Skoči na vsebino

Iskanje motorja - kaj, kako, za koliko


PICOW

Priporočene objave

Vem da že težim, pa vseeno :naughty: :winkiss: :winkiss:

Torej....

Kawasaki er6-n, 06, 6500km-------3000€+300€(Italija)

ali

Suzuki SV 650S, 03, 25000km-----3400€ (SLO, motor je brez praske, nov)

Kawasaki je glede na starost in kilometre (praktično nov motor), precej cenejši od Suzukija. Res pa je, da je Suzuki kot celota boljši (boljša izdelava, komponente, preizkušen agregat....)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to da želiš potovat malo več kupi er6n - ker na sv-ju daleč ne boš prišu (no morda pa tudi, sam jz nism :) ), pa še 3leta je Kawa mlajša - lahko ima pa več km kot piše - a za Suzukija zgodovina ti je znana? Ali je tudi iz Italije?

ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to da želiš potovat malo več kupi er6n - ker na sv-ju daleč ne boš prišu (no morda pa tudi, sam jz nism :) ), pa še 3leta je Kawa mlajša - lahko ima pa več km kot piše - a za Suzukija zgodovina ti je znana? Ali je tudi iz Italije?

ajd

Kawasaki je od ene ženske in je prva lastnica. Suzuki je tudi iz Italije uvožen prek Motohita, vendar ima potrjeno servisno, sem celega pregledal in je kot iz trgovine. Bolj se nagibam k kawi. Tudi če je slabša od Suzukija, je pa 3 leta mlajša, pa 20000km ima manj.

Iščem pa tak motor, da po vožnji ne bom povsem izčrpan. Včeraj sem s svojim naredil 250km, prišel domov in samo zaspal. Vožnja te povsem izmuči, vibracije enovaljnika, neudoben sedež :unsure: :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz kupujem svoj prvi motor in bi rabu vašo pomoč.

Motor bo namenjen daljšim potovanjem (za začetek Evropa), tako da mora biti udoben (visok sem 193) in vzdržljiv. Sposoben naj bo tudi vožnje po malo slabših cestah :bounce: , torej nekako enduro-potovalna varijanta. Glede na budget, ki ga planiram za nakup (do 9000€) sem dal v ožji izbor naslednja modela (Aja motor mora biti nov):

V-Strom 650 ali Yamaha TDM ali mogoče V-strom 1000(Čeprav za tega zadnjega sem slišal , da novih ne prodajajo več :? ) Ali je še kakšen podoben motor v tem razredu. Razni Varaderoti in BMWji odpadejo zaenkrat(finančno)

Glede na to da sem začetnik mi je najbližje 650 verzija (tudi vizuelno). Ker pa ne bom kupoval motorja vsako leto me skrbi, da mi ne bo ratal prehitro prašvoh in bi mogoče že takoj na začetku vzel močnejšo verzijo oz TDM.

Hvala

lp

TDMka je super za po cesti, če pa imaš v mislih potovalno vožnjo po makadamu, bi bolj v poštev prišla kakšna Honda Varadero, tudi rabljena, če ni denarja za novega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

ja bi si pa kupu yamaho tzr 50(vem da je to dosti slabo sm vseeno prosim odgovorite :krneki: :krneki: )

Jutri jo grem gledat pa me zanima kaj naj gledam in na kaj naj pazim da me nebo človek premamil.Grem pa gledat ta motor:yamaha tzr 50.

Je zelo podobna r1(na izgled) neke vrste športni motor.

Na kaj naj tu pazim(praske,mašina,ogrodje,fedri.....)???????????

prosim da odgovorite :worship: :worship: :worship: :worship: :worship:

hvala za odgovore :worship: :worship: :worship: :worship: :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem da že težim, pa vseeno :naughty: :winkiss: :winkiss:

Torej....

Kawasaki er6-n, 06, 6500km-------3000€+300€(Italija)

ali

Suzuki SV 650S, 03, 25000km-----3400€ (SLO, motor je brez praske, nov)

Kawasaki je glede na starost in kilometre (praktično nov motor), precej cenejši od Suzukija. Res pa je, da je Suzuki kot celota boljši (boljša izdelava, komponente, preizkušen agregat... .)

Nimaš kaj veliko za razmišljati. po tem kar si napisal, je KAWASAKI prava izbira.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tomyboy Objavljeno 22 Jun 2008 @ 08:38

Vem da že težim, pa vseeno trance_25_naughty.gif winkiss.gif winkiss.gif

Torej....

Kawasaki er6-n, 06, 6500km-------3000€+300€(Italija)

ali

Suzuki SV 650S, 03, 25000km-----3400€ (SLO, motor je brez praske, nov)

Kawasaki je glede na starost in kilometre (praktično nov motor), precej cenejši od Suzukija. Res pa je, da je Suzuki kot celota boljši (boljša izdelava, komponente, preizkušen agregat...wink.gif

Kaj si sedaj naredu? si vzev er? če nisi bi mene zanimu .... lahko po pm

Če kdo ve za kerga dobrga er 6 za primerno ceno.....lahko na pm

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Zivjo

Imam eno vprasanje:

Ali ima kdo za posodit oz. za kako uro rentat v njegovi okolici kako staro APN6 ali nekaj na prestave?

Punca se je lotila izpita za motor, bi pa rada preizkusila prestavljat in speljevat?

