Skoči na vsebino

Priporočene objave

Zdravo!

Tole sicer ni vezano na forum, pac pa na chat, ampak ok, kar dobro semle notri pase :wink:

Zadeva je sledeca ... marsikomu novi chat (pa stari tudi) ne dela tako, kot je treba. Ce si prehiter, ti zacetek vrstice "pozre", mece te ven, kar je sicer namenoma, ampak vseeno ....

No, Codeine je ze pred casom rekel, da bo novi chat (to je ta, ki ga uporabljamo zdaj) tak, da bo mozen tudi priklop z IRC odjemalcem. Ker ni imel casa reci tako postavit, te moznosti pac ni, shit happens. Mi je pa predlagal, naj sam to naredim, najdem ustrezno kombinacijo IRC serverja in spletnega vmesnika, pogoj je, da podpira prijavo oz. vzdevke zascitene z geslom.

Torej ... reci sem se dejansko lotil, na svojem domacem strezniku postavil IRC server hybrid in services zanj, hybserv. Ce kdo pozna IRC in dalnet, se spomni servisov Nickserv itd. To je tudi v tem "hybserv".

Da skrajsam to ... na cyc.aufbix.org je spletni vmesnik CGI:IRC, deluje cez port 80 in je dostopen na http://cyc.aufbix.org/cgiirc/irc.cgi oz. na (ker menda nekaterim imenski strezniki ne delujejo pravilno) http://213.250.48.61/cgiirc/irc.cgi Poleg tega spletnega vmesnika seveda deluje tudi irc streznik, torej ce v mIRCu ali drugem poljubnem IRC odjemalcu za server nastavite cyc.aufbix.org in port 6667, pridete na isto :) Stvar okusa, volje in moznosti pac.

Zdaj ... IRC kot IRC, temu se ne da nicesar ocitati, namenjen je cvekanju, za razliko od web browserjev, tko da to delo odlicno opravi :wink: Spletni vmesnik pa ... hja, ni ravno pisan, je pa hudicevo hiter in pregleden. Omogoca, da si na vecih kanalih hkrati (kar za zdajsnji chat ni res), tudi zasebni pogovori so lazji, ker ni treba vsakic sproti izbirat komu naj se kaj rece, izberes pac pravo okno in je ...

Del smajlijev sem z zdajsnjega chata uvozil v tega zgoraj omenjenega, tko da vsaj malo domace deluje. :D

Zacne se pa tako ... ko greste na http://cyc.aufbix.org/cgiirc/irc.cgi imate obrazec (za zdaj se v anglescini), kjer lahko dolocite svoj nick oz. vzdevek. Ce tega ne storite, se ohrani privzeta moznost ... MotoYX, kjer je XY pac eno dvomestno stevilo. Ker v chatu pac veljajo IRC ukazi, lahko "napako" popravite z /nick novvzdevek

Torej ... dajte to malo stestirat, nama s Codeinom je kar vsec, ne se pa ustrasit registracije nicka, to bo zelo verjetno reseno na malo bolj prijazen nacin. Za zdaj je pac tako ... kot je na dal.net IRC serverjih. Ko imate zeljen nick, vpisete "/msg NickServ register geslo"

Pomoc dobite, ce vpisete ukaz "/msg NickServ help" .... pomoc se izpise v locenem oknu, ta vidite v zgornjem pasu, tam sta ze vsaj dve privzeti, eno je Status, drugo pa #motosvet.

Ce bi vas slucajno veliko se znaslo na tem chatu, v kar dvomim, ker so prejle ko sem dal URL na chatu, ljudje prihajali eden po eden, bi to lahko postalo pocasno, ker je moj domaci streznik pac na kabelski povezavi in je od mene pac samo 128kbps. Anyway ... dajte se malo igrat, pa ne takoj obupat, jaz bom verjetno kje gor, bom tudi znal pomagat :wink:

Preden me zasujete z vprasanji tipa "zakaj??!?!", naj na kratko povem bistvene razloge za spremembo: ni nas malo, ki bi radi videli moznost priklopa z IRC odjemalcem, spletni vmesnik je hitrejsi (to najbolj opazi Zarja, ima pa ona neke druge probleme zaradi starega browserja). Funkcionalen je pa tudi bolj, ce ze ni pisan, pa crk ne zre hehe, za zdajsnji chat vas je nekaj jadikovalo, da se ne vidi kdo je gor. Na tem testnem se vidi, se vec - ce ste nekaj casa tiho (kar je, ce tko pogledamo, pogost pojav, ce je clovek v sluzbi verjetno ne gleda stalno na chat ...), vas chat ne zabrise dol. Sele ko zaprete okno brskalnika, zginete z IRCa dol, in to takoj, ne po petih minutah, tko da je rec tudi glede tega kdo je gor in kdo ni, bolj pregledna.

