Skoči na vsebino

Navigacije na motorju (izkušnje, težave...)


tom rider

Priporočene objave

Hvala obema. 

Zanimivo pa je, da navigator brez problemov izračuna pot od Kopra do Rima po lokalnih cestah

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, raza pravi:

Moj predlog: Posodobi karte. Zgubit nimaš kaj, lahko je pa bolje. 

hvala @raza, naredil včeraj, upam da jih ne dobim preko ušes, če bodo poti drugačne, ker jih je namreč začrtala moja boljša polovica...ma mislim da ne bi smelo, ker so GPX sledi....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi če je GPX, ga naprava zaradi druge kartografije preračuna in če ni dovolj usmerjevalnih točk, se zgodi da pot ne gre ravno po začrtani.

Sicer pa ni veliko dela, če prvotni GPX odpreš z BaseCamp, izdelaš sled poti in nato kasneje, ko že imaš sled, daš ponovni izračun GPXa. Na zemljevidu se od sledi pojavi siva linija od preračunane pa margenta in zlahka opaziš odstopanja v izračunu. Če so, povdariš margento, da postane aktivna (opaziš puščice smeri) in jo v delu odstopanja prestaviš na željeno (sivo sled). S tem dodaš usmerjevalno točko na sled in načrtovana pot se premakne na sled. Ko se vse poklapa, priključiš garmina in pot pošlješ v napravo in si zmagal. Popazi le, da so nastavitve izogibanj v BC in napravi enake. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uf...malo preveč zame...base camp mi nekako ni delal OK, mogoče problem z našim domačim računalnikom, ki je predpotopen, zato sem pa delal poti preko google maps...točk je res precej, da je pot taka, kot jo je želela draga...bom odprl shranjeno pot na garminu in primerjal s sprintanim, ki bo za rezervo...:)

 

HVALA

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, tomaz69 pravi:

hvala @raza, naredil včeraj, upam da jih ne dobim preko ušes, če bodo poti drugačne, ker jih je namreč začrtala moja boljša polovica...ma mislim da ne bi smelo, ker so GPX sledi....

naredi backup na tulifon. Ravno tako lahko iz gugl maps transformiraš v fajle primerne za aplikacije navigacij. Pa kontroliraj vmes.

ps. tudi mapsi nimajo vedno točno narisanih cest. Sem ravno lani ob poti na Zelengoro to opazil, ker odcepa ni bilo. In nato smo se prilagidili, čez dobrih 20km :P

pss. tisti, ki je risal običajno ve, kaj kako in kje je plan za določen dan. Ne škodi zjutraj preveriti rute.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aaaaaaaaaaa.  Kupim androida in preberem da je Tomtom  ukinil aplokacijo VIO.  Najdem apk ampak se ne zalaufa in ne vidi napravice.  Se pravi, kanta.  Pizdumater.  
 

kaj zaeno nav aplikacijo je smiselno placat? Al na androidu obstaja kaj dzabe? 
 


 

47C81B98-D256-46D6-9EEF-95185446F340.jpeg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Kugelschreiber pravi:

Aaaaaaaaaaa.  Kupim androida in preberem da je Tomtom  ukinil aplokacijo VIO.  Najdem apk ampak se ne zalaufa in ne vidi napravice.  Se pravi, kanta.  Pizdumater.  
 

kaj zaeno nav aplikacijo je smiselno placat? Al na androidu obstaja kaj dzabe? 
 


 

47C81B98-D256-46D6-9EEF-95185446F340.jpeg

da. Osmand, s trgovine sicer lahko samo 4 karte đabe naložiš, s tule https://f-droid.org/  pa čist vse (sem naložil in dela bp) Osmand je fajn ker lahko rute narišeš na pcju na mapsih pa konvertiraš in uvoziš v osmand.

Igo primo lahko s pašnika potegneš, karte tudi (tudi imam in dela) Tak da nič plačal, razen 15€ za KTMjevo navigacijo, ki pa ni bogvekaj, dela pa na armaturki. Ma jo skoraj ne rabim.

 

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Kugelschreiber pravi:

Al na androidu obstaja kaj dzabe? 

iGo.

meni deluje OK.

 

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Igo je bolj cestni, je pa super za vozit, lep pogled, razumljiv in enostaven. Osmand + ima mnogo več, sploh makedamskih cest, pa predvsem ima POI, sam klikneš pa pogledaš, kaj je tam zanimivega. Predvsem pa lahko rute uvoziš. V igo ne moreš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 22. 4. 2023 ob 11:23, DAMI34 pravi:

V igo ne moreš.

