Skoči na vsebino

Verige, prenosi in spreji za verige


Gregs

Priporočene objave

pred 20 urami, Zivnorc pravi:

Najcenejša varianta:

Ko menjaš gumo, narediš naslednji postopek:

1.  najceneje: Pobarvaš z bazo in nato z avtolakom, daš nekam v peč na cca 60C

2. malo dražje (ampak res samo malo, zato opusti prvo točko): neseš feltno ličarju, ti jo pobarva z bazo, nato še z lakom, da v peč in je stvar ocvrta.

3. najdražja (in najboljša, zato opusti prvo in drugo točko): Odstraniš še ležajno tehniko, daš speskat in prašno barvat. ...ene 60€ pride ta hec na eno feltno.

Razlika med 1. in 3. točko je 30€....   :D

Sam ta 3. točka je mene prišla veliko dražje kot opisuješ :cool:........pa je ležajna tehnika ostala skoraj ista ....

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, gretzky pravi:

Koliko pa košta liter petroleja na Petrolu? Resno vprašam.

ne vem, vem pa da traja 5x toliko kot spreji.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 18. 4. 2016 at 8:12, maus pravi:

včer zvećer sem pobrizgu po njej :jezik:

:ninja: 

Kera je bla blagoslovljena ?

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, HD-Dyna pravi:

Kera je bla blagoslovljena ?

Ninđa :P

motul zbrizgu :jezik: 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 9. 5. 2016 at 22:27, gretzky pravi:

Koliko pa košta liter petroleja na Petrolu? Resno vprašam.

Sicer odgovarjam samemu sebi, mogoče pa komu pride prav informacija. Na Petrolu sem nalil 4,5 litra svetilnega petroleja za 5€. Cena za liter je 1,113 €.

Rabiš kantico za gorivo in ga natočiš na črpalki. Nima je sicer vsak Petrol, ampak na srečo je tu na mojem koncu to na voljo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...al pa greš na Brnik.... vzameš uno ročno vrtalko na vinto.... 8mm sveder.... in zavrtaš Airbusu v krilo. Kerozin. To ti je v bistvu svetilni petrolej, samo da se Airbusi vozijo na to ...svetijo si pa s halogenkam...  :P

 

Ob ‎10‎.‎5‎.‎2016 at 9:50, Kmet2 pravi:

Sam ta 3. točka je mene prišla veliko dražje kot opisuješ :cool:........pa je ležajna tehnika ostala skoraj ista ....

...jp. res je.

Dnar je treba pobrat tam, kjer je...  :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Zivnorc pravi:

...al pa greš na Brnik.... vzameš uno ročno vrtalko na vinto.... 8mm sveder.... in zavrtaš Airbusu v krilo. Kerozin. To ti je v bistvu svetilni petrolej, samo da se Airbusi vozijo na to ...svetijo si pa s halogenkam...  :P

 

...jp. res je.

Dnar je treba pobrat tam, kjer je...  :P

 

Zdej bom začel kot Pik1 .............mam samo 4 € ....vidim da mu gre kar fajn :Dpa še nafutra se ga, jz pa mastno plačat pa lačen domov :hmm:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Zivnorc pravi:

...al pa greš na Brnik.... vzameš uno ročno vrtalko na vinto.... 8mm sveder.... in zavrtaš Airbusu v krilo. Kerozin. To ti je v bistvu svetilni petrolej, samo da se Airbusi vozijo na to ...svetijo si pa s halogenkam...  :P

 

 

Pa flašo 1,5 l ne pozabit! :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...kako flašo misliš...

.... motor spodi parkiraš....pa ga ceuga stuširaš....   :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 12. 5. 2016 at 10:05 AM, gretzky said:

Sicer odgovarjam samemu sebi, mogoče pa komu pride prav informacija. Na Petrolu sem nalil 4,5 litra svetilnega petroleja za 5€. Cena za liter je 1,113 €.

Rabiš kantico za gorivo in ga natočiš na črpalki. Nima je sicer vsak Petrol, ampak na srečo je tu na mojem koncu to na voljo.

Ker sm jst baksuz, kako sem to info včeri lahko spregledal... Sem šel na petrolovo črpalko pogledat za svetilni petrolej pa ga niso imel, na to sicer,da bi ga sel natočit v svojo kantico sploh pomioslil nisem,da je mozno, pa sem šel v merkur po liter njega za fakin 5.5€...

Ok za naslednjič vem. A zaupaš na kerem koncu si to natočil? Pa hvala za info. :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Hytech pravi:

liter njega za fakin 5.5€...

a si to neke "rcnije" kupil?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Hytech pravi:

Ker sm jst baksuz, kako sem to info včeri lahko spregledal... Sem šel na petrolovo črpalko pogledat za svetilni petrolej pa ga niso imel, na to sicer,da bi ga sel natočit v svojo kantico sploh pomioslil nisem,da je mozno, pa sem šel v merkur po liter njega za fakin 5.5€...

Ok za naslednjič vem. A zaupaš na kerem koncu si to natočil? Pa hvala za info. :) 

V Polju, na tisti mali črpalki na Zaloški. Blizu zdravstvenega doma in velike cerkve.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Zmeraj me je matralo kako ketna laufa med vožnjo... danes pa sem končno kamerco namontiral:

https://youtu.be/GS7IF2vm3zI

Prvi 2 minuti čist OK (hitrost 50), potem pa pri večji obremenitvi ketna začne spodaj valoviti. Eno pikico jo bom še pršponal.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po 700km mazanja sem zgleda zadel pravo razmerje v prvo. Timer sproži ventil za 0.1s vsake 90 sek. Olje 90W za menjalnike. Veriga je naoljena svinjarije pa ni (omembe vredne). Ko bo hladneje dodam malo kerozina v olje pa bo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi lahko kdo svetuje, če moram že zamenjati verigo na svojem motorju? Če jo povlečem nazaj na zobniku, se nič ne premakne. Ima pa trenutno okoli 30.000 km.

a.jpg

b.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 hours ago, motom said:

Upam, da v dežju lahko mal povečaš

2 klika. :D Res pa da ne brez sedeža dol dat. :/

4 hours ago, rajko1 said:

Mi lahko kdo svetuje, če moram že zamenjati verigo na svojem motorju? Če jo povlečem nazaj na zobniku, se nič ne premakne. Ima pa trenutno okoli 30.000 km.

a.jpg

b.jpg

Vsaj očistil bi jo lahko, preveril vse členke pol boš vedel kaj več.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preveri če enakomerno teče, da ne skače gor dol, da je v predpisanih tolerancah, v navodilih mopeda ponavadi piše s kako težo jo obremeniš in izmeriš koliko je raztegnjena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, rajko1 pravi:

Mi lahko kdo svetuje, če moram že zamenjati verigo na svojem motorju? Če jo povlečem nazaj na zobniku, se nič ne premakne. Ima pa trenutno okoli 30.000 km.

a.jpg

b.jpg

Malo jo očisti in namaži, bo lepše tekla.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Snecer pravi:

Malo jo očisti in namaži, bo lepše tekla.

js mam občutek, da bo počasi potrebna menjave ... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, StaraFeltna pravi:

Po 700km mazanja sem zgleda zadel pravo razmerje v prvo. Timer sproži ventil za 0.1s vsake 90 sek. Olje 90W za menjalnike. Veriga je naoljena svinjarije pa ni (omembe vredne). Ko bo hladneje dodam malo kerozina v olje pa bo.

Pridi k meni ti bom dal originalno olje za zimo , jaz ga ne uporabljam , imam skozi letnega. 

Seveda dobiš brezplačno !!!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!