Tko ... jaz sem to zadevo postavljal in jo bom verjetno se na motosvet.com (in jo skupaj s Codeinom malo spremenil verjetno), vi pa vsaj malo stestirajte in dajte feedback :D

P.S.: ja, smajliji so, njihov prikaz vklopite s srednjo ikono zgoraj desno, isto velja za timestamp (to je da se zraven vsega napisanega napise se cas) ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja meni osebno je ta zgoraj navedeni chat bl usec ku pa ta katerega imamo sedaj... Kakor je cyc navedu vas ne mece dol in je bl pregledno in ne ni enolicen ma tud barve! Torej se ne bo nikakor razlikoval od tega kr barve so, smajliji so samo da je podoben IRCu!

Jz sm za ta chat!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da citiram nekega junaka,ki je nekoc zivel: pojma nimam za kaj se gre,sam zihr je kul. :? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam sem tudi za način ki ga je zgoral opisal cyc. Zelo pregleden chat, najvčji plus zame pa je da se lepo prijaviš preko irc clienta... Super zadeva. :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sprobal zadevo, pa dela... laufa... letiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

Kakorkoli že, komaj čakam da bo tole permanentna rešitev (vsaj dokler kej bolžga ne pride mim), definitivno step-up, go cyc go, itd etc,...

Skratka, codeine zajebu si k te dons ni blo nič za dobit, cyc je čaku, pa nič... pa jutri.

Dejmo se mal potrudit fantje no... pa nej ne bo zdej spet zarad tega chat en teden ded...

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sprobal zadevo, pa dela... laufa... letiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

Kakorkoli že, komaj čakam da bo tole permanentna rešitev (vsaj dokler kej bolžga ne pride mim), definitivno step-up, go cyc go, itd etc,...  

Skratka, codeine zajebu si k te dons ni blo nič za dobit, cyc je čaku, pa nič... pa jutri.

Dejmo se mal potrudit fantje no... pa nej ne bo zdej spet zarad tega chat en teden ded...

LP

Cyc že ima odgovor zakaj me ni bilo itd. Zaenkrat nisem zaposlen na motosvetu, delati je pa treba druge stvari s katerimi se konec koncev financira tudi tale motosvet.

Poleg tega imamo tudi mi pravico do nekaj dnevnega dopusta in buljenja v luft, tako kot vsi ostali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

WTF Strom hehehe, jaz sem pac gor bil .... tako ali tako bi bil gor, sem pa pac prezal na Codeina in je mel pac pomembnejse delo, shit happens :) :wink:

Chat bo, ne skrbite :D Bos(te) ze zdrzal(i) se en teden s phpopenchatom :wink: Do takrat lahko mirno visite na onem testnem, mene to nic ne boli :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

AL BO TREB MET KASNEJE IRC PROGRAM INSTALIRAN AL BO SLO BREZ? CE BO TREBA INSTALIRAT, BO PIZDARIJA, KER NA SIHTU NE BOM MEL DOSTOPA, KER MAMO PORTE BLOKIRANE. :cry: :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dela cez port 80, dela; tisti pa, ki jim ni veliko do smajlijev in imajo odprt port 6667, se pa lahko priklopijo z IRC odjemalcem gor in imajo na voljo vse prednosti IRCa ... notify, away sporocila, dopolnjevanje vzdevkov (tab completion).

Z vsem skupaj se nameravam se malo poigrati - na voljo bo statistika kanala #motosvet (in se kaj drugega, ce bo v uporabi), mogoce kak infobot s funkcijo !seen, da se bo dalo vedeti, kdaj je bil nazadnje kdo gor, ceprav sem pravzaprav alergicen na bote, sploh na eggdrop. :twisted: :wink:

Sam klinc ... bom izkoristil vse moznosti, ki jih irc omogoca, elitizem in ne-maram-ne-eggdropov-ne-script-kiddijev gor al dol :wink: :wink: :lol: :D :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bo, Ice, bo, saj test ze deluje in ljudje so kar zadovoljni, eni so zelo za, nekaterim je vseeno, takih ki bi bili proti, pa zgleda sploh ni :wink:

Saj tisti vmesnik je tako enostaven, da bolj ne bi mogel biti, v bistvu je preglednejsi od obstojecega, ce pa je kdo oz. tisti ki so kdaj ircal, bodo pa itak takoj vse zakapiral :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... ce pa je kdo oz. tisti ki so kdaj ircal, bodo pa itak takoj vse zakapiral :wink:

Jaz IRC-al nikoli sploh ne ... IRC = zguba časa ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz IRC-al nikoli sploh ne ... IRC = zguba časa ...

Jap, tako kot Windows, ampak jaz cas raje zabijem na IRCu :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Evo ... rec je ze na motosvetovem strezniku, tako da zgornja dva URLja ne drzita vec. Zdaj je: http://irc.motosvet.com/irc.cgi oziroma kar irc.motosvet.com:6667 za IRC odjemalce.

