Skoči na vsebino

Verige, prenosi in spreji za verige


Gregs

Priporočene objave

S čim lahko sčistim verigo? Te spreje za čistit mam. Zanima me samo s čim lahko sčistim res vse to mast in umazanijo dol, da je veriga potem kot nova. 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, cesko pravi:

S čim lahko sčistim verigo? Te spreje za čistit mam. Zanima me samo s čim lahko sčistim res vse to mast in umazanijo dol, da je veriga potem kot nova. 

 

 

S staro majico. Večji problem je, da so čistila verjetno hitro hlapljiva in se učinek čiščenja hitro izgubi.

Jaz staro majico napojim z nafto in zdrgnem do sijaja - do sedaj še nisem imel težav, pa najceneje je. 

Scarabeo

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najlepše tako...da snameš dol zadnje kolo....v daljšo in plitko posodo (dolgi podstavek za korito za rože) naliješ 1 cm petroleja ali nafte...podstaviš pod verigo......položiš verigo not....in juriš s krtačko..

:D

V petroleju se lepo sproti odmaka svinjarija..s krtačko jo podrgneš...in potem jo petrolej ali nafta še lepo splakne.

Simpl...

Popravljeno . Popravil Zivnorc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nežno z zobno ščetko in prebriši s staro majico, v kolikor ni čista, postopek ponovi. Jaz uporabljam svetilni petrolej. Ko je čista, lahko na stojalu zalufaš motor daš v 6 brzino in kako minuto po gasu.  v roku 10 minut nasprejaj s sprejem za verige.

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 31 minutami, cesko pravi:

S čim lahko sčistim verigo? Te spreje za čistit mam. Zanima me samo s čim lahko sčistim res vse to mast in umazanijo dol, da je veriga potem kot nova. 

 

 

svetilni petrolej definitivno,

sam ga uporabljam s tem in sem gotov v 10min ketna pa je čista ko suza

 

https://www.louis.de/en/artikel/kettenmax-louis-edition-chain-clean-lube-device/10003114?list=166874051&filter_article_number=10003114

Popravljeno . Popravil Wakasaki
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, DAMI34 pravi:

Nežno z zobno ščetko in prebriši s staro majico, v kolikor ni čista, postopek ponovi. Jaz uporabljam svetilni petrolej. Ko je čista, lahko na stojalu zalufaš motor daš v 6 brzino in kako minuto po gasu.  v roku 10 minut nasprejaj s sprejem za verige.

A bo ščetka Curaprox ultra soft vredu? Zaradi o ali x ringov.

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Scarabeo 500 pravi:

A bo ščetka Curaprox ultra soft vredu? Zaradi o ali x ringov.

 

:ras:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 hours ago, Scarabeo 500 said:

A bo ščetka Curaprox ultra soft vredu? Zaradi o ali x ringov.

Odvisno katero ustno vodico boš dal pol gor.

o in x ringov ne drgni s ščetko (katerokoli) preveč...

Pravzaprav si kupi pršilko dej notri svetilni pretrolej (komercialno ime za kerozin) in nežno drgni in pipsaj. Priporočam da drgneš kako minuto po pipsanju. Drgni vse razen oringov te raje splakuj.

Pršilka pa je taka:

Tla%C4%8Dna-prskalica-403.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:lol1:fak katere znanosti za verižni set ..........nežno drgni,božaj,da ne bo nepravilni petrolej mora biti svetilni .....dej mal manj na ketno pa mal več na ali pa v ženo :P

Verižni  set sčistim  enkrat na sezono in še to preden gre na počivanje z čopičem in nafto . Motor dvovaljec z 150hp  ,veriga na 20kkm ne kaže znakov nobenih obrab ali poškodb ringov.

Aja ...pol jo pa še v dekco zavit in obrisat pa na motor navit gas pa spet mal pošpricat ........dej pojdite se vozit komplikatorji :D

 

Evo zdej bo 3.....2.....1......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, mladench pravi:

@Kmet2 kateri sprej pa uporabljaš za mazanje ketne? koliko slojev pa naneseš čez sezono? 