Gre, gre.

Kreiraš pot v Google (myMaps) in izvoziš  kot KLM datoteko.

Screenshot_2023-04-23-20-25-20.png.d7615579528306a1da469f7e74d7f098.png

To datoteko potem uvoziš (preneseš) v mapo Route na iGo napravi.

Screenshot_2023-04-23-20-24-53.png.a048efc1584d48066de8a06c73d9bbc8.png

Kot cilj izbereš "Load Route".

Screenshot_2023-04-23-20-24-38.png.ab6fd69edc2eb74248a7ab6f0a3e90d4.png

V mojem primeru sta v mapi dve ruti, izbereš pač željeno in potem voziš kot ti veleva, ali pa tudi ne :lol1:

LP.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, MiNa pravi:

Gre, gre.

Kreiraš pot v Google (myMaps) in izvoziš  kot KLM datoteko.

Screenshot_2023-04-23-20-25-20.png.d7615579528306a1da469f7e74d7f098.png

To datoteko potem uvoziš (preneseš) v mapo Route na iGo napravi.

Screenshot_2023-04-23-20-24-53.png.a048efc1584d48066de8a06c73d9bbc8.png

Kot cilj izbereš "Load Route".

Screenshot_2023-04-23-20-24-38.png.ab6fd69edc2eb74248a7ab6f0a3e90d4.png

V mojem primeru sta v mapi dve ruti, izbereš pač željeno in potem voziš kot ti veleva, ali pa tudi ne :lol1:

LP.

Jaz nimam. Oziroma ne najdem na app kje bi to bilo.

Screenshot_20230424-094502.png

Screenshot_20230424-094426.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi na tvoji verziji mora delat. Pot shraniš v mapo kot sem označil zgoraj. Nato pa pri izbiri Nova Pot poiščeš Shranjene Poti.

Dela... pri mojem "founu" BP

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, MiNa pravi:

Tudi na tvoji verziji mora delat. Pot shraniš v mapo kot sem označil zgoraj. Nato pa pri izbiri Nova Pot poiščeš Shranjene Poti.

Dela... pri mojem "founu" BP

Tako je, treba kreirat na roko mape in potem je :) 

Dami, točno na tej tvoji verziji tudi dela, imam enako ... 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kul. Tenx za info.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo kupu sem tole.
Zadeva precej solidna, samo navodila za uporabo so pa obupna, tak da mora človek kar malo ugibati kaj in kako. 
Zaslon je v močni svetlobi precej slabo vidt oz. se moram malo potrudit, da vidim kaj je gor ampak je tudi posledica tega, da nimam čisto na pravem mestu zadeve našraufane gor. 

Ampak na koncu zadeva naredi svoj job. Sedaj imam lahko spotify direktno na tole zadevco in seveda navigacijo po želji preko carplay-a za male pare. 

Če bo komu pomagalo... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 44 minutami, Tepko pravi:

Evo kupu sem tole.
Zadeva precej solidna, samo navodila za uporabo so pa obupna, tak da mora človek kar malo ugibati kaj in kako. 
Zaslon je v močni svetlobi precej slabo vidt oz. se moram malo potrudit, da vidim kaj je gor ampak je tudi posledica tega, da nimam čisto na pravem mestu zadeve našraufane gor. 

Ampak na koncu zadeva naredi svoj job. Sedaj imam lahko spotify direktno na tole zadevco in seveda navigacijo po želji preko carplay-a za male pare. 

Če bo komu pomagalo... 

klasična hiba kitajskih navijev, zanič zaslon na soncu, zame neuporabno in nevarno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

30 minutes ago, Snečer said:

klasična hiba kitajskih navijev, zanič zaslon na soncu, zame neuporabno in nevarno

Ja, sam ni pa tako slabo kot so bili recimo stari telefoni. Da se videt na zaslon, samo ni pa tako kristalno čisto kot recimo današnji telefoni. 

