Skoči na vsebino

Priporočene objave

anonymous access pa sploh ne bi smel biti dovoljen !!!

Glede tega se ne sekirat ker bom dal auto kill v services .... tko da bos pass moral vpisat - ce bo nick registriran.

"anonymous" -> ce nekdo ni registriral nicka, mene to nic ne boli, glede anonimnosti pa ... ko vem IP, je anonimnosti konec, in IP vem :wink: :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo ...

[09:21] *** Moto94 [~d94848c5@www.motosvet.com] has joined #motosvet

[09:21] <Moto94> CANCEL tole sux

[09:22] *** Moto94 [~d94848c5@www.motosvet.com] has quit [CGI:IRC 0.5]

Kaj pa je tole? Novi chat v vsem svojem sijaju?:shock: :shock: :shock:

Uhhh, kako grd otrok... :twisted: :evil: :lol:

PS

Vidim, da ga tudi kakšen pameten pride pogledat... :wink: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... to je pravi chat ... pa še konkretno ga lahko podpreš z ...

PIIIIIIIIIIIIVVVVVVVVVOOOOOOOOOOOOMMMMMM... uh tud men bo sedel... :wink: :wink: :wink:

Ti si verjetno mislila ali pridemo klepetat na chat ali 3M/OLP?

Ah, Cyc, vazno, da so me ostali razumel... :wink:

:twisted: :twisted: :P :wink: 8) :roll: :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uhhh, kako grd otrok... :twisted: :evil: :lol:

Kak otrok, kaj to sanjas ze cel cajt?

PS

Vidim, da ga tudi kakšen pameten pride pogledat... :wink: :lol:

Jap, Vrtnica je gor, Codeine pride, Master007, .... :lol: :lol: :twisted: :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, res je bolj socialen (priznam krivdo), sploh za tiste, ki nismo navajeni irca. Ampak ne steka, ne zre crk... se kr da, no. Ni barvit, :smilecolros: ma pa druge kvalitete. Jest zaupam Cyc-u.

Razen spet mam problem... Okno v katerem naj bi pisala tekst... ni najbolj vidno...Samo enih 20%. Pa se to vcasih zgine in se prikaze sele po refresu. :o :o Cyc...pridi in zrihtaj. :multi: :roll: :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razen spet mam problem... Okno v katerem naj bi pisala tekst... ni najbolj vidno...Samo enih 20%. Pa se to vcasih zgine in se prikaze sele po refresu. :o :o Cyc...pridi in zrihtaj. :multi: :roll: :wink:

:shocked!:

Tile Maci so polni presenecenj, vedno je kaj, pa se ko najdes moznost je ne mores uporabit ker je vse prevedeno za novejse MacOSe :x :evil:

Pridem, ja, da vidim to cudo in sprobam IRC za Maca ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Novi chat - NAVODILA

Tole je bolj zaradi lepsega, ker je CGI:IRC, ki je "maska" za irc streznik, popolnoma enostaven za uporabo, ceprav je drugacen od obstojecega oz. bivsega chata.

Na http://irc.motosvet.com vas pricakajo polja za prijavo. Moznost "Advanced" pustite pri miru, je ne potrebujete, kmalu bo itak ukinjena da ne bo koga begala. Pac pa v polje "Nickname" vpisite zeljeni vzdevek in kliknite gumb Login.

Zatem se znajdete pred zaslonom novega chata. Na vrhu je pas, kjer se da izbirati na levi med kanali in privatnimi pogovori in na desni med tremi ikonami. Vprasaj za pomoc (se v anglescini), kladivo za nastavitve (izklopite smajlije, spremenite pisavo, izklopite timestamp (uro)) in krizec za zaprtje trenutnega okna (ko zaprete statusno se odklopite z IRCa.

Glavnina zaslona je kajpada dogajanje na levi in seznam prisotnih na desni, kjer so tudi ukazi v spustnem meniju - Query (privat pogovori), Whois in Kick. Zadnjih dveh verjetno ne boste uporabljali ... No, zadnje skoraj zagotovo.

Na dnu je vrstica, kamor pisete, skrajno desno imate pa, ce uporabljate dovolj nov brskalnik, znak <. Ko kliknete nanj, dobite moznost barvanja, ampak to ni trajna nastavitev. Tega ni ... primerno je pa za kako poudarjanje.

Dejanskih barv trajno ni, hvala bogu, skoda oci. Namrec ... ce je mogoce izbrati svetlo rumeno barvo na beli podlagi, jo bo slej ko prej tudi kdo dejansko izbral. Crna na belem se pa prav imenitno vidi. :D

Zascita vzdevka?

