Skoči na vsebino

Policija svetuje in kaznuje


SF

Priporočene objave

Zdravo!

Danes sem dobil pošto od avstrijske policije skupaj s položnico 85eu kazni.

Aprila naj bi nekje po A9 peljal 71 kmh, kjer je omejitev 50 kmh.

Sedaj imam 14 dni časa za pritožbo.

Ima kdo kakšen nasvet? Kakšne so sploh kazni za prehitro vožnjo v avstriji. Tale 71 kmh mi je malo sumljiv(morda je kazen za 20kmh prekoračitve nižja,pa so zaokrožili navzgor)

lp

Glede na naše kazni..če si res peljal tam in prehitro, bi sam plačal kazen in bil tiho. Če pa zagotovo veš, da te ni bilo tam oz. da si zagotovo peljal po omejitvah pa jim lahko to poskušaš dokazati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo!

Danes sem dobil pošto od avstrijske policije skupaj s položnico 85eu kazni.

Aprila naj bi nekje po A9 peljal 71 kmh, kjer je omejitev 50 kmh.

Sedaj imam 14 dni časa za pritožbo.

Ima kdo kakšen nasvet? Kakšne so sploh kazni za prehitro vožnjo v avstriji. Tale 71 kmh mi je malo sumljiv(morda je kazen za 20kmh prekoračitve nižja,pa so zaokrožili navzgor)

lp

Samo HITRO plačaj,da nebojo vmešali še našo policijo bo kazen in pike po naši zakonodaji ! !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v sredo je na ridah en "letečman" dal meni prav lepo lekcijo "pravilne" vožnje skozi ovinek...resda so bile gume ( komaj ) na pravi strani črte.... glava pa na drugem pasu - približno tam kot je na audiju levi krogec...

no meni ni do take vožnje ... in se bom takim lekcijam upiral...pomoje je bil na bolniški ko je njihov "inštruktor" v tistem videu razlagal o varni vožnji.... pa kolikor vem te za to že lahko kaznjujejo....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pi*** mu ma***** gospodu policistu (cenzura). Danes sem šel v LJ (Vič) čez prehod čez železniško progo, in trenutek preden zapeljem čez progo, utripne luč, ker nemorem varno ustavit, mal gasa pa čez. Na drugi strani pa 500E + 5pik ? wtf? Res se jim je odrolal s temi kaznimi.

No ja, raje se prehodom približujte vedno s polžjo hitrostjo, če pa slučajno zabliskne luč pa raje na smrt žlajf, kot it čez. Se splača.

LP

Popravljeno . Popravil Gizmo_
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

To ni za pluskat, to je za jokat. Kam smo pršli. V AT imajo količnik plač x2 ali celo več, kazni pa : 10. V AT z prekrškom plačaš kazen in jbg gre tank bencina, al pa večerja za 2 , tukej morš pa resno razmislit, kako boš čez mesec sfolgal, pa če bi mogoče dopust spustu ipd. Ker je res malo prehudo. Ni čudno da g.Pahor ne preživi čez mesec z 3kE greš 1x čez prehod, pa 1x spregledaš tablo 50 pa greš 70 pa si tam...

No ja pa po pameti po CPP.

LP

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pričakujam tvoj filmček, seveda z vidno celotno reg. številko, pa daj še zraven poln naslov..... :notworthy:

Bova posnela, če boš prišel pomagat montirat! :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pi*** mu ma***** gospodu policistu (cenzura). Danes sem šel v LJ (Vič) čez prehod čez železniško progo, in trenutek preden zapeljem čez progo, utripne luč, ker nemorem varno ustavit, mal gasa pa čez. Na drugi strani pa 500E + 5pik ? wtf? Res se jim je odrolal s temi kaznimi.

No ja, raje se prehodom približujte vedno s polžjo hitrostjo, če pa slučajno zabliskne luč pa raje na smrt žlajf, kot it čez. Se splača.

LP

Pa se nisi pritožil? Pomojem se bi dalo tole zadevo spodibjat pri sodniku za prekrške, ker nekaj je namerno prečkanje drugo je pa to kar se je tebi zgodilo.

Pa si vprašal policaja, če se bi sred tirov ustavu a bi ti vseeno napisal kazen?!!! Oh ti naši "izobraženi" gospodje v modrem! :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa se nisi pritožil? Pomojem se bi dalo tole zadevo spodibjat pri sodniku za prekrške, ker nekaj je namerno prečkanje drugo je pa to kar se je tebi zgodilo.

Pa si vprašal policaja, če se bi sred tirov ustavu a bi ti vseeno napisal kazen?!!! Oh ti naši "izobraženi" gospodje v modrem! :rolleyes:

Ubijaj!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa se nisi pritožil? Pomojem se bi dalo tole zadevo spodibjat pri sodniku za prekrške, ker nekaj je namerno prečkanje drugo je pa to kar se je tebi zgodilo.