Tudi zelo verjetna možnost, da se vidi slabše ker sem zadevo zaenkrat namontiral pri levem ogledalu (moral bi nad števcem, samo zaenkrat nimam nosilca za tam še). 
Za ta denar je pač to najbolje, kar trenutno trg ponuja. Itak so pa to prve "navigacije", ki imajo dejansko carplay na motorju nasploh (razen pač way too overpriced shit from BMW). 
V parih letih pač lahko upamo, da dajo ven kaj boljšega, do takrat pa bo tole za naslednjih 5 let uporabno. Itak pa poleg samega zaslona imaš tudi zvočna navodila in ker imam tudi Apple Watch mi tudi tista vibrira, ko moram kje zaviti, če imam nastavljeno pot. 

Vsekakor pa carplay odpira sedaj možnost, za custom appe, ki lahko kažejo polega navigacije tudi vreme. In na koncu telefon je lepo v žepu stran od vibracij, praha in vode. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, Tepko pravi:

Ja, sam ni pa tako slabo kot so bili recimo stari telefoni. Da se videt na zaslon, samo ni pa tako kristalno čisto kot recimo današnji telefoni. 

Tudi zelo verjetna možnost, da se vidi slabše ker sem zadevo zaenkrat namontiral pri levem ogledalu (moral bi nad števcem, samo zaenkrat nimam nosilca za tam še). 
Za ta denar je pač to najbolje, kar trenutno trg ponuja. Itak so pa to prve "navigacije", ki imajo dejansko carplay na motorju nasploh (razen pač way too overpriced shit from BMW). 
V parih letih pač lahko upamo, da dajo ven kaj boljšega, do takrat pa bo tole za naslednjih 5 let uporabno. Itak pa poleg samega zaslona imaš tudi zvočna navodila in ker imam tudi Apple Watch mi tudi tista vibrira, ko moram kje zaviti, če imam nastavljeno pot. 

Vsekakor pa carplay odpira sedaj možnost, za custom appe, ki lahko kažejo polega navigacije tudi vreme. In na koncu telefon je lepo v žepu stran od vibracij, praha in vode. 

Fenomen mi je, da v vseh teh letih niso uspeli sunit/namestit spodobnega ekrana.

In tu še kar pešajo. Nerazumljivo, ko vidimo, kako so na drugih področjih napredovali.

Da imaš še toniran vizir, je taka navigacija okras. Mel na testu dva komada, par let nazaj. Kot vidim se ni nič spremenilo... samo večja strešica :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno bo cena tista, ki preprečuje vgradnjo boljšega displeja. Za boljšo sliko je tudi elektronska podpora temu primerno dražja in potem so že na ceni renomiranih naprav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

30 minutes ago, Snečer said:

Fenomen mi je, da v vseh teh letih niso uspeli sunit/namestit spodobnega ekrana.

In tu še kar pešajo. Nerazumljivo, ko vidimo, kako so na drugih področjih napredovali.

Da imaš še toniran vizir, je taka navigacija okras. Mel na testu dva komada, par let nazaj. Kot vidim se ni nič spremenilo... samo večja strešica :)

No tolk slab zaslon pa ni, lahko imam na čeladi dol sonlno šipco in še vedno vidim lepo na zaslon, samo če res direktno sveti sonce gor, ne vidiš detajlov ampak samo obrise. Sončna šipca pa v bistvu v tem primeru malo pomaga, ker zmanjša dodatno preveliko svetlobo.

Anyway, če želiš tako dober zaslon, potem taka naprava ne more biti 250€ ampak precej več. Pa tudi ne pozabit na slabosti ostalih tehnologij (xyLED). Še v avtu imaš precej podobne zaslone. Recimo moj avto je star 7 let, če mi sveti sonce na zaslon navigacije, ne vidim skoraj ničesar gor. Avto, ki ga kupujem in ga dobim naslednji mesec ima že boljši zaslon, ampak je tudi za par tisočakov dražji. 

Zelo verjetno bodo zasloni čez 5 let boljši in bolj dostopni in posledično boš za isti denar dobil navigacijo, ki jo boš lahko gledal tudi v max soncu. Lahko naredim enkrat sliko, kako se vidi zaslon. Ni perfect, ampak zaenkrat je zame več kot dovolj za ta denar in za naslednjih 5 let. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobra stran teh kitajcev je, da delujejo na winCE, kar pomeni, da lahko namestiš popolnoma nov sheel, ki podpira celotno IGO navigacijo z vsemi bonbončki. Sem imel par teh naprav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je se vedno tako, da dela/laufa preko BT telefona…..moras imeti ves cas telefon povezan na napravo? Brez telefona ne deluje ali deluje tudi, kot stand alone?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!