Skoči na vsebino

Iskanje motorja - kaj, kako, za koliko


PICOW

Priporočene objave

Sej si frajer, ja ... ;)

Kako pa kaj časi na pisti kažejo? ne tok dobro?

Pridi drugo leto februarja na grobnik pa ti bom pokazal kako kažejo... aja pa upam da boš vozil!

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lep pozdrav. mene pa zanima par srvari...

moj foter je že nekaj časa v klubu oldtimerjev in je mel že par motorjev in avtov. Trenutno se je pa zagrel da si nabavi enega BMW-ja, oltimerja seveda. Zadnič sma šla sprobat dva in morn reč da so mene tudi navdušle te zadeve.

Zej pa...kot darilo za zaključek fax-a sem se odločil, da se sam nagradim z enim potovanjem čez cel škorenj Italije ampak pazi to, rad bi šou z takrat upam že lastnim oldtimer BMW-jem. Je to dobra ideja, bo zadeva držala več tisoč kilometrov? Res je, da še mam najmanj 2 leti do konca fax-a, sam verjetno ni najbol pametno, da si motor ubodem en teden preden mislim it na potovanje. Zato sprašujem že zdaj in bo naslednjo sezono, če bo vse posreči že mel motor, ker verjetno bo treba še kaj porihtat prej. Nisem še izkušen motorist, sem pa prevozil že par kilometrov. Zanima me bol ker motor bi mi vi priporočali? More bit oldtimer, da se lahk včlanim v klub, je mogoče kaka boljša varjanta ko BMW?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav

Torej, pred kratkim sem postal zagret za motorje (nebom rekel da želja po motorju ni bila nikoli prej pristotna,...vendar je sedaj še močnejša) star sem 19 let in razmišljam da bi si po prihajajoči smučarski sezoni nabavil motor, do sedaj me je najbolj impresionirala HORNETA vendar nevem če je ta motor priporočljiv z začetnika (2-3 leta nazaj sem bil vnet privrženec sesalcev, na čase pa sem se vsedel na kolegovo yamaho dt 250 tako da nekaj o vožnji z motorji vem). sama kubikaža naj nebi presegla 600ccm. Sportbike-i me ne zanimajo kaj preveč. Kaj bi si lahko umislil kot prvi večji motor. Je 600ccm preveč?

Nekaj dni nazaj sem naletel na nekaj članov Bratov cvička in opazil sivi motor ki je bil na las podoben HORNETI vendar se mi zdi da je bil zadek nekoliko drugačen. Loč pa je bila vdelana v masko (kot da bi dva trikotnika zasukal in prilepil skupaj)

Bi mi lahko kdo povedal kaj več o tem motorju ali pa mi mogoče svetoval pri nakupu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Daj preberi to temo od začetka do konca in izvedel boš marsikaj. Po večini je že vse večkrat predebatirano po dolgem in po čez. Drugače pa Hornet 600 ni preveč za začetnika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav

Torej, pred kratkim sem postal zagret za motorje (nebom rekel da želja po motorju ni bila nikoli prej pristotna,...vendar je sedaj še močnejša) star sem 19 let in razmišljam da bi si po prihajajoči smučarski sezoni nabavil motor, do sedaj me je najbolj impresionirala HORNETA vendar nevem če je ta motor priporočljiv z začetnika (2-3 leta nazaj sem bil vnet privrženec sesalcev, na čase pa sem se vsedel na kolegovo yamaho dt 250 tako da nekaj o vožnji z motorji vem). sama kubikaža naj nebi presegla 600ccm. Sportbike-i me ne zanimajo kaj preveč. Kaj bi si lahko umislil kot prvi večji motor. Je 600ccm preveč?

Nekaj dni nazaj sem naletel na nekaj članov Bratov cvička in opazil sivi motor ki je bil na las podoben HORNETI vendar se mi zdi da je bil zadek nekoliko drugačen. Loč pa je bila vdelana v masko (kot da bi dva trikotnika zasukal in prilepil skupaj)

Bi mi lahko kdo povedal kaj več o tem motorju ali pa mi mogoče svetoval pri nakupu?