Pa si vprašal policaja, če se bi sred tirov ustavu a bi ti vseeno napisal kazen?!!! Oh ti naši "izobraženi" gospodje v modrem! :rolleyes:

nič se ni dalo pogovarjat z njim. Se je odločil, da bo izpolnil normo zgleda, ker ko je napisal in vročil kazen, se je usedel v avto in šel domov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pi*** mu ma***** gospodu policistu (cenzura). Danes sem šel v LJ (Vič) čez prehod čez železniško progo, in trenutek preden zapeljem čez progo, utripne luč, ker nemorem varno ustavit, mal gasa pa čez. Na drugi strani pa 500E + 5pik ? wtf? Res se jim je odrolal s temi kaznimi.

No ja, raje se prehodom približujte vedno s polžjo hitrostjo, če pa slučajno zabliskne luč pa raje na smrt žlajf, kot it čez. Se splača.

LP

Men pa zdaj zjutraj ko sem se peljal v sluzbo...

100metrov kolone do semaforja jz pa pocasi 20km/h mimo kolone.Nikogar nasproti,kolona stojeca.Ob cesti pa policist na motorju in mi pomaha jz pa njemu nazaj in peljem proti semaforju.

On pa poln gas za menoj v skarje saj so takrat ze vozili avti nasproti-to njemu dovoljuje zakon!

Pa kricanje naj zapeljem na parking.Na parkingu pa veselica :) Se pihat sem mogu :)

Pol pa on trdi,da sem prehiteval kolono jz pa,da sem obvozil stojeca vozila.Pa pravi naj bom tiho,da ne bo se kaj najdu in bom mel.Jz pa njemu naj ne grozi,ker mi nima kaj.Pa on da nimam pravilno namescene tablice in da je poskodovana.Pa jz njemu naj mi pokaze kje...pa skoci in neki...pol pa aha no tablica je ok...pa kazen 300eu za prehitevanje in adijo.

Se pa strinja,da so stali in da nisem nikogar ogrozal....na koncu je rekel,da nisem uposteval talnih oznacb....je pa seveda povdaril,da on vse ve.Verjetno je zato takoj imel svojo biblijo v roki :)

V Ljubljani pred tedni pa smo se skupaj z letecimi tako vozili pa Siski...seveda brez nobene kazni pac pa z pozdravi in nasmeski na obrazih...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, mogoče se ti pa vrača za vse druge oholosti ...

Madonca si ti eno škodoželjno bitje....rolleyes.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta viken so me ustavili policaji v Avstriji, bilo je ponoči nikjer nobenega samo ta dva policaja z radarjem in jaz priletim 95 kjer je omejitev 50. Mi razloži policaj kako drago me bo to prišlo in se celo z menoj pogovarja v slovenščini, ter mi na koncu, ko sem bil že čist obupan vrne dokumente mi reče, da naj grem sedaj bolj počasi in mi zaželi srečno pot. :notworthy: Brez kazni in tudi pihati mi ni bilo treba tako kot pri nas. Prvič v življenju, da me je nekdo pustil naprej brez kazni in se normalno pogovarjal brez tistih njihovih grdih pogledov in nadutosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta viken so me ustavili policaji v Avstriji, bilo je ponoči nikjer nobenega samo ta dva policaja z radarjem in jaz priletim 95 kjer je omejitev 50. Mi razloži policaj kako drago me bo to prišlo in se celo z menoj pogovarja v slovenščini, ter mi na koncu, ko sem bil že čist obupan vrne dokumente mi reče, da naj grem sedaj bolj počasi in mi zaželi srečno pot. :notworthy: Brez kazni in tudi pihati mi ni bilo treba tako kot pri nas. Prvič v življenju, da me je nekdo pustil naprej brez kazni in se normalno pogovarjal brez tistih njihovih grdih pogledov in nadutosti.

Pr ns bi te najrajš ustrelil, če bi mogli za taaak prekršek.

aja-tut pol MSvetovcev bi te (me) za tak prekršek najraje ustrelili. headbang.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Mam eno vprašanje pa bom kr tukile vprašu, ekr se nanaša na policijo.

Jst pa še en kolega sva dobila kazn iz avstrije 180€ pa kdaj sm jo dobu vem, ker ostalo je nemško men pa ta jezik ne gre glih neki. Zdravn ni nobene slike samo neka obrazložitev pa položnica, kolega je uprašu enga slovenskega policista pa je reku da če ni zdraven slovenske obrazložitve, da se pač plačilu lahko izognem to drži :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mam eno vprašanje pa bom kr tukile vprašu, ekr se nanaša na policijo.

Jst pa še en kolega sva dobila kazn iz avstrije 180€ pa kdaj sm jo dobu vem, ker ostalo je nemško men pa ta jezik ne gre glih neki. Zdravn ni nobene slike samo neka obrazložitev pa položnica, kolega je uprašu enga slovenskega policista pa je reku da če ni zdraven slovenske obrazložitve, da se pač plačilu lahko izognem to drži :?

Avstrijski organi verjetno niso spajdašeni z našo davkarijo, tako da na dohodke se ti ne morejo obesit... Je pa čisto možno, da te bodo naslednjič, ko boš v Avstriji ustavljen, pridržali, dokler (tudi) tega ne plačaš.

Čisto tako, iz radovednosti - kdo pa je prejemnik na položnici? Pa št. računa je avstrijska?

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na položnici piše Bundespolizeidirektion, občina Celovec, pa na roke napisana kazn pa še enpar stvari, ja št. računa je avstrijska...AT pa cifre... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!