Skoči na vsebino

Policija svetuje in kaznuje


SF

Priporočene objave

pussy :grrr

povej mi ko boš lepo skoz prišu, medtem ko boš prgonu skoz naselje 20 preveč..

Tut modri majo nek minimalni izkupiček domov na postajo prnest..

Pač ... za svoje prekrške pač morš sam nosit odgovornost ... pa ne prgont 20 km preveč ... ajnfok :P ... če ga posrejem, sem pripravljen bit kaznovan .. če pa dobim odpustek, pa toliko bolše .... a zdj nj se z njim kregam, ker sem jaz naredil prekršek in on si je to dovolil ugotovit :? ...

Itak vsak zase ve kaj bo storil ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pač ... za svoje prekrške pač morš sam nosit odgovornost ... pa ne prgont 20 km preveč ... ajnfok :P ... če ga posrejem, sem pripravljen bit kaznovan .. če pa dobim odpustek, pa toliko bolše .... a zdj nj se z njim kregam, ker sem jaz naredil prekršek in on si je to dovolil ugotovit :? ...

Itak vsak zase ve kaj bo storil ;)

Se strinjam 100%. razen:

u glavo jebat se pa ne pustim, ker sem dovolj star stric in od njih zahtevam spoštovanje in korekten odnos (pa čeprav mu moram to pojasniti) in do sedaj mi je uspevalo...naprej pa bomo videli. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem se spet enkrat peljal na štop in ugotovil, zakaj avtomobilisti pobijajo motoriste!

Baba kot baba (pardon, ampak tako se moram izraziti pri vsem kar sem doživel - in jo tudi "skurcal" (podučil) - pa še ven me ni vrgla.)

Na kakih dvajsetih kilometrih je skoraj z nezmanjšano hitrostjo prevozila pet STOP znakov (zame je to isto kot rdečo luč). Pri vsakem sem jo opozoril, a je na naslednjem naredila isto!!!

Pri znaku "Nimaš prednosti" ni nikoli pogledala levo (včasih moraš tudi deseno - jaz kar vedno!)

Ej ljudje božji; Mene je bilo tako strah, kot že dolgo ne! Nazadnje pa sem ji rekel, da taki kot je ona, pobijajo motoriste in naj se ne čudi, če bo enkrat nekoga spravila pod rušo....pa je rekla: "Saj ni nikjer noben'ga policaja!"

Težko mi je tole pisati, ampak to, kar sem doživel je živa groza. In s takimi v prometu se srečujemo vsak dan. Potem pa taki nam: "Nori motoristi!"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po 15 min. se zbrise?? hehe

Ja katera dobra vila ti je pa to natvezila?

Se strinjam s tabo!

VPRAŠANJA IN ODGOVORI

sl_breznik_a.jpg

Slavko Breznik

Slavko Breznik je bil do svoje upokojitve glavni policijski inŠpektor in vodja skupine za cestni promet na policijski upravi Maribor. V Prometni svetovalnici je odgovarjal na vpraŠanja s področja prometnih prekrŠkov in nesreč.

Področje trenutno ni aktivno. Vabimo vas, da si ogledate arhiv vpraŠanj in odgovorov tega svetovalca.

VpraŠanje
I 17.08.2004 | Številka vpraŠanja: 113

Laserski merilnik - mnenje

Pozdravljeni,

prebral sem vse vaŠe odgovore v zvezi z merjenjem hitrosti. Zanima pa me vaŠe mnenje v zvezi z naslednjo situacijo: policist nekemu vozilu pred menoj izmeri hitrost 100km/h na odseku, kjer je hitrost omejena na 50km/h. Potem merilnika ne "resetira" in ustavi mene. Pokaže mi merilnik, na katerem je zabeležena hitrost 100km/h in veljavna razdalja (na primer 50m). Kako lahko v tem primeru dokažem, da sem vozil le 45 km/h in je zabeležena hitrost na laserskem merilniku "stara"?

Preprosta reŠitev bi sicer bila, da bi merilnik sočasno s hitrostjo zabeležil tudi čas merjenja!

Hvala za odgovor.

