Skoči na vsebino

Navigacije na motorju (izkušnje, težave...)


tom rider

Priporočene objave

pred 3 minutami, HD-Dyna pravi:

Pa kje ti žviš, v kameni dobi ???

Stara šola... ''kartu čitaj i seljaka pitaj''

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, motofrik pravi:

Ko grem kam, dam v kufr Nuvi255. Če se izgubim ali iščem točno določeno destinacijo, ga vklopim. Drugače pa.... ko si z motorjem na dopustu, vrzi uro stran. Raje 300 kvalitetnih kilometrov, kot 600+, pa med vožnjo nisi videl nič razen ozkega traka asfalta.

Se podpišem pod vse tole. Verjamem pa, da za off roadanje pride navigacija hudo prav. Pa za nekoga, ko gre na dooolge fure, in dela po 800km/dan, in mora imeti turo lepo tempirano. Vse ostalo pa se da tudi s karto... Kvalitetni kilometri oz. užitek na motorju je nekaj, kar se ne meri samo v dolžinskih gabaritih...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, izibajker pravi:

Se podpišem pod vse tole. Verjamem pa, da za off roadanje pride navigacija hudo prav. Pa za nekoga, ko gre na dooolge fure, in dela po 800km/dan, in mora imeti turo lepo tempirano. Vse ostalo pa se da tudi s karto... Kvalitetni kilometri oz. užitek na motorju je nekaj, kar se ne meri samo v dolžinskih gabaritih...

Ko kako voli :P

Jaz jo imam bolj za vsak slučaj .... Sem pač ziheraš, jebatga :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, motofrik pravi:

Stara šola... ''kartu čitaj i seljaka pitaj''

Sem enkrat na biciklu zašajtal pa vprašam kmeta. 

Kje sem pa kam grem.

Pa dobim odgovor si tle ko se pa mal odpelješ ti pa še povem kam greš. 

Tako, da se res ne moreš zgubit če le imaš jezik. :lol1:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, gusar pravi:

Jaz se še v življenju nisem izgubu, sem pa velikokrat zašel.:lol1:

:lol1:

Jaz sem velikokrat izgubljena......:whistle:

Popravljeno . Popravil dr.looney
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, dr.looney pravi:

:lol1:

Jaz sem velikokrat izgubljena......:whistle:

.... u vremenu i prostoru :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, izibajker pravi:

Se podpišem pod vse tole. Verjamem pa, da za off roadanje pride navigacija hudo prav. Pa za nekoga, ko gre na dooolge fure, in dela po 800km/dan, in mora imeti turo lepo tempirano. Vse ostalo pa se da tudi s karto... Kvalitetni kilometri oz. užitek na motorju je nekaj, kar se ne meri samo v dolžinskih gabaritih...

1200km  .....kavica OMW, Novi vinodolski malica na izy , uživanje ob vodici , Primoštem spet malica , mal posediva , Neum konkretno kosilo , Dubrovnik , večerni sprehod po starem mestu , kavica in nazaj proti Paklenici , vems še ena pozna večerja , vmes pa veliko ustavljanja fotkanja in zajebancije ..........tako ,poglej si slike v Vtisih pa mi povej , če misliš da sem videl samo cesto ! 

Veliko je odvisno tudi od motorista samega , navigacije ne rabim ko se vozim po Magistrali za dol mora bit morje na desni za nazaj na levi :lol1:Dami povedu ;)

Kilometri oz. koliko kdor lahko prevozi in vidi je odvisno od njega samega , so mi komentirali kaj sem pa videl razen trpljenja v 1200km v dnevu ...........ko bi vedeli , res sva se imela lepo z ženo , ki zadaj zajamrala niti enkrat v 1200km .....

