Skoči na vsebino

Verige, prenosi in spreji za verige


Gregs

Priporočene objave

Samo nega srat z nekim oljem za žage :headbang: uporablja se posebno olje, ki ni agresivno na gumi obročke v zglobih verige !!! :hmm:

To smo že enkrat premlel in ugotovil, da olje za motorne žage ni agresivno na gumo, saj vse črpalke pri žagah tesnijo z O ringi! In naša štilerca že 30 let lepo maže s prvovgradjo črpalke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bom pa malo počakal, da bota dečka povedala malo kaj iz izkušenj :D Me pa tudi konkretno mika ta zadevca. Scottoilerji in podobne zadeve so čisto predrage zame.

Scottoiler, ki ga imam sam že 5 let, dela brezhibno in stane 80€ s flaško olja vred (vSystem) je, po mnenju mojega serviserja, ena najboljših investicij saj se povrne takoj, ko življenjsko dobo verige in verižnikov podaljša za vsaj 1x.

To smo že enkrat premlel in ugotovil, da olje za motorne žage ni agresivno na gumo, saj vse črpalke pri žagah tesnijo z O ringi! In naša štilerca že 30 let lepo maže s prvovgradjo črpalke.

Tako je. Sam sicer uporabljam le scottoilerjevo olje a kolegi, ki na svojih mazalcih uporabljajo olja za mazanje verig motornih žag tudi delajo po 40.000+ km z enim verižnim setom. Avtomatski menjalec ni kardan, vsekakor pa zagotovi dobro in enostavno mazanje verige brez preveč truda in časa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...vsekakor pa bolje kot olje za žage, saj to je prečiščeno staro olje najslabše kvalitete!

....

Ne vem, če je to res. Olje za verige žag je tipa bio, ki ne škoduje okolju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S prvovgradnim verižnim setom sem prevozil 46kkm od tega prvo sezono ali 12kkm na sprey. Niti en o ring ni manjkal, kar bi kazalo na škodljivo delovanje mazilnega sredstva.

Popravljeno . Popravil raza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo nega srat z nekim oljem za žage :headbang: uporablja se posebno olje, ki ni agresivno na gumi obročke v zglobih verige !!! :hmm:

daj ne seri.

stihl semisinteticno olje, del st. 0781-516-2000 (1,0 l), deluje bp pri vecini mazalcev. preverjeno.

kettenoeler ga celo izrecno priporoca. 1,0 l zadostuje za 35-40k km (ali 3-4 leta), mazalec relativno mastno nastavljen. cena ca. € 7,00/l.

naroci se ga lahko pri vsakem stihl-barantacu, ce ga ze nima na zalogi.

obstaja tudi 5,0 l kanister, ce koga zanima masovni nakup.

Ne vem, če je to res. Olje za verige žag je tipa bio, ki ne škoduje okolju.

bio olja so preredka in "pregladka" -prehitro jih vrze z verige- po izjavah nekaterih uporabnikov. sam sem zadovoljen z zgoraj omenjenim stihl oljem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V rezervoarček gre točno 10ml :unsure:

Sama zasnova je res enostavna, izdelava ni ne vem kaj, ampak mislim da je vredno teh 25€. Zmontiral bom pa jutri, ker moram še nekje dobit eno pipico, da ne bo potrebno vsakič vrtet vijaka in iskat optimalne nastavitve.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zmontiral bom pa jutri, ker moram še nekje dobit eno pipico, da ne bo potrebno vsakič vrtet vijaka in iskat optimalne nastavitve.

Jaz sem pipico dobil v trgovini oziroma servisu kosilnic, škropilnic, motork in podobnih zadev (Melavc Mozirje), v kmetijski zadrugi pa jih niso držali., stikalo pa v trgovini z elektrotehniko (Dolman) - če boš delal še lučko za alarm.rolleyes.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem, če je to res. Olje za verige žag je tipa bio, ki ne škoduje okolju.

Niso vsa olja za žage bio. Tudi verigol imaš bio (zelena embalaža) in običajno mineralno (rdeča embalaža). Tako, da je vredno za vsakega dobro pregledati katerega tipa je.

Še en link na primerjalno tabelo različnih označb viskoznosti olj > KLIK B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eh, men se ne da s tem zafrkavat. V Lidlu sem kupil 10 sprejev po 1,5 Eura (so jih potem še mal znižali), našpricam vsakih par 100km in se lepo furam.