Odgovor

VaŠe vpraŠanje je zelo abstraktno. Ker pa se očitno pojavljajo dvomi v korektnost dela policista vam želim pojasniti postopek dela z ročnimi laserskimi merilniki hitrosti. V policiji, zaradi takŠnih in podobnih dvomih nabavljamo tudi modernejŠe laserske merilnike hitrosti, ki imajo vgrajene tudi video kamere, kar dodatno odvrača dvome. Vsi policisti, ki nadzorujejo cestni promet z merilniki hitrosti so se udeležili posebnega seminarja - usposabljanja za delo z merilniki hitrosti in nato tudi ustrezni teoretčni in praktični preskus znanja, kar je podlaga za izdajo potrdila o usposabljenosti (tovrstno usposabljanje je nadstandard, saj ustrezni pravilnik to ne zahteva). Na usposabljanjih se veliko časa nameni strokovnemu, zakonitemu, korektnemu in učinkovitemu delo policije pri umirjanju hitrosti in s tem zmanjŠanja Števila prometnih nesreč zaradi hitrosti. Glede samega postopka pa naslednje: Pogoj za uporabo merilnika hitrosti je redno letno testiranje-umirjanje naprave. Policist, oz. naprava sama, pred uporabo merilnika hitrosti opravi kar tri teste. Po opravljenih testih prične policist z meritvami hitrosti. Meritev lahko opravlja tako, da je merilnik na posebnem stojalu, ali da je naslonjen na posebnem ramenskem delu ali prostoročno. V primeru, da je meritev uspeŠna, se na displeju izpiŠe hitrost v km/h in razdalja (m) na kateri je izmerjena hitrost. Policist podatke o izmerjeni hitrosti takoj vpiŠe v zapisnik in nato krŠitelja seznani z ugotovljenim prekrŠkom (kraj, čas, podatki o omejitvi hitrosti, razdalji, s kazensko določbo-krŠitvijo, itd). Izmerjena hitrost ostane na displeju merilnika hitrosti vse do naslednje meritve oz. se izbriŠe s pritiskom na določeno tipko (to policisti tudi storijo potem, ko izpolnijo zapinik in ko izmerjeno hitrost pokažejo krŠitelju). Seznanjam vas tudi, da se naprava samodejno izključi v 15 minutah po zadnji meritvi, zaradi varčevanja z energijo. Iz izkuŠen lahko povem, da je to prav čas, ki je potreben, da policist ustavi krŠitelja, ga seznani s krŠitvijo, izpolni ustrezni zapisnik, krŠitelju izda plačilni nalog in ponovno prične z meritvami. Pri uporabi merilnikov hitrosti pa mora policist dosledno upoŠtevati navodila za uporabo naprave in določbe Pravilnika o merislovnih zahtevah za merilnike hitrosti v cestnem prometu. Iz povedanega sledi, da je takŠno vpraŠanje, kot ste ga zastavili, nepotrebno.

a brati znata ? pa brez zamere .. samo včasih bi bilo pa dobro da bi komu ki dobronamerno posreduje nekaj kar je prebral kaj verjamete ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem se spet enkrat peljal na štop in ugotovil, zakaj avtomobilisti pobijajo motoriste!

Baba kot baba (pardon, ampak tako se moram izraziti pri vsem kar sem doživel - in jo tudi "skurcal" (podučil) - pa še ven me ni vrgla.)

Na kakih dvajsetih kilometrih je skoraj z nezmanjšano hitrostjo prevozila pet STOP znakov (zame je to isto kot rdečo luč). Pri vsakem sem jo opozoril, a je na naslednjem naredila isto!!!

Pri znaku "Nimaš prednosti" ni nikoli pogledala levo (včasih moraš tudi deseno - jaz kar vedno!)

Ej ljudje božji; Mene je bilo tako strah, kot že dolgo ne! Nazadnje pa sem ji rekel, da taki kot je ona, pobijajo motoriste in naj se ne čudi, če bo enkrat nekoga spravila pod rušo....pa je rekla: "Saj ni nikjer noben'ga policaja!"

