Skoči na vsebino

Verige, prenosi in spreji za verige


Gregs

Priporočene objave

Motul Road Plus sm nabavu, pa tisti Motul Chain Clean.. sam se mi nelub spucat. Kdaj bo kaj dežja da se mal zapelem da mušice spere itd, pa potem ketno namažem ko bo spucan motor?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tule je prava tema

Pozdravljeni!

Danes sem testiral "centralni" štender PackJack.

Zadeva deluje v nulo, vzame manj časa kot cigaret (3 minute bruto=video), skratka meni ustreza in bom na vsako tankanje namesto čika tako mazal.

Posnetek je nastal povsem spontano, ob poti (nekje pri Borovljah), kar kaže na to, da je zadeva sila preprosta.

"Testiral" sem tudi S100 sprej, ki so mi ga "poturili" v lujzu, so garantirali, da je to najbolje med vsemi, mi skor pdl-ja niso hoteli prodat :) (s100 belega sicer poznam)

No, ta "novi" sprej je kar ok, a mislim da vseeno malo packa, pdl nič.

wp20150704054.jpg

drugič sem mazal v Beljaku pred Lujzom

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem pa ravno danes še zadnjič ketno špricnu z belim S100- prazna piksna :D, sm pa par dni nazaj tud nabavu tega suhega, ampak u eurotonu ker je cnej :grim https://www.euroton.si/avtodeli/a1-s100-dry-lube-kettenspray-400ml-a1-s100-suho-razprsilo-za-verige-400ml-p-596046.aspx

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj smo pogruntali kje so ugodne original ketne? Zobnika sta ko nova, ketna ze brez vseh ringov. Ni trda je pa neenakomerno rastegnjena. Moram novo kupit. Pa bi vzel samo ketno al je smiselno vzet komplet :P?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj smo pogruntali kje so ugodne original ketne? Zobnika sta ko nova, ketna ze brez vseh ringov. Ni trda je pa neenakomerno rastegnjena. Moram novo kupit. Pa bi vzel samo ketno al je smiselno vzet komplet :P?

men je bolj smiselno vzeti komplet, ker če boš na sedanje verižnike (že udelane po verigi) montiral verigo bo ta imela precej krajšo življensko dobo, hkrati pa verižniki ne predstavljajo nekega velikega stroška.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tule je prava tema

Pozdravljeni!

Danes sem testiral "centralni" štender PackJack.

Zadeva deluje v nulo, vzame manj časa kot cigaret (3 minute bruto=video), skratka meni ustreza in bom na vsako tankanje namesto čika tako mazal.

Posnetek je nastal povsem spontano, ob poti (nekje pri Borovljah), kar kaže na to, da je zadeva sila preprosta.

"Testiral" sem tudi S100 sprej, ki so mi ga "poturili" v lujzu, so garantirali, da je to najbolje med vsemi, mi skor pdl-ja niso hoteli prodat :) (s100 belega sicer poznam)

No, ta "novi" sprej je kar ok, a mislim da vseeno malo packa, pdl nič.

wp20150704054.jpg

drugič sem mazal v Beljaku pred Lujzom

 

Lušna zadevca. Kej se dobi? Mi je žau da nsiem vzel v lojzetu ko je bila v akciji 50% s popusta tista rumena... 30€ + PTT ne dam. Rabim pa za nihajko brez tistih bunkic. Če kdo ma in ne nuca pa kar ponubo na ZS.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se že montira oiler,ne boom se jaz zajebaval s temi spreji:-D

 

 

ker imaš oiler bi ti svetoval to stojalo kot ima snecer da ko nalivaš da lahko do vrha  :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ker imaš oiler bi ti svetoval to stojalo kot ima snecer da ko nalivaš da lahko do vrha  :OK:

Versysa si bom namontiral namesto oilerja  :grim

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prvo preberi droben tisk garancije,namreč jaz imam na KTM triletno garancijo,po enem letu mi je crknil aku. Garancija za aku samo 6 mesecev.....

