Skoči na vsebino

Navigacije na motorju (izkušnje, težave...)


tom rider

Priporočene objave

1 hour ago, JoeBradley said:

Ali pa takole, preizkušeno in deluje.

To sem videl ampak mi IOs mi ne ponudi ikonce Drive?! 🤔

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, mladench said:

GoogleMaps+Share na Drive ne deluje na iOs! Drive app se ne pokaže na listi

Zumo Fans Forum

na iphonu dela samo preko Apple Maps

Popravljeno . Popravil Loba
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 10. 4. 2023 ob 13:02, mladench pravi:

GoogleMaps+Share na Drive ne deluje na iOs! Drive app se ne pokaže na listi

Zumo Fans Forum

probaj z Garmin Smart Link - znotraj imaš pick location, izbereš in pošlješ v napravo Garmin....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo,

Zumo 346 LMT-S , nekje 3 leta star, neuporabljan, identičen 396 modelu, s to razliko, da je imel ob nakupu naloženo samo centralno Europo.

Za ta del update deluje. Za drugi del kart(Southern Europe) na Garminu pravijo, da je možno kupiti samo v kompletu City Navigator NTU.

Lahko kdo pomaga z nalaganjem samo “juźnega dela” na SD kartico?

Thx&lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Šparate ob nakupu  (razne Luis akcije), potem pa jokcate. Opcija nakup uradne NTU EU, kot si že sam ugotovil ali se zadovoljiti z OSM kartami.

Izbereš regijo Balkan jo dol potegneš, jo razpakiraš in dobljeni gnapssup kopirš na SD kjer najpej kreiraš mapo z imenom MAP in gmapssup. img vanjo.

Bo razumljivo? Če ne debata v privat.

Popravljeno . Popravil raza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda se da tudi drugače "prisiliti" napravo, da bere "odklenjene karte", ampak to so že hekerska posla, to kar pa je zgoraj napisano, je povsem legalno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, raza said:

Šparate ob nakupu  (razne Luis akcije), potem pa jokcate. Opcija nakup uradne NTU EU, kot si že sam ugotovil ali se zadovoljiti z OSM kartami.

Izbereš regijo Balkan jo dol potegneš, jo razpakiraš in dobljeni gnapssup kopirš na SD kjer najpej kreiraš mapo z imenom MAP in gmapssup. img vanjo.

Bo razumljivo? Če ne debata v privat.

Vse priznam 😁 Rahlo sem se ob nakupu rabljene naprave pustil zavesti, kako je to na easy poceni dogradljivo...

Bom poizkusil tako kot si napisal - thx!

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, flight69 pravi:

Živjo,

Zumo 346 LMT-S , nekje 3 leta star, neuporabljan, identičen 396 modelu, s to razliko, da je imel ob nakupu naloženo samo centralno Europo.

Za ta del update deluje. Za drugi del kart(Southern Europe) na Garminu pravijo, da je možno kupiti samo v kompletu City Navigator NTU.

Lahko kdo pomaga z nalaganjem samo “juźnega dela” na SD kartico?

Thx&lp

Odklenjena verzija NT bi znala delovat :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tehnologija toliko napreduje,da nas bo čisto pokopala in kompliciramo tam kjer ni potrebno. Za navigacijo uporabljam pametnega robustnega no name kitajca za cca 100€ ( ki me mimogrede še ni pustil na cedilu, ne v dežju in ne v soncu ). Gor naložen Sygic, ter za rezervo OsmAnd  ( offline se razume ). Vse skupaj je montirano na Ram mount nosilec, in ne vibracije niso problem, čeprav vozim traktor ( xt 660z ). Fajn je če imaš s seboj še papirnit GPS. Če pa že zalutam  seljaka pitam. 

Popravljeno . Popravil rajdar
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, rajdar pravi:

Tehnologija toliko napreduje,da nas bo čisto pokopala in kompliciramo tam kjer ni potrebno. Za navigacijo uporabljam pametnega robustnega no name kitajca za cca 100€ ( ki me mimogrede še ni pustil na cedilu, ne v dežju in ne v soncu ). Gor naložen Sygic, ter za rezervo OsmAnd  ( offline se razume ). Vse skupaj je montirano na Ram mount nosilec, in ne vibracije niso problem, čeprav vozim traktor ( xt 660z ). Fajn je če imaš s seboj še papirnit GPS. Če pa že zalutam  seljaka pitam. 

Še vedno uporabljam Garmin Oregon 600, ki bo julija star že 10 let. Tako za motor, pohodništvo, kolo... marsikaj je dal skozi in še vedno lepo deluje.

