Skoči na vsebino

Verige, prenosi in spreji za verige


Gregs

Priporočene objave

Jest zadnjih 8-9.000 uporabljam CETANOL od mafre. Zaenkrat zadovoljen B) , ga ne razmeče, pa drži se ko pijanec plota :D .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Imam Yamalube Platinum sprej za mazanje ketne in sem zelo zadovoljen. Prej sem uporabljal nek sprej v rumeni piksni. Bil je skoraj bele barve in mi je celega razmetalo.

Zadnje čase se malo več vozim po makadamskih, gozdnih potkah ipd... Zadnjič sem naletel na pesek, ki se je kar prijel na ketno. S čim očitstit ketno Yamalube Chain Cleaner, neki kuhinjski razmaščevalec? Predvidevam da off-road vožnja zahteva pogostejšo čiščenje kot cestna vožnja?

Popravljeno . Popravil c00L3r
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam Yamalube Platinum sprej za mazanje ketne in sem zelo zadovoljen. Prej sem uporabljal nek sprej v rumeni piksni. Bil je skoraj bele barve in mi je celega razmetalo.

Zadnje čase se malo več vozim po makadamskih, gozdnih potkah ipd... Zadnjič sem naletel na pesek, ki se je kar prijel na ketno. S čim očitstit ketno Yamalube Chain Cleaner, neki kuhinjski razmaščevalec? Predvidevam da off-road vožnja zahteva pogostejšo čiščenje kot cestna vožnja?

za po dreku, pesku in ostalih jajcih, se uporablja drugačen spray in ne mast v spreju..... (no, okej, ketensprej...)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam Yamalube Platinum sprej za mazanje ketne in sem zelo zadovoljen. Prej sem uporabljal nek sprej v rumeni piksni. Bil je skoraj bele barve in mi je celega razmetalo.

Zadnje čase se malo več vozim po makadamskih, gozdnih potkah ipd... Zadnjič sem naletel na pesek, ki se je kar prijel na ketno. S čim očitstit ketno Yamalube Chain Cleaner, neki kuhinjski razmaščevalec? Predvidevam da off-road vožnja zahteva pogostejšo čiščenje kot cestna vožnja?

odg. Za ciscenje ketne se je pojavil n-krat. N+1=svetilni petrolej,ki ga ne zlivas stran,saj umazanija potone,petrolej ostane. Jest mam iz luisa set za ciscenje in je vse skupaj zelo enostavno in hitro.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 let sem mazal verigo na 500km s spreji (v glavnem z Motulum) in občasno čistil s kurilnim oljem. Prvo in drugo verigo (na Pegasotu) sem moral zamenjati, ker sta mi zarjaveli po močnem dežju. Na Vari sem menjal verigo pri 40.000km, ker je nekaj členkov postalo negibljivo.

Navodilo na embalaži nove verige DID in navodilo za Varo pravi:

VERIGO NAMAZATI VSAKIH 300km do 500km z OLJEM SAE 90!

Tako sem novo verigo začel mazati z oljem v 100ml plastenki po vsakem tankanju (~350km).

post-9696-0-60285800-1333892712_thumb.jpg, post-9696-0-95125200-1333892743_thumb.jpg

Po 20.000km se je nova veriga nategnila za manj kot 1mm:

post-9696-0-05665800-1333892782_thumb.jpg

Platišče, nihajko in verižnik očistim s suho papirnato brisačo.

1L olja (6€) porabim za ~15.000km ;-)

.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tole sae 90 pride v poštev le pri avtomatskih mazalcih verig, če pa tega nimaš se pa kar spraya drži, ker tisto olje odleti čim se malo hitreje zapelješ, potem pa 200+ km ni na verigi nič maziva

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja ni čist res, je treba rahlo namazat ampak res rahlo ali pa pobrisat odvečno olje, drugač imaš takoj povsod vse :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predvidevam da off-road vožnja zahteva pogostejšo čiščenje kot cestna vožnja?

mazanje je brezveze ker samo privlači umazanijo, pa itak je po parih km že suha ot poper. bolj pomembno je, da se jo po vožnji temeljito opere z vodo, ker je itak blatna. Jaz jo pa namažem z oljem za verige motornih žag, da je vse dobro prepojeno :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že pred časom sem zastavil vprašanje, pa nisem dobil uporabnega odgovora. Kateri sprej je zelo dober za vožnjo v dežju????????