Nekaj varoval je potrebno se izpiliti, dodati preostale smajlije in poskusiti se nek drug irc streznik zaradi razloga s katerim ne bi tu moril ...

Za testiranje je pa kar ok, pricakujte spremembe kmalu :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobre lasnosti tanovega chata

~ne pozira crk (torej ni lacen :lol: )

~vsebuje smajlije

~dobro se loci privat pa kanal

~hitrejsi

~res da ni barv oz se ne more izbrat za skoz sam lohko se pa izberejo sproti ce se ce kaj povdarit

~lahko ste tud skoz gor logirani torej vas ne mece dol ne glede kok casa ste gor

Slabe...

~jih ni :D

PS: Je zlo simpl za uporablat in ni nc zakompliciran!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse to je res :wink:

Danes zvecer/ponoci bom spet po ircd sraufal :D Pa navodila moram spisat ker eni Desmoti jamrajo, da je zakompliciran :twisted: :twisted: :lol: :wink: :idea:

Vrtnica je pozabila povedati razlog, zakaj je Codeinu novi chat zelo vsec: zre manj sistemskih sredstev, torej tudi streznik manj obremenjuje, ni samo na uporabnikovi strani hitrejsi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, ti je pa vragica narocila da to reces, saj ni vazn :twisted: :twisted: :twisted:

Chat ima vse, kar chat potrebuje ... ona dodatna sporocila itd. so brez veze, ker ima forum PM, sicer pe hey! guess what: nov chat ima tudi sporocila, /msg MemoServ help

:lol: :twisted: :wink: :idea:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

/msg MemoServ help

Kaj pa je tole :?: :?: :?: :shock: :shock: :? :? :lol: :lol: :lol:

Stari dobri časi Command Line-a se vračajo na naše računalnike, živelo 19.stoletje :evil: :twisted: :D :lol:

P.S.

Ni bila Vragica, ampak ena zate bolj pomembna oseba... :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stari dobri časi Command Line-a se vračajo na naše računalnike, živelo 19.stoletje :evil: :twisted: :D :lol:

Hja ... ti bi klikal, a :D No saj imajo IRC clienti verjetno kak interface za to .. mIRC in kompanija, drgac pa ne vem, jaz tega ne uporabljam. Imas en interface prek weba ki omogoca to branje, sam je itak brez veze, kot receno, mas PM na forumu.

P.S.

Ni bila Vragica, ampak ena zate bolj pomembna oseba... :wink:

Vrtnica ni bla. 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja ... ti bi klikal, a :D No saj imajo IRC clienti verjetno kak interface za to .. mIRC in kompanija, drgac pa ne vem, jaz tega ne uporabljam. Imas en interface prek weba ki omogoca to branje, sam je itak brez veze, kot receno, mas PM na forumu.

OK Cyc, ti kar naštimaj čimveč command line ukazov, parametrov, argumentov, skript, switchev, interfacov in vseh možnih ostalih kozlarij... Potem se pa zbudi pa poglej kje si in boš ugotovil da si na MOTOsvetu in ne na COMPUTERGEEKsvetu! :wink: :twisted: :evil:

Stvar je estetsko grda in veliko manj pregledna kot obstoječi chat. Že samo sprememba na zdajšnjem chatu (v primerjavi s prejšnjim), da imena niso obarvana, je povečala nepreglednost. Me zanima kako boš spremljal pogovor, ko se 15 uporabnikom razveže jezik. Da o ostalih funkcijah, ki so sedaj precej trotl-zihr ne govorim. Edina prednost, ki jo ima tvoj chat je, da pusti hitrejše pisanje. Tudi zdajšnji chat pa ne žre črk, če počakaš da se osveži pogovorno okno.

Koliko novih uporabnikov/ic se bo navdušilo nad novim chatom pa lahko predvidiš samo ti. Pa ne mislit, da ti predstavljam kakšno oviro pri vzpostavitvi novega chata. To je čisto moja stvar, če mi bo všeč bom tam, če pa ne pa ne, ane. Čeprav se grdo sliši in boš mogoče prizadet pa ti lahko zaenkrat rečem le: "Oh, kako grd otrok". :evil: :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti se vedno ne zastopis ... ona sporocila rec sicer ima, lahko da je komu neprijazno, ampak :arrow: who cares, saj tega nihce ne uporablja. Spljoh. Pri zdajsnjem chatu mislim. Tko da je tvoja logika nekako taka, lahko imas polno reci, ampak so neprijazne, torej je chat neprijazen. Sam to je bullshit, osnovna funkcija, to je pogovarjanje, je sila enostavna rec.

In je vsekakor bolj pregledna ... kdo bo pa izbiral "privat z ..." stalno, lepo te prosim hehe :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!