 

Sicer malce pozno ampak tole nebo šlo čez, po zakonu je potrebno imeti najmanj garancije 1 leto oz. 12 mesecov.

 

 

IV. GARANCIJA
 
19. člen

Minister, pristojen za gospodarstvo, izda pravilnik, s katerim določi:

- blago, za katero mora proizvajalec izdati garancijo za brezhibno delovanje za obdobje najmanj enega leta, in

- rabljeno blago, za katero mora prodajalec izdati garancijo za brezhibno delovanje za obdobje najmanj enega meseca.

 

 

Tako, da printaj tole... In jih pejt kurcat...

http://www.dz-rs.si/wps/portal/Home/deloDZ/zakonodaja/izbranZakonAkt?uid=ABF75F8779F50131C125792F0040EF6B&db=urad_prec_bes&mandat=VII

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer malce pozno ampak tole nebo šlo čez, po zakonu je potrebno imeti najmanj garancije 1 leto oz. 12 mesecov.

 

 

IV. GARANCIJA

 

19. člen

Minister, pristojen za gospodarstvo, izda pravilnik, s katerim določi:- blago, za katero mora proizvajalec izdati garancijo za brezhibno delovanje za obdobje najmanj enega leta, in- rabljeno blago, za katero mora prodajalec izdati garancijo za brezhibno delovanje za obdobje najmanj enega meseca.

 

 

Tako, da printaj tole... In jih pejt kurcat...

http://www.dz-rs.si/wps/portal/Home/deloDZ/zakonodaja/izbranZakonAkt?uid=ABF75F8779F50131C125792F0040EF6B&db=urad_prec_bes&mandat=VII

Res je,pa mi nč ne pomaga k je tud več k eno leto star,sm preveru,hvala na info:-)
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pol pa curvanik, jok pa na drevo! Človek se vpraša če je to vse skupaj res toliko preračunano?

 

Če pa še vedno rabiš novega lahko na PM! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer malce pozno ampak tole nebo šlo čez, po zakonu je potrebno imeti najmanj garancije 1 leto oz. 12 mesecov.

 

 

IV. GARANCIJA
 
19. člen

Minister, pristojen za gospodarstvo, izda pravilnik, s katerim določi:

- blago, za katero mora proizvajalec izdati garancijo za brezhibno delovanje za obdobje najmanj enega leta, in

- rabljeno blago, za katero mora prodajalec izdati garancijo za brezhibno delovanje za obdobje najmanj enega meseca.

 

 

Tako, da printaj tole... In jih pejt kurcat...

http://www.dz-rs.si/wps/portal/Home/deloDZ/zakonodaja/izbranZakonAkt?uid=ABF75F8779F50131C125792F0040EF6B&db=urad_prec_bes&mandat=VII

na tabli tudi piše "pička", ampak ni "pička", je tabla :kva2:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj smo pogruntali kje so ugodne original ketne? Zobnika sta ko nova, ketna ze brez vseh ringov. Ni trda je pa neenakomerno rastegnjena. Moram novo kupit. Pa bi vzel samo ketno al je smiselno vzet komplet :P?

Ah ni potrebe,zobnik bo zdržal še eno verigo. :)

 

post-5502-0-62000800-1436812662_thumb.jpg

 

verige mi zdržijo od 30-37k km,odvisno od samega vdrževanja(vedno menjam tudi zobnike) in obremenitve.

 

prva vgradnja

DID 525zvm x                              36500km

 

REGINA 525  137 ZRP                30900km(predčasno menjal zaradi daljše poti)

REGINA 525  137 ZRP                30400km(ne enakomerno raztegnjena)zobniški prenos občutno skrajšan

REGINA 525  137 ZRP                34400km( še v funkciji na nekaj mestih trda vendar ni neenakomerno raztegnjena) 

 

Glede kvalitete did ali regine ne opazim neke občutne razlike.