Za kakšne je 300km že cela znanost in teden priprav :lol1:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2700 leti so vsi motoristi brez navigacije, pa se niso izgubili, res je.

tudi sam znam marsikam priti brez navigacije, samo s karto.

je pa dosti lažje in manj stresno z navigacijo, ali pa da je vsaj kot backup nameščena na motor.

glede na naravo mojega posla jo dosti uporabljam tudi v službi. še zlasti prav pride, ko se v kaki vukojebini zavoziš, v kaki hudi megli ali temi, ko se ne moreš orientirati po soncu ipd...

torej, navigacija ja, ne smeš pa biti odvisen samo od nje.

karta in kompas, pravi moški mora znati tudi to!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, Kmet2 pravi:

1200km  .....kavica OMW, Novi vinodolski malica na izy , uživanje ob vodici , Primoštem spet malica , mal posediva , Neum konkretno kosilo , Dubrovnik , večerni sprehod po starem mestu , kavica in nazaj proti Paklenici , vems še ena pozna večerja , vmes pa veliko ustavljanja fotkanja in zajebancije ..........

Brez osnove in razloga  si se v tem mojem postu našel... Ej, a si kdaj pomislil, da bi kakšno moto skupinico (iz tujine) peljal v tiste kraje v smislu guided tours? Za nek honorarček seveda. Sem ravno včeraj spet gledal Winnetouj-a. Tiste dih jemajoče lokacije (Paklenica, Zrmanja, Krka, Plitvice...) odlično poznaš. Še garmina ne bi rabu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za osnovno navigacijo je najboljša dobra stara analogna karta, za dodatek pa zastonjski navigator na mobitelu. Karte za dotično državo lepo potegneš z neta in to je to.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, izibajker pravi:

Brez osnove in razloga  si se v tem mojem postu našel... Ej, a si kdaj pomislil, da bi kakšno moto skupinico (iz tujine) peljal v tiste kraje v smislu guided tours? Za nek honorarček seveda. Sem ravno včeraj spet gledal Winnetouj-a. Tiste dih jemajoče lokacije (Paklenica, Zrmanja, Krka, Plitvice...) odlično poznaš. Še garmina ne bi rabu.

Takih kot sem jaz je veliko ;) ne nisem razmišljal , motorizem je rezerviran predvsem za mojo dušo , tudi z vsakim se mi ne pelje , kaj šele da bi vodil trop motoristov , ki se zapelje enkrat na leto .....

Ko bom v penziji in bom imel več časa in manj denarja , takrat pa ja , pa tudi plačat mi ne rabijo ničesar , razen hrane in prenočišča pa jih peljem kamor hočejo . 

Samo z mano je loterija , če je plan Paklenica se hitro znajdemo tudi kje drugje  :lol1:

Me je pa garmin že večkrat peljal scat , za kakšno daljše potovanje  bom garmina odnesel Snecerju , da se ne izgubim ...v planu za letos  Černobil , Iran , Istanbul in pa par jugo destinacij , kaj bom pa res uresničil zaradi predvidenih op bomo pa še videli ....poročam , lp 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, Kmet2 pravi:

Ko bom v penziji in bom imel več časa in manj denarja , takrat pa ja , pa tudi plačat mi ne rabijo ničesar , razen hrane in prenočišča pa jih peljem kamor hočejo . 

Ufff, sem se že ustrašu, da bo tut  pijača zraven, ker pol pa res ni računice :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, Kmet2 pravi:

Takih kot sem jaz je veliko ;) ne nisem razmišljal , motorizem je rezerviran predvsem za mojo dušo , tudi z vsakim se mi ne pelje , kaj šele da bi vodil trop motoristov , ki se zapelje enkrat na leto .....

Ko bom v penziji in bom imel več časa in manj denarja , takrat pa ja , pa tudi plačat mi ne rabijo ničesar , razen hrane in prenočišča pa jih peljem kamor hočejo . 

Samo z mano je loterija , če je plan Paklenica se hitro znajdemo tudi kje drugje  :lol1:

Me je pa garmin že večkrat peljal scat , za kakšno daljše potovanje  bom garmina odnesel Snecerju , da se ne izgubim ...v planu za letos  Černobil , Iran , Istanbul in pa par jugo destinacij , kaj bom pa res uresničil zaradi predvidenih op bomo pa še videli ....poročam , lp 

ne rabiš garmina Sneciju peljat, ti si prehiter za Garmin, pol ti pa v pretekliku govori :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 30 minutami, DAMI34 pravi:

ne rabiš garmina Sneciju peljat, ti si prehiter za Garmin, pol ti pa v pretekliku govori :P

