Skoči na vsebino

ali je ženska sposobna tako dobre vožnje kot moški..


kr ena bajkerca

Priporočene objave

Ženske bolje kuhajo, perejo in pomivajo posodo :grupni:

Hola mojster,

tole seveda ni res - jst kuham bolje kot marsikatera ženska, da pranja in pomivanja posode sploh ne omenjam :naughty: po drugi strani je pa res, da je kar nekaj bejb hitrejšh od mene na motorju :whistle: kaj nej rečem, lajf je lep :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole je bil moj prvi post v tej temi:

Z vsem spoštovanjem do žensk bom vseeno rekel, da mislim, da NE. Kar ne pomeni, da ženske niso dobre voznice ali da so vsi moški boljši vozniki. Verjamem, da je veliko žensk, ki so boljše voznice od marsikaterih moških, ampak če pa gledaš generalno in sodiš na podlagi svetovnih tekmovanj v motociklizmu kjer se kažejo največja mojstrstva, pa žensk sploh ni zaslediti. Seveda obstajajo take, ki so presneto hitre in puščajo za sabo velik del moške konkurence, ampak med top top vozniki (GP, SBK, ipd) pa žensk enostavno ni. Verjetno če bi obstajala ena, ki se pelje tako kot Rossi, bi šla tekmovat, saj ni pravila, da ženska ne sme vozit.

Tole pa drugi:

Tina je prav gotovo odlična in hitrejša od večine moških, ampak še vedno, če generalno gledamo, njeni časi ali časi ostalih žensk (npr. na Grobniku) enostavno niso tako dobri kot časi najhitrejših moških.

GROBNIK REKORDI

Jaz se že skozi pogovarjam o športu in res ne vem kaj se usajaš, ker to so znana in preverljiva dejstva.

In tudi splošno stanje se nanaša na splošno stanje v športu, torej na podlagi udeležbe in rezultatov na različnih športnih tekmovanjih v motociklizmu, ker o tem že od začetka govorim.

Sem lepo razložil kasneje, da kar se tiče običajne vsakdanje vožnje, pomoje razlik ni, oziroma so eni ali drugi lahko boljši.

Drugič malo pomiri svoj ego in ne takoj skakat u luft, ker ti noben nič noče, sploh pa noben ne zanika, da ste tudi ženske lahko odlične voznice, jaz sem sampo podal svoje mnenje in videnje glede sposobnosti in merjenju le teh na podlagi športnega motociklizma.

Popravljeno . Popravil DeX
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa mislim, da imajo ženske na splošno (seveda so tudi izjeme) :whistle: boljši občutek za vožnjo, saj so v glavnem (razen izjem) :whistle: bolj nežne, kar je pri hitri vožnji na meji zelo pomembno. Kondicijo in moč, ki jo potrebujejo za vožnjo, pa tudi lahko pridobijo s treningi. Verjetno se bo marsikdo, ki zna dobro peljati, strinjal s trditvijo, da je potrebno biti pri hitri vožnji nežen in odločen. Agresivnost brez občutka je bolj za kramp, kot pa za motor.

Moje mnenje je, da imajo ženske boljši potencijal, da postanejo dobre voznice, kot moški, vendar tega potenciala ne izkoristijo, ker to ni njihova prioriteta. Res je na cesti in na dirkališču malo žensk, vendar statistično gledano, so moški slabši vozniki, kot ženske tudi na dirkališču. :eek: Sedaj pa sigurno kakšnega z veliiiikim egom močno zanima, kako sem prišel do te ugotovitve. :lol: Preprosto. :zzz: Lahko gledamo, da so v vrhunskem motošportu na prvih mestih samo moški. Problem pri analizi podatkov je ta, da je potrebno pogledati tudi število moških, ki se ukvarjajo z motošportom v primerjavi s številom žensk, ki se ukvarjajo z motošportom. Četudi ženske ne dosegajo najboljših rezultatov na vrhunskih tekmovanjih, so za sabo pustile več moških, kot jih je bilo pred njimi. :hmm: Torej so že s tega vidika boljše. :OK:

Za tiste, ki še ne razumejo še en enostaven primer:

Če se dirke udeleži 20 tekmovalcev in je od tega le 1 ženska, ki je dosegla npr. 8 mesto, je povprečje žensk (8) boljše od povprečja moških (10,63). :huh:

Roko na srce, je ženskam veliko težje dobiti sponzorje oz. priti v tovarniško ekipo pri motošportu, kot moškim. Že hobi motošport je jama brez dna, kar se tiče denarja, tako da je za vrhunske rezultate potrebno kar nekaj sponzorjev.

