Skoči na vsebino

Navigacije na motorju (izkušnje, težave...)


tom rider

Priporočene objave

Ob 10. 12. 2016 at 23:22, BLACKACES pravi:

Imam enako sliko. Kartica 64, ker mi je taka ostala. Kako dela na cesti, pa še ne vem :)

Ali je prav, da je vse obkljukano??

Prav, deluje pa tudi brez Europe DEM in 3D datoteke, ki sta "vizualna" dodatka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 18. 11. 2016 at 23:05, raza pravi:

Za vse, ki si lastite stare dobre Garmine Zumo 400-500-550 in so vam pričeli izpadati gumijasti gumbi.

Naletel sem na tole spletno mesto, kjer si lahko nabavite nove gumi tipke.

Nabavil sem nove gumbe. Izdelani so iz silikona, tako da je potrebno kar še malo znanosti za kvalitetno lepljenje. Silikon se lepi samo s cianoakrilatnim lepilom. Pri Kemiskolu  Radomlje sem dobil od tehnične službe vse podatke in nabavil še čistilec, aktivator B in lepilo kemiskol E511. Nove gumbe sem zalepil na staro podlago in stvar funkcionira. Skupna cena gum in lepilnega seta je 

65 + 28 € 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 10. 12. 2016 at 23:22, BLACKACES pravi:

Imam enako sliko. Kartica 64, ker mi je taka ostala. Kako dela na cesti, pa še ne vem :)

Ali je prav, da je vse obkljukano??

All pomeni da imaš pod zemljevidi 2017.2  vključene oz prenešene vse zemljevide,

Zaradi boljšega delovanja samega Garmina pa ti priporočam, da imaš obkljukan samo EN zemljevid ....saj včasih je bilo tako, da so se zemljevidi med seboj #tepli# pol pa ti navigacija recimo ni našla določenega kraja ...ITD... pa še to je res, da če imaš obkljukan samo en zemljevid nekako sprostiš RAM same naprave in tako deljuje nekoliko hitreje !!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Nekaj vprašanj v zvezi z motoristično navigacijo in njeno uporabo. 

Prosim 30 sekund vašega časa za odgovore.

Hvala. 

LP

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem vedel kaj se lahko zgodi pri odgovorih. :D

Qrc si znal, jaz odločim kaj je pravilni odgovor. 

 

Popravljeno . Popravil Ni3ous
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če imaš kakšne tracke/gpx , ki pokrivajo poti, ki niso vrisane v navigaciji, mi jih lahko pošlješ in jih bom vnesel v zemljevid (kot MapCreator lahko to počnem za Slovenijo in Hrvaško).

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Edina navigacjon k jo mam, je na mobitelu Gugl maps pa en zastonjski Navigator, ki uporablja TomTom open source mapce. To pa samo takrat, ko iščem hotel al pa kej podobnega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da, ne, ne, da

mam foun, čist dovolj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Texo pravi:

Kaj je "motoristična navigacija"? :?

To je tisti kos opreme na motociklu, ki večini služi bolj za okras in kravžanje možganov, kadar bi jo radi rabili.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem bil čisto siguren kaj naj odgovorim?

1. Ne.   Imam avtomobilistično na motorju plus tablica.... že leta približno 90.000km

2. Ne.   Moja navigacija uporablja .csv in .upi fajle

3. Ne    Se nedajo uporabljati, glej spodaj.

4. Ne   Na Applih v preteklosti te dve aplikaciji nista delali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jebemo, na vse sem odgovoril z da.

 

kot motoristično navigacijo uporabljam sicer "športnega" garminovega edge 1000, imam pa konfiguriranega tudi za motor. v "motor" načinu uporablja drugo karto kot npr. kolesarski "program", katerega sicer lahko uporabim za off-road/enduro.

 

Popravljeno . Popravil ELO
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam Zumo 550 za avto in motor ... ne uporabljam preveč... V avtu je sedaj tako Here navigacija in brezplačne nadgradnje ... Za track poti uporabljam raje uro garmin Fenix 3 ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko grem kam, dam v kufr Nuvi255. Če se izgubim ali iščem točno določeno destinacijo, ga vklopim. Drugače pa.... ko si z motorjem na dopustu, vrzi uro stran. Raje 300 kvalitetnih kilometrov, kot 600+, pa med vožnjo nisi videl nič razen ozkega traka asfalta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na enduri:

Garmin zumo 595 (Adria topo pro v3.0) povezan na napajanje motorja

Garmin 64S   za odo in backup 595-ki (baterija naj bi zdržala le 4 ure)

          baterija avtonomija 10ur in še en komplet baterij v ruksaku

           karta  Adria topo pro v 2.0

včasih še kaka hard verzija (topo, ... karta) 

Popravljeno . Popravil gsxf750
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Super! Hvala za odgovore dosedaj. 

Vidim da smo "gpx dokaj pismeni" 

@ELO to je to ja, samo konfiguracijo imaš posvoje in ti služi isto če hočeš uporabit kak trek. 

@Boštjan L če prav poznam, to pomeni da če dobiš GPX file ga lahko skonvertiraš v .csv in .upi fajle ane.

@Motofrik uporaba trackov in pripadajočih programov pride zelo prav pri raziskovanju odročnih s tablo neouznačenih in tudi nekartiranih terenov. To pomeni nekaj priprav doma pred odhodom.  Na poti pa jasno vedoč kam in kako brez obračanja po slepih poteh,  raziskovanje stran poti, ki jih navigacije  sicer nimajo v sistemu. Tako običajno prevozimo tudi bolj načrtno in bolj kvalitetno. Se mi zdi da v določenih namenih uporabe koristno služi. 

--

No nasplošno vidim da imate v večini potrebno opremo, da aprila organiziramo eno srečanje velikih endur in vam lahko pošljem tracke z začrtano traso dneva in se v manjših grupah peljemo po istih poteh. V grupi 3-4 motorjev bo moral biti vsaj eden z ustreznim GPS in omenjenim znanjem, ki bo vodil po trasi ostale v skupini. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da, ne vem, ne, ne

Sam opažam, da uporabljam samo tisto kar potrebujem. Veliko jih poznam in jo ima zgolj za igračo in okras. Večina ne zna vnesti niti začetne in končne točke, da o vmesnih niti ne govorim. 

Scarabeo

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne uporabljva je google mapa na brihnem telefonu cist dost. Pa izgubiti se je tut fajn. :ras:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!