 

:lol1:

ta spada pa že med globoke :lol1:

js dejansko tega ne uporabljam .. če falim .. do prve gostilne al pa pumpe ... čik .. kava ... pa ponavad kr sami uprašajo ... đes bre bolan zalutao ... pa ... znaš mog brata .. radi u Kranju  ... mal klepeta ... in pokaže pravo pot :P

če si pa kje v Evropi .. pa njega uprašaš, če pozna Mujota iz Doboja :P

 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, maus pravi:

:lol1:

ta spada pa že med globoke :lol1:

js dejansko tega ne uporabljam .. če falim .. do prve gostilne al pa pumpe ... čik .. kava ... pa ponavad kr sami uprašajo ... đes bre bolan zalutao ... pa ... znaš mog brata .. radi u Kranju  ... mal klepeta ... in pokaže pravo pot :P

 

jaja, ta je resnična, smo po Bosni iskal pot do gradu Gradina, pa zalutali u neke route (jebo me Garmin), nakar smo srečal par domačinov....oni su u stvari radili u Kranju (ili na Jesenicama), samo su došli na odmor kod kuče. No, tut napotili so nas prav :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, DAMI34 pravi:

jaja, ta je resnična, smo po Bosni iskal pot do gradu Gradina, pa zalutali u neke route (jebo me Garmin), nakar smo srečal par domačinov....oni su u stvari radili u Kranju (ili na Jesenicama), samo su došli na odmor kod kuče. No, tut napotili so nas prav :D

 

z nami so se sred Albanije matral in govorili srbohrvašćino ..... stric je pa bil v vojski nekje v Mariboru :P

pod glosglocknerjem nekje na eni pumpi, nas je pa prijazna bosanka postregla s kavo :lol1:

 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, maus pravi:

z nami so se sred Albanije matral in govorili srbohrvašćino ..... stric je pa bil v vojski nekje v Mariboru :P

pod glosglocknerjem nekje na eni pumpi, nas je pa prijazna bosanka postregla s kavo :lol1:

Men pa gospa garminka zmeri vse lepo in prijazno pove v materinem jeziku :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, HD-Dyna pravi:

Men pa gospa garminka zmeri vse lepo in prijazno pove v materinem jeziku :P

Kaj si busanc ? :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 44 minutami, HD-Dyna pravi:

Men pa gospa garminka zmeri vse lepo in prijazno pove v materinem jeziku :P

men pa non stop govori:

Vozite prehitro, vozite prehitro.....pol sm jo pa izklopu, babo sitno!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uporabljam Here we go na iphone in starega garmina 205. Popolnoma dovolj. Ponavadi se sveti na balanci in tudi enkrat ne pogledam nanj, uporaben je samo za zadnjih nekaj 100 metrov, ko iščeš destinacijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Zanima me zadovoljstvo uporabnikov naprave Garmin Zumo 590LM . Od vseh, ki so ta trenutek za motoriste, mi je ta najbolj kuuuul.
Serije 390 - 395 in 595 mi niso zanimive, plus tega po prebiranju neta imajo kar nekaj pomankljivosti.
Predvsem me zanima stabilnost delovanja, kakšno je prikazovanje (tekoče/zatikanje) .....


1058517-1.jpg

 

0002082_garmin-zumo-590lm-europe-auto-dr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Berem in gledam med poplavo objav v tej temi a ne najdem točno določenega odgovora.

Težava je sledeča. Prijatelj mi je posodil svoj Garmin nuvi 2557 z razlogom, da se malo poigram in preizkusim kako deluje uvoz rut. Shranjenih imam n-število rut narejenih v google maps in jih želim takšne kot so prenesti na Garmina. Na internetu sem našel stran (http://www.gpsvisualizer.com/), ki to omogoča na enostaven način. Težava se pojavi ko gpx datoteko naložim na napravo. Predstavljal sem si, da bom turo našel v napravi pod Trip planner, a jo najdem le pod "kam" - "shranjeno" pa še to vrže vsako točko rute kot svoj cilj in ne kot celotno ruto z vmesnimi postanki. Sigurno obstaja rešitev samo našel je še nisem. Rešitev?

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!