Težko mi je tole pisati, ampak to, kar sem doživel je živa groza. In s takimi v prometu se srečujemo vsak dan. Potem pa taki nam: "Nori motoristi!"

ti pa imaš malo samomorilskih nagnenj ... jaz bi ji že zdavnaj ročno zategnil , skočil ven in tekel kolikor bi mi moje stare noge dale....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ti pa imaš malo samomorilskih nagnenj ... jaz bi ji že zdavnaj ročno zategnil , skočil ven in tekel kolikor bi mi moje stare noge dale....

Al si mislu reč,da bi ročno zategnu,skoču nanjo ........pol pa kolikor bi mogel...(mal za hec,hi hi hi).
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Laserski merilnik - mnenje

VaŠe vpraŠanje je zelo abstraktno. Ker pa se očitno pojavljajo dvomi v korektnost dela policista vam želim pojasniti postopek dela z ročnimi laserskimi merilniki hitrosti. V policiji, zaradi takŠnih in podobnih dvomih nabavljamo tudi modernejŠe laserske merilnike hitrosti, ki imajo vgrajene tudi video kamere, kar dodatno odvrača dvome. Vsi policisti, ki nadzorujejo cestni promet z merilniki hitrosti so se udeležili posebnega seminarja - usposabljanja za delo z merilniki hitrosti in nato tudi ustrezni teoretčni in praktični preskus znanja, kar je podlaga za izdajo potrdila o usposabljenosti (tovrstno usposabljanje je nadstandard, saj ustrezni pravilnik to ne zahteva). Na usposabljanjih se veliko časa nameni strokovnemu, zakonitemu, korektnemu in učinkovitemu delo policije pri umirjanju hitrosti in s tem zmanjŠanja Števila prometnih nesreč zaradi hitrosti. Glede samega postopka pa naslednje: Pogoj za uporabo merilnika hitrosti je redno letno testiranje-umirjanje naprave. Policist, oz. naprava sama, pred uporabo merilnika hitrosti opravi kar tri teste. Po opravljenih testih prične policist z meritvami hitrosti. Meritev lahko opravlja tako, da je merilnik na posebnem stojalu, ali da je naslonjen na posebnem ramenskem delu ali prostoročno. V primeru, da je meritev uspeŠna, se na displeju izpiŠe hitrost v km/h in razdalja (m) na kateri je izmerjena hitrost. Policist podatke o izmerjeni hitrosti takoj vpiŠe v zapisnik in nato krŠitelja seznani z ugotovljenim prekrŠkom (kraj, čas, podatki o omejitvi hitrosti, razdalji, s kazensko določbo-krŠitvijo, itd). Izmerjena hitrost ostane na displeju merilnika hitrosti vse do naslednje meritve oz. se izbriŠe s pritiskom na določeno tipko (to policisti tudi storijo potem, ko izpolnijo zapinik in ko izmerjeno hitrost pokažejo krŠitelju). Seznanjam vas tudi, da se naprava samodejno izključi v 15 minutah po zadnji meritvi, zaradi varčevanja z energijo. Iz izkuŠen lahko povem, da je to prav čas, ki je potreben, da policist ustavi krŠitelja, ga seznani s krŠitvijo, izpolni ustrezni zapisnik, krŠitelju izda plačilni nalog in ponovno prične z meritvami. Pri uporabi merilnikov hitrosti pa mora policist dosledno upoŠtevati navodila za uporabo naprave in določbe Pravilnika o merislovnih zahtevah za merilnike hitrosti v cestnem prometu. Iz povedanega sledi, da je takŠno vpraŠanje, kot ste ga zastavili, nepotrebno.

a brati znata ? pa brez zamere .. samo včasih bi bilo pa dobro da bi komu ki dobronamerno posreduje nekaj kar je prebral kaj verjamete ...

Kaj Še ti povem eno iz prve roke? Ja se izključi (kao sleep mode- varčevanje z energijo), meritev pa lahko pridobiŠ nazaj s pritiskom na eno tipko ki je na laserskih merilnikih. Zaj pa vrjemi kar hočeŠ.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj Še ti povem eno iz prve roke? Ja se izključi (kao sleep mode- varčevanje z energijo), meritev pa lahko pridobiŠ nazaj s pritiskom na eno tipko ki je na laserskih merilnikih. Zaj pa vrjemi kar hočeŠ.

