Skoči na vsebino

Verige, prenosi in spreji za verige


Gregs

Priporočene objave

Za Aprilio RS sem kupil DIDov set (DID 520 DZ) in zraven dobil nek sprej za mazanje. Tale: Moja povezava

Kako je kaj s tem spreju? Je vredu al ga dajo zraven glih tolk da dajo neki?

Zanima me še, sedaj ko jo bom namontiru, a jo namažem takoj al vseeno nardim kak krog da se sergeje, in jo šele potem prvič namažem?

Hvala :rolleyes:

Vse verige, ki sem jih kupil do sedaj, so bile izdatno namazane...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi lahko svetujete en vredu sprej da se čimbolj drži ketne in da se ga da dobit kje v mariboru.

Pa če je kaj narobe če mešaš spreje(prej sem mazal z Silkolene sprejom) pa se mi ne dopade preveč pa bi vzel drugega pa če je to kaj narobe al ni važno če mešaš spreje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi lahko svetujete en vredu sprej da se čimbolj drži ketne in da se ga da dobit kje v mariboru.

Pa če je kaj narobe če mešaš spreje(prej sem mazal z Silkolene sprejom) pa se mi ne dopade preveč pa bi vzel drugega pa če je to kaj narobe al ni važno če mešaš spreje?

Po mojih izkušnjah je najbolšji sprej Profi Dry Lube. Gre za prozoren nemasten sprej, ki se ga dobi v Louisu (menda imate tudi v MB eno trgovino, ki dobavlja izdelke iz Louisa) in se obnese super. Nič ne paca verige, nič ga ne razmeče po platiščih, edini "minus" je ta, da verige zgleda kot da sploh ne bi bila namazana.

Jaz sem poleg tega uporabljal že spreje od Castrola, Motula, Louisov Procycle, eno Polotovo zadevo in sedaj še original DIDov sprej. DID je bil tudi svinjsko drag in sem ga kupil zgolj iz firbca kako se obnese napram ostalim. Ko ga bom porabil grem vsekakor nazaj na Profi Dry Lube, ker dejansko vsi ostali svinjajo ketno in motor. Kako je z mazalnimi lastnostmi pač ne morem vedet, ampak ketni ni bilo v 15.000km uporabe Profi Dry Luba nič hudega..

Če mešaš spreje pomoje ne more bit nobene tragedije, bi ti pa v vsakem primeru priporočal, da vsake toliko časa s petrolejem in čopičom lepo očistiš verigo. Sploh če boš začel uporabljat predlagan PDL je fajn, da pred prvo uporabo ketno fajn spucaš, da bo sprej sploh dejansko prišel do zgobov členov in tesnil.

post-1190-0-06026700-1300616037_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Jure
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preikusil tega "ta suhega" iz Louisa:

http://www.louis.de/_3062ec7391892c5d6824c43117bafcb57b/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=320&wgr=427&list_total=41&anzeige=0&page=0&artnr_gr=10004309

Odsvetujem ga, zaradi ne zadostnega mazanja.

Ketna je bila z notranje strani suha in svetla, kot bi jo spoliral.:headbang:

Posledica pomanjkanja maziva kljub rednemu podmazovanju!

Sedaj uporabljam Motul-ovega, ki je bila predstavljen pred kratkim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz uporablam grafitno mast plus nafto....namažem jo pa s čopičem ;) home made produkt :)

Ali lahko malo bolše to razložiš? A kaj več drži zadeva kot klasičnih 300-500km med mazanji etc :D

Popravljeno . Popravil MilanAndonovski
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preikusil tega "ta suhega" iz Louisa:

http://www.louis.de/_3062ec7391892c5d6824c43117bafcb57b/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=320&wgr=427&list_total=41&anzeige=0&page=0&artnr_gr=10004309

Odsvetujem ga, zaradi ne zadostnega mazanja.

Ketna je bila z notranje strani suha in svetla, kot bi jo spoliral.:headbang:

Posledica pomanjkanja maziva kljub rednemu podmazovanju!

Sedaj uporabljam Motul-ovega, ki je bila predstavljen pred kratkim.

točno tale sprej ni vreden pol kurca, sem tudi sam probal in skoraj zaklal ketno ker je postala suha ko poper pol pa še dež :wacko:

kolegi govorijo o drugem dry spreju, ki je pa mislim da 20eur

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz uporablam grafitno mast plus nafto....namažem jo pa s čopičem ;) home made produkt :)

FAJN pogruntavšćina vse oringe ti bo hudič vzel!! :headbang: Upam da te nebo nihče posnemal !!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

FAJN pogruntavšćina vse oringe ti bo hudič vzel!! :headbang: Upam da te nebo nihče posnemal !!

Zakaj že???