Za vsako informacijo bova zelo hvalezna

Lp Urko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej zato je avtošola :headbang:

Bo pa 1 urco več na poligonu preživela, itak ti pride v navado že po 20 minutah...čene še prej :) saj men je...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav. Ker sem pred nakupom motorja in je izbira enostavno prevelika se obračam na (upam da) ustaljene moto mačke ki bi mi znal svetovat pri nakupu prvega motorja! Torej prvo keš, budget se giblje tam do 4000€, 4500€ maximalno, visok sem 186 cm iz zarad tega se mi tudi zdi, da že v štartu ni vsak motor primeren zame (kaki japončki mejhni). Prioritete so mi udobna vožnja,kakovostna izdelava, relativno nizki stroški vzdrževanja(-> poraba), cena in "last but not least" - izgled. Torej nek pol potovalen, pol cesten motocikel ki se ga da na vsake tolko časa tud fajn založit v ovink, kubikaža naj bi bila tam od 600 - 900 ccm. Zdej nevem če taki hibridi obstajajo ampak najbol podobni temu se mi zdijo kaka Yamaha TDM 900,Suzuki SV 650, Fazer, BMW GS (čeprav odpade zaradi cene), Honda Varadero se mi zdi že mal sumljiva. Vozu bi vse od mesta, srednjih tur do dolgih ( dalmacija npr.), vendar po večini srednje dolžine, Lj-kočevje npr. Upam da sm podal dovol podatkov in želj, če ne me pobarajte! Hvala že vnaprej in upam da čimhitrejši odgovor! LPB

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po mojem s kakim TDMjem 850/900 sigurno ne bi nič zgrešil! Ima vse kar pričakuješ. Edino mogoče, da ni najcenejši za vzdrževat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

TDM 900 zagotovo odlična izbira. Dovolj udoben za daljše vožnje, majhna poraba, dovolj moči, zalaganje po ovinkih brez problema. Pa tudi servisi niso dragi!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav. Ker sem pred nakupom motorja in je izbira enostavno prevelika se obračam na (upam da) ustaljene moto mačke ki bi mi znal svetovat pri nakupu prvega motorja! Torej prvo keš, budget se giblje tam do 4000€, 4500€ maximalno, visok sem 186 cm iz zarad tega se mi tudi zdi, da že v štartu ni vsak motor primeren zame (kaki japončki mejhni). Prioritete so mi udobna vožnja,kakovostna izdelava, relativno nizki stroški vzdrževanja(-> poraba), cena in "last but not least" - izgled. Torej nek pol potovalen, pol cesten motocikel ki se ga da na vsake tolko časa tud fajn založit v ovink, kubikaža naj bi bila tam od 600 - 900 ccm. Zdej nevem če taki hibridi obstajajo ampak najbol podobni temu se mi zdijo kaka Yamaha TDM 900,Suzuki SV 650, Fazer, BMW GS (čeprav odpade zaradi cene), Honda Varadero se mi zdi že mal sumljiva. Vozu bi vse od mesta, srednjih tur do dolgih ( dalmacija npr.), vendar po večini srednje dolžine, Lj-kočevje npr. Upam da sm podal dovol podatkov in želj, če ne me pobarajte! Hvala že vnaprej in upam da čimhitrejši odgovor! LPB

Pozdravljeni!

Tudi jaz kupujem in v bistvu je že tu vse napisano,le da se odločam med Fazerko 03. ali 04. GSF 600s ali 650s in CBF600s do max. 4000€.Zanima me pa predvsem v čem kateri izmed teh izstopa pozitivno ali negativno.

LP Toni

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoč kdo ve, kje se da kupt kako 400-600ccm mašinco? Najbolj se ogrevam za hondo hornetko, ampak bi kupu rabljeno ter seveda v odličnem stanju...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoč kdo ve, kje se da kupt kako 400-600ccm mašinco? Najbolj se ogrevam za hondo hornetko, ampak bi kupu rabljeno ter seveda v odličnem stanju...

baje da v delikatesi, LENUH!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoč kdo ve, kje se da kupt kako 400-600ccm mašinco? Najbolj se ogrevam za hondo hornetko, ampak bi kupu rabljeno ter seveda v odličnem stanju...

Pozabil si napisat za molo denarja!!!! :hmm:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma keš se že zbere, sam zanima me če kdo kej ve, kje majo kaj robe?

Danes sem vprašal pri mesarju, pa nimajo hornetk več ...

Tak da - sori. Mogoče še lahko kdo v slaščičarni vpraša?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tepko... oglasi, oglasi in se enkrat oglasi.

Brskaj malo na avto,net in razno raznih oglasniki in ni vrag da ne bos kaj nasel,

ce ne pa se malo pocakaj, bo ze neki naletelo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem vprašal pri mesarju, pa nimajo hornetk več ...

Tak da - sori. Mogoče še lahko kdo v slaščičarni vpraša?

:lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tepko... oglasi, oglasi in se enkrat oglasi.

Brskaj malo na avto,net in razno raznih oglasniki in ni vrag da ne bos kaj nasel,

ce ne pa se malo pocakaj, bo ze neki naletelo.

Ma na avto,net ni kaj veliko izbire. Nekateri so precenjeni, nekateri pa čudno poceni pa čeprav piše odlično ohranjeno... :rolleyes:

Popravljeno . Popravil Tepko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma na avto,net ni kaj veliko izbire. Nekateri so precenjeni, nekateri pa čudno poceni pa čeprav piše odlično ohranjeno... :rolleyes:

Ti si legenda ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!