Skoči na vsebino

Verige, prenosi in spreji za verige


Gregs

Priporočene objave

to boš dobil nešteto različnih odgovorov..Eni sprejajo na 1000km eni na 200 spet tretji sprejajo po vsaki vožnji. Resnica je pa ta, da od viška spreja na ketni glava ne boli

boli pa potem ko čistiš motor :beer1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

boli pa potem ko čistiš motor :beer1:

Te bolečine se najlažje rešiš tako, da posvinjane dele pošpricaš z WD-40 in nato s krpo pobrišeš. Preverjeno gre vse dol :yes: .

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst kr z bencinom počistim platišče in plastike, ketno pa kr z wd-40 pošpricam pa z vapotom sperem vse stran, potem pa suho krpo obrišem pa z sprejom nanov pošpricam!:worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst kr z bencinom počistim platišče in plastike, ...

Enako, ketne pa ne pucam vec kot 1krat na sezono, jo samo mazem. Ne vozim v dezju in po makedamu (V tem primeru bi jo pucal bolj pogosto).

RK Ketne mi zdrzijo med 18-25 tisoč km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

RK Ketne mi zdrzijo med 18-25 tisoč km.

...a ni to zlo mal...:unsure::unsure: jaz vozim po dežju in makedamu, pozimi in poleti, mazal sem zelo poredko, ko sem se pač spomnu (zdaj mam ojler), pa mi je vsaka ketna zdržala več,:blink::blink: pa nikol mi niso namontirali neke oh in sploh znamke ala did itd ampak pač nekaj serijskega, v bistvu pojma nimam katere ketne uporabljam...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...a ni to zlo mal...:unsure::unsure: jaz vozim po dežju in makedamu, pozimi in poleti, mazal sem zelo poredko, ko sem se pač spomnu (zdaj mam ojler), pa mi je vsaka ketna zdržala več,:blink::blink: pa nikol mi niso namontirali neke oh in sploh znamke ala did itd ampak pač nekaj serijskega, v bistvu pojma nimam katere ketne uporabljam...

Ja sej olje menjam tut na 6-7k km, pa je to za nekoga precej mal. Ja ketna drzi se dlje, sam se z novo leps pelje. :notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me kaj naredite po čiščenju verige. Jo najprej narahlo namažete in se grete peljat, da se ogreje in jo šele potem, "tak kot se reče" namažete. Ali počakate, da se osuši in jo že v prvo bolj namažete?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potreboval bi 520 ketno, 108 členkov, DID ali RK, Regine ne maram ker jo imam sedaj in je vsa ratala nekam trda in neenakomerno raztegnjena, čeprav redno mažem in z dobrim sprejem.

Bi bilo fino če je zlate barve, ker je tudi original taka. Najbrž pri DIDu ne rabim ravno najhujše ERV3 jemat, če pa imam motor za po cesti?

Ali kdo priporoča kako trgovino?

Se mi zdi da je nekdo na forumu rihtal te ketne ali nekaj v tej smeri, pa se ne morim spomnit vzdevka? Če lahko kdo pomaga.

Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potreboval bi 520 ketno, 108 členkov, DID ali RK, Regine ne maram ker jo imam sedaj in je vsa ratala nekam trda in neenakomerno raztegnjena, čeprav redno mažem in z dobrim sprejem.

Bi bilo fino če je zlate barve, ker je tudi original taka. Najbrž pri DIDu ne rabim ravno najhujše ERV3 jemat, če pa imam motor za po cesti?

Ali kdo priporoča kako trgovino?

Se mi zdi da je nekdo na forumu rihtal te ketne ali nekaj v tej smeri, pa se ne morim spomnit vzdevka? Če lahko kdo pomaga.

Hvala.

Mislim, da je bil to Leteči, DID ERV3 set z zobniki pa imaš trenutno najceneje pri Čarmanu, 225e set, št. zobnikov po želji, tud na ebayu nism našla cenejš, Če pa ne rabiš "tahude" dobiš pa ketno tud za manj kot 100E.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potreboval bi 520 ketno, 108 členkov, DID ali RK, Regine ne maram ker jo imam sedaj in je vsa ratala nekam trda in neenakomerno raztegnjena, čeprav redno mažem in z dobrim sprejem.

Bi bilo fino če je zlate barve, ker je tudi original taka. Najbrž pri DIDu ne rabim ravno najhujše ERV3 jemat, če pa imam motor za po cesti?

Ali kdo priporoča kako trgovino?

Se mi zdi da je nekdo na forumu rihtal te ketne ali nekaj v tej smeri, pa se ne morim spomnit vzdevka? Če lahko kdo pomaga.