Kaj je tovarniški stroj v primerjavi s stroji, ki jih imajo ostale ekipe, pa verjetno velika večina bolje ve od mene. Tudi Rossi ali Stoner ali Pedrosa nebi mogli dosegati takih rezultatov, če nebi imeli tovarniških strojev. Zato se meni osebno zdi neprimerno iskati ženske v motoGP z vrhunskimi rezultati. :doze:

Če ima kdo potrebo komentirati tudi to, naj se pred tem vpraša ali smo Slovenci manj sposobni tako dobre vožnje kot Italijani, Avstralci, Španci.... :hmm: V motoGP ni nobenega vrhunskega rezultata Slovenca, če štejemo vrhunski rezultat stopničke, pa kot imam jaz v vednosti, je tudi že kakšen Slovenec poskušal dirkati s svetovno elito v GP klasi. Tudi število mrtvih na cesti doda velik minus na slovensko stran. Torej po taki logiki smo Slovenci manj sposobni tako dobre vožnje, kot Italijani, Avstralci, Španci, Francozi, Nemci, Finci.... :slap:

Jaz mislim, da so ženske bolj sposobne, vendar tega ne izkoristijo, zato jih ni videti na dirkah. Na cestah pa predvsem v avtomobilih prevečkrat delajo neumnosti. To pa zato, ker imajo večinoma avtomobile za prevoze od točke A do točke B. Vozijo pa večinoma tako, kot so jih naučili moški inštruktorji. :slap: Seveda so tudi tukaj izjeme. :yes: Kvaliteta učitelja se vidi na učencu.

Pa še nekaj v vednost ženskam: Za nasvete o vožnji najprej vprašajte žensko z izkušnjami in ne sledite slepo nasvetom vaških dirkačev. Tudi jaz ne znam ženski svetovati kako naj vozi motor tako kot ji lahko kakšna ženska, ki ima pol manj izkušenj, kot jaz.

Upam, da ni kakšen ego preveč trpel pri branju mojega mnenja. .)

Bomo videli. O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola mojster,

tole seveda ni res - jst kuham bolje kot marsikatera ženska, da pranja in pomivanja posode sploh ne omenjam :naughty: po drugi strani je pa res, da je kar nekaj bejb hitrejšh od mene na motorju :whistle: kaj nej rečem, lajf je lep :)

Pod tole se pa tudi jaz podpišem. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@DEX:

A se vedno tako napadenega počutiš, ko te kdo vpraša da malo podrobneje razložiš svoje argumente? :hmm: Si tudi med vožnjo tako hitrosfrustrirajoč? :hmm:

Popravljeno . Popravil greenninja
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na srečo ne, je pa res, da kadar vstanem malo bolj na levo nogo (kot danes) hitro skočim, če zaznam, da je bil tudi odziv malce bolj buren. Saj drugače pravijo, da sem čisto ok dečko ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst mislim da ženske niso dobre voznice (predvsem v kritičnih situacijah) :rolleyes: sam se pa lepo vid malo oznojeno žensko v napol slečenem kombizjonu :wub: to pa odtehta nihovo vožnjo :yes: pa kdo se nebi branu ene divje sexsi motoristke :OK: i like it

pizda moram eno motoristko dobit.............eno skuterašico hihihi O:-)

sej drgač je pa prow fajn d se ženska enkrat prpelje z motorjm do tebe, ne pa d se morš ti skos vozd do nje ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1.Agresivnost brez občutka je bolj za kramp, kot pa za motor.

2.Četudi ženske ne dosegajo najboljših rezultatov na vrhunskih tekmovanjih, so za sabo pustile več moških, kot jih je bilo pred njimi. :hmm: Torej so že s tega vidika boljše. :OK:

3.Če se dirke udeleži 20 tekmovalcev in je od tega le 1 ženska, ki je dosegla npr. 8 mesto, je povprečje žensk (8) boljše od povprečja moških (10,63). :huh:

4.Za nasvete o vožnji najprej vprašajte žensko z izkušnjami in ne sledite slepo nasvetom vaških dirkačev. Tudi jaz ne znam ženski svetovati kako naj vozi motor tako kot ji lahko kakšna ženska, ki ima pol manj izkušenj, kot jaz.

