Skoči na vsebino

Ne polni akumulatorja, noče vžgat, ne dela vžig


Priporočene objave

ok..če na nogo vžge pol je mašina ok! Če pa na el. ne vžge pol pa je z elektriko nekaj narobe! Preveri varovalko,z izolirtrakom zalepi tisti razcefrani kabel...akumolator napolni

pa sj na električni vžig je tut vžgal. sam vžigu sm ga cirka 20 minut,pa povezat sm mogu akumulatorja od avta.pa edn je mogu držet roko pr filtru za zrak da ga je mal luft zadržalo-tako kot na 4ki daš zaug da luft zadrži.pa kolega ma tut skuterja pa za vsako ko da kontakt se mu neki na tiho premika pr frgazerju.to moj motor men ne nardi.

a je možno da je tist kabl od fergazerja da kak motorček požene da določen del bencina požene v bat in potem da motor lažje zalaufa.ostalo vse dela- iskro ma močno,pa svečka je suha.sam to mi ni jasno kam bi pasu tist kabel.

p.s.a je možn da ma moj fergazer avtomatski zaug in je tist kabel za zaug.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jep...to je električni oz. avtomatski zaug

a ve pol ker kk se da to nazaj sestavit.bil bi mi v veliko pomoč

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a bi mi lahk kdo ta zaug zrihtu.šov sm na servis za peugeote in me je šokiru s ceno 22 tisočaki.a ma kdo kakega delujočega odveč za prodat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa ka se kregate po forumih.sm gledu na iskalniku pa mi ni nič pokazal.a mi lahko kdo pove okvirno ceno elektro zauga

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prvo razloži kaj pri p*** je zaug? prosim slovensko...kak ti bo kdo odgovoril, ko niti neve kaj to pomeni...

če na elektro ne vžge potem je mogoče v bloki tisto ko zažene vse skup hin...odpri blok in poglej...

nevem točno kak se reče

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakaj...a ti ne znaš uporabljat iskalnika?

kot moderator bi nam ti moral biti vzgled in nas naučil uporabiti iskalnik, sicr pa ne sodelujem v tej temi... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če na elektro ne vžge potem je mogoče v bloki tisto ko zažene vse skup hin...odpri blok in poglej...

nevem točno kak se reče

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 9 mesecev pozneje...

Živ

Sem lastnik že kar starega Typhoona 50 (l. 1997 - vsaj mislim). Do sedaj mi je dobro služil (55.000 prevoženih kilometrov). Na skuterju ni nobenih predelav. Redno servisiran. Sedaj pa se mi je pojavil problem s polnenjem akumulatorja (ne polne!!) in ko dam smernik, ta ne utripa ampak samo gori. Zamenjal sem že akumulator in tisto srebrno elektroniko pod levim bokom, pa ni nič bolje. Motor vžge, luči gorijo. Če je akumulator poln (beri: ga s polnilcem napolnim) tudi "vergla". Sezona se bliža, pa ga bo treba zrihtat.

Pozdrav

Popravljeno . Popravil DEF130
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živ

Sem lastnik že kar starega Typhoona 50 (l. 1997 - vsaj mislim). Do sedaj mi je dobro služil (55.000 prevoženih kilometrov). Na skuterju ni nobenih predelav. Redno servisiran. Sedaj pa se mi je pojavil problem s polnenjem akumulatorja (ne polne!!) in ko dam smernik, ta ne utripa ampak samo gori. Zamenjal sem že akumulator in tisto srebrno elektroniko pod levim bokom, pa ni nič bolje. Motor vžge, luči gorijo. Če je akumulator poln (beri: ga s polnilcem napolnim) tudi "vergla". Sezona se bliža, pa ga bo treba zrihtat.

Pozdrav

To ti bo moral elektrikar pogledat,namreč tudi,če si regler zamenjal mogoče sploh iz mašine ven nedobiš izmeničnega toka.Laho je statorsko navitje prekinjeno ali v mednavojnem stiku. :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz imam problem pri mrzlem vžigu.

Na akumulator ne vžge na "kurbl" pa(če stoji več kot en teden), vendar mi takoj ugasne ker pri nožnem vžiganju ne dosežem gasa. Pol pa svečko zalije.

Imam hexagona 150 ccm 2T

Akumulator imam nov, vergla normalno, samo ne vžge!!!

Poleti ni problema ker se skoraj vsak dan peljem, sam zdej mi pa res najeda, ko ga sem in tja malo vžgem in bi se rad zapeljal. Pa je pol ure zajebancije da ga vžgem, ker zaliva svečko! Pa mrzu kadi k 100 matr!

Se opravičujem, ker sem odprl novo temo (zalije svečko), neda bi bolj prebral druge teme.

Za pomoč se vnaprej zahvaljujem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja, a regler je tista srebrna elektronika? (sorry moji nevednosti, vedno sem ljubil mehaniko, elektrike in elektronike pa nikoli!!). Če je to to je regler 100% OK, saj sem probal že tri in te iste poskusil na drugem piggiotu, delajo... Mofa mora k električarjiu. Mi priporočate kakšnega dobrega, pa seveda ne predragocenega?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Živ....

No pa še jaz malo pišem... Ja jaz rabim novi akumolator... Prvo pa zgodba.... No vglavnem jaz prejšno leto pred zimo furram skutera.... Pol pa zapade sneg... Pa pozabim vzet vem akumolator iz skutera. Ta se mi sprazni. Vendar ne do konca. Ko dam kontakt mo pa fse na "armaturki" prižge! Ko pa stisnem BREMZO da bi zadaj posvetla luč pa fse skupaj mrkne.... NO in pol ga dam polnit..(doma, ker imam polnilec)... In jaz to lepo polnim... Pa dam v skutera pa sploh kontakta ne da... Zaj pa ne vem.. al je akumolator hin al pa kaj druzga.... Mogoče pa sem pozabil dat kable skup ko sem klučavnico rihtal (sem jo dol vzel....) in pozabil priklopit kable.... Samo dvomim.... (to bom že uredil in pogledal)... No zaj pa me zanima kje v MB bi lahko dobil akumolator za Aerox-a letnik 2001...?? KOlk bi približno stal akumolator da si našparam...=P da pol gledam za druge stvari na skuteru...:P (avspuuh, vplinjač, stranska tačka, pa takšne "malenkosti")....:)

LP Nejc...!

Popravljeno . Popravil Nejc-sikman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

akumolatorje prodajajo u trgo avto petrol posod ti moraš sm gledat da je dost močn

sicer pa pomoje je u mariborju kje kakšna firma k preizkušajo akumolatorje pa ga neseš ke nej ti ga sporba če se ga da še filat k če se ga da ga sm notr dej pa se voz kakšno urco okol po kakšnih ravninah kej boš šu hitr da se bo nafilov

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!