Ahaaaa, in policisti, ki goljufajo, so tako butasti, da ko ti pomolijo tisto staro meritev pod nos, to storijo brez da bi poprej pritisnili ta knof za pridobitev meritve nazaj in ponovno odŠtevanje 15 minut. Noooo, zdej pa vem. Vrtnarstvo, a ne? Buče pa taka zelenava...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ahaaaa, in policisti, ki goljufajo, so tako butasti, da ko ti pomolijo tisto staro meritev pod nos, to storijo brez da bi poprej pritisnili ta knof za pridobitev meritve nazaj in ponovno odŠtevanje 15 minut. Noooo, zdej pa vem. Vrtnarstvo, a ne? Buče pa taka zelenava...

Preberi post od thumperja.... Se vodi evidenca od meritvah, se vsaka beleži. Zgleda da res neznaŠ brat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Thumper, vsaka čast za tvojo objavo glede merilnikov...

Ko začne policaj govorit o standardih, potrdilih o strokovnosti in ne vem kaj še, pol veš, da je to jeba. Od vsakega policaja je torej odvisno, kakšen človek je, kakšne volje je tisti dan, ali ga je pred tabo že kdo raspi...il. Potem pride na vrsto še budžet, ki ga more napolniti tisti dan, motoristi smo pa itak po definiciji svi divjaki, pa kaj bi revež uniformiran na soncu ali mrazu čakal predolgo, če lahko z eno meritvijo zaračuna petim. Kdo od nas pa gleda na cajger, ko ga ustreli....

Sigurno ste že porajtali, da je vse več dam v uniformah. Teh pa me je resnično strah. Držijo se "molitvenika" do vejice natančno. Včasih malo posumim, da je večina teh mišk, ki se odločijo za ta poklic malo na sadizem cepljenih :evilgrin: . Siecr pri našem spolu ni nič drugače, saj na cesto pošiljajo direktno one iz Tacna. Tak pa se vendar more dokazati. Včasih slišiš, da celo svojo familijo na cesti maltretirajo. Marija, kam pelje ta svet ??!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Od vsakega policaja je torej odvisno, kakšen človek je, kakšne volje je tisti dan, ali ga je pred tabo že kdo raspi...il. Potem pride na vrsto še budžet, ki ga more napolniti tisti dan...

To je to.

Pa če se že dela pizdarije po cestah, naj se jih dela pred koncem vsake izmene, ko je norma za tisti dan izpolnjena :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fantje in dekleta... normiranje ne obstaja,,.... tisti ko to trdi je pa tud nor... če ti šef naloži to, nerabiš nardit... mobing? Eh kr nekaj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preberi post od thumperja.... Se vodi evidenca od meritvah, se vsaka beleži. Zgleda da res neznaŠ brat.

Mislim, da bo kar zate to veljalo, če ne razumeŠ napisanega. Si hodil Še v Tacen, ali si tiste nove generacije Šnel kurza na Šlosarsko?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fantje in dekleta... normiranje ne obstaja,,.... tisti ko to trdi je pa tud nor... če ti šef naloži to, nerabiš nardit... mobing? Eh kr nekaj...

Jaz sem nor, jaz sem ubogi, bogi, bogi, bogi stvor! :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da bo kar zate to veljalo, če ne razumeŠ napisanega. Si hodil Še v Tacen, ali si tiste nove generacije Šnel kurza na Šlosarsko?

nima smisla debatirat s tem o tabo, zgleda da nimaŠ stikov oz sploh pojma o policji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prva izkušnja. Peljem se proti LJ. Pred kresniškim mostom na ravnini prehitevam kolono (polna črta), omejitev 60, na mostu zagledam policijski avto in policista z radarjem v roki. Prepozno, da bi bremzal, samo spustim gas, ker vem da bom ustavljen. Res sem bil hiter. Ko mi pokaže radar 118km/h si mislim "še sreča da me ni še prej dobil, ker bi bil takoj ob izpit". Policist mi reče "gospod prehiter ste bil" in jaz "naredite kar morate, nimam kaj, moja krivda". Spisal mi je nalog za neupoštevanje prometnega znaka (nekaj malega eur) in me upozoril, da na tem odseku velikokrat poči in naj bom previden. Hvala in srečno.