5.Bomo videli. O:-)

1. ko delaš s krampom je treba met veliko občutka..mogoče nisi še nikoli dost krampal..al pa nisi bil v tem uspešen in si obupal

2. ne ne..pomeni da pač vsi moški niso tako dobri in vedno (skoraj) samo eden zmaga

3. taka statistika je za državne uradnike

4. tu se bom strinjal, je pa res da ženske (ponavadi) ne znajo ali ne upajo svetovat ker niso čisto prepričane same vase..pač družbena zadeva

5. je reku ta slep

sorry k sm mal skrajšal

sicer sem pa svoje že povedal..

Popravljeno . Popravil biker77
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole je bil moj prvi post v tej temi:

Tole pa drugi:

Jaz se že skozi pogovarjam o športu in res ne vem kaj se usajaš, ker to so znana in preverljiva dejstva.

In tudi splošno stanje se nanaša na splošno stanje v športu, torej na podlagi udeležbe in rezultatov na različnih športnih tekmovanjih v motociklizmu, ker o tem že od začetka govorim.

Sem lepo razložil kasneje, da kar se tiče običajne vsakdanje vožnje, pomoje razlik ni, oziroma so eni ali drugi lahko boljši.

Drugič malo pomiri svoj ego in ne takoj skakat u luft, ker ti noben nič noče, sploh pa noben ne zanika, da ste tudi ženske lahko odlične voznice, jaz sem sampo podal svoje mnenje in videnje glede sposobnosti in merjenju le teh na podlagi športnega motociklizma.

Pol pa si/ste sfalili temo...tle je naslov: ali je ženska sposobna tako dobre vožnje kot moški.. in v On the Road & Off-Road in tako ni prvo pomembno, kdo je boljši v športu...bi pasalo pol to v športni motociklizem :devil:

Eh, zarad čega vse se razburjate :headbang:

:lol1:

PS: kdo bolš kuha moški al.... :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@DEX:

A se vedno tako napadenega počutiš, ko te kdo vpraša da malo podrobneje razložiš svoje argumente? :hmm: Si tudi med vožnjo tako hitrosfrustrirajoč? :hmm:

ti si itak agresivka..in je treba s tabo agresivno..

ajde..hitr u kuhno :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z vsem spoštovanjem do žensk bom vseeno rekel, da mislim, da NE. Kar ne pomeni, da ženske niso dobre voznice ali da so vsi moški boljši vozniki. Verjamem, da je veliko žensk, ki so boljše voznice od marsikaterih moških, ampak če pa gledaš generalno in sodiš na podlagi svetovnih tekmovanj v motociklizmu kjer se kažejo največja mojstrstva, pa žensk sploh ni zaslediti. Seveda obstajajo take, ki so presneto hitre in puščajo za sabo velik del moške konkurence, ampak med top top vozniki (GP, SBK, ipd) pa žensk enostavno ni. Verjetno če bi obstajala ena, ki se pelje tako kot Rossi, bi šla tekmovat, saj ni pravila, da ženska ne sme vozit.

ce gledas na podlagi svetovnih tekmovanj,sploh ne mores primerjat zenske-moski,ker je motociklizem ze na splosno bolj moska zadeva in se vecina zensk sploh ne poglablja v to..mal je seveda tud politika,ker ekipe raje vzamejo dobrega moskega kot dobro zensko.. itak je pri vseh zadevah tko,ce se zenska spusti v mosko dejavnost,se mora 5x bolj dokazat. ampak tiste ki pa so v tem,katere res zanimajo sami motorji,voznja..pa mislim da so kr mojstrice.. itak,da ce neko stvar z veseljem pocnes,da jo dobr pocnes pa ni vazno kaj mas med nogami ane.

ubistvu je to neka taka tema,kot ce bi se vprasali 'ali znajo moski tako dobro strikati kot zenske?' :slap: vecina ne,samo tista pescica ki pa mogoce to zna oz. pocne pa verjamem da lahko konkurirajo marsikateri mamci B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola mojster,

tole seveda ni res - jst kuham bolje kot marsikatera ženska, da pranja in pomivanja posode sploh ne omenjam :naughty: po drugi strani je pa res, da je kar nekaj bejb hitrejšh od mene na motorju :whistle: kaj nej rečem, lajf je lep :)

Ojla!

