Skoči na vsebino

Verige, prenosi in spreji za verige


Gregs

Priporočene objave

31 minutes ago, 3nity said:

Po moje bo dražja kot kardan.

Zakaj bi ugibali... 102€ se  pri nas doplača to M ketnco pri novem motorju. V Nemčiji 97,47€.490952235_Mketnca.thumb.png.0dc2a1c2784f39515dd39fff7ccd4b95.png

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, DinDiin pravi:

BMW pa verige.... Super, naj jih na avtomobilih najprej postimajo, da nau frcal vse naokoli.... ? 

o znajo...pa nočjo :D €€€ 

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 7/16/2020 at 11:13 AM, Gonca said:

Kupujem pri:

https://nanoprotech.si/

Uporabljam za mazanje verige:

https://nanoprotech.si/shop/auto-moto-lubricant/

Zadeva preverjeno deluje, praktično ni umazanije, šmira pa sploh ni. S hčerko sva se vrnila iz 3kkm tripa in je veriga še vedno lepo podmazana, vmes je tudi deževalo. Priporočam, zadeva je boljša tudi od oilerjev, da ne govorim o teh keten sprejih, ki so popolen mimobrc. Verige pa vam bodo služile precej dlje. Mažete pa na 3-5kkm.

Spraj naročen je pa cena malo zasoljena  €17.49 z poštnino.Moja veriga je na kraju tako da lahko delam preizkuse.Dobra stvar je da se lahko plača z Paypalom.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mogoče bi ga pa še jaz probal ... kateri sprej je taprav ?

@Bmflar bi mi ga lahko kupu ker se tam mimo vozi in mi ga ob priliki pripeljal :P 

.. tole mi ni jasno 

Kako uporabljati pršilo?

Pršilo uporabljajte v dobro prezračevanem prostoru, po možnosti z rokavicami.

  1. Pred uporabo pločevinko dobro pretresemo
  2. Pršilo nanašajte na površino z razdalje 20 – 30 cm.
  3. Po nanosu počakajte 10min. Po potrebi odstranite odvečen nanos.
  4. Za optimalno zaščito počakajte 24h
Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, maus pravi:

mogoče bi ga pa še jaz probal ... kateri sprej je taprav ?

@Bmflar bi mi ga lahko kupu ker se tam mimo vozi in mi ga ob priliki pripeljal :P 

.. tole mi ni jasno 

Kako uporabljati pršilo?

Pršilo uporabljajte v dobro prezračevanem prostoru, po možnosti z rokavicami.

  1. Pred uporabo pločevinko dobro pretresemo
  2. Pršilo nanašajte na površino z razdalje 20 – 30 cm.
  3. Po nanosu počakajte 10min. Po potrebi odstranite odvečen nanos.
  4. Za optimalno zaščito počakajte 24h

5.pršite z notranje strani verige

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, maus pravi:

 

@Bmflar bi mi ga lahko kupu ker se tam mimo vozi in mi ga ob priliki pripeljal :P 

 

Ti kar povej, ni problema - kava dela čudeže :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 26 minutami, DAMI34 pravi:

5.pršite z notranje strani verige

kje to piše .. si se kr neki spomnu .. zakaj pa z notranje .. a ni vseeno, če z zunanje, saj se valarčki vrtijo ;) 

pred 1 minuto, Bmflar pravi:

Ti kar povej, ni problema - kava dela čudeže :P

pol mi pa enga kup za ketno .. da vidim te nano delce :P  ... pa se enkrat popoldne kje dobiva :P 

itak mam ketno še za cca 10000 pa je vseeno če zarusta :D 

tam verjetno vedo, katera je za ketno od kawasakija, kajne :huh: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 27 minutami, maus pravi:

tam verjetno vedo, katera je za ketno od kawasakija, kajne :huh: 

Nope, tam vejo samo za Hondo :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, maus pravi:

kje to piše .. si se kr neki spomnu .. zakaj pa z notranje .. a ni vseeno, če z zunanje, saj se valarčki vrtijo ;) 