Ne kompliciramo, uporabljamo na polno :)

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 hours ago, Snečer said:

Odklenjena verzija NT bi znala delovat :) 

Snečer, bom poizkusil tudi to naložit, če ne bo kaka blokada ovira in seveda, ko najdem... Par..s.si ga še vedno nekaj biksa...🙃

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Boš poročal, če se kaj tepejo karte med sabo... Podvojeni, potrojeni podatki ob sočasni uporabi vseh kart...Čudni izračuni, vodenje in podobne težave...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nikoli ne sme biti vključenih več, kot samo en zemljevid ! To je jasno od pamtiveka obstoja navigacij.

Flight69, dal si premalo informacij, kaj si naložil oz. kaj si dobil. Če si NT dobil nekje na netu in ti jo naprava prepozna brez problema, potem se da predelati xml datoteko, da dobiš vse, kar original podpira tvoja naprava., brez, da spreminjaš FW naprave.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, motoGPSfan pravi:

Nikoli ne sme biti vključenih več, kot samo en zemljevid ! To je jasno od pamtiveka obstoja navigacij.

Ne vem, če to velja za vse naprave? Veljalo je v pamtiveku...pri cenenih, enostavnih napravah, ki so že v osnovi furale samo eno karto.

Zumo XT ima tovarniško sočasno aktivne cestne, topo karte, pa še dem in Foursquer in še satelitski posnetek si lahko zraven naložiš. In ja, tudi predhodnik Zumo 59X je obvladal nekaj od tega, pa je že kar nekaj let od kar je ugledal luč sveta. In serija 346/396 je približno iz istega obdobja.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

DEM je višinski profil, Foursquer pa vsebuje podatke za bolj podrobno iskanje v mestih. Oba fajla nimata veze z zemljevidi in jih lahko izključiš, če želiš. Nimata veze z pravilnim izračunom ali prikazom poti. Isto, kot ima cestna navigacija Tripadvisor. Ta nima nobene veze z zemljevidom.

Satelitski posnetek prav tako nima veze z zemljevidom in je samostojna baza podatkov. Ne vpliva na vodenje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam vprašanje .

Na navigaciji Navigator VI za hec probam vnest pot od Kopra do Splita z možnostjo izgogib plačljivih cest . Nameščen so karte 2023.10. Navigator javi, da je trasa predolga in da bo kasneje med potjo izračunal ostali del ...npr od Zadra dalje. Enako naredi tudi prijatelju.

Enako zadevo izvedem s tretjim prijateljevim navigatorjem, kateri je bil zadnjič posodobljen cca 3 leta nazaj a glej ga zlomka. Njemu izračuna kljub enakim nastavitvam.

Bi mi znal kdo razložit zakaj se to dogaja oziroma ne izračunata več kot 350 km

Tnx

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, maxiscooter pravi:

Imam vprašanje .

Na navigaciji Navigator VI za hec probam vnest pot od Kopra do Splita z možnostjo izgogib plačljivih cest . Nameščen so karte 2023.10. Navigator javi, da je trasa predolga in da bo kasneje med potjo izračunal ostali del ...npr od Zadra dalje. Enako naredi tudi prijatelju.

Enako zadevo izvedem s tretjim prijateljevim navigatorjem, kateri je bil zadnjič posodobljen cca 3 leta nazaj a glej ga zlomka. Njemu izračuna kljub enakim nastavitvam.

Bi mi znal kdo razložit zakaj se to dogaja oziroma ne izračunata več kot 350 km

Tnx

Ta težava se pojavlja z novejšimi NTU kartami, recimo da zadnji dve leti. 

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, Snečer pravi:

Ta težava se pojavlja z novejšimi NTU kartami, recimo da zadnji dve leti. 

Kako pa kaže z novo CNEUNTU2024.10   ? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, maxiscooter pravi:

Kako pa kaže z novo CNEUNTU2024.10   ? 

Mislim, da ni "težava", ampak pač lastnost novih kart, mogoče kakšna sprememba v podatkih, drugačno preračunavanje itd.

V glavnem, s starejšimi zemljevidi, pa mislim da tudi NT, te anomalije ni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To se je dogajalo že zumotu 550 z NT kartami, ko so le te postajale tako velike, da so zasedle skoraj ves pomnilnik. Ko si karte premaknil na zunanji medij, je težava izginila.

Predvidevam, da ima naprava z starejšo kartografijo bistveno več prostega pomnilnika in za obdelavo bistveno manj podatkov kot posodobljena. 

Iz izkušenj:

Naprava zumo 350, brez SD kartice. Posodobitev je zahtevala zunanji pomnilniški medij. Ker je bil problem le v nekaj Kb, sem pobrisal na napravi nepotrebne fajle (help, jezike...) in posodobil. BP. Po posodobitvi so se pričele težave z izračuni. Vstavil SD kartico, preselil karte na SD in težava z izračuni je izginila...

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!