Ojler, pa čisti bl mal, pol gre pa versis ketna u qurac :P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, mladench pravi:

@Kmet2 kateri sprej pa uporabljaš za mazanje ketne? koliko slojev pa naneseš čez sezono? 

PDL sem uporabljal dokler nisem montiral oilerja! Verigo če ni oilerja mažem na 500km . 

Pa da ne boš unega z rokezo poslušal :P namreč na Versysu je bila kolikor poznam lastnika najcenejša veriga kar jih je lahko izvohal in še to samo veriga in ne tudi verižniki, sam naj bi naredil nekaj mal km jaz pa 6kkm in je bila ketna za odpis,po vsej vrjetnosti ponaredek pa motor sem vozil samo pozimi in po soli , na Versysu ni bilo oilerja .

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 39 minutami, mladench pravi:

@Kmet2 kateri sprej pa uporabljaš za mazanje ketne? koliko slojev pa naneseš čez sezono? 

ne posluš unga Kmeta, k je itak sam kot motodvigalo uporabn. Njemu vse aftomatika nardi.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, maus pravi:

včer zvećer sem pobrizgu po njej :jezik:

:ninja: 

Po verigi ali po ženi? Po svoji ali Kmetovi. Tudi jaz čakam... 3, 2, 1

On topic: Tudi jaz verigo očistim enkrat ali dvakrat na sezono, največkrat z nafto in čopičem. Čeprav resno razmišljam, da bi kupil Kettenmax, pa še to bolj zato, ker sem len in se mi zdi, da bi tako hitreje in z manj truda očistil verigo.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, gretzky pravi:

On topic: Tudi jaz verigo očistim enkrat ali dvakrat na sezono, največkrat z nafto in čopičem. Čeprav resno razmišljam, da bi kupil Kettenmax, pa še to bolj zato, ker sem len in se mi zdi, da bi tako hitreje in z manj truda očistil verigo.

tk se govori...to je edini razlog, cena je sprejemljiva...pa svinjarije nimaš nikol po tlakovcih...:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Kmet2 pravi:

PDL sem uporabljal dokler nisem montiral oilerja! Verigo če ni oilerja mažem na 500km . 

Pa da ne boš unega z rokezo poslušal :P namreč na Versysu je bila kolikor poznam lastnika najcenejša veriga kar jih je lahko izvohal in še to samo veriga in ne tudi verižniki, sam naj bi naredil nekaj mal km jaz pa 6kkm in je bila ketna za odpis,po vsej vrjetnosti ponaredek pa motor sem vozil samo pozimi in po soli , na Versysu ni bilo oilerja .

Original tabolša DID.ova je bla...tadraga.... Zobniki so bli pa tak novi zato jih tudi nisem menjal. Sej si sam videl, ko si verigo menjal =)

Popravljeno . Popravil HyperJack
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, gretzky pravi:

Po verigi ali po ženi? Po svoji ali Kmetovi. Tudi jaz čakam... 3, 2, 1

On topic: Tudi jaz verigo očistim enkrat ali dvakrat na sezono, največkrat z nafto in čopičem. Čeprav resno razmišljam, da bi kupil Kettenmax, pa še to bolj zato, ker sem len in se mi zdi, da bi tako hitreje in z manj truda očistil verigo.

Raje uporabi svetilni petrolej/kerozin, ker nafta je mastna, tisto pa je rafinirano in lepo prozorno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

 

pred 1 minuto, Snecer pravi:

Raje uporabi svetilni petrolej/kerozin, ker nafta je mastna, tisto pa je rafinirano in lepo prozorno.

A ja, ti gledaš da lepo zgleda ....sem že pozabil, ko si vzmetenje zamenjal zaradi barve :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:yawn:

..... kolk ste dolgočasni s temi ketensprayi ....   :yawn:

...pa čiščnenjem verige...   :yawn:

 

.... u... jebenti..  :eek:   .. dobr, da ste me spomnili.... letos enkrat moram preverit nivo olja v oilerju....   :slap:

:P

 

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!