Do sedaj mi ga ni uspelo najti. Po vsaki vožnji v kratkotrajnem dežju je bila veriga suha in je žvončkljala. Na verigi po par kilometrih ni bilo več maščobe.

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tu ni neke dobitne kombinacije, ker če je preveč oprijemljiv, prime tudi svinjarijo :)

Pač malo namaži, sicer pa ketna ni direktno izpostavljena dežju a ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da pri vožnji v dežju ni problem to, da bi bila ketna direktno izpostavljena dežju, ampak to da od gum prileti toliko vode, da dobro spere ketno :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da pri vožnji v dežju ni problem to, da bi bila ketna direktno izpostavljena dežju, ampak to da od gum prileti toliko vode, da dobro spere ketno :)

Točno to.

Kolega je imel pred leti nek sprej, ki ga ni več za dobiti. Po dveh urah dežja se je veriga svetila v olju. Moja, ni sledu maščobe.

Njegova praktično brez trenja - moja, trenje da se je slišalo.

Res bi bil vesel kakega preizkušenega spreja, ki bi opravljal delo tudi v dežju.

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ketno vedno namaži toplo, da se sprey prime in posuši predno greš spet na vožnjo.Če pada dež na ca 100 Km vstavim na črpalki pod streho ketno malo pošpricam natankam popijem kavico in naprej,če tako mažeš ketno je vedno mastna in jo dež neizpere.Je pa res, da po dežju moraš ketno večkrat mazat.

Ps:uporabljal dosedaj vedno Motul neki reising sprey,ki naj bi dal na zadnje kolo + 1 Ps cena spreya 16€, nikoli nesmeš ketno z gumi obročki mazat z navadnim oljem ! ! ! mora biti posebno olje in to ne hipoidno (dif.olje) in tudi ne navadno za motorne žage samo original olje za avtomatske mazalce,ki nenajeda gumo ! Hvala bogu motor(od boljše polovice) s ketno je odšel od hiše in pride Maja moror z jermenom !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čez Profi Dry Lube ga ni... :naughty: Veriga je lepo vzorno namazana, a izgleda, kot da je suha... Prav zabavno, ko me 'pravoverni mazači' grdo gledajo, ko jim pravim, da verige ne mažem... :lol1:

60-54-thickbox.jpg

D.

Kje se da kupiti dotični PDL sprej za mazanje verige???

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ketno vedno namaži toplo, da se sprey prime in posuši predno greš spet na vožnjo.Če pada dež na ca 100 Km vstavim na črpalki pod streho ketno malo pošpricam natankam popijem kavico in naprej,če tako mažeš ketno je vedno mastna in jo dež neizpere.Je pa res, da po dežju moraš ketno večkrat mazat.

Ps:uporabljal dosedaj vedno Motul neki reising sprey,ki naj bi dal na zadnje kolo + 1 Ps cena spreya 16€, nikoli nesmeš ketno z gumi obročki mazat z navadnim oljem ! ! ! mora biti posebno olje in to ne hipoidno (dif.olje) in tudi ne navadno za motorne žage samo original olje za avtomatske mazalce,ki nenajeda gumo ! Hvala bogu motor(od boljše polovice) s ketno je odšel od hiše in pride Maja moror z jermenom !

Je olje za menjalnike(več kot 80w )kar primerno,popolnoma nič ne razžira o ali x ringov!

Suzuki dl 650,

od 2008-2010 sem s tem oljem+ čopičem mazal verigo po vsaki vožnji(200-500km),pogosto vozim v dežju tudi več kot 100km ,tudi makadamskih poti se ne branim,prašnih ali blatnih pa sem verigo zamenjal samo zaradi dobrega očutka pri 48000 km,pa še ni bila raztegnjena, niti ni preveč rožljala!

Podobno pri drugem Dl 650 od 2010-do 2012, uporabljal sem isto olje*gl 5*( 85-w140),verigo zamenjal pri 42.000km, pa še ni bila raztegnjena.Je pa res, da bolj umaže obroč kot spray.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje se da kupiti dotični PDL sprej za mazanje verige???

lp

V trgovinah Louis v Avstriji,pri nas pa pri podjetju TRG na Celovški cesti v Ljubljani.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V trgovinah Louis v Avstriji,pri nas pa pri podjetju TRG na Celovški cesti v Ljubljani.

...in pa Yogi v Velenju....:)
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ketno vedno namaži toplo, da se sprey prime in posuši predno greš spet na vožnjo.Če pada dež na ca 100 Km vstavim na črpalki pod streho ketno malo pošpricam natankam popijem kavico in naprej,če tako mažeš ketno je vedno mastna in jo dež neizpere.Je pa res, da po dežju moraš ketno večkrat mazat.