Hja, tu je ravno obratno. Za tem chatom stoji IRC streznik (kar pomeni, da se z IRC odjemalcem lahko priklopite na irc.motosvet.com:6667 in bo imenitno delalo - z izjemo smajlijev, ker je IRC pac besedilni protokol), IRC pa ni namenjen prijavam. Pri spletnih straneh je obratno, na zacetku je lahko imenitna prijava, ampak kaj ko je potem neuporabno/pozresno ...

Skratka, zascita vzdevka (do 9 znakov) je mozna, geslo pa se vpisuje naknadno po priklopu na IRC streznik (bodisi prek spletne strani ali z IRC odjemalcem).

Nick (vzdevek) je potrebno najprej registrirati. To in vse ostale ukaze glede vzdevkov se pise navidezni osebi, programcku, ki bdi nad tem - NickServ.

/msg NickServ register enogeslo

... pri cemer je "enogeslo" pac geslo, ki ga boste v bodoce posiljali taistemu NickServu z ukazom

/msg NickServ identify enogeslo

Ukazov in moznosti je se veliko, vse se dobi v pomoci, ce se bo komu ljubilo brati: /msg NickServ help

Neprijazno? Morda ... Ampak! Kot prvo smo skupina, ki se med seboj kar dobro pozna, malo verjetno da bi kdo hotel se recimo izdajati za koga drugega. Ce bi ze koga kaj zagrabilo, logirajo se vse prijave s casom vred, IPji so znani, tako da ... :twisted: :twisted:

Desmo je danes sicer hotel bit pameten in je iskal napake chata in hodil naokoli s tujimi nicki ... pocetje rega ne bo vec priporocljivo. :D

Moj nasvet .... nick si le registrirajte, kicka (/msg NickServ set kill on) pa raje ne vklapljajte, ker vam utegne it na zivce. Vsaj toliko casa pustite to moznost pri miru, da se boste znali uspesno prijavit NickServu, ker ce tega ne storite, vas po 60s z vklopljenim killom vrze z IRCa.

No ja ... na chatu sem ... ce bodo tezave ... :wink:

P.S.: ne, niso se vsi smajliji na chatu, bodo pa vsi dosedanji, pa se kak nov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, ja, prijava je kr neki in vsi bi fuuuul radi obrazec za prijavo z geslom.

No ... ni vse crno; v novem chatu se da:

- napisat vec smajlijev v vrstici (bivsi samo enega)

- ko je napisan kak URL naslov, lahko kliknes in bo delalo (prejsnji chat je zahteval kopiranje, drugace si dobil "host cannot be found)

- je hitrejsi tudi za uporabnika (ne samo za zre manj sistemskih sredstev kar je dobro za nas streznik)

- je bolj pregleden, ceprav nekateri iz navade trdijo nasprotno, privat pogovori normalni, ni neumnega izbiranja "privat z ..." - kliknes Query in imas loceno okno, pa je ....

Pa se kaj bi se naslo ... point: ne samo slabih strani iskat in se zapicit v malenkosti (a ne Desmo). :twisted: :twisted: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na irc.openprojects.org prezim na enega od coderjev hybserva, so je programcek, ki omogoca IRC strezniku da se dajo vzdevki registrirat. Tko da - ce bo kolikor toliko smiselna resitev za bolj "prijazno" prijavo NickServu (namesto /msg nickserv identify mojegeslo) bo vsekakor to tudi reseno ...

Drugace pa kot sem rekel, ce se bo kdo gor hodil zaje*avat, po moznosti v tujem imenu, bo zabredel v tezave. :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej Cyc hvala za pomoc ampak ocitno ne bo slo... tako da... papa chat in wellcome vec postov na forumu... zato se ze v naprej opravicujem... :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo ...

[09:21] *** Moto94 [~d94848c5@www.motosvet.com] has joined #motosvet

[09:21] <Moto94> CANCEL tole sux

[09:22] *** Moto94 [~d94848c5@www.motosvet.com] has quit [CGI:IRC 0.5]

Takle attitude je rahlo lame, nekateri si niti nicknamea

:arrow: ne znajo

:arrow: ne upajo

napisat ... in pol neki pisejo sux, lame ... lamerji :D :twisted: :lol:

cyc tole ti pa zemrim....

mal obzirnosti do tistih, ki se ne znajdejo najbolj v, kakor je nekdo pred mano rekel, "computergeek worldu"....

vse lepo in prav ce obvladas zadevo..svaka cast...samo ne nas tiste k ne znajo cesa kar se tebi zdi samoumevno zmerjat z lamerji... da ne bo kdo prevec osebno tega vzel pol bojo pa splosne padavine...

FLAYO

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

cyc tole ti pa zemrim....

mal obzirnosti do tistih, ki se ne znajdejo najbolj v, kakor je nekdo pred mano rekel, "computergeek worldu"....

vse lepo in prav ce obvladas zadevo..svaka cast...samo ne nas tiste k ne znajo cesa kar se tebi zdi samoumevno zmerjat z lamerji... da ne bo kdo prevec osebno tega vzel pol bojo pa splosne padavine...