Druga izkušnja. V Planini me ustavijo pri šoli, da so me z radarjem dol nižje slikali in namerili 65km/h in rečem, da bi rad videl, če sem to res bil jaz, nakar mi odvrne, da se lahko pritožim če se mi da, da mi bo on napisal nalog in naj medtem, ko on to piše pokažem obvezno opremo. Očitno je upal, da na CBRki ne bom imel prve pomoči, ampak se je zmotil... Ko pokažem opremo in ker je vse original gor, še pregleda gume. Vse BP in ga očitno boli, ker on bi še nekaj najdu, ampak ne more... Že v štartu vidim, da nima smisla z njim še o čemerkoli debatirat in pogoltnem kazen, ker sem vedu, da sem bil prehiter (radar je bil na unem delu tam vmes, kjer ni hiš in je en šudrast "parkirplac" za tovornjaka).

Kot je nekdo zgoraj napisal. Odvisno kakšen dan imamo, tko se bo izteklo. Če vem, da sem prehiter in sem ustavljen sem pripravljen na posledice in želim čim manj bit pameten v upanju, da bo policist človeški in razumel, da je na motorju težko gledat skoz na števec in da smo takoj 10, 20 prehitri...

Kakorkoli, letos upam na čimmanj sralskih situacij. Vsem nam. Srečno!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@thumper in vsi ostali: Kako naj policaj goljufa, ce je v merilniku shranjen podatek o hitrosti, dolzina opravljene meritve, datum in do sekunde natancna ura opravljene meritve ter nastavljena spodnja meja hitrost(ure se seveda ne da prilagajat, ker je merilnik pod plombo) Ti podatki se na merilnikih sranjujejo toliko casa dokler ni polnilnik poln in je potrebna kalibracija iz strani pooblaščencev. Ce pa kdo ne zna pogledat na uro, ko mu je bil izdan PN, potem je pa res jeba ja!!!

Pa LP!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nima smisla debatirat s tem o tabo, zgleda da nimaŠ stikov oz sploh pojma o policji.

Ahaaa, že vidim. Šnel kurc na Šlosarsko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ahaaa, že vidim. Šnel kurc na Šlosarsko.

glavno da ti veŠ kje jaz delam, jaz sam pa nevem. Hvala da si me informiral.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

rabimo jih in vedno sem podpirau meritve v naseljih kjer je nevarnost...

Pišeš, kot da se na odprti cesti nihče ne razlepi zaradi pretiravanja s hitrostjo ali pa ga nihče ne nabaše zato, ker ga ni slutil, da bo priletel izza ovinka?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glavno da ti veŠ kje jaz delam, jaz sam pa nevem. Hvala da si me informiral.

Ni blema. vedno na voljo. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fantje in dekleta... normiranje ne obstaja,,.... tisti ko to trdi je pa tud nor... če ti šef naloži to, nerabiš nardit... mobing? Eh kr nekaj...

rajš sem nor kot pa da bi bil skorumpiran goljufiu policaj .... saj v nobeni službi ni treba naredit kar ti šef reče ... samo potem hitro služb zmanjka ... tako da te fore okoli normiranja in mobinga greš lahko prodajat časopisom - nam jih ni treba ... hvala lepa ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

rajš sem nor kot pa da bi bil skorumpiran goljufiu policaj .... saj v nobeni službi ni treba naredit kar ti šef reče ... samo potem hitro služb zmanjka ... tako da te fore okoli normiranja in mobinga greš lahko prodajat časopisom - nam jih ni treba ... hvala lepa ..

Itak de izraz državni hlapci ni kar tam nek iz trte zvit knedeja!! Zato pa je tudi vsak dan več brezkompromisnih babnic v modrem ker jim leži tako "emancipirano delo" da loh jebejo narod.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fantje in dekleta... normiranje ne obstaja,,.... tisti ko to trdi je pa tud nor... če ti šef naloži to, nerabiš nardit... mobing? Eh kr nekaj...

No, no... To sem kar tako napisal. Da mal zbodem :)

Imam kolega, ki je bil 5 let policaj, pa ni ene kazni napisal. Pa ni imel nikoli problemov zaradi tega...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!