Hvala.

Vprašaj pri Promotor Petrovče, tam sem za TDM DID-ovo dobil po zelo ugodni ceni :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da je bil to Leteči, DID ERV3 set z zobniki pa imaš trenutno najceneje pri Čarmanu, 225e set, št. zobnikov po želji, tud na ebayu nism našla cenejš, Če pa ne rabiš "tahude" dobiš pa ketno tud za manj kot 100E.

Me prov zanima kaj bi reku če bi jest pršu po ketno in si še zmislu število zob na zobniku :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me prov zanima kaj bi reku če bi jest pršu po ketno in si še zmislu število zob na zobniku :D

Si skor mislim da za ta naša ''italjanska sranja'' nima ravno na lagerju :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me prov zanima kaj bi reku če bi jest pršu po ketno in si še zmislu število zob na zobniku :D

Si skor mislim da za ta naša ''italjanska sranja'' nima ravno na lagerju :D

http://cgi.ebay.com/...=item5884c1e111

tlele bi znal met, pa še zdej majo akcijo za 223E s poštnino vred :) Edino kar mi ni jasno je, zakaj je za "enostranske" nihajke cena tolk višja? A more bit ketna kaj drugačna?

[

Popravljeno . Popravil svobodnaptica01
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Baje se nekje v okolici Radovljice dobi verigo na metre? Mogoče kdo kaj ve o tem?

Ker moja je izdihnila po samo 20000km :headbang::headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to da je bila redno mazana, očiščena pa dvakrat na sezono, se mi zdi to malo. Res pa je da se vozim tudi v dežju in pozimi. Verižniki so kot novi, veriga pa zelo neenakomerno raztegnjena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na štajerskem koncu imaš firmo saplex, kjer tudi prodajajo verige(DC chains) po členu in zobnike.Tak, da samo pogledaš tip verige kateri imaš gor(npr.520,525 ali 530....)in prešteješ število členov. Na njihovi spl. strani imaš cenik in tabele katera veriga je za kaj primerna.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Baje se nekje v okolici Radovljice dobi verigo na metre? Mogoče kdo kaj ve o tem?

Ker moja je izdihnila po samo 20000km :headbang::headbang:

TINEX v Šenčurju

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

si lahk sam menjaš verigo na fz-ju, da jo azkovičiš in tako dalje

kaj moraš pri tem pazit, če delaš sam s kladivi ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za dol ni problema. Če ne drugače s fleksarco. Za kovičit pa gledam dokaj poceni orodja na ebayu. Navadno imajo tudi za razkovičit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potreboval bi 520 ketno, 108 členkov, DID ali RK, Regine ne maram ker jo imam sedaj in je vsa ratala nekam trda in neenakomerno raztegnjena, čeprav redno mažem in z dobrim sprejem.

Bi bilo fino če je zlate barve, ker je tudi original taka. Najbrž pri DIDu ne rabim ravno najhujše ERV3 jemat, če pa imam motor za po cesti?

Ali kdo priporoča kako trgovino?

Se mi zdi da je nekdo na forumu rihtal te ketne ali nekaj v tej smeri, pa se ne morim spomnit vzdevka? Če lahko kdo pomaga.

Hvala.

Pozdravljen!

Poglej na www.motonet.si, imajo EK verige...japonske..baje so v rangu D.I.D. ali RK...cenovno

pa ugodnejše

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po 20000km sm prvič ketno našponal? hecno, se mi je zdel da takle težk šrot od motorja bl ketno uničuje; namestil sm tale sistem, za mazanje; fuuuuuuuuuuuul vesel k radio; stvar k košta ca.20 EUR dejansko funkcionira; haha, res mal štrapac k morš odpirat na roke dotok olja, pa ne pozabt zapret (v najhujšem primeru pač ole steče vn - so what?), pa rezervarček bo treba mal večji dat, sicer pa stvar dela. in ketna ji je hvaležna :) ;

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam vprašanje

ko se peljem priblizno 80 ali 90 in cist malo spustim gas da začne mašin čiist narahlo bremzat ali pa ce se peljem pri tej hitrosti enakomerno, dobi ketna nek cuden glas, ki izgine ce dodam plin, da zacne pospesevat

Sem dal doma motor na stojalo in probal isto do 100 pospešil, spustil gas da masin bremzal drzal enakomerno na 80 in 90 pa tega glasa ni.

Je mozno da je kaj z ketno narobe? Da gre proti koncu? Napeta je na 4 cm in kak mm

Prosim za nasvet

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!