Emm ... lepo je pisal, zakaj sme napisal "lamer". Ker je prisel gor "nekdo", napisal samo "tole sux" in sel dol. To nima z znanjem prav nicesar.

Jezil sem se skratka ker je (to je bil diablo) prisel gor malo podjebavat, znal je itak vse, samo vsec mu ni bilo, ker ni navajen.

Ce bi se mi zdelo vse samoumevno in ce bi res vs emel za lamerje ne bi ponoci pisal navodil do dveh zjutraj .... in po stirih urah spanja sel v sluzbo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej Cyc hvala za pomoc ampak ocitno ne bo slo... tako da... papa chat in wellcome vec postov na forumu... zato se ze v naprej opravicujem... :wink:

:shocked!: :shocked!:

Z dovolj novim brskalnikom (IE ali Mozilla) mora delat, izjema je Zarjin Mac ki ima svoje muhe. Daj ti kak screenshot kaj sploh vidis ...

Sicer pa lakho poskusis recimo http://mirc.telemach.net/mirc602.exe in priklop na irc.motosvet.com:6667 - smajlijev tako ne bo, zagotovo pa ne bo tezav s cvekanjem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se iskreno opravičujem,če sem koga užalil,ali pa kršil pravila.ni bilo namerno.na chatu sem napisal če bi lahko omogočili več prostora za nick

name,pa ste me dol zabrisal.prosim da mi nekdo razloži kdaj se bom spet lahko konektal na chat.

sorry boštjan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se iskreno opravičujem,če sem koga užalil,ali pa kršil pravila.ni bilo namerno.na chatu sem napisal če bi lahko omogočili več prostora za nick

name,pa ste me dol zabrisal.prosim da mi nekdo razloži kdaj se bom spet lahko konektal na chat.

sorry boštjan

Nope... nihče ni nikoga dol zbrisal... Se opravičujem, zaradi čisto neke druge fore sem moral ponovno zagnati httpd server. To je seveda razlog, da je vse skupaj padlo dol.

Sorry!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hey demons_eye! Sem ze spraseval enega od razvijalcev hybserva, to je podprogram za registracijo vzdevkov in vsega zivega v hybrid ircd. Ne ve, je pa nekoga drugega vprasal, dobim odgovor.

Ni cisto trivialno, kar nekaj reci je treba spremeniti v izvorni kodi potem pa pac se enkrat prevest zadevo. Ce dobim odgovor, bo tudi nick lahko razumno daljsi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo ... ker sem dobil ze vse mogoce komentarje, tudi take da se ne vidi kdo je na kanalu in podobno .... tule je slika chata, ki deluje priblizno pravilno (v Mozilli ni onega gumba za barve):

http://irc.motosvet.com/chat.jpg

Torej ... z 1. je na sliki oznacen prostor, kjer so nasteti kanali in statusno okno, kamor se izpisuje recimo kar dobis od ukaza Whois (v spustnem meniju na desni skupaj z ukazom Query, kar pomeni privat pogovor).

2. so tri ikone, leva je za originalno pomoc v anglescini, srednja je za nastavitve (pisave, smajliji, ura), desna pa za zapiranje oken.

3. je seznam prisotnih dus na kanalu, pod spiskom je pa spustni meni, z ukazi Query-Kick-Whois. Query je privat pogovor, Kick je za koga vrec s kanala, za to je potreben status operaterja in tega ne boste poceli :D, Whois pa pove vec o uporabniku. Ko imas izbran ustrezen ukaz dvokliknes katerega od nickov in se ti odpre novo okno na podrocju 1.

V IE5 in novejsih je na desni strani vrstice na dnu znak <, ki odpre meni za barve. Izbira ni trajna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

IRC sux

Nevmesna in popolnoma neutemeljena trditev, ki izpade kot provokacija, in ki vsekakor ni značilna za civiliziranega človeka...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sploh ne gre za IRC v dejanskem pomenu besede, saj preko irc.motosvet.com sploh ne moreš priti na IRC.

:?: :!: :shock: :o

Ja kaj pa jaz pocnem :wink: :wink:

Ti si verjetno hotel povedat, da IRC streznik ni povezan ne na IRCNet ne nikamor drugam in je samo za nas ... oziroma takole, da bo jasno: motosvetov chat deluje z IRC protokolom, nanj pa lahko prides ali s klasicnim IRC odjemalcem ali spletnim vmesnikom.

V koncni fazi imamo dobrote IRCa brez tezaskega folka, ki se potika po IRCNetu in drugih IRC omrezjih :D :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

IRC sux

Lahko da, ampak ti si nanj ocitno kar dobro navajena, tole zgoraj je namrec besednjak od tocno tam :lol: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

IRC sux

MAčica ne kur*i se, ker nimaš orodaj za to ... :twisted: :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!