Ti si itak izvenserijski (motorja ne znaš vozit, kuhaš, pereš in še kaj bi se našlo) :D . Sam ne vem, ne vem. Zadnjič je tvoja iz rukzaka privlekla pecivo in je blo zelo okusno. Pa baje, da nisi ti pekel :whistle: . Sej po eni strani te čist zastopim :cry: . Kr priznaj, mal se pa tud bojiš, da ne bi druga polovica naredila :fight1: , česar ti ne privoščim :grrr . Pol pa ne bi blo več :love1: nekaj časa. Pa smo se spet mal pohecal :010 :010 . Ja lajf je lep :grim .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.... itak,da ce neko stvar z veseljem pocnes,da jo dobr pocnes pa ni vazno kaj mas med nogami ane.

Pa še kako je važno, da imaš dober stroj med nogami. S Tomosom ti nobeno veselje ne bo pomagalo, da boš sledil Rossiju. :naughty:

ubistvu je to neka taka tema,kot ce bi se vprasali 'ali znajo moski tako dobro strikati kot zenske?' :slap: vecina ne,samo tista pescica ki pa mogoce to zna oz. pocne pa verjamem da lahko konkurirajo marsikateri mamci B)

V Peruju je še manj žensk kot peščica, ki zna štrikati. Zna pa to večina Peruancev. Pri njih je to MOŠKI posel. :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PS: kdo bolš kuha moški al.... :P

Pri nama to vprašanje ni merodajno. Noben ne zna. Ali upaš trdit, da kuhaš bolje od mene? :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

s tako debato se ne bo pršlo nikamor :whistle: ....je ista kot tisto : je boljš yamaha al honda..al pa še kawasaki pa suzuki... :whistle: :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

s tako debato se ne bo pršlo nikamor :whistle: ....je ista kot tisto : je boljš yamaha al honda..al pa še kawasaki pa suzuki... :whistle: :whistle:

tuki ni problema..ve se kater je najboljši..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še kako je važno, da imaš dober stroj med nogami. S Tomosom ti nobeno veselje ne bo pomagalo, da boš sledil Rossiju. :naughty:

nisem mela v mislih motorja ampak 'osebno premozenje' med nogami..puncke pa fanki pa to.. :lol:

V Peruju je še manj žensk kot peščica, ki zna štrikati. Zna pa to večina Peruancev. Pri njih je to MOŠKI posel. :yes:

..uglavnem poanta je jasna pri tem..me ne zanima peru..

no sej po eni strani razumem vase napenjanje...kukrkol bi prisli do zakljucka,da zenska bolje pelje motor kot moski,bi bil moski ego totalno sesut...tko da,js vam puscam veselje..res ste frajerji pa carji pa cist noro ga zalagate :yes: ..itd.. js mam pa tud svoj veselje k ga ne mislim opuscat..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

maš na svoji sliki :whistle:

Boks?

av-15783.jpg

Popravljeno . Popravil Kölm
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

s tako debato se ne bo pršlo nikamor :whistle: ....je ista kot tisto : je boljš yamaha al honda..al pa še kawasaki pa suzuki... :whistle: :whistle:

V bistvu je precej enostavno narest povzetek:

Ženske za volanom so precej kritične. One, ki so nedavno naredile izpit se želijo dokazat, da bi ovrgle stereotip o tem kdo je boljši na cesti; tastarejše ( beri: 60+ ) pa niso zbrane, ker razmišljajo, če so zaprle plin v bajti, zaklenile,... One vmes so pa loterija- ene majo občutek za usklajevanje volan+gas+sklopka+bremza+prestavljanje, ene pa ne.

Pri moških je seveda zelo podobno, razen, da se oni v vmesni fazi ne gledajo v špegel s šminko v roki, popravljajo push-up modrca ter histerično ne iščejo po avtu med vožnjo najljubšega cd-ja od Proeskega,...

Ženske na motorjih pa so:

a) cele in se vozijo kakor se znajo in zmorejo, da take tudi ostanejo. Z dokazovanjem se ne obremenjujejo.

b ) polomljene in zato kmalu nehajo bit motoristke

Načeloma pa na cesti niso tako agresivne.

:) Lp.

Popravljeno . Popravil greenninja
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na srečo ne, je pa res, da kadar vstanem malo bolj na levo nogo (kot danes) hitro skočim, če zaznam, da je bil tudi odziv malce bolj buren. Saj drugače pravijo, da sem čisto ok dečko ;)

Ejej @DeX. Pa te je dala v okvir. Ne se dat :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!