Poglej še CBF600N ali pa S- z masko . Za začetnika bolj primeren motor, ker je agregat manj agresiven... Hornetka nad 10k obratov preveč znori :)

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa to ne morš vrjet! Suza SV650 letnik 2000, 44000km hoče zanjo 3500€ oz. po dogovoru :D :D :D :D :D jao ne morš take

cene nabijat :headbang: :headbang: :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa to ne morš vrjet! Suza SV650 letnik 2000, 44000km hoče zanjo 3500€ oz. po dogovoru :D :D :D :D :D jao ne morš take

cene nabijat :headbang: :headbang: :headbang:

To je moja suza, k sm jo pred dvema letoma prodal za 3100€ :naughty: pa ka si ti nor kaka cena. Sam je pa lepo ohranjena :whistle: to pa 100%

ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je moja suza, k sm jo pred dvema letoma prodal za 3100€ :naughty: pa ka si ti nor kaka cena. Sam je pa lepo ohranjena :whistle: to pa 100%

ajd

stari brez zamere sam tolk pa res ni vredna :huh: :huh: gor je še ena 2002 letnik, 28000km pa je 2450€ sam brez oklepa

dvomim da bo kdo kupu za tako ceno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

stari brez zamere sam tolk pa res ni vredna :huh: :huh: gor je še ena 2002 letnik, 28000km pa je 2450€ sam brez oklepa

dvomim da bo kdo kupu za tako ceno

kaka zamera stari :) itak da ni vredna - jz mam par let mlajšo pa ni moja tok vredna kt tota, pa je glih tak lepa - nekteri so norci nimaš kaj!

ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaka zamera stari :) itak da ni vredna - jz mam par let mlajšo pa ni moja tok vredna kt tota, pa je glih tak lepa - nekteri so norci nimaš kaj!

ajd

jst sm te tko razumu kot da je tolk vredna :D :D :D no je že mim :worship: :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jao tud nš motosvetovc bi rd pobasu 1000€ :D :D :D :D amm dragč pa una tvoja honda ni edina v Slo .) .) ane budacki

kam pele ta svet :( :(

Popravljeno . Popravil HostMaster
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav

Kupujem si motor in se odločam med temi

Fz 6n

hornet 600

monster 620

letnik 2004

Zanima me vase mnenje

Hvalalepa

priporočam FZ6 .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav

Kupujem si motor in se odločam med temi

Fz 6n

hornet 600

monster 620

letnik 2004

Zanima me vase mnenje

Hvalalepa

To po forumih je skoraj nesmiselno spraševat take stvari. Morš probat vsakega, pa se lažje odločiš kaj ti paše in kaj ne.

Sam sem probal dvovalnika in sm se zalubu :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene bolj zanimajo kakšne so mašine teh treh. katere se bolj kvarijo in vzdrževanje

če se odločaš za letnik 2004 potem je najboljša, najmanj problematična honda.

monster pusti več vtisa - predvsem na ženski spol (ropotanje, tresenje, ime)

fz6 - n,s,fazer al pa kerakoli druga mi je en redkih mopedov ki mi je tečen..un grd zvok, ki ga tut menjava izpuha ne popravi..bljak..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene bolj zanimajo kakšne so mašine teh treh. katere se bolj kvarijo in vzdrževanje

načeloma naj se nebi noben motor kvaril, yamaha ma servise na 10000km, honda na 6000km za ducati pa žal ne vem.

najcenejša je hornetka potem ducati in na koncu yamaha

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene bolj zanimajo kakšne so mašine teh treh. katere se bolj kvarijo in vzdrževanje

Monster ima servis na 10000( 100eur), 20000 (250eur) .30000 (100eur)... To je za redni servis pri pooblascenih...

Ostala popravila in menjave delov pa so verjetno tako kot pri vseh ostalih, odvisna od nacina voznje in seveda od srece .)

