Skoči na vsebino

Navigacije na motorju (izkušnje, težave...)


tom rider

Priporočene objave

pred eno uro, bankir pravi:

ne vem, ali spada to k tej temi, ampak bi kljub temu postavil vprašanje:

primer: Ljubljana- Trebinje(BIH) me po google maps vodi mimo Metkovič, če pa vstavim v garmina, pa me vodi preko otoka pelješca do Dubrovnika in gor proti Trebinje

Nikakor si ne znam razložiti zakaj RAZLIKA

Na garminu imam vse tko kot treba

Lp Bankir

Iz tega sklepam, da si postaviš samo začetno in končno točko in si izbereš ponujeno pot?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, bankir pravi:

ne vem, ali spada to k tej temi, ampak bi kljub temu postavil vprašanje:

primer: Ljubljana- Trebinje(BIH) me po google maps vodi mimo Metkovič, če pa vstavim v garmina, pa me vodi preko otoka pelješca do Dubrovnika in gor proti Trebinje

Nikakor si ne znam razložiti zakaj RAZLIKA

Na garminu imam vse tko kot treba

Lp Bankir

google upošteva tudi live podatke pri izračunu, kaj je hitreje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

primeš pot in jo prestaviš. gugl to zna. dolgočasne so poti, ki jih predlagajo raznorazne aplikacije. 

Bom povedal, kako jaz kreiram pot.

Res je začetna in je končna točka, nato pa vklopim fotke in prilagodim pot želji, kje bi rad šel. Ja, včasih je tudi ac, če je preveč radarjev in vasi/mest, kar mi ni zanimivo. Običajno pa iščem čimbolj zavite zadeve. Odvisno kaj hočem tisti dan lahko je makedam, lahko je asfalt, večino eu cest pozna že street wiew.

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Scarabeo 500 pravi:

Iz tega sklepam, da si postaviš samo začetno in končno točko in si izbereš ponujeno pot?

primer:začetna Ljubljana, končna: Trebinje in pojdi

pred 1 uro, DAMI34 pravi:

primeš pot in jo prestaviš. gugl to zna. dolgočasne so poti, ki jih predlagajo raznorazne aplikacije. 

Bom povedal, kako jaz kreiram pot.

Res je začetna in je končna točka, nato pa vklopim fotke in prilagodim pot želji, kje bi rad šel. Ja, včasih je tudi ac, če je preveč radarjev in vasi/mest, kar mi ni zanimivo. Običajno pa iščem čimbolj zavite zadeve. Odvisno kaj hočem tisti dan lahko je makedam, lahko je asfalt, večino eu cest pozna že street wiew.

 

hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Scarabeo 500 pravi:

Iz tega sklepam, da si postaviš samo začetno in končno točko in si izbereš ponujeno pot?

saj tudi na google maps dam začetno in končno destinacijo, pa mi lepo pokaže pot

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kateri Garmin? 

Novejši garmini spremljajo tvoj stil vožnje, izbiro cest in podobne fore in pri izračunu med drugim uporabijo tudi te podatke.

Za tako dolgo pot je priporočljivo vstaviti še nekaj vmesnih točk, da bo pot vsaj približno po pričakovanju in željah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, raza pravi:

Kateri Garmin? 

Novejši garmini spremljajo tvoj stil vožnje, izbiro cest in podobne fore in pri izračunu med drugim uporabijo tudi te podatke.

Za tako dolgo pot je priporočljivo vstaviti še nekaj vmesnih točk, da bo pot vsaj približno po pričakovanju in željah.

garmin drivesmart 66

očitno bom moral vstaviti , kakor si napisal, vmesne točke. Lansko leto me je garmin tako zmedel, da sva se z ženo ob ustavitvi zložila kot mambe

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, bankir pravi:

garmin drivesmart 66

očitno bom moral vstaviti , kakor si napisal, vmesne točke. Lansko leto me je garmin tako zmedel, da sva se z ženo ob ustavitvi zložila kot mambe

bom probal napisati, zakaj ne dajem vmesnih točk. Zgodi se, da cesta ne pelje do centra določenega mesta ali vasi, ampak gre mimo( kot obvoznica). Garmin pa me pelje do točke v mestu, ki sem jo označil.Če peljem naprej, določen čas oznanja( preračunavam, preračunavam)

Upam, da sem znal razložiti

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 34 minutami, bankir pravi:

bom probal napisati, zakaj ne dajem vmesnih točk. Zgodi se, da cesta ne pelje do centra določenega mesta ali vasi, ampak gre mimo( kot obvoznica). Garmin pa me pelje do točke v mestu, ki sem jo označil.Če peljem naprej, določen čas oznanja( preračunavam, preračunavam)

Upam, da sem znal razložiti

Pelješ po načrtovani poti naprej in ga ignoriraš saj se naveliča. :)

Vstaviš in izklopiš ruto in jo na novo zaženeš, če si že mimo točke, kjer te vrača nazaj - ti pokaže nadaljevanje poti.