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bratranec verigo za krosko vsake toliko sname, očisti in prekuha v motornemu olju, tako da se segreje in pride olje res v vse spoje. Potem jo pusti kak dan viseti, da odteče odvečno olje in pravi, da ima za par tisoč km mir, ker je veriga podmazana od znotraj in vsakič, ko se segreje iz notranjosti pronica olje in jo tudi vidno podmaže s tankim filmom.

Pravi tudi, da tako tudi olje ne leti okrog.

Kaj pravite na to, je kdo že poiskusil?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bratranec verigo za krosko vsake toliko sname, očisti in prekuha v motornemu olju, tako da se segreje in pride olje res v vse spoje. Potem jo pusti kak dan viseti, da odteče odvečno olje in pravi, da ima za par tisoč km mir, ker je veriga podmazana od znotraj in vsakič, ko se segreje iz notranjosti pronica olje in jo tudi vidno podmaže s tankim filmom.

Pravi tudi, da tako tudi olje ne leti okrog.

Kaj pravite na to, je kdo že poiskusil?

ja na ketnah ki nimajo O-ringov...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prvič: dvomim da na kroski veriga zdrži par 1000 km, sploh pa ne brez mazanja, če upoštevamo to da se s krosko ne vozi po cesti, drugič: če olje samo pride ven iz verige pomeni da ga znotraj zmanjkuje, in ga slej ko prej zmanjka, pa tudi dvomim da ga ne meče naokoli, verjetno se samo na feltni ne vidi, in tretjič: na cestaku boš vsakič ko boš ketno kuhal moral ali prerezati ketno s kotno brusilko in kupiti nov vezni člen ali pa sneti nihajko, se splača?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imaš prav, mi je pa zanimiva teorija. Glede na ohranjenost verige, ki sem jo videl tudi dobro deluje, pa me zanima tudi, če je že kdo drug slišal za kaj takega...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede na ohranjenost praviš...doma iz cisterne ˝cuzni˝ liter kurilnega olja v plastenko od pijače (za plastenko od fruca garantiram da drži kurilnega), ga zlij 1dcl v lonček od margarine in čopič namoči v olje ter z njim očisti ketno, boš videl kako bo ohranjena, s tem gre stran tudi še tako zažrta umazanija in ketna bo kot nova, pa ne pozabi je potem dobro obrisati in pustiti kak dan da se dobro posuši preden jo podmažeš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imaš prav, mi je pa zanimiva teorija. Glede na ohranjenost verige, ki sem jo videl tudi dobro deluje, pa me zanima tudi, če je že kdo drug slišal za kaj takega...

To je stara fora, ki so jo uporabljali na ketnah brez O oziroma X ringov preden so bili na voljo raznorazni šprejčki itd. V modernih časih po moje brezveze..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imaš prav, mi je pa zanimiva teorija. Glede na ohranjenost verige, ki sem jo videl tudi dobro deluje, pa me zanima tudi, če je že kdo drug slišal za kaj takega...

da. s tem da dvomim o tistih "par tisoc km" na kroski. par delovnih ur mebbe, par tisoc km....... me thinks not.

BTW tudi mazaci so ze dovolj izpopolnjeni, da delujejo na endurah in pogojno na kroskah.

To je stara fora, ki so jo uporabljali na ketnah brez O oziroma X ringov preden so bili na voljo raznorazni šprejčki itd. V modernih časih po moje brezveze..

vse povedano.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BTW tudi mazaci so ze dovolj izpopolnjeni, da delujejo na endurah in pogojno na kroskah.

Ne delajo.

Preobčutljivi na umazanijo, blato, veje...

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kako pa si imel montiranega? in katerega, ce ni skrivnost?

kettenoeler pogojno deluje, kot mi zatrjuje znanec, ki se podi po terenu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kako pa si imel montiranega? in katerega, ce ni skrivnost?

kettenoeler pogojno deluje, kot mi zatrjuje znanec, ki se podi po terenu.

Nobenega, so me prepričale izkušnje drugih. Zadeva ni narejena za teren (noben, ki malo bolj resno vozi po terenu tega ne uporablja, če obstaja kakšna izjema je to samo izjema, ki potrjuje pravilo) .

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede čiščenja ketne : pošpricaš z kuhinjskim razmaščevalcem pustiš 5min ter opereš z vapom, ketna kot nova za par minut dela

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede čiščenja ketne : pošpricaš z kuhinjskim razmaščevalcem pustiš 5min ter opereš z vapom, ketna kot nova za par minut dela

no tole je lep način: kako uničiti ketno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nobenega, so me prepričale izkušnje drugih. Zadeva ni narejena za teren (noben, ki malo bolj resno vozi po terenu tega ne uporablja, če obstaja kakšna izjema je to samo izjema, ki potrjuje pravilo) .

lp

Franc

aha. ok, hvala za info. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej, prišel je trenutek za zamenjavo verižnega seta na mojem ZX9R, pa me zanima DID ali RK verižni set.Če se ne motim, je bila prva vgradnja na 9-kah RK. Hvala za info.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!