se mladeniči že prej tako zapufajo z frizerajem, da za motor nimajo denarja. Pa spet naletimo na predvsem 2T mašine. Daelima kupi le redko kdo, saj je poudarek na hitrosti in agilnosti motocikla.

Upam, da sem ti nazorno prikazal v čem je problem in zakaj motoristi razmišljajo podobno kot ti. Skuter je moda zadnjih 10 let, ki je starejši motoristični mački niste užili in zato nekateri napačno snujete sklepe. Pozdravljanje skuterjev verjetno še dolgo ne bo prišlo v "modo", če sploh bo kdaj, saj tudi tisti, ki smo imeli skuterje, vzorec pozdravljanja "podedujemo" od tistih, ki tega ne počno. Krivda pa ni seveda enostranska. Verjetno bodo prvi korak morali narediti skuteristi. Sam imam kot skuterist slabše izkušnje s pozdravljanjem motoristov mojega tipa prevoznih sredstev (beri: maksi skuteristov), kot pa motoristov (iz tega segmenta je predvsem težko dvigniti roko voznikom superšportnikov).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če pa se kdaj srečava kje v stoječem stanju in s celimi dvokolesniki, pa me rukni, če te spregledam. imaš v dobem pijačo od mene, ker znaš tak vrhunsko provocirat in hkrati odkrito povedat svoje mnenje na tak način, da se sam prijetno nasmejim in se ne počutim napadenega.

ne tolk nakladat, raje fotke od svoje bolše polovice nalimaj, pa potem jo pripelji na kak motozbor na probo ... eeem.. na ogled! :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tomozuki, hvala za izčrpno razlago in argumentirane trditve. Ampak ostajam pri svojih trditvah, žal me nisi preobrnil. Še vedno trdim, da skuter ni motor, pa čeprav bi to rad bil. Posledično pa tudi skuteristi niso motoristi. Spet govorim za večino, nekateri skuteristi so več motorista od marsikoga izmed nas. Samo to so izjeme. Večina je pa mozoljastih mulcev, ki jim starši kupijo skuter, pol bi pa radi iz tega naredili ne vem kaj. Skuteristov verjetno nikoli ne bom razumel, ker ga nikoli nisem imel. Ko sem začenjal motoristično pot, je skuter bil Vespa. Nisem je nikoli vozil, začel s Tomosom, pa MZ-ji, ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..čeprav sm opazu da tud maksiskuteristi sploh ne vejo, ka se dogaja, ko dvigneš roko :blink: , ...

Ko dvigneš roko kot motorist, se more skuterist samo še uležt in z v tla uprtim pogledom ponižni pričakovati žvižg biča! :evilgrin:

Če tega kot praviš še ne poznajo, je jasno da jih preveč ujčkamo! Bo treba to pošlihtat! :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne tolk nakladat, raje fotke od svoje bolše polovice nalimaj, pa potem jo pripelji na kak motozbor na probo ... eeem.. na ogled! :devil:

kak bi pa zgledalo, če bi jo s skuterjem tja pripeljal? bodi no resn, že to je ogromno, da se je tak ponižala in vsedla na skuter, na motozbor pa se na skuterju niti slučajno ne bi pustila pripeljat, bi raje dol skočla, ko bi pogruntala kam grema. boljše pozna razliko med motorjem in skuterjem, kot jaz... ampak pravi, da je skuter mega bolj udoben od motorja; je pa to edini +, ki ga je do zdaj našla zraven tega, da pač nekam skupaj greva z vetrom v laseh, pa čeprav bolj počasi.

Jaz v soboto pozdravil kar nekaj maxi skuterjev

očitno bo ta tema celo dosegla kak efekt :OK:

sicer pa, kot pravim, sam sem prav presenečen nad količino pozdravov, pa četudi zdaj vem, da me verjetno večina zamenja za potovalni motor in jim je potem žal :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

No, vceraj, ko smo se med furco ustavili na "malici" so zraven nas sedeli eni muloti, motosvetovci, in ob kozarcu mleka :rolleyes: tudi papcali... In med odpravljanjem sem tako z enim usesom ujela besede mulcka, medtem, ko si j brisal svecko izpod nosa, da pa on maksije pozdravlja samo z enim prstom, KER VEC KAJ ITAK NISO VREDNI ??!!:hmm: Dej fante, zajasi svojo 125 hondico in vohaj hlape mojega sesalca, in ce me bos kdaj ujel, te bom z veseljem pozdravila, KER JAZ POZDRAVIM MOTORISTA in ne zverino, ki jo ima pod ritjo. Na sreco jaz ne rabim masine pod ritjo za lovljenje tipov, ker jih ne zelim imet, punco sem pa tud ujela, kljub temu, da imam sesalec pod ritjo, kar pa zate kljub menjalniku na motorcku mocno dvomim, ker puncam ni vsec puhoglavstvo.. :devil:

Hawk!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, vceraj, ko smo se med furco ustavili na "malici" so zraven nas sedeli eni muloti, motosvetovci, in ob kozarcu mleka...