Veriga je čista, nič rjava, lepo podmazana. Tudi zadnja feltna ni nič usrana (se pa tudi na mat črni barvi niti vidlo ne bi preveč) - jo pa tudi obrišem po vsaki vožnji, to mi vzame 10 sekund časa.

Popravljeno . Popravil Fantocci
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

takole druščina... kot sem obljubil... fedbek:

TOTURO DELUJE... mislim maže... na cca 3000 km Balkana pa ga je nakapljalo morda dober deci pa pol...:rolleyes:

Pipice na celi furi nisem pozabil zapret, se mi je pa to zgodilo prvi dan doma... in ja! Nastane lužica... ki pa sicer ni neka jaka po 3 urah stanja...

Vsekakor svetujem montažo dodatne pipice, ker sukanje ventila in nastvaljanje doziranja pred vsako furo po mojem je :headbang:

Morda slaba stran (kot verjetno pri vseh ojlerjih) - večkrat kot prej tudi ko moped par dni stoji, kaj od verige "kapne" - men konkretno nekje pri sprednjem zobniku (ne vem natančno)...

Ker je nekaj naših članov zainteresirano za nakup, pa vprašam še tule, če bi kdo mel? Naročal bom tamle nekje v sredo, na svoj naslov zaenkrat kaže enih 5 komadov....:naughty:

iNTERESENTI JAVITE SE MI NA PM.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo, zanima me če ima kdo orodje za kovičenje verige za posodit, se oddolžim s pivom ali dvem :) najrajš bi videl če je iz gorenjske.

drugače je pa veriga 520, če igra to kakšno vlogo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolk imaš pa odprto in kako olje uporabljaš?

Kaj pa vem tako bolj po občutku je odprto... morda kane na švoh 2 minuti... je ketna v glavnem mastna. Uporabljam neko olje za verige žag iz SAMa. Pakiran v 5 literski kanti... Kupil sem ga letos za električno motorko... edino olje za žage, ko so ga imeli... se mi pa zdi takole kr fajn lepljivo...rolleyes.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo, zanima me če ima kdo orodje za kovičenje verige za posodit, se oddolžim s pivom ali dvem :) najrajš bi videl če je iz gorenjske.

drugače je pa veriga 520, če igra to kakšno vlogo.

Babe in orodja se ne posoja!!!

Pridi en dan do mene in si pri meni to zamenjaš.Seveda me prej pokliči,da se dogovoriva kdaj prideš!! Telefon imaš v avtarju LP

Popravljeno . Popravil Bremzer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ola

"Petrolej je destilacijski produkt nafte, ki vre pri 180-300oC. Poznamo svetilni petrolej, motorni petrolej, industrijski petrolej in petrolej za peči."

Torej, za ciscenje pogonske verige z uporabo petroleja me zanima sledece; katerega priporocate od teh nastetih, ki obstajajo?

Hvala za odgovor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst uporabljam svetilnega. Dobiš skoraj na vsaki bencinski, mavrici itd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz imam s tem težave.. na vsaki bencinski mi ponujajo samo 20 litersko kanto...:?, in ko dopovedujem, da bi rabil manjšo količino, vedno dobim odgovor, da tega pa ni možno...?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ola

"Petrolej je destilacijski produkt nafte, ki vre pri 180-300oC. Poznamo svetilni petrolej, motorni petrolej, industrijski petrolej in petrolej za peči."

Torej, za ciscenje pogonske verige z uporabo petroleja me zanima sledece; katerega priporocate od teh nastetih, ki obstajajo?

Hvala za odgovor

Vseno katerega, lahko tudi kurilno olje-ali nafto samo ne benzin je preveč agresiven na gumo (gumi obročke) v verigi in takoj ko verigo očistiš izperi z vodo osuši in ponovno mamaži.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to boš dobil nešteto različnih odgovorov..Eni sprejajo na 1000km eni na 200 spet tretji sprejajo po vsaki vožnji. Resnica je pa ta, da od viška spreja na ketni glava ne boli

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po kerih cca kilometrih pa šprejate ketno ?

cestnega

jaz na kakih 800 kilometrov.

tak, ene 3, 4 kesle pokurim, pol pa mažem.

in zmeraj po dežju če me dobi.

prvo čistilo, najraje po vožnji, ko je ketna topla (baje da bolše prime). nekaj ur pustim da naredi svoje, spucam, za tem pa ketnsprej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!