Skoči na vsebino

Variomat


StArII

Priporočene objave

jst sm si ga že dau na org cly in laser x pro izpuh...z njim nardu že preko 6000 km do zdaj in sm več kot zadovoln....iščem pa enga za prjatla, ki pa ima rr gor... cena nekje do 40 eur

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Kakšne uteži za variomat rabim za boljše pospeška in kakšne za višjo hitrost (težje, lažje) :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa zanima, če bi se dalo naštimat nožn zaganjač na gilero runner, je pa einšpric pa ga ni gor. kva bi mogu zamenat, pa a je sploh možn?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa zanima, če bi se dalo naštimat nožn zaganjač na gilero runner, je pa einšpric pa ga ni gor. kva bi mogu zamenat, pa a je sploh možn?

milsm, da ne. Nožni zaganjač je le na navadni runnerci

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

eno vprašanje mam aprilio atlantic 500 pa bi zamenjal variator od malossia kje ga lahko kupim in kaj pridobim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je kdo že slučajno probal menjat to zadevo na Yamahi yp 250 (majesty)? efekt, cena?

ali pač na katerem drugem 250ccm skuterju? se to sploh splača?

lp

ž

Popravljeno . Popravil zzigon
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
je kdo že slučajno probal menjat to zadevo na Yamahi yp 250 (majesty)? efekt, cena?

ali pač na katerem drugem 250ccm skuterju? se to sploh splača?

lp

Menjal na runnerju vxr 200,in razlika je kar velika, največja pa ta da se dogaja vse malce hitreje in z višjimi obrati + brez vmesnih lukenj. Vario bolj izkorišča obrate kot sam navor motorja................

Kolko bo pa večja poraba pa kasneje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pravkar zamenjal variomat na X9 200. Moram rečt da je razlika v pospeševanju več kot očitna, končna hitrost je enaka. Naročil sem prek spleta (easyparts). Skratka, več kot zadovoljen. :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zamenjal sem variator na svojem atlanticu 500,in sem več kot zadovoljen.Končna hitrost ni kaj večja ,so pa pospeški veliko močnejši.Vglavnem vse se vrti z večjimi obrati.

za maksi skuteriste predlagam zamenjaj varjator motor se čisto drugače obnaša iz ovinka boljše pospešuje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
Kakšne uteži za variomat rabim za boljše pospeška in kakšne za višjo hitrost (težje, lažje) :unsure:

Težji valjčki,večja centrifugalna sila (prej jih vn vrže) prej v "višji prestavi",ker sila stisne jermen do konca ...višja hitrost.

Lažji valjčki,hitrost je lahko manjša zato ker zaradi manjše centrifugalne sile valjčkov ne stisne jermena do konca (isto kot bi s kolesom vozil na sprednih tribah max v 2,ne pa tretji.), s tem višji obrati pri nižjih hitrostih,boljši pospeški.

Najbolj pomenbno je to,da se najde najboljše razmerje med valjčki in vzmetjo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

zdravo rad bi zamenjau valčke pa me zanima kakšne naj dam not. mam aeroxa, brez blokad.

V mislih sem imel set valčkov, ki se dobijo na spletu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

koliko se pozna če zamenaš variomat (50ccm skuter) trenutno imam odblokerano gilero runner z zx izpuhom in v variomatu izpuhu priložene valčke.. zanima pa me koliko se pozna na pospeških (na končni se najbrš ne) če bi zamenav variomat na multivar. pa še neki a je normalno da gre skuter ~95 (po števcu, laže mi za približno 8 km/h) malo več ali malo manj odvisno od ceste in vetra... nebi moral iti kašnih 5 km hitreje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pozna se ti na pospeških pa mogoče malo na končni. Zka pa nebi blo normalno če ti gre 95? Ka misliš da ti bo šov 100 po števci?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

koker je men znano multivar izbolšja pospeške (skos enakomerno pospešuje), končne pa ne - oz. minimalno (max. 5kmh).

pa 95 je čist dost, pa še tak ti števec laže več kot za 8.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

koker je men znano multivar izbolšja pospeške (skos enakomerno pospešuje), končne pa ne - oz. minimalno (max. 5kmh).

pa 95 je čist dost, pa še tak ti števec laže več kot za 8.

no ja to ziher ampak glede na te table ki ti zmerijo kok na uro voziš ki so ob cesti mam okoli 8 km zamika bom pa kmalu naštelal en bol točen števec. Em pri pospeševanju pa je učasih čist luknja ko se vozim z neko stalno hitrostjo in nato pospešim pogosto za sekundo kar neha vlečti in šele nato pospeši. Bo to multivar odpravil ali moram napako iskati drugje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep Pozdrav= LP

Mene zanima kakšne valčke bi moral dati na sym yeta, na katerga boma s frendom montirala izpuh : Lipnik. Torej varila sva krivino da paše na ta motor ter me zanima katera teža bi bila idealna za to predelavo .

Lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 1 mesec pozneje...

Jas bi še nekaj vprašal... spomladi bom na svoj skuter (MINarelli) montiral malossi sport 70 ccm ter laser x pro. zanima me tudi varijator ki bi prišel v poštev in če se ga sploh splača vzet. eni pravijo TP racing eni pa multivar. čeprav se mu pri multivaru ne dopade da ima belo povratno ki je gotovo slabša od moje rdeče ki jo imam sedaj. zanima me tudi če bi se Top preformance dobro ujel z rdečo povratno ki jo imam sedaj. LP

Aja zanima me tudi varjanta če bi lahko imel multivar z rdečo povratno.

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uzam Top perfomance variomat.)ti nebo žal. Drugače pa povratno ni treba dat tisto noter ki je zraven variomata, ampak imaš prosto izbiro trdosti vzmeti. Gledati moraš le da je za minarelli. Svetujem ti pa lahko za povratno ker boš moral poskušati tole in za valjčke najbrž. Vsak ma drugačne nastavitve, tukaj ni fiksno da neki kar dubiš zraven variomata daš noter in dela kot urca. Moraš pravilno naštelat in use.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Lp! ka je razlika med originalno povratno vzmetjo in med ostalimi npr belo in vijolično? vem da se gre za trdoto vendar a se ti na hitrosti al pa čem pozna?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!