 

mrsikje, pa tut na tubi je lepo povedano. Namreč če mažeš verigo od zunaj , praviloma se maže med členi, ne pa sredina (itak vse pošprica) in z notranje strani, zato ker centrifugalna sila odnese mazivo navzven...navznoter mal težje. Sicer pa v tej temi 1000 in 1x objavljeno skupaj z videoposnetki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, DAMI34 pravi:

mrsikje, pa tut na tubi je lepo povedano. Namreč če mažeš verigo od zunaj , praviloma se maže med členi, ne pa sredina (itak vse pošprica) in z notranje strani, zato ker centrifugalna sila odnese mazivo navzven...navznoter mal težje. Sicer pa v tej temi 1000 in 1x objavljeno skupaj z videoposnetki.

pošpricaj o zunaj .. zavrti kolo v smeri kontra vožnje in boš videl, da se valjčki obrnejo ... če večkrat obrneš se valjčki še bolj obračajo ... in se čudežno znajdejo na notranji strani ... enakoje, če špricaš znotraj ;) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, maus pravi:

pošpricaj o zunaj .. zavrti kolo v smeri kontra vožnje in boš videl, da se valjčki obrnejo ... če večkrat obrneš se valjčki še bolj obračajo ... in se čudežno znajdejo na notranji strani ... enakoje, če špricaš znotraj ;) 

Prou

kawa navodila:

1578069978_Breznaslova.thumb.png.89a28b5848ccca1d186edecb42cf6954.png

poučni video, predlagam pozornost na 1.45

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, XTR pravi:

Samo da ne boš naprej vrtel... moraš biti natančen!! :P 

sem popravil objavo, poglej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, DAMI34 said:

sem popravil objavo, poglej

Ja, ja, samo glede na mausova navodila... sej verjetno se tudi pri vožnji naprej valjčki vrtijo.. :) Radiraj nabijanje.. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, XTR pravi:

Ja, ja, samo glede na mausova navodila... sej verjetno se tudi pri vožnji naprej valjčki vrtijo.. :) Radiraj nabijanje.. 

 

hehe..ni panike. Mam oiler, sem že pozabil ,na sprejanje. Je pa res da po vsakem pranju potegnem po verigi s čopičem in z oljem (ko se posuši) z notranje strani in nazaj vrtim gumo :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, DAMI34 said:

Je pa res da po vsakem pranju potegnem po verigi s čopičem in z oljem (ko se posuši) z notranje strani in nazaj vrtim gumo :P

Uporabiš lahko suhi sprej od Wurth-a ali kaj podobnega. Odpade še tisto pacanje.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, XTR pravi:

Uporabiš lahko suhi sprej od Wurth-a ali kaj podobnega. Odpade še tisto pacanje.  

sam v ktero smer vrtim ko mažem? :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 minutes ago, DAMI34 said:

sam v ktero smer vrtim ko mažem? :P

 

Dobro vprašanje. Ne samo smer vrtenja, tudi smer brizganja je pomembna (v smeri vožnje ali kontra, znotraj, zunaj)... Počakaj na mausova navodila, jaz sem obupal..  Iščem kardan.. :) 

Popravljeno . Popravil XTR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kakorkoli že imate svoje teorije ... men ketna na ninđah zdrži 30.000, prej mi je pa recimo na FZ1 zdržala po 50.000 ... torej delam prav :ras:

ne da se mi iskat video, nakaterem delajo tako, kot delam jaz ;)

in jaz imam prav :jezik:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mažem z vrha notranjo stran in ob straneh da ne rjavi kolo vrtim ko mažem v smeri vožnje in potem še kontra,če dopušča čas pustim prek noči ja pa res da imam vedno mali  spraj s sabo ko grem na daljšo turo podmažem.Ketna zdrži okrog 40jurjev in se ne obremenjujem z raznimi tehnikami mazanja sem zadovoljen  kar je prek 40j je podarjeno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Just now, motom said:

Bodite pozorni na 35sek... ker sekolar...res dober sprej

Ta šprica kot da bi šprical komarje z pipson kamor pade pade:lol1:tipicna USA reklama.Upam vsaj da je spraj dober k sem ga včeraj kupu in sm mogu odtegnit od ust 5 zlatorogov:hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!