Če te zajebava izklopiš ruto in samo vstaviš Trebinje, tik pred ciljem pa zopet ruto, kjer imaš cilj točno določen.

Nekaj takšnega jaz počnem. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če označiš na Garminu mesto gre v center.

Nekako takole naredi.

Začetna točka ter končna točka. Vstaviš vmesne točke kjer se hočeš voziti-če ti je kak grad, plaža, gostilna nujna za obiskati dodaj v routo. Natančno.

Če bi rad šel mimo mesta dodaj točko izza mesta v smeri vožnje na cesto, ali na kraj. Te pelje če je obvoznica mimo mesta, ali skozi če ni obvoznice.

In preveri routo preden naložiš v Garmina. Step by step. Vrstni red je pomemben zelo.

Napiši začetek, vmesne točke, konec poti in ti naredim routo. S katerim programom delaš route za Garmina-Basecamp, Mapsource. Ali direkt v Garminu.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 39 minutami, bankir pravi:

Lansko leto me je garmin tako zmedel

Problem je, ko postaneš suženj "nepotrebnih" pomagal, namesto, da bi ti pomagala. Celo nevarno postane (celo tvoja izkušnja), ko gledaš več na vse te đinđe minđe, namesto, da bi se posvetil vožnji in uživanju.

Meni je navigacija na poti samo kot "pomagalo" in se ne držim predlagane poti kot pijanec plota.

So mi že omenjali uporabniki, da nimajo pojma kje so se vozili, na cilj so pa vseeno prišli.

Sicer pa po neznanih krajih na daljših relacijah vedno dodam vmesne točke, ponavadi za križiščem, kjer je potrebno zaviti na ali v novo smer. Seveda tudi vmesne zanimivosti  kot je zapisal @DAMI34 lažje najdeš s pomočjo navigacije.

Sem pa pred kratkim tudi jaz prešel na "rugged" telefon in OSMAND. Bom videl kako se bo obneslo v neznanem...

Za pot v Bosno (tudi kam bližje ali malo dlje) pa nikakor ne prepuščam izbiro poti Gooo, navi itd.  Za to, da najdem nastanitev v ciljnem mestu pa pride zelo prav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)
pred 19 minutami, Quest pravi:

Garmina-Basecamp, Mapsource. Ali direkt v Garminu.

Kot sem že zapisal, je pot najbolje planirat kar z googlovim pripomočkom planiranja poti seveda, če imš dosegljiv net. Pot spremeniš v gpx datoteko in jo preneseš v napravo ...

@bankir Različni izračuni za poti nastanejo zaradi razlik v nastavitvah naprav in aplikacij. Že dva Garmina sta nama izračunavala različne poti, klub enakim nastavitvam kar se tiče navigiranja. Sta pa bila narejena približno 4 leta narazen.

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz nikoli ne označujem ali izbiram mest. Izbiram/označim točko na cesto pred ali za mestom (sploh če nočem mesta obiskati, raje kolovratim 20km stran od mesta po vaških poteh), potem pa sama navigacija najde najboljšo pot v skladu s parametri ki so zabeleženi za navigiranje. 

Za Garmina obstajajo programi, uporabniki so že zapisali kateri, mislim, da so v drugi temi z naslovom Garmin, pa vendar v tistem programu narišeš pot in jo preneseš v napravo.

 

pred 10 minutami, MiNa pravi:

Problem je, ko postaneš suženj "nepotrebnih" pomagal, namesto, da bi ti pomagala. Celo nevarno postane (celo tvoja izkušnja), ko gledaš več na vse te đinđe minđe, namesto, da bi se posvetil vožnji in uživanju.

Meni je navigacija na poti samo kot "pomagalo" in se ne držim predlagane poti kot pijanec plota.

So mi že omenjali uporabniki, da nimajo pojma kje so se vozili, na cilj so pa vseeno prišli.

Sicer pa po neznanih krajih na daljših relacijah vedno dodam vmesne točke, ponavadi za križiščem, kjer je potrebno zaviti na ali v novo smer. Seveda tudi vmesne zanimivosti  kot je zapisal @DAMI34 lažje najdeš s pomočjo navigacije.

Sem pa pred kratkim tudi jaz prešel na "rugged" telefon in OSMAND. Bom videl kako se bo obneslo v neznanem...