No, kwa je zdej? A vam je ena flanča na sesalcu jezika snedla? :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pa tole?

post-4329-1189417179_thumb.jpg

Zgleda mi kot naked skuter... Od SACHSa. Pri mopedu me je navdušilo to, da ob zdrsu iz ceste ali padcu nisi povzročil nobene škode poleg odrgnjenih tačk, pritljažnika in ročk. Pri skuterjih je pronlem ta, da se ti plastika ob najmanjšem padcu razleti na koščke, polomijo se nosilčki plastike,... Pri skuterju pa so me vedno impresionirale zavore in močan okvir. Slabnost so bila majhna kolesa, zaradi česar je vožnja po makadamu odpadla 100%! Govoril sem s policajem in je povedal, da s skuterjem ne ubeži skoraj nobeden z mopedom pa velika večina in to prav zaradi koles...

To ali ima avtomatski menjalnik ali moraš šaltati sam pa ni možno opredeliti kot prednost ali slabost...

Dvokolesnik na sliki ima prednosti obeh združene v eno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, vceraj, ko smo se med furco ustavili na "malici" so zraven nas sedeli eni muloti, motosvetovci, in ob kozarcu mleka :rolleyes: tudi papcali... In med odpravljanjem sem tako z enim usesom ujela besede mulcka, medtem, ko si j brisal svecko izpod nosa, da pa on maksije pozdravlja samo z enim prstom, KER VEC KAJ ITAK NISO VREDNI ??!!:hmm: Dej fante, zajasi svojo 125 hondico in vohaj hlape mojega sesalca, in ce me bos kdaj ujel, te bom z veseljem pozdravila, KER JAZ POZDRAVIM MOTORISTA in ne zverino, ki jo ima pod ritjo. Na sreco jaz ne rabim masine pod ritjo za lovljenje tipov, ker jih ne zelim imet, punco sem pa tud ujela, kljub temu, da imam sesalec pod ritjo, kar pa zate kljub menjalniku na motorcku mocno dvomim, ker puncam ni vsec puhoglavstvo.. :devil:

Hawk!

ej 125 ka lohk že kr pošteno(tut 190) leti ne si mislt da je to eno jajce in enačt s tistmi skuterči, drgač sm pa tut jst meu 50 kubični motor sicer ne skuter ampak aprilio rs pa so me kr pozdravljali (verjetn zato ker niso vedli da je 50 kubikov) pač za mulca 14 let starga ni boljše mašine

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ej 125 ka lohk že kr pošteno(tut 190) leti ...

Začetnica pri svoji hitrosti vsaj vejice utegne postaviti. Kar za maxibrzinske 125tke očitno ni moč reči. Bo res nekaj na mleku. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Začetnica pri svoji hitrosti vsaj vejice utegne postaviti. Kar za maxibrzinske 125tke očitno ni moč reči. Bo res nekaj na mleku. :hmm:

govorimo seveda o predelanih 125kah

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mrzim skuteriste, z avtom jim z veseljem jemlem prednost, medtem ko ostalim motoristom se lepo umaknem ali jih še kdaj za ziher počakam, tudi ko sem jaz na prednostni :D :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, vceraj, ko smo se med furco ustavili na "malici" so zraven nas sedeli eni muloti, motosvetovci, in ob kozarcu mleka :rolleyes: tudi papcali...

...

A te lahko samo vprašam, kje je bilo to?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mrzim skuteriste, z avtom jim z veseljem jemlem prednost, medtem ko ostalim motoristom se lepo umaknem ali jih še kdaj za ziher počakam, tudi ko sem jaz na prednostni :D :lol1:

:headbang:

No, no, umiri se.

Pa brez zamere,

rrrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse skupaj me spominja na case, ko smo ga po par dni skupaj zural v kaki bajti od frenda, ko je sam ostal(a) doma...so sosedje tezil, butal na vrata, klical policijo - nobenga razumevanja za nase zabave... :headbang:

Zadnjic je bil pa sosedov tamau cel teden sam doma - preklet mulc, zblojen, nevzgojen :whistle: :evilgrin:

Pa ko je sosed vrgel smucarski pancer za mano, ko sem se pripeljal mimo njegove bajte s "home made" avspuhom (pa sem bil eden bolj umirjenih, na zacetku ulice vedno ugasil motor in se v leru pridrajsal do nase bajte)

Se se kdo najde v podobnih spominih? Predvsem kdo od tistih, ki sovrazi skuterase in podobne? :evilgrin:

Lp!

Flight

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Se se kdo najde v podobnih spominih? Predvsem kdo od tistih, ki sovrazi skuterase in podobne? :evilgrin:

Lp!

Flight

Ne, ker nisem bil nikol skuteraš! Sem zmeraj fural šaltunge.

Nam niso nikol težil, so kar direkt policijo pošiljal. Še najhitrje so prišli takrat, ko smo hoteli enemu na silo določit stanovanje za hausbal. Je klical policijo, ko smo mu samo vrata s pantov sneli (kaj pa je to kej tazga?) in se danes sigurno vozi s skuterjem. Banda skuteraška!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!