 

zgornji zobnik ni moj,he he

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Versysa si bom namontiral namesto oilerja  :grim

 

Sej glede na kilometrino ki jo delaš  bi imel KTMa za do končne destniacije, versysa za po kampu oz. mestu kjer bi dopustoval  :kva1:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej glede na kilometrino ki jo delaš  bi imel KTMa za do končne destniacije, versysa za po kampu oz. mestu kjer bi dopustoval  :kva1:

Tako je mišljeno ko kupim motor od Hyper Jacka  :grim

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Kaj bi naredi ?

Pri členu ,ki se veriga spoji mi je izpadel O ring.

Veriga ima približen 27 tisoč km. Drugače jo še nisem prenapenjal od kar sem jo menjal.Ni rastegnena in lepo teče tudi ta člen ni videti ,da bi bil kaj drugačen.

Mislim pa jit na daljšo  turo približn 3500 km.

In imam scottoiler 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na svoji mille, bom letos čez zimo menjal ketno in me zanima, če bo tale ok? http://kettenmax.de/did-alu-kettensatz-aprilia-1000-rsv-mille-9803-mit-did-525-zvmx-xringkette-gold-p-7544.html 
Sedaj pa še glede zobnikov, nekje sem prebral, da so na mille/tuono menjali zobnike za zob manj/več saj se tako motor v naselju obnaša bolj mirno..kakšne izkušnje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni.

Kupujem verižni set za Suzuki SV650N K4...

Gledal sem :   http://kettenmax.de/650ccm-did-kettensatz-suzuki-sv-650-9909-c-16683_16684_130_141_961.html

Kakšna je razlika med prvo in drugo varianto(95 in 1005eur)?

V kolikem času dostavi paket? Kolikor razumem plačilo po povzetju ni možno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse verige so za nekaj časa, včasih moraš imeti tudi mal sreče. Zgolj za info:

prva vgradnja na mojem, je bil navaden O ring, pa je nardila 45kkm, druga vgradnja najdražji ZVMX je bil didov, pa je nardila  samo 25kkm, s tem da je po 15kkm že kazala probleme z odletavanjem gumic....sedaj, kaj namestit?

DIDu ne zaupam, pa sem dal EK enuma, in kot vidim, tudi pri novem lastniku, veriga lepo dela in ne kaže znakov obrabe.

 

Še največ (po mojem mišljenju) narediš z verigo, če paziš, da je vedno očiščena, ko si vozil po makedamu,.

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tista za 95€ je "navadna črna", tista za 105€ pa ima stranske vezne člene "pozlačene" zato tudi oznaka G&B "Gold & Black". Obe pa kar se tiče natezne trdnosti enake 525VX.  "šminka stane 10€".

Paket pride v 4-7 dni, plačaš pa lahko na naši banki s položnico (smo v Evropi!).

 

Označi edino ali hočeš "zaključeno" - podiranje zadne nihajke, ali odprto. V tem primeru dobiš v kompletu še člen za člen kovičenje.

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

 

Označi edino ali hočeš "zaključeno" - podiranje zadne nihajke, ali odprto. V tem primeru dobiš v kompletu še člen za člen kovičenje.

 

A zdrži ta člen na 200 hp motorjih ?

 

To vem da imajo crossi in podobni na cestnih nisem zasledil bi pa bilo veliko lažje jo oprat če le ta člen zdrži ?

 

Če zdrži na 200 konjev bo tudi na mojih 115 nebi pa rad probaval in potem da vseskupaj odleti pa kupoval novo dvakrat. Zanima me ko bom menjaval.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta člen ni "razstavljiv" ko enkrat zakovičiš ni razlike (skoraj) . Členi z varovalko pa se pri takih močeh naj nebi uporabljali.

lp

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta člen ni "razstavljiv" ko enkrat zakovičiš ni razlike (skoraj) . Členi z varovalko pa se pri takih močeh naj nebi uporabljali.

lp

 

Aha narobe razumel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še malo akcije.

JackPack stransko stojalo se je izkazalo v praksi, simpl uporaba pri polno otovorjenem motorju, skratka zelo uporabna zadeva, ketna pa še nikoli tako namazana.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!