Moj pri 20000 se vedno dela ok in nic ne kaze na kaksne dodatne stroske... Res pa je, da ga vozim na eazy... :krneki:

Pa velika razlika je med monstrom in ostalima dvema, ki imata 4cilindre (vsaj zame), kar se tice samega obcutka pri voznji, zato je res najbolje, ce sprobas vse tri, da vidis razliko in kaj ti bolj ustreza. Zadnjic sem prvic peljal hornetko 08 model, pa sem bil cisto nenavajen, da je treba motor stalno drzat nad 5000 obratov, ce hoces da kam gre - sam se pa pol res razjezi :whistle:

Je pa res o vsakem od teh modelov na forumu ze veliko napisanega...

Lp!

Flight

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če lahko bi še jaz malo povprašal po izkušnjah z zgoraj navedenimi motorji. Namreč sem voznik začetnik, če bo sreča mila bo izpit tu ta teden :headbang: star sem 30 let, motor bom imel za turistično vožnjo, pa tudi ne nameravam kupovati vsako leto ali dve novega. Kolega ima Hornet 900ccm pa me zanima ali je to prehud motor za začetek (glavo mislim da imam na mestu, samo ne bi rad čez eno leto ugotovil, da mi motor ki ga imam ne zadošča in da bi vseeno nekaj malo močnejšega). Vaši predlogi so zaželeni :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če lahko bi še jaz malo povprašal po izkušnjah z zgoraj navedenimi motorji. Namreč sem voznik začetnik, če bo sreča mila bo izpit tu ta teden :headbang: star sem 30 let, motor bom imel za turistično vožnjo, pa tudi ne nameravam kupovati vsako leto ali dve novega. Kolega ima Hornet 900ccm pa me zanima ali je to prehud motor za začetek (glavo mislim da imam na mestu, samo ne bi rad čez eno leto ugotovil, da mi motor ki ga imam ne zadošča in da bi vseeno nekaj malo močnejšega). Vaši predlogi so zaželeni :whistle:

Če je tako kot si napisal, je Hornet 900ccm čist vredu, še posebej, če ga boš obtežil s kovčki in boš imel zraven sopotnico :naughty:

Pa veliko srečnih in varnih km-jev z glavo na pravem mestu :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja glavo vsaj mislim da imam na mestu do sedaj še nobene nesreče z avtom v 12 letnem stažu tok tok pa kar veliko km prevozim. Res sem pozabil omeniti da bom velikokrat imel sopotnico ja :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če že hodiš po hondinih trgovinah poglej še malo CBF 1000. Lep in (vsaj pravijo tako, vozil še ga nisem) dober motocikel

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če lahko bi še jaz malo povprašal po izkušnjah z zgoraj navedenimi motorji. Namreč sem voznik začetnik, če bo sreča mila bo izpit tu ta teden :headbang: star sem 30 let, motor bom imel za turistično vožnjo, pa tudi ne nameravam kupovati vsako leto ali dve novega. Kolega ima Hornet 900ccm pa me zanima ali je to prehud motor za začetek (glavo mislim da imam na mestu, samo ne bi rad čez eno leto ugotovil, da mi motor ki ga imam ne zadošča in da bi vseeno nekaj malo močnejšega). Vaši predlogi so zaželeni :whistle:

Lej najbolj važne stvari nam nisi povedal. Kako hitro se v parih letih nameravaš vozit... Večino ljudi namerč zelo pametni prijatelji prepričujejo, da je treba kupit tako močan motor, da ga potem ne bo treba menjat. Moje mnenje je, da je treba pri teh stvareh počasi stopnjevati moč, pa še s časom ugotoviš, da ti je nek slog motorja bolj pri srcu kot drugi... Za prvi motor nekaj bolj nezahtevnega, da se navadiš, ko se ti bo pa vzpostavil lasten "moto okus", si boš pa kupil tisto, kar ti bo res pasalo. Ta način šolanja motorista in njegovega okusa se je še vseeno pokazal kot najboljši.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!