Za pot v Bosno (tudi kam bližje ali malo dlje) pa nikakor ne prepuščam izbiro poti Gooo, navi itd.  Za to, da najdem nastanitev v ciljnem mestu pa pride zelo prav.

Osmand

za kolovratenje po Romuniji, s kar nekaj makedamskimi odseki se je odlično obnesel. Niti 1x nisem zalutal, pot sem pa prej narisal kar po gugl mapsih nato konvertiral v gpx in prenesel v telefon.

Enako za balkan predlani.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

pred eno uro, bankir pravi:

bom probal napisati, zakaj ne dajem vmesnih točk. Zgodi se, da cesta ne pelje do centra določenega mesta ali vasi, ampak gre mimo( kot obvoznica). Garmin pa me pelje do točke v mestu, ki sem jo označil.Če peljem naprej, določen čas oznanja( preračunavam, preračunavam)

Upam, da sem znal razložiti

Če imaš točko slučajno postavljeno v mestu in tja ne želiš, si pomagaš z ukazom preskoči točko . S tem se izogneš večkratnemu preračunavanju, ker to točko izbriše in preračuna na naslednjo. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, bankir pravi:

primer:začetna Ljubljana, končna: Trebinje in pojdi

hvala

...če boš spal v Trebinju priporočam app Sladjo...poceni in relativno blizu centra...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, siks pravi:

...če boš spal v Trebinju priporočam app Sladjo...poceni in relativno blizu centra...

hvala na inf., ampak že par let prenočujem v MG app.-200 m od centra.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, bankir pravi:

hvala na inf., ampak že par let prenočujem v MG app.-200 m od centra.

pomeni torej, da pot poznaš v nulo ? :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, ajzak said:

Katere aplikacije uporabljate na telefonih za sledenje poti ( Calimoto, Rever, Detech, Yamaha my ride... ) ?

Relive. 

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, raza pravi:

 

Če imaš točko slučajno postavljeno v mestu in tja ne želiš, si pomagaš z ukazom preskoči točko . S tem se izogneš večkratnemu preračunavanju, ker to točko izbriše in preračuna na naslednjo. 

Da se dopolnim. To neželeno točko je potrebno preskočiti oz. zbrisati predno jo dosežeš, kajti če si že naprej od nje, bo navigator izbrisal naslednjo točko, na neželeno pa bo še vedno preračunaval in te skušal pripeljati do nje. Če se to zgodi je najboljša rešitev prekiniti aktivno ruto in jo zagnati ponovno z ukazom "najbližja vstopna točka".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 urami, bankir pravi:

garmin drivesmart 66

očitno bom moral vstaviti , kakor si napisal, vmesne točke. Lansko leto me je garmin tako zmedel, da sva se z ženo ob ustavitvi zložila kot mambe

Res je, sem preveril na mojem DS 66. Vnesi začetno točko Ljubljana in cilj Metkovič in pojdi. Potem mu dodaj Trebinje in pojdi. Klikni dodaj kot zad. post. In deluje.

Imaš pa tukaj eno dobro orodje, kjer pretvoriš link iz google maps v format gpx. Na mapsih kreiraš pot kakor ti paše in link skopiraš v okence. GPX nato uvoziš na napravo preko Garmin Basecamp programa.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 hours ago, Kugelschreiber said:

Relive. 

Kolikor vidim, ima Relive samo osnovne podatke ( skupni km, povprečna hitrost,...), ter seveda grafični prikaz poti ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 minutes ago, ajzak said:

Kolikor vidim, ima Relive samo osnovne podatke ( skupni km, povprečna hitrost,...), ter seveda grafični prikaz poti ?

Naredi si profil. Osnovne funkcije delajo brezplacno.  Nardis video, animacijo poti, kilometre in karto.  nisem spretn s tem, nekaj takega sapcam. 
 


https://www.relive.cc/view/vPOp3yW7oEv

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

samo v vednost

kot sem omenil, me pot Lj-Trebinje vodi preko Pelješca, zanimivo pa je to, ko sem obrnil smer. to pomeni Trebinje_Ljubljana je pa garmin izračunal pravilno pot(mimo Metkovič)🤣

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 31 minutami, bankir pravi:

samo v vednost

kot sem omenil, me pot Lj-Trebinje vodi preko Pelješca, zanimivo pa je to, ko sem obrnil smer. to pomeni Trebinje_Ljubljana je pa garmin izračunal pravilno pot(mimo Metkovič)🤣

to je zato da greš 1x čez most, drugič pa okrog, se ustaviš v Stonu, poješ stonsko torto se izogneš radarju, ki je tam blizu, ter občudiješ morje in otočke :P :D

pravilna pot je sam ena, in to je tista, ki jo ti določiš :D

 

  • Všeč mi je 2
  • Srček 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!