Ps:uporabljal dosedaj vedno Motul neki reising sprey,ki naj bi dal na zadnje kolo + 1 Ps cena spreya 16€, nikoli nesmeš ketno z gumi obročki mazat z navadnim oljem ! ! ! mora biti posebno olje in to ne hipoidno (dif.olje) in tudi ne navadno za motorne žage samo original olje za avtomatske mazalce,ki nenajeda gumo ! Hvala bogu motor(od boljše polovice) s ketno je odšel od hiše in pride Maja moror z jermenom !

Vidm, da imas drugacen pristop mazanja ketne, kadar je dez.

Pri meni je postopek tak:

- ketno v vsakem primeru mazem na 2 tanka, to je okoli 600km, kar je dosti pogosto.

- Kadar je dez, je dodatno ne mazem, ko je ketna mokra, sele drug dan, oz. isti dan, ko razvozim motor in se voda izloci iz ketne in drugih delov motorja. Ketna je zopet topla, preden jo prespricam. Tako nekako delam in ne zapiram vode z dodatnim slojem ketnspreja. Ne trdim, da je moj postopek pravilen, zdi se mi samo bolj logicna metoda. Ketne mi zdrzijo z Motul Factory line sprejom (umazanc) cca. 30-38k km. To je zame sprejemljivo.

Bi pa z veseljem presaltal na kak cistejsi sprej, ki bi imel podobne lastnosti kot Motulcek.

Ce je kdo ze mazal s PDLjem in mu je ketna dolgo zdrzala (recimo do 30k), brez raznih deformacij in otrdelih clenkov, ter rjavin, naj potrdi. Tnx

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidm, da imas drugacen pristop mazanja ketne, kadar je dez.

Pri meni je postopek tak:

- ketno v vsakem primeru mazem na 2 tanka, to je okoli 600km, kar je dosti pogosto.

- Kadar je dez, je dodatno ne mazem, ko je ketna mokra, sele drug dan, oz. isti dan, ko razvozim motor in se voda izloci iz ketne in drugih delov motorja. Ketna je zopet topla, preden jo prespricam. Tako nekako delam in ne zapiram vode z dodatnim slojem ketnspreja. Ne trdim, da je moj postopek pravilen, zdi se mi samo bolj logicna metoda. Ketne mi zdrzijo z Motul Factory line sprejom (umazanc) cca. 30-38k km. To je zame sprejemljivo.

Bi pa z veseljem presaltal na kak cistejsi sprej, ki bi imel podobne lastnosti kot Motulcek.

Ce je kdo ze mazal s PDLjem in mu je ketna dolgo zdrzala (recimo do 30k), brez raznih deformacij in otrdelih clenkov, ter rjavin, naj potrdi. Tnx

Jaz sem s PDLjem na 32.000km. Ketna je še v super stanju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce je kdo ze mazal s PDLjem in mu je ketna dolgo zdrzala (recimo do 30k), brez raznih deformacij in otrdelih clenkov, ter rjavin, naj potrdi. Tnx

Potrjujem.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce je kdo ze mazal s PDLjem in mu je ketna dolgo zdrzala (recimo do 30k), brez raznih deformacij in otrdelih clenkov, ter rjavin, naj potrdi. Tnx

Potrjujem tud jest.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo sem prečekiral o PDL mazivu. Zgleda vredu in bom nabavil, pa da vidimo. Me pa še to malo muči. Ker je to suhi sprej, kako se razleze in doseže vse potrebne dele?

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo sem prečekiral o PDL mazivu. Zgleda vredu in bom nabavil, pa da vidimo. Me pa še to malo muči. Ker je to suhi sprej, kako se razleze in doseže vse potrebne dele?

Ko ga nasprejaš, je prav lepo tekoč. Potem pa se 'posuši'. Preizkusi - najverjetneje ne boš več iskal 'boljšega maziva' za verigo.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz tudi tale PDL uporabljam. Prozorna zadeva, ki ne svinja.

Čeprav tule na testu ga ne pohvalijo.

http://www.motorradonline.de/de/zubehoer/sonstiges/produkttest-elf-kettensprays-im-vergleich/329338?seite=11

Fazit:

Sehr schlechter Verschleißschutz (Platz 11), mäßiges Abschleuderverhalten (Platz 10), mäßiger Korrosionsschutz